Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 425

Thread: Princ Nikola Petrović Njegoš

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Princ Nikola Petrović Njegoš

    Crnom Gorom su upravljale vladike od 1515.do 1851.g. kada je Danilo Prvi proglasio sebe sekularnim liderom. Njegova namjera je bila da reformise i modernizuje Crnu Goru sto je na kraju i prekinuto njegovim ubistvom. Nikola Prvi je naslijedio Danila Prvog kao Suveren Crne Gore 13. Avgusta 1860. godine. On je postao Kralj Crne Gore 28. Avgusta 1910. godine, kada je proglasena Kraljevina Crna Gora i time je dobila i medjunarodno priznanje kao Suverena Kraljevina Crna Gora. Kraljevina Crna Gora je aneksijom pripojena u novu Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca ( kasnije Kraljevina Jugoslavije) 13. Novembra 1918.g. Kralj Nikola nije priznao novu Kraljevinu i on je natjeran da ostane u egzilu u Francuskoj gdje je i umro. Posmrtni ostaci Kralja i Kraljice su prenijeti na Cetinje 1989. godine i sahranjeni u Crkvi na Cipuru.

    Princ Nikola Petrović Njegoš
    Rodjen 7 Jula 1944 in Saint-Nicolas-du-Pélem,Francuska !

    ''Đukanović je naveo da je 2004. godine Vlada Nikoli Petroviću ponudila kuću kralja Nikole u Njegušima kod Cetinja i zemljište koje je sastavni deo te parcele, kao i
    da koristi deo Plavog dvorca na Cetinju u dogovoru sa Ministarstvom kulture Crne Gore, automobile sa šoferom i sve drugo što bi bilo primereno potomku dinastije Petrović tokom njegovog boravka u Crnoj Gori.''

    Moje neko misljenje je da bi povratak princa u crnu goru da zivi i ''radi'' poboljsalo imidz Crne Gore i da bi turisticki moglo da se iskoristi !


    Sta mislite o sadasnjoj situaciji i sta bi trebalo da se uradi povodom naseg prestolonaslednika ?


    Djoveojke znajte da ima sina
    Last edited by GROZNI; 07-07-10 at 11:05.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    treba mu dat titulu kralja i sve sto ide uz to

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Može parlamentarna monarhija. Što god, samo da Vujanović više ne vrši funkciju predsjednika.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    a sto ti imas protiv Vujanovica?

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Dosta toga.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    da cujem...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Vujanović nije tema.

    Ali ako već insistiraš, vrhunac nedostojnog ponašanja je da predsjednik države nonšalantno prokomentariše kako bi, eto, mogli i promijenit tekst himne države kojom predsjedava.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ocekivala sam slican odgovor...bas ti je jak argumenat...
    Kad vec nije tema,nemoj ni da ga pominjes.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tako sraman odnos prema nekom i tako podlo tretiranje od strane drzave nema niko kao Princ. Dobro je da su izmedju sebe podijeli i vratili zemlju. da su bez zakona i casnu rijec zavodili zemlju crkvi, da su po tri puta jednu parcelu prodavala tri razlicita vlasnika.... ali za njega nista ne moze da se uradi jer su oni boze moj zagovornici pravne drzave.
    On naivan pa se drzi one "nije vazno sta je drzava uradila za tebe, već sta si ti uradio za drzavu", a ovima sto vode drzavu se nikako ne moze udariti po obraza. Ne - sile nema.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ocekivala sam slican odgovor...bas ti je jak argumenat...
    Kad vec nije tema,nemoj ni da ga pominjes.
    Čini mi se da je argument dovoljno dobar, s obzirom da bilo koji predsjednik nakon sličnog ispada ne bi dočekao naredno jutro na toj funkciji.

    Pomenuo sam ga u kontekstu teme, ti insistiraš na priči o njemu.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Čini mi se da je argument dovoljno dobar, s obzirom da bilo koji predsjednik nakon sličnog ispada ne bi dočekao naredno jutro na toj funkciji.

    Pomenuo sam ga u kontekstu teme, ti insistiraš na priči o njemu.
    Sasvim solidan.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Odlicno.Bataljujemo razgovor o njemu.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može da bude slobodno kandidat za predsjednika, jer Vujanović nije dobar
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Tako sraman odnos prema nekom i tako podlo tretiranje od strane drzave nema niko kao Princ. Dobro je da su izmedju sebe podijeli i vratili zemlju. da su bez zakona i casnu rijec zavodili zemlju crkvi, da su po tri puta jednu parcelu prodavala tri razlicita vlasnika.... ali za njega nista ne moze da se uradi jer su oni boze moj zagovornici pravne drzave.
    On naivan pa se drzi one "nije vazno sta je drzava uradila za tebe, već sta si ti uradio za drzavu", a ovima sto vode drzavu se nikako ne moze udariti po obraza. Ne - sile nema.
    Ne kapiram arzlog ovakvog odnosa prema dinastiji ? Volio bih ako neko ima da naslucuje razloge da kaze, posto bas mi je nejasno da nece da iskoriste takvu vrstu promocije i ugleda !

    Znajte da su kralja nikolu zvali EVROPSKI TAST ! Sve su mu cerke poudate bile za evropske velikane tako da pola evrope ima cg korijena To bi se moglo iskoristit u promociji ili sta li vec !

    Sve u svemu mogu mu dat PLAVI DVOR CIJELI a ne sobu u njemu da covjek ima dostono ''dvor'' da se moze nazvat princom ! Bas cudno ponasanje vlade mora da ima neka zackoljica koja njima ne odgovara !

    p.s. batalite pricu o presjedniku ili je prenesite nedje drugo !

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Grozni, zar za bezobrazluk nasima treba neki razlog? Kad im je trebalo, kad su otvarali misije koje ponosno zvali "male ambasade" onda su znali da ga pozivaju, postuju, traze pomoć....
    Kad je trebalo nekako izaći iz sankcija, kad je trebala promocija onda su znali dje i kako da ga potraze, da obećaju brzi zakon da se rijesi taj problem. Rekli su mu garant do jula, ali nijesu rekli koje godine. Ma nasa posla....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sta je taj vash Princ uradio za CG?
    To sto je podrzao "ideju" koja nije bila nista novo,i pozvan je da predvodi, i sve se znalo odlichno? To sto je On tj. "MI" dobio odresene ruke, odnosno, sponzorstvo od drzave, prostor od drzave, zdanja od drzave za sve sto je bilo potrebno. Joj sto je to bilo teshko. Pa taj vash Princ je s tim dobio povracaj imidza dinastije Petrovic i pranje "obraza" o kojem Vi toliko govorite.. Pa i imidz "samobitnosti" u inostranstvu...
    Tada nije govorio "Mi'.. bio je On..
    Sto se mene tiche, meni je jasno o chemu se radi, a koliko mi je "smijeshno" slavljenje "Dinastije" pobjegulja, a dotadasnjih "ratnika" iz skromnog naroda, koji su se pokondirili posle par godina od dobijene kraljevske krune zahvaljujuci opet tom jadnom siromashnom narodu.. i ostavili taj jadni narod na nemilost tudjinu i domacim izdajnicima da se izivljavaju nad njima... Prevareni, ponizeni, klani, silovani, spaljivani... i prica o chemu...Da moze biti bar simpatichno pa...

    Samo vi razmijenite mishljenja.. Vrijedno je nekih saznanja.


    Hvala Lepo

    p.s. Taj vash "Mi" nije ni "djedove" kosti prebacio iz Italije u CG, nego je to zahvaljujuci pokojnom Canu Koprivici i njegovim ljudima koje je angazovao i donirao kompletnu akciju "pranja obraza" dinastiji Petrovic... a ne sta drugo. Doveli ga kao nepoznatog iz Francuske da paradira sa Karadjordjevicima po CT. Statirali. Sve sto je uradjeno uradjeno je od strane Republichke Vlade CG i njihovih ljudi preko SIV-a, SMIP-a itd.
    Last edited by Maja; 07-07-10 at 15:31.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    G. Hari, a sta je taj vash Princ uradio za CG?
    To sto je dao "ideju" koja nije bila nista novo i znalo se odlichno? To sto je On tj. "MI" dobio odresene ruke, odnosno, sponzorstvo od drzave, prostor od drzave, zdanja od drzave za sve sto je bilo potrebno. Joj sto je to bilo teshko. Pa taj vash Princ je s tim dobio povracaj imidza dinastije Petrovic i pranje "obraza" o kojem Vi toliko govorite.. Pa i imidz "samobitnosti" u inostranstvu...
    Tada nije govorio "Mi'.. bio je On..
    Sto se mene tiche, meni je jasno o chemu se radi, a koliko mi je "smijeshno" slavljenje "Dinastije" pobjegulja, a dotadasnjih "ratnika" iz skromnog naroda, koji su se pokondirili posle par godina od dobijene kraljevske krune zahvaljujuci opet tom jadnom siromashnom narodu.. i ostavili taj jadni narod na nemilost tudjinu i domacim izdajnicima da se izivljavaju nad njima... Prevareni, ponizeni, klani, silovani, spaljivani... i prica o chemu...Da moze biti bar simpatichno pa...

    Samo vi razmijenite mishljenja.. Vrijedno je nekih saznanja.


    Hvala Lepo
    E ovo je problem ja mislim ! Mozemo ga nazvat kratkorocno pamcenje ili ti neznanje !

    Ako pominjes pojedinaca (kralja nikolu) koji je zbog nekih stvari otisao (utekao), to isto je uradio osnivac crne gore IVAN CRNOJEVIC ! Sad cete rec al se vrnuo e pa i nikola je htio da se vrne no mu unuk nije da ! No je ovo duga i druga prica

    Kad postujes ovoga princa ti samim tim postujes i Petra II Petrovica Njegosa i Petra I Petrovica Njegosa jer su i oni kukali iz te dinastije !

    Princu treba dat neka prava ono sto je milo naveo ! samo ne sobu u dvorac no bogome fino da im se da : Plavi dvor, kuca u njeguse , milocerska vila i plaza koja dodje u to ! I naravno jedno 100 BIJELIH konja finih da imaju buduci princevi sto jahat a vi dame sanjat ih
    Last edited by GROZNI; 07-07-10 at 15:31.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hvala Lepo

    p.s. Taj vash "Mi" nije ni "djedove" kosti prebacio iz Italije u CG, nego je to zahvaljujuci pokojnom Canu Koprivici i njegovim ljudima koje je angazovao i donirao kompletnu akciju "pranja obraza" dinastiji Petrovic... a ne sta drugo. Doveli ga kao nepoznatog iz Francuske da paradira sa Karadjordjevicima po CT. Statirali. Sve sto je uradjeno uradjeno je od strane Republichke Vlade CG i njihovih ljudi preko SIV-a, SMIP-a itd.
    O tome sta ko postuje...Vidim i sama...
    Jel Vama g. Grozni neko brani da postujete ono sto ja ne postujem?

    Samo Vi...


    Hvala Lepo

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    O tome sta ko postuje...Vidim i sama...
    Jel Vama g. Grozni neko brani da postujete ono sto ja ne postujem?

    Samo Vi...


    Hvala Lepo
    Daleko od toga da pokusavam da te ubjedim ! Ali ne pricam ja o postovanju PRINCA kao NJEGA LICNOGA vec PRINCA kao predstavnika DINASTIJE PETROVIC koja je uradila dosat za CG ! Nista vise ... mozes ti da postujes ili ne to je tvoja rabota zivjela !

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ada chush.. Onaj ko stane na celo drzave mora nesto chinjet za tu drzavu jer su time chinjeli za sebe.
    Tako da te "fanatizme" i zahvalnice, i idolopoklonstvo ostavljam Vama... Vi to dobro regulisete.



    Hvala Lepo

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa bas i ne mora ! Mislim da si se i za svoga zivota uvjerila da nije tako !

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    G. Majo, ne kaze Princ ni sad i nije govorio ni tada MI, a bar sto puta je izjavio da nije zainteresovan ni politicki, ni za povratak kraljevine i jedino sto ga interesuje da se sacuva i pokazuje kultura Crne Gore. Sta je uradio zna svak ko bi htio saznati samo sto se kod nas nekome sve zaboravlja, a nekome sve pripisuje, ali....
    Ne radi se o tome da li je ideja bila ili nije vec ko je nesto radio. Kad je to sve lako sto ukinuse i prekinuse nesto sto je moglo prerasti u tradiciju?
    Ne radi se ni o slavljenju ili glorifikovanju dinastije jer ocjenu pravi istorija. Radi se o nekom elementarnom postenju koje se sastoji u tome da se nekome preko noći uknjizi sve zivo, ali kad treba njemu onda nema zakona.
    Kad bi se izvagalo sta je za Crnu Goru uradio Princ i svi ministri kulture zajedno za zadnjih 15 godina, ja nemam dileme ko bi pretegnuo, mada svak moze misliti drugaciji.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Upravo sam se uvjerila na svim primjerima da je to tako.. A Vi nastavite o vasim "uvjerenjima" jer moji su Vam nepoznati (sem ako nemate telepatski talenat kao g. SKOJ).


    Hvala Lepo

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa iznesi ih majo !
    Nemoj u prazno da pricamo !


    Hari nesto ne stima kod vlasti da se on previse eksponira u cg i to ti je to !

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    G. Majo, ne kaze Princ ni sad i nije govorio ni tada MI, a bar sto puta je izjavio da nije zainteresovan ni politicki, ni za povratak kraljevine i jedino sto ga interesuje da se sacuva i pokazuje kultura Crne Gore. Sta je uradio zna svak ko bi htio saznati samo sto se kod nas nekome sve zaboravlja, a nekome sve pripisuje, ali....
    Ne radi se o tome da li je ideja bila ili nije vec ko je nesto radio. Kad je to sve lako sto ukinuse i prekinuse nesto sto je moglo prerasti u tradiciju?
    Ne radi se ni o slavljenju ili glorifikovanju dinastije jer ocjenu pravi istorija. Radi se o nekom elementarnom postenju koje se sastoji u tome da se nekome preko noći uknjizi sve zivo, ali kad treba njemu onda nema zakona.
    Kad bi se izvagalo sta je za Crnu Goru uradio Princ i svi ministri kulture zajedno za zadnjih 15 godina, ja nemam dileme ko bi pretegnuo, mada svak moze misliti drugaciji.
    Koliko ja chitam on sebe oslovljava sa "Mi"...Imate na netu njegove izjave.. A to da je zainteresovan ili ne za politichko djelovanje za povratak monarhije..to je deseto. Moze i ima pravo kao i g. Boro Miranovic svojevremeno...
    Kad je toliko teshko sto nije g. Petrovic doveo sponzore da bi izgurao ideju CT Bijenala? Kriva mu CG Vlada jer nije dala novac za nastavak? Boze kako je to lako - lezilebovicki. "Podignite mi imidz Drzavnim novcem a ja sam glavni?"
    O tom knjizenju, da uopste do toga dodje, postenje bi bash doshlo do izrazaja jer bi on to ustupio onima koji su prepatili i unisteni cuvajuci CG za njih kad se "olade" od strateshkih gresaka koje su politichki napravili Crnoj Gori.
    Nek se oni svi vagaju, svi su se oni najeli i uzdigli sa tog budzeta - opet jadnog CG naroda...

    Hvala Lepo

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 14-12-10, 23:24
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-09-10, 16:06
  3. Replies: 18
    Last Post: 21-08-10, 11:45
  4. Porijeklo dinastije Petrović - Njegoš
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 13
    Last Post: 24-03-09, 18:15
  5. mali princ
    By amy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 19
    Last Post: 25-03-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •