Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 224

Thread: Kako znate koja je prava?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako znate koja je prava?

    Kako znate koja je prava? Hmmm... Tesko pitanje... Ne znam je li ovaj topic vec bio, ili nije. Ali to nije ni vazno. Zanima me sta mislite, sad, u ovom trenutku. Nesto razmisljam o ovome u poslednje vrijeme. Bas. Naravno, pitanje za cure je "kako znate koji je pravi?". Ali mene interesuje prije svega musko misljenje, da ne zamjeri zenski dio foruma. Imao sam mnogo veza najrazlicitijih duzina trajanja. Moje pitanje nije vezano za vremenski interval. Samo zelim da znam kako osjetite koja je prava, da je to ta koju ste trazili i koju zelite ozeniti jer je to jedino sto preostaje kad ukapirate tu famoznu cinjenicu da ste nasli onu koju volite toliko da se zelite buditi svako jutro pored nje i poljubiti prije nego sto zaspete? Ja to jos nijesam osjetio. Nije da nisam htio. Jednostavno nisam. Kad se dobro zamislim i razmislim - ne. Vjerujem da ona mora biti na neki nacin kao "zenski ja". Da bude nekako slicna meni. Ne vjerujem u onu "razlicitosti se privlace". Jednostavno ne vjerujem. Bar ne u ovom kontekstu. Da ne zvucim previse uvrnuto veceras, osjecam po sebi, da sam se umorio od propalih veza, od veza za jednu ili par noci, umorio sam se pogresnih djevojaka, umorio sam se od svih onih koje su me privlacile fizicki, dok sam vec posle 5 minuta razgovora sa njima shvatao da nisu za mene, a opet ih odvlacio sa sobom u stranu, ispred kafica, u krevet... Ne vjerujem da je u pitanju brojna vrijednost, zakon velikih brojeva, da postoji neka matematicka vjerovatnoca bazirana na velikom broju pokusaja i kombinacija. Da postoji, vjerovatno bih je do sad nasao. A nisam.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad ce ti rec to je ona osoba cije mane si u stanju da svaris ... koja unosi mir u tvoje nemire ... ona koju si u stanju da zamislis pored sebe za 5,10,15 itd godina kojoj zelis da pruzis i koja zeli da ti pruzi neizmjerno i neprocjenjivo...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  3. #3
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,781
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    lako , mora bit iz dobre kuce , vidjet majku kakva je zena , jer majka je ta koja formira zensko dijete , otac takodje ali majka je ta koja oblikuje sve ....a ovako iz zabave potpuno je nebitna kakva je , svaka ima makar minimum necega , uz par savjeta svaku mozes sredit da zavrsava posao , za brak vec pomenuh osnovu
    Last edited by EOPOMALO; 04-07-10 at 21:12.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koja je prava? Prave su rijetke, skoro da ne postoje.
    Ali kako znati da li je prava? Mozda nije tesko, to mozes ukapirat odmah.
    Preskocimo njen izgled koji po meni nije toliko bitan koliko su bitne neke druge vrline. Da li je obrazovana? Da li je pametna? Da li je danas za sjutra ili danas za 100 godina? Kako te pazi? Kako se ponasa prema tebi? Kako se ponasa kad si srecan? Kako se ponasa kad imas problema? Da li je pored tebe kad ti je potrebna? Da li je u stanju da se bori da bi bila sa tobom?

    Ako je sve ovo pozitivno (sigurno ima tu jos stvari, mozak mi je malo umoran) onda je to prava.

    I have one of those...
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EOPOMALO View Post
    lako , mora bit iz dobre kuce , vidjet majku kakva je zena , jer majka je ta koja formira zensko dijete , otac takodje ali majka je ta koja oblikuje sve ....
    A cek sta ako je majka umrla ...ili ako je majka napustila itd ... ako nije u nekim odnosima sa svojima ... imas x kombinacija plus koje po ovom kriterijumu nemogu procjenit curu... druga stvar eto ne uzimas ni njenog oca ni njenu majku ...mozda je ona totalno neka druga prica u odnosu na roditelje... mozda ako ima nesto lose u toj porodici ona je iz svega toga izvukla neku pouku i nastavila dalje jaca ... to ti je kao 3-4 djece u istoj kuci koje su svako prica za sebe... zato jedino vrijeme za takve situacije je pravi pokazatelj kao i desavanja i problemi koji te snadju ... svi smo mi experti za ispijanje kafica i vidjanje ali kad je stani pani tu treba da se pokaze od kog je celika...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Luka dodjes kod moje majke i kad vidis kako sprema kachamak odma da me zenis

    Salu po strani...Jednostavno znas.Neces nalaziti prave rijeci zasto i kako...Moje je vjerovanje takvo...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Sad ce ti rec to je ona osoba cije mane si u stanju da svaris ... koja unosi mir u tvoje nemire ... ona koju si u stanju da zamislis pored sebe za 5,10,15 itd godina kojoj zelis da pruzis i koja zeli da ti pruzi neizmjerno i neprocjenjivo...
    Slazem se, ima tu logike dosta, istine takodje, ali mislim da je stvar mnogo komplikovanija od toga. Previse je to plitak odgovor na pitanje koje zahtijeva odgovor za kojim treba mnogo mnogo vise kopati.

    Quote Originally Posted by EOPOMALO View Post
    lako , mora bit iz dobre kuce , vidjet majku kakva je zena , jer majka je ta koja formira zensko dijete , otac takodje ali majka je ta koja oblikuje sve ....
    Ne bavim se kalkulacijama. Gledanjem familije i ostalim primitivnim sredstvima. Istina, moze se iz familije saznati dosta, ali ja vjerujem da je svako jedinka za sebe. I od losih nastane dobro, isto kao sto i od dobrih nastane lose. Ne znam da li se zajebavas ili sta, ali vidim da furas razmisljanja i taj fazon, koji je vise svojstven za neki 18-19 vijek (u najboljem slucaju) u crnogorskim krshima, nego za 21 vijek.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EOPOMALO View Post
    lako , mora bit iz dobre kuce , vidjet majku kakva je zena , jer majka je ta koja formira zensko dijete , otac takodje ali majka je ta koja oblikuje sve ....a ovako iz zabave potpuno je nebitna kakva je , svaka ima makar minimum necega , uz par savjeta svaku mozes sredit da zavrsava posao , za brak vec pomenuh osnovu


    Ne slazem se.
    Ne mora bit iz dobre kuce. Dobra kuca je dobra kuca, bila nikad. To ne mora da znaci da su njihovi nasljednici dobri.
    Banalan primjer, Ferrari je uvijek imao super aute, ali Testarosa je bila ******.

    Ne mora da znaci da ako je majka dobra bice i cerka, ili obratno.
    Znam dosta cura koje su lom a imaju plafon majke. Pazi sad ovo, znam jednu zenu koja je dala picu uvijek, u svako doba dana. Ima dvije cerke, jedna je plafon, druga je ista kao majka.
    TAKUMI

  9. #9
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prava rijetkost je nac onu pravu...ali zato kad je nadjes ne ispustaj je

    a kako znato da je prava to zavisi od covjeka do covjeka....mene licno bi ta prava(jos uvijek je nisam nasao) ubijedila nekim detaljem nekom sitnicom...necim sto bi mozda da prvi pogled izgledalo nebitno ali bi meni bilo izuzetno vazno

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    Slazem se, ima tu logike dosta, istine takodje, ali mislim da je stvar mnogo komplikovanija od toga. Previse je to plitak odgovor na pitanje koje zahtijeva odgovor za kojim treba mnogo mnogo vise kopati.

    Ma ja sam ti plitko odgovorila to priznajem al jednostavno ne mogu dubiti u nesto sto je stvar osjecaja ... mozda je meni bitno nesto sto nekom drugom nije ,mozda mi je prioritet sto je nekome apsurd i slicno... stvar je osjecaja i vremena i situacija koje si s nekim prosao ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Luka dodjes kod moje majke i kad vidis kako sprema kachamak odma da me zenis

    Salu po strani...Jednostavno znas.Neces nalaziti prave rijeci zasto i kako...Moje je vjerovanje takvo...
    I don't like kachamak. Ali zato palachinke derem.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    I don't like kachamak. Ali zato palachinke derem.
    pa dobro palcinke cu ja :mrgreen:



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    pa dobro palcinke cu ja :mrgreen:

    Alo vi dvoje to u neku drugu sobu pa usput utvdite magicnu formulu za pravog/pravu a meni ako moze doturite jednu s vocem
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    pa dobro palcinke cu ja :mrgreen:
    Ti si onda prava. Moze lock. :mrgreen:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quagmire View Post
    prava je ona koja umije da spremi kachamak xD
    Artemis dolazi li tvoja majka u obzir odje ? :mrgreen:
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    ........Ali mene interesuje prije svega musko misljenje, da ne zamjeri zenski dio foruma. Imao sam mnogo veza najrazlicitijih duzina trajanja. Moje pitanje nije vezano za vremenski interval. Samo zelim da znam kako osjetite koja je prava, da je to ta koju ste trazili i koju zelite ozeniti jer je to jedino sto preostaje kad ukapirate tu famoznu cinjenicu da ste nasli onu koju volite toliko da se zelite buditi svako jutro pored nje i poljubiti prije nego sto zaspete? Ja to jos nijesam osjetio....


    Reci cu ti sta je moj dragi rekao posle samo par dana poznanstva: Znao sam da si ti prava, jer nisam imao ni jedno pitanje koje bih sebi postavio... Sve je bilo jasno, sve sam znao i sve je odgovaralo.... Znao sam da sam nasao svoju polovinu, zenu koja ima svoju licnost i koja mene nadopunjuje, osetio sam da sam konacno dosao kuci kada sam tebe sreo... Izgovorio je ono sto sam ja osecala... To ti je kao kada se dva magneta spoje... kada budes sreo onu pravu, znaces... Smejala sam se tim recima, kada su mi ih govorili, ali veruj mi, kada se dogodi, upravo je tako... jednostavno ces da znas i neces da se pitas da li je to ona, ima li bolje, da se nisam prevario... Ali, postoje ljudi koji nisu znali da prepoznaju onu pravu/ onog pravog ili su pogresnima pripisivali titulu onog pravog... Zato, ne razmisljaj previse, osecaj... i, kazace ti se samo, veruj mi... Ne postoji lepsi osecaj od toga, jer je to trenutak kada ces da sretnes ljubav, onu pravu, jedinstvenu, neponovljivu...

    Srecno!
    Last edited by Djevojka; 04-07-10 at 22:04.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,781
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    slazem se da ne mora djevojka iz dobre kuce bit i najbolja ili prava , ali ali mene licno je fino vidjet porodicu dje su generacijama svi ok ....to znachi itekako , pa neka je tebe ili vama 21 vijek u glavu , jer znash da su svi vaspitavani da cuvaju ono sto imaju , da cijene , drze se , resavaju probleme , ma sve ono sto je dobro i bitno .......eh nekad je malo razvoda bilo danas se rastaju ljudi za mjesec dana , djeci ebashe majku , e to me ubija , sve na stetu djece , mene ubija .... te nazovi moderne brakove , moderni momci i djevojke , a cim prvi problem iskrsne oni odma razvod i kod roditelja na grbachu na penziju crnu eto ih svi ,,,bash fino , fujjjj ........jedini primjer dje odobravam razvod je maltretiranje , tuche i tako to , onda odma kupi prnje i magla i nikad ne oprostit , gad ce vazda gad bit . Te magnete i prve poglede to je naucna fantastika ljudi moji , to neka se neko javi ko ima 10-15 godina braka i kaze , ja sam odma znao da je ona zena mog zivota i ja cu mu skinut kapu , a vi o tome sad da pricate je smijeshno , al jes s fora i ima romantike i fino je to chut , pogotovo ove curice to vole da cuju , to je njima bash ono slatko i slatkasto i kikirikasto i puding od cokolade ......obicno najgori su oni brakovi , dje su momak i djevojka imali strashno bogat drushtveni zivot , zurke purke i ostale stvari , e ne mogu oboje nosit ruzicaste naocare u brak nikako , bez ako nece kao dva blavora cio zivot

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Reci cu ti sta je moj dragi rekao posle samo par dana poznanstva: Znao sam da si ti prava, jer nisam imao ni jedno pitanje koje bih sebi postavio... Sve je bilo jasno, sve sam znao i sve je odgovaralo.... Znao sam da sam nasao svoju polovinu, zenu koja ima svoju licnost i koja mene nadopunjuje, osetio sam da sam konacno dosao kuci kada sam tebe sreo... Izgovorio je ono sto sam ja osecala... To ti je kao kada se dva magneta spoje... kada budes sreo onu pravu, znaces... Smejala sam se tim recima, kada su mi ih govorili, ali veruj mi, kada se dogodi, upravo je tako... jednostavno ces da znas i neces da se pitas da li je to ona, ima li bolje, da se nisam prevario... Ali, postoje ljudi koji nisu znali da prepoznaju onu pravu/ onog pravog ili su pogresnima pripisivali titulu onog pravog... Zato, ne razmisljaj previse, osecaj... i, kazace ti se samo, veruj mi... Ne postoji lepsi osecaj od toga, jer je to trenutak kada ces da sretnes ljubav, onu pravu, jedinstvenu, neponovljivu...

    Srecno!
    Thank you so much.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravi je onaj koga volite u potpunosti kakav jeste i uvek ste zaljubljeni u njega. Neko ko je slican vama, kad se pogledate da znate sta taj pogled znaci, neko ko vas postuje, govori da niste u pravu kada treba... Neko ko nece da se ljuti na tebe i kad ima razloga jer ne zeli da te ucini ljutom, tuznom....

  20. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,402
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    podjes sa njom na deset dana nedje i ako ti ne bude crnjak i ako je kad se vratis doma nazoves da prespava kod tebe e to je ta.

    Mozda precerah sa deset ali jedno 7-8 to je to da je.e oca

  21. #21
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oljce +1.....
    potpuno tacno......
    p.s. jos samo da postoji ovakva djevojka

  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by povedilla View Post
    oljce +1.....
    potpuno tacno......
    p.s. jos samo da postoji ovakva djevojka
    To nije da li uopsteno postoji ... za sve su ljudi drugaciji.. treba da se ``poklopite`` i osetite jedno prema drugom ovo.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onu koju kad pogledam znam da je volim najviše, s kojom što reče kaemse ili se nekaem mogu da provedem sam više dana i da mi fali 10 minuta nakon što je ostavim kući poslije tih dana, ona koja je uvijek tu za mene i za koju sam uvijek tu, cura koja me poštuje i na neki način mi je oslonac, ona u kojoj vidim majku svoje đece sjutra ( ne sjutra bukvalno ) i koju znam da ću je voljet i za sto godina ( planirao sam oko 120 godina da živim )
    Last edited by cpu; 04-07-10 at 22:50.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Da li je obrazovana? Da li je pametna? Da li je danas za sjutra ili danas za 100 godina? Kako te pazi? Kako se ponasa prema tebi? Kako se ponasa kad si srecan? Kako se ponasa kad imas problema? Da li je pored tebe kad ti je potrebna? Da li je u stanju da se bori da bi bila sa tobom?

    Ako je sve ovo pozitivno (sigurno ima tu jos stvari, mozak mi je malo umoran) onda je to prava.

    I have one of those...
    O da!

    Me too..

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po tome voli li Inter. Simple as that.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koja vam je idealna visina za cure, a koja za momke?
    By Emili_Tine in forum Sve i svašta
    Replies: 133
    Last Post: 15-09-09, 14:49
  2. Da li znate?
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 37
    Last Post: 30-10-08, 00:03
  3. Pitanja kojim ne znate odgovor i koja su sama chudna ?
    By precizno i tacno in forum Sve i svašta
    Replies: 528
    Last Post: 28-12-07, 08:34
  4. Znate li shta je prava ljubav?
    By Desert Eagle in forum Ljubav
    Replies: 47
    Last Post: 24-03-07, 16:54
  5. ...Kako da znate da zivite u 21. vijeku...
    By Krembananica in forum #montecafe
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-06, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •