Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 359

Thread: Gdje štedjeti??

  1. #226
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ni ova prica za izdavanje mu ne pije mnogo vodu..

    Prije ces izdat' garsonjeru ili jednostoban nego dvosoban. Manje ces ga platit' i lakse izdat'..
    TAČNO, samo to oko cijene i nema nekakvog utemeljanja jer je ako pričamo o novogradnji veća cijena kvadrata malog stana od cijene kvadrata velikog tako da je stan od npr. 70 m2 skuplji jedno 25K od jednosobnog stana od 40m2 a veći je za 30m2. Ti ne znaš šta nosi sjutrašnji dan, da li ćeš stvoriti porodicu i da li će tebi trebati dvosobni stan (dvosobni po našim logičnim vrijednostima)
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vjerovatno bi te i za PG mogao demantovat'
    To je već nemoguće



    I toliko o isplativosti ulaganja u nekretnine
    Last edited by Rakun; 13-08-14 at 03:47.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #227
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Od kad je postala rijec o Podgorici? Od kad si se ti ukljucio u temu?

    Tema je 'gdje stedjeti' a ne 'gdje stedjeti u podgorici'.
    Od kako je Bugi iznio podatak da u Crnoj Gori ima 19000 porodica koje su podstanari, a činjenica je da su 90% tih porodica su u Podgorici.



    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #228
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Rakune ovom drzavom se vlada na jedan veoma star nacin. Naime centralizuje se moc, sistemski se sjever opustosio i dosla je njegova velika kolicina radno spodobnog naroda u podgoricu da radi za burek i jogurt. Nekad je samo andrijevica imala 3 fabrike a sad na komplet sjeveru ih nemas tri. Tako da oni dodju i rade u taxi, mup ili nesto slicno i posle stanarine mu ostane da ditno pojede, no i to je posteno jer ta osoba oce samo da radi, to mu nije omoguceno gore. Ako se ti zaposlis van podgorice idje za preko 300e ja te castim rucak. U to slobodno racunam i bar i budvu van sezone. Desi se ali tesko. Ponavljam ima i gore ljudi koji su se snasli ali vrlo malo.

  4. #229
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    @ Rakune jeste nelogicno, ali znam nekoliko primjera takvih. Znam porodicu koji u Niksic imala dvosobni stan prodali su ga, zaposli se dvoje clanova prodice u Podgoricu, troje djece im studira tamo i isplativije im je bilo da kupe u Pg stan. Prodali stari stan digli kredit i kupili stan. Ljudi koji gledaju dugorocno a imaju sredstva da kupe stan u PG uradice to.. Na kraju nije lako putovati prevoznim sredstvom umor je to veliki, izgubis kontakt sa porodicom i slicno. I to mnogo utice na odluke da se preseli u drugi grad porodica.

    Ja sam do prije 2 mjeseca, izdavao moj stan 20 godina bez prestanka , jednoj zeni, ukupna zarada mi je bila blizu 70 hiljada, sto stednja koji je rangu vrijednosti stana ne moze da ti kamata od banke obezbjedi nikako.

  5. #230
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Bila je rijec o kamati na 40k u banci na sta sam ja rekao da je isplativije kupit' jednostoban stan i izdavat' ga. Znaci ja sam se nadovezao na pricu koja veze sa PG nije imala no nebitno.. ne bih da dalje gubim vrijeme oko toga...

    Sto se tice isplativosti... mene samo zanima da li ti smatras da je kamata u banci isplativija od rente stana? Jer ako je tako, i tu sam pricu zavrsio sa tobom posto nikako ne pije vodu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #231
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se tice isplativosti... mene samo zanima da li ti smatras da je kamata u banci isplativija od rente stana? Jer ako je tako, i tu sam pricu zavrsio sa tobom posto nikako ne pije vodu.
    Da je normalne države ne bi banka bila isplatljivija ni u snu.

    Da analiziramo tu tvrdnju da je u današnje vrijeme isplatljivije ulagati u stan nego staviti u banku pod kamatom.
    Uzeću rentnu kamatu(mjesečna isplata) u obzir.U ovom trenutku rentna kamata na 40K u PB iznosi oko 150 € (vjerovatno je slična i u drugim bankama).
    Uzmimo da u nekom gradu u kojem se izdaju stanovi za 40K kupiš stan (garsonjeru ili čak jednosobni stan) i imaš veeeliku sreću da ga izdaš za 200€

    Kad ti izađu podstanari plaćaš račune, a u isto vrijeme pare u banci ne traže nikakvo ulaganje.

    Treba se otvoriti i namjestiti stan da bi ga izdao za pristojnu cijenu, a da ponovim pare u banci ne traže nikakvo ulaganje.

    Na dodatne stanove plaćaš oko 50% veći porez na nepokretnosti (u slučaju Bara ako nisi registrovan u tom stanu plaćaš i porez na izdavanje tkz. "turistički" porez)

    Kod stanova postoji amortizacija tj. moraš ulagati u održavanje, a kod para nemaš nikakvo ulaganje

    Ako ti iz nekog razloga padne na pamet da prodaš stan skoro 100% ćeš ga prodati za manju cijenu od one za koju si ga kupio (ako si ga kupio), a iz banke dižeš tačno onoliko koliko si deponovao.

    Kad kupuješ stan planirajući da ga izdaješ kockaš se da li ćeš ga izdati i po kojoj cijeni, a kod oročenja znaš da ćeš zaraditi i koliko ćeš novca dobiti.

    Ako se zajebeš poput mene i primiš neke lopove tipa Dragana Velimirovića a.k.a. Gavrana puknućeš veeelike pare, a kod oročenja ne postoji način da pukneš. Samo jedna agencija u PG pruža garancije da će računi biti plaćeni i date kirije.


    Ja imam dvosobni stan od 73m2 full namješten(ni kašika da se unese) na Zabjelo pa ga ne mogu izdati za 250 €(istina nisam se mnogo ni trudio), i imam trosobni stan od 80m2 u centru Bara takođe full namješten (neki bi rekli LUX) pa mi je za njega nuđeno mrtvih 400 € ali ne želim da ga ruiniraju turisti ili neki Rus pa čekam neka bolja vremena da vidim šta ću s'njim
    Last edited by Rakun; 13-08-14 at 14:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #232
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Ne znam odakle ta pocnem demantovanje...

    Mozda samo da kazem (iz licnog iskustva i samo na osnovu toga) da sam ja uzeo stan za 40k, izdavao ga regularno 200 eura mjesecno i prodao poslije dvije godine za.... 40k.

    Nisam toliko siguran da stanovima pada cijena vremenom. Pretpostavljam da zavisi od grada, lokacije i eventualno odrzavanja ali generalno stanovi mogu da se prodaju za istu cijenu ili vecu. Stan u kojem ja zivim (trosoban) sad vrijedi dosta vise nego kad sam ga ja uzeo (da sad ne stavljam konkretne cijene jer ga ne prodajem).

    Ja licno ne bi bio toliko miran ni u banku da stavim pare... Znam za FZD i sve to ali opet nisam jos cuo kako to funkcionise... Da li ti sve pare vrate ukoliko banka pukne, kakve sve formalnosti moras da prodjes i koliko da cekas da bi dobio te pare nazad. A u danasnje vrijeme banke pucaju po savovima. Mozda bi ti stavio 40k i ne bi razmisljao o njima ali ja nisam takav.

    Ovo vezano za poreze i inace statistiku praznih stanova ne bi mnogo ni pominjao. Mislim da je veoma mali procenat oni koji izdaju 'regularno', zato je i statistika takva sa praznim stanovima i sl.

    Sto se tice lopova i sl. to zavisi od tebe... Ti biras kome ces izdat' a agencija za izdavanje ima koliko oces sa kojima ti je zagarantovano placanje i kirije i racuna. Ukoliko podstanar ne podmiri obaveze agencija je duzna da ti isplati sve do zadnjeg centa. Tako sam bar ja radio jedno vrijeme tako da opet pricam iz svog iskustva. I tu ima opcija koliko oces. Mozes da placas neki minimalni procenat od mjesecne rente a jednom sam cak probao opciju gdje prva kirija ide agenciji a svaka sledeca (100%) ide tebi. Sve zavisi od onoga sto izdaje, sto mu i kako odgovara..

    I za kraj... pare kao pare gube na vrijednosti iz dana u dan. Mislim da to nema potrebe da pominjem. Samim tim prije cu ulozit' u stan koji ce 'sutra' obezbjedit' moje stambeno pitanje, mog brata, djeteta ili sto vec nego uzet' tih 40k nazad poslije par godina koje ce vrijedit' manje nego onog dana kad sam ih orocio.

    To je samo moje misljenje, izlicnog iskustva.

    Neko drugi ce sa 40k otvorit' neku trafiku, piljaru ili sto ti ja znam i zaradjivat' 10 puta vise nego li sa stanom ili bankom ali to nije moje licno iskustvo te prema tome o tome nemam sto da kazem. Jos uvijek.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #233
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    @ Rakune jeste nelogicno, ali znam nekoliko primjera takvih.
    Nelogično je do bola i ja se i pored toga što mi kompleksi građana Crne Gore finansijski idu na ruku neviđeno nerviram zbog toga što je moj narod tako glup i iskompleksiran da ide i plaća tuđe umjesto da putuje maksimum 2 sata dnevno i bude svoj na svome
    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Znam porodicu koji u Niksic imala dvosobni stan prodali su ga, zaposli se dvoje clanova prodice u Podgoricu, troje djece im studira tamo i isplativije im je bilo da kupe u Pg stan. Prodali stari stan digli kredit i kupili stan. Ljudi koji gledaju dugorocno a imaju sredstva da kupe stan u PG uradice to..
    Priča se povela o podstanarima, a ne onima koji su kupili stan
    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Na kraju nije lako putovati prevoznim sredstvom umor je to veliki, izgubis kontakt sa porodicom i slicno. I to mnogo utice na odluke da se preseli u drugi grad porodica.
    vjerujem da je umor, ali ne logiku u tom gubljenju kontakta sa porodicom 2 sata dnevno (dva pravca)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #234
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja licno ne bi bio toliko miran ni u banku da stavim pare... Znam za FZD i sve to ali opet nisam jos cuo kako to funkcionise... Da li ti sve pare vrate ukoliko banka pukne, kakve sve formalnosti moras da prodjes i koliko da cekas da bi dobio te pare nazad. A u danasnje vrijeme banke pucaju po savovima. Mozda bi ti stavio 40k i ne bi razmisljao o njima ali ja nisam takav.
    Mogućnost da u današnje vrijeme bukne banka je ravna nuli
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovo vezano za poreze i inace statistiku praznih stanova ne bi mnogo ni pominjao. Mislim da je veoma mali procenat oni koji izdaju 'regularno', zato je i statistika takva sa praznim stanovima i sl.
    Ako imaš dodatni stan uvećani porez na nepokretnost plaćaš izdavao ga ti ili ti stajao prazan i pun paučine. Isti je slučaj sa dodatnim "turističkim" porezom na stan na primorju ako nisi registrovan da živiš u njemu država ti računa da ga izdaješ, a u isto vrijeme plaćaš sve račune
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se tice lopova i sl. to zavisi od tebe... Ti biras kome ces izdat' a agencija za izdavanje ima koliko oces sa kojima ti je zagarantovano placanje i kirije i racuna. Ukoliko podstanar ne podmiri obaveze agencija je duzna da ti isplati sve do zadnjeg centa. Tako sam bar ja radio jedno vrijeme tako da opet pricam iz svog iskustva. I tu ima opcija koliko oces. Mozes da placas neki minimalni procenat od mjesecne rente a jednom sam cak probao opciju gdje prva kirija ide agenciji a svaka sledeca (100%) ide tebi. Sve zavisi od onoga sto izdaje, sto mu i kako odgovara..
    Krstaš je izdao moj stan preko morače prvo nekom Jankoviću iz nekog časopisa Ekonomist koji mi je ostao dužan 3 kamate i pobjegao ostavivši grdilo računa pa ga je onda izdao Gavranu koji je ostao dužan 3 kirije i nabio je telefonski račun 2000 €, a Krstaš je navodno najpoznatija firma za nekretnine u CG
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I za kraj... pare kao pare gube na vrijednosti iz dana u dan. Mislim da to nema potrebe da pominjem. Samim tim prije cu ulozit' u stan koji ce 'sutra' obezbjedit' moje stambeno pitanje, mog brata, djeteta ili sto vec nego uzet' tih 40k nazad poslije par godina koje ce vrijedit' manje nego onog dana kad sam ih orocio.
    Što se tiče rešavanja stambenog pitanja si potpuno u pravu na tu važnu stavku nisam pomislio, a što se tiče nekakve devalvacije davno je prošlo vrijeme dinara i Evoropska valuta je manje-više stabilna, a ako EU pukne pa Crna Gora bude uvodila Perper onda ću se hvatati za glavu.
    Takođe je to veliki rizik kupovine stana u izgradnji (ja se hvatam za glavu jer sam kupio stan od 90m2 u Katelu na SA )
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    To je samo moje misljenje, izlicnog iskustva.
    Dozvoli da imam malo više iskustva sa nekretninama i oročenjem u banci od tebe
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Neko drugi ce sa 40k otvorit' neku trafiku, piljaru ili sto ti ja znam i zaradjivat' 10 puta vise nego li sa stanom ili bankom ali to nije moje licno iskustvo te prema tome o tome nemam sto da kazem. Jos uvijek.
    Početi neki biznis je danas najveći rizik ili uraditi što sam ja uradio tj. kupio manji dio akcija jedne relativno jake firme u Podgorici što mi je i glavni izvor prihoda
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mogućnost da u današnje vrijeme bukne banka je ravna nuli
    Griješiš šinko...


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #236
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    O kakvoj stabilnosti € pricas? Uporedi cijene sad i prije 10 godina. Inflacija je najnormalnija pojava svake valute, zato se u normalnim zemljama ljudi vecinom odlucuju na ulaganje u nekretnine, akcije itd...
    Forever young, i want to be forever young

  12. #237
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Mogucnost da banka pukne je ravna nuli? Nikako se ne bih slozio sa tim. Lista banaka koje su pukle u poslednjih par godina je prilicno velika. Posebno zbog ekonomske krize koja kod nas jos traje i ne vidi joj se kraja.

    Sto se tice dodatnog poreza... kupis ga na ime brata/sestre/oca/majku i nema dodatnog poreza. To sto su kod nas i porodicni odnosi uglavnom katastrofalni i sto brat bratu ne vjeruje ni za 20 eura a ne za stan je druga prica. Ja tih problema nemam. Za 'turisticki' porez ne znam niti vjerujem da sam ga placao. Ne znam to sto drzava racuna... Vjerujem da znas o cemu pricas ali nisam siguran da mi je to poznato ili da sam to 'osjetio na svojoj kozi'...

    Ne znam za agencije po PG... Znam da procitam ugovor i da ga prihvatim i potpisem AKO mi odgovara. A odgovarace mi ako se agencija obaveze da ce placat' troskove ukoliko podstanar ispali. Koja je svrha agencije onda? Samo da nadje podstanara? To meni nije dovoljno. Nasao bi drugog koji nudi ono sto meni odgovara. A ima ih jer sam ih ja licno koristio.

    Nisam ja mislio toliko na devalvaciju eura koliko na devalvaciju NOVCA uopste. Da se odma razumijemo, to vazi i za stan i sto god covjek uzme a odnosi se na to da je zivot sve skuplji, iz dana u dan. Ipak, stojim pri tome da ce 'sutra' bit' veca vrijednost stana nego novca.

    Kupovina stana u izgradnji jeste rizik ali se moze smanjit' kad ljudi malo uloze interesa oko istog pitanja. Kao primjer bi naveo 'Zavod za izgradnju Bara' koji je odavno u problemima. Uprkos tome znam ljude koji su kupili stanove u izgradnji i sad kad je Zavod puk'o taman cupaju kosu sebi sa glave, ono malo sto im je ostalo. Zasto bi uzeo stan od izvodjaca koji je u finansijskim problemima ne znam. Pretpostavljam da:

    1) nisu znali za te probleme jer se nisu ni interesovali koliko su trebali
    2) isli su logikom da su im i prijatelji uzeli pa oni znaju sto rade i da ce makar prezivjet' do izgradnje njihove zgrade

    Neka ti imas vise iskustva, ne osporavam to niti me zanima. Sto se orocenja tice, svako ima vise jer ja nisam euro orocio. Vise puta sam razmisljao o tome ali se nikad nisam odlucio na to. Po meni je zarada minimalna i ista se moze postic' na mnogo bolje i zanimljivije nacine. Sto se akcija tice, sigurno moze bit' ono 'high risk/high return' ali ne pratim to niti imam vremena da pratim to tako da se u to nebi upustao. Mislim da su moji cak uzimali neke akcije onog fonda (sto je bio popularan prije mozda 7-8 godina) i od toga ne bi nista.. Bacene pare.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #238
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    O kakvoj stabilnosti € pricas? Uporedi cijene sad i prije 10 godina. Inflacija je najnormalnija pojava svake valute, zato se u normalnim zemljama ljudi vecinom odlucuju na ulaganje u nekretnine, akcije itd...
    Mi ne diskutujemo o normalnim zemljama već o Crnoj Gori.
    Što se tiče poređenje stabilnosti jake valute i cijene nekretnina uporedi cijenu nekretnina 2007 i 2014 pa pogledaj šta je stabilnije u nenormalnoj zemlji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #239
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se tice dodatnog poreza... kupis ga na ime brata/sestre/oca/majku i nema dodatnog poreza. To sto su kod nas i porodicni odnosi uglavnom katastrofalni i sto brat bratu ne vjeruje ni za 20 eura a ne za stan je druga prica. Ja tih problema nemam. Za 'turisticki' porez ne znam niti vjerujem da sam ga placao. Ne znam to sto drzava racuna... Vjerujem da znas o cemu pricas ali nisam siguran da mi je to poznato ili da sam to 'osjetio na svojoj kozi'...
    Što se tiče poreza u Baru:
    Imam stan od 80+ m2 u zgradi "Zlatiborka" i opština Bar smatra da ja izdajem 8 (slovima OSAM) kreveta i obračunava mi porez i pored toga što taj stan nije bio izdat ni jednog dana.
    Ako tebi ne obračunavaju taj porez vjerovatno si baranin koji se vodi da živi u tom stanu

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne znam za agencije po PG... Znam da procitam ugovor i da ga prihvatim i potpisem AKO mi odgovara. A odgovarace mi ako se agencija obaveze da ce placat' troskove ukoliko podstanar ispali. Koja je svrha agencije onda? Samo da nadje podstanara? To meni nije dovoljno. Nasao bi drugog koji nudi ono sto meni odgovara. A ima ih jer sam ih ja licno koristio.
    S'obzirom da ja izdajem stanove koji se nalaze u Podgorici išao sam u najpoznatije Podgoričke agencije i svima je odgovor "ne možemo garantovati za ništa". Tako da, DA. Agencije u PG se bave samo nalaženjem podstanara tj. zakupoprimca

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam ja mislio toliko na devalvaciju eura koliko na devalvaciju NOVCA uopste. Da se odma razumijemo, to vazi i za stan i sto god covjek uzme a odnosi se na to da je zivot sve skuplji, iz dana u dan. Ipak, stojim pri tome da ce 'sutra' bit' veca vrijednost stana nego novca.
    Prisjetimo se cijene stanova 2007 god. i koliko sad ti stanovi koštaju


    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se orocenja tice, svako ima vise jer ja nisam euro orocio. Vise puta sam razmisljao o tome ali se nikad nisam odlucio na to. Po meni je zarada minimalna i ista se moze postic' na mnogo bolje i zanimljivije nacine.
    Zarada jeste mala i svake godine je sve manja jer su banke stale na noge i nemaju manjak novca kao što su nekada imale. Uskoro će doći na kamate iz Švajcarskih banaka, ali je to i dalje najsigurnije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Samo da minusne kamatne stope ne budu..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #241
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mi ne diskutujemo o normalnim zemljama već o Crnoj Gori.
    To je totalno nebitna stvar, ko oce da trguje akcijama i nekretninama, to moze da radi i na inostranom trzistu.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Što se tiče poređenje stabilnosti jake valute i cijene nekretnina uporedi cijenu nekretnina 2007 i 2014 pa pogledaj šta je stabilnije u nenormalnoj zemlji
    Nema to veze sa CG, ista stvar se dogodila u citavom svijetu, pa sve je cak i krenulo od SAD-a. A kod nas je cak bilo i izrazenije zbog buma Rusa koji su kupovali sve i svasta do pocetka krize.
    Sve u svemu, moja poenta je da je drzanje svog imetka u devizama na duze staze neisplativo zbog inflacije koja je neminovna.
    Last edited by technus; 16-08-14 at 08:19.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #242
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nema to veze sa CG, ista stvar se dogodila u citavom svijetu, pa sve je cak i krenulo od SAD-a. A kod nas je cak bilo i izrazenije zbog buma Rusa koji su kupovali sve i svasta do pocetka krize.
    Sve u svemu, moja poenta je da je drzanje svog imetka u devizama na duze staze neisplativo zbog inflacije koja je neminovna.
    Kakve veze uzrok zbog kojeg je tržište nekretnina puklo ? Za našu priču je samo bitno to što je ta vrsta ulaganja novca pukla kao mjehur od sapunice dok valuta nije pukla od vremena dinara. Jesmo mi (i čitava Evropa) izgubili prelazom sa DM na EU ali ne u tolikoj mjeri koliko smo izgubili zbog pucanja tržišta nekretnina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #243
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    To je totalno nebitna stvar, ko oce da trguje akcijama i nekretninama, to moze da radi i na inostranom trzistu.
    To je veoma bitna stvar. Da smo normalna zemlja izdavanje stanova bi fakat bilo neuporedivo isplatljivije od oročenja. Što se tiče ulaganja u nekretnine u inostranstvu navešću ti primjer: na Kipru je cijena nekretnina prilično niža od cijene u CG ali porez ubija (pogotovo ako si stranac)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #244
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kakve veze uzrok zbog kojeg je tržište nekretnina puklo ? Za našu priču je samo bitno to što je ta vrsta ulaganja novca pukla kao mjehur od sapunice dok valuta nije pukla od vremena dinara. Jesmo mi (i čitava Evropa) izgubili prelazom sa DM na EU ali ne u tolikoj mjeri koliko smo izgubili zbog pucanja tržišta nekretnina
    Pa nase trziste je i bilo mjehur od sapunice, nerealno zbog Rusa koji nisu ni pitali sta kupuju. Nakon krize, ono se prakticno vratilo na nivo prije toga.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #245
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa nase trziste je i bilo mjehur od sapunice, nerealno zbog Rusa koji nisu ni pitali sta kupuju. Nakon krize, ono se prakticno vratilo na nivo prije toga.
    Sve je to tačno. Ali je tačno da su ljudi koji su u to vrijeme ulagali u stanove pukli za velike pare dok su oni koji su imali oročena sredstva u banci zarađivali i po 8% pa pogodi šta, ni jedna banka nije pukla
    Last edited by Rakun; 17-08-14 at 13:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #246
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Rakune ... Cuvas pare u zlatu ... Ja ih barem tako stekam ... Sto ti je visak kupis najbolje neko 24k zlato za malo vece novce nego sto ga zlatari placaju i dovidjenja .... Gram po gram ... I eto ti kilo kroz 10 tak godina ... Otidjes kod zlatara i istopi ti nakit u plocice a njih lagano slazes u bankarski sef ...

  22. #247
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Najbolje je stedjeti ulagajuci u biznis:-) naravno ne izmisljati toplu vodu nego nesto sa manjim ali sigurnim prihodima..
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  23. #248
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Jes, biznis kod nas je najsigurniji... Sa sistemom koji funkcionise besprekorno, birokratijom na koju se ni malo ne ceka i sa kvazi-mafijasima koji ne udaraju reket u svaku drugu radnju...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #249
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Pa samo treba znati. Ne kazem veliki biznis...
    Moji se bave manjim biznisom i pametnije je nego u banci:-)
    Last edited by bojankov; 17-08-14 at 17:07.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  25. #250
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Pa samo treba znati. Ne kazem veliki biznis...
    Moji se bave manjim biznisom i pametnije je nego u banci:-)
    SAMO treba znati
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  2. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  3. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15
  4. Gdje ima DL DVD ???
    By BiTrAtE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 30-12-04, 09:48
  5. Gdje..
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 11
    Last Post: 28-12-04, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •