Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 425

Thread: Princ Nikola Petrović Njegoš

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam sta bi trebao, a sta ne bi, ali ti zivotom garantujem da se nista nije pitao odakle će mu se otac ozeniti niti koji će mu maternji jezik biti. Pricas onako ofrlje jer niti on trazi meleone hektara niti 98% Crne Gore, a koliko zna jezik najbolje je da se sam uvjeris i popricas sa njim. Mada se vjerovatno i znate kad znas takve sitnice da je jos i nezaposlen.

  2. #227
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Necu se iznenadit,
    ako neki pjesnik iz Biograda napishe pjesmu,
    da Princ Nikola na motoru,
    cera zenske po Kotoru,
    da se ISUS vrne na zemlju i sleti u Podgoricu,
    i izgubi prtljag,
    mora bi chekat da sluzbenik i carinik otvore kancelariju u radno vrijeme od 7 do 15 h, i da mu izdaju potvrdu, da ga zovnu na mobilni i da odvoji jedan dan za podizanje istog, ako bude imao srece da sastavi carinika i sluzbenika, TAKVA JE PROCEDURA KAZE UPRAVNIK AERODRUMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #228
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne znam sta bi trebao, a sta ne bi, ali ti zivotom garantujem da se nista nije pitao odakle će mu se otac ozeniti niti koji će mu maternji jezik biti. Pricas onako ofrlje jer niti on trazi meleone hektara niti 98% Crne Gore, a koliko zna jezik najbolje je da se sam uvjeris i popricas sa njim. Mada se vjerovatno i znate kad znas takve sitnice da je jos i nezaposlen.
    Hari Hari rekoli ti ja internet je majk ainfo je dostupan svima i svudje Maternji mu je Crnogorski zaludu kad ga nezna bleknut ! Na njegove lazi sam se ja oddavno navika ,prvo nece nista ,drugo politika ga neinteresuje ,trece aoooooooooo misim stvarno a ako bi bacio pogled na imovinu Petrovica milioni hektara su u pitanje hari dvoraca kuca kucica plaza itd itd a dalje da ne zborimo !
    Ka sto reko da bi mu ja sto mu niko nikad uzeo nebi
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #229
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro je to kad ti preko interneta bolje znas od njega samoga koji mu je jezik maternji, kako je zaposlen, sta oće..... Zbilja je taj internet svemoguć samo nam reci je li to nesto slagao preko interneta ili onako uzivo

  5. #230
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Princ nikola petrovic.

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Hari Hari rekoli ti ja internet je majk ainfo je dostupan svima i svudje Maternji mu je Crnogorski zaludu kad ga nezna bleknut ! Na njegove lazi sam se ja oddavno navika ,prvo nece nista ,drugo politika ga neinteresuje ,trece aoooooooooo misim stvarno a ako bi bacio pogled na imovinu Petrovica milioni hektara su u pitanje hari dvoraca kuca kucica plaza itd itd a dalje da ne zborimo !
    Ka sto reko da bi mu ja sto mu niko nikad uzeo nebi
    Ajde Zveku ne pricaj neistine,Juce sam bio sa Princ Nikolom ovdje u Londonu na jednoj svadbi Gdje je bilo dosta V.I P zvanica osim mene jasam pozvat kao prijatelj. Princ Nikola govoti odlicno Crnogorsko maternjim govorom,noje zlo sto do danas nema nikakav status u Crnu goru.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #231
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    A jesu li mu se obracali sa Vase velicanstvo?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  7. #232
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ...Pravna zastupnica princa Nikole Tanja Turkin Spičanović je, u izjavi za TV Vijesti, pozvala predstavnike vlade u Pariz na pregovore o pravnom regulisanju statusa potomaka dinastije Petrović. Ona je naglasila da je princ uvijek želio da izmežu njega i vlade dođe do sporazuma oko pitanja statusa....
    PCNEN
    '

    Sta reci sem... Ova gospodja mu je pamet popila..
    Sto zena zna od covjeka napravit...Greota.


    Hvala Lepo

  8. #233
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    A jesu li mu se obracali sa Vase velicanstvo?
    treba sa "visocanstvo", ako je vec neki princ.. a sa "velicanstvo" se obraca kralju


  9. #234
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ajde jadan, princ, kralj, sve je to isto...

    A ozbiljno dje nam je kralj kad vec imamo princa? Zar princ ne postaje kralj po automatizmu kad kralj umre? Je li ziv kralj?

    The king is dead, long live the king
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #235
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    A jesu li mu se obracali sa Vase velicanstvo?
    Hahhahahahahaha vase niskocanstvo To je munja nebeska rece neko ))))
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #236
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    '

    Sta reci sem... Ova gospodja mu je pamet popila..
    Sto zena zna od covjeka napravit...Greota.


    Hvala Lepo
    Hahhahahahaha nije jedina ito on njih zove u Pariz kod njega hahahahahah :* da srede to oko desetak miliona hektara hahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #237
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dobro je to kad ti preko interneta bolje znas od njega samoga koji mu je jezik maternji, kako je zaposlen, sta oće..... Zbilja je taj internet svemoguć samo nam reci je li to nesto slagao preko interneta ili onako uzivo
    Hari internet je svemoguc )))))) Eto klikni na moje ime i vidjeces sve )))))))) Inace je celjade od rijeci hahahahahahahahhahaha ! Ne interesuije njega nista ni lova ni zemlja ni kuce ni dvorovi samo onako bezveze :* )))
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  13. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bojim se da se nebi bas slozio da je sve istina sto se na interenetu moze naci za tebe, ali znas da je za princa sve istina. Jos kad se doda tih tvojih meleon hektara onda je tek ta tvoja istina potpuna. Umjeto to hahaha mogao bi reći sta te to Princ slagao da mi daleko bilo ne pomislimo da si to izmislio.

  14. #239
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Princ nikola petrovic.

    Svi odje pricate gluposti, I IZMISLJOTINE.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  15. #240
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svi smo dnevna novina DAN! HAHAHAHAHAHAHAH
    :)

  16. #241
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Ajde Zveku ne pricaj neistine,Juce sam bio sa Princ Nikolom ovdje u Londonu na jednoj svadbi Gdje je bilo dosta V.I P zvanica osim mene jasam pozvat kao prijatelj. Princ Nikola govoti odlicno Crnogorsko maternjim govorom,noje zlo sto do danas nema nikakav status u Crnu goru.
    Kakav vam je bio fotograf

  17. #242
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nedje na pocetku ove price bilo je i o tome kako se Vlada naknadno śetila oko Bijenala pa kad Princ priprijetio autorskim pravima ispalo da nasi velikasi "ni luk jeli ni luk mirisali" oni su za evroatlanska rjesavanja. Usput su u njihove igre upetljali i druge osobe kao Marinu Abramović ni krivu ni duznu, ali to se prepricalo....
    Sad je Filip i Milo sa svom svitom obiljezio godisnjicu, a posto kruna jos nije izlivena i kralj je s Ceva, a ne sa Njegusa vjerovatno će krunisanje biti malo kasnije, ali to je opet neka druga prica.
    Iz bogatog opusa anegdota Kanadjinana evo jedna bas prigodna, a vezana je za dinastiju.

    Bosko Bojovic iz Zupe niksicke posvadja se sa Piperima oko śece sume u komunu plemenskom, i zbog toga gospodar posla sud da izvidi stvar na licu mjesta. Kako su Piperi bili slozniji i snalazljiviji, Bojovic izgubi parnicu. Medjutim, Bosko se sa presudom nije mirio, pa podje zato na Cetinje, kod gospodara. Kad je bio ispred dvora, zaleleka iz sveg glasa:

    "Lele mene, Mujaga Mujovicu, leleeeeee!"

    Perjanici to prijavise gospodaru, a ovaj pozva Boska unutra i upita ga:

    "Sta ti je, jadan ne bio, usred bijela dana na sred Cetinja leleces za Mujagom?!'

    Bojovic mu isprica cio slucaj i rece da bi ovu stvar pravilnije presudio Mujaga, turski bimbasa, nego sud crnogorski! Gospodar se naljuti i odmah pozva sudije koje su presudu donijele, i poslije ispita cijelog predmeta, ustanovi se da je Bojovic bio u pravu. Stoga gospodar naredi da se nova presuda donese prema faktima u sporu, a ne prema tome koliko je ko i kod koga izio gotovca.

    Tako i princ moze da ode do Strazbura i Brisela, pa iako nijesu nadlezni za ovakve stvari, da zalelece i ako nista drugo, makar uzme obraz novopecenom noblesu (vise blesu nego no) iz DPS-a. Naravno pod uslovom da ga ovi imaju no je i za to mrka kapa.

  18. #243
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Soveto
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posle ove sprdnje oko obilježavanja stogodišnjice karaljevine bez kraljevske porodice i u opšte zbog odnosa prema Petrovićima, pošteno bi bilo da se sa grba i zastave uklone dinastička obilježja, a u prvom redu kruna, šar i skiptar. A to bi trebao da traži i sam Princ.

  19. #244
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam kakve taj čovjek ima veze sa Crnom Gorom, osim prezimena. Ima više francuske krvi nego crnogorske, ne zna progovorit' crnogorski, a bi da ga o'đe tetošimo ka druga Tita. Već smo prešli tu fazu, kad se je svako moga' zvat prinčem. Sad najbolje da dijelimo titule šakom i kapom svakom ko se orodi sa njima, pa dako za 100 godina svi budemo prinčevi. Ako su Srbi nebeski narod, onda mi Crnogorci da budemo kraljevski ili prinčevski, da ne zaostajemo za komšilukom.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  20. #245
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Am I missing something??

    Dje je nama kralj, pitam ja vas, kad vec imamo princa, onda mora postojat kralj, ili tu titulu posle Nikole I niko ne zasluzuje?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  21. #246
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Kakav vam je bio fotograf
    a bice neki tamo pingvin sa cilindrom na glavi...znas kakvi su oni..gledao si filmove

  22. #247
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Soveto
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Am I missing something??

    Dje je nama kralj, pitam ja vas, kad vec imamo princa, onda mora postojat kralj, ili tu titulu posle Nikole I niko ne zasluzuje?
    Princ je prestolonaslednik, a da bi postao kralj mora biti ustoličen, odnosno Crna Gora mora postati monarhija.

    Što se nasljednika tiče, oni se gledaju po muškoj liniji ( kao što je napisano i u predlogu zakona). Kako takvijeh neima u Petrovića, posle Princa Nikole, pravo na tron bi preuzeli ........ Da, baš oni

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Swart ram View Post
    Princ je prestolonaslednik, a da bi postao kralj mora biti ustoličen, odnosno Crna Gora mora postati monarhija.

    Što se nasljednika tiče, oni se gledaju po muškoj liniji ( kao što je napisano i u predlogu zakona). Kako takvijeh neima u Petrovića, posle Princa Nikole, pravo na tron bi preuzeli ........
    Ima Princ Nikola sina, prijestolonasljednika Borisa. Evo slika sa prve pośete Princa Crnoj Gori da ne bude rebusa

  24. #249
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Photoshop. A i vidi se da je manastir maketa u studiju.


    ___________

  25. #250
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nadam se da mi autor bloga nece zamjerit:

    Jubilej

    U gradiću, prijestonici male države, čiji su stanovnici bili neopravdano ponosni na njegovu tradiciju, proslavljala se stogodisnjica proglasenja kraljevine.Sve je, do u detalj, odradjeno tačno onako kako dolikuje i gradicu i organizatorima proslave:
    Na proslavu nisu pozvani prezivjeli predstavnici kraljevske loze.Što, koji *****, oni imaju biti tu.Da su išta valjali još bi vladali.
    Na gradskim banderama bile su iskacene zastave kojima su se neupuceni obavjestavali što se to slavi.Bledunjave zastave slabog kvaliteta poslije prvog povjetarca izgledale su kao upotrijebljena papirna maramica.
    Bogatoj istoriji grada odato je dostojno priznanje.Ispred zgrada bivših ambasada, jedinog svjedoka da je zemljica nekad bila dio civilizovanog svijeta, postavljeni su panoi i na njima nakačene plakate sa fotografijama ambasada iz nekih davnih vremena.Kišica je, nazalost, smočila plakat-papir i on se raskašio i zgulio sa panoa, ostavljajuci za sobom ukus jeftinog i šklampavog.
    Slična stvar se dogodila i ispred doma bivše kraljevske vlade.Tamo su pokačeni platneni panoi sa scenama iz života grada.Kulise su držale dok se popio zadnji koktel.Onda su se, kao i organizatori, srozale.
    Gradjani su, poslije svega, ostali kao posrani.Zapitali su se : Zasto su se organizatori mučili i dovlačili zvanice u prestonicu okrženu brdima.Jednostavnije bi im bilo da su poslali foto-tapete sa svojim likovima.











    http://www.blogz.t-com.me/blogovi/gundjalo/index.php

Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 14-12-10, 23:24
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-09-10, 16:06
  3. Replies: 18
    Last Post: 21-08-10, 11:45
  4. Porijeklo dinastije Petrović - Njegoš
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 13
    Last Post: 24-03-09, 18:15
  5. mali princ
    By amy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 19
    Last Post: 25-03-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •