Page 37 of 137 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast
Results 901 to 925 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #901
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Upravo sam ispisao tonu teksta i sve pobrisao. Sve na kraju se svodi o subjektivnom gledanju, gledanju iz proslosti i sjecanja. Nekada mi je skup izvidjaca u Kumboru za vrijemem mimoze bio dogadjaj broj jedan u februaru. Bas mozda zato sto sam bio klinac vezem taj period za jedno preljepo razdoblje u svom zivotu, pogotovo kad dodje mimoza, pa su svi na ulice, na maskembale. Ne znam da li sam sa svojom generacijom postao cinican, pa samo hejtujem nove praznike mimoze, ili je stvarno mimoza opala sa kvalitetom od prije 10-15 godina. Ne vjerujem da je bila ni nesto mega puno bolja ranije, ali nekako je atmosfera u gradu bila drukcija, znalo se da je mimoza.

    Naravno da je drugacije kad si klinac, ne mozes da sagledas stvari, sve ti izgleda glomaznije i svecanije. I ja sam bila sva bitna kao izvidjac tih dana u februaru..Ili kad porodicno odemo da prosetamo sa povorkom par kilometara obalom - tesko da si mogao da nadjes parking mjesto, a tablice su bile iz svih krajeva CG i Srbije (govorim o devedesetim godinama).
    Nesto bas raspravljasmo o tome - kako je to nekada trajalo po vise mjeseci? Cime je bio ispunjavan sadrzaj feste? Cak i kad bismo imali sve te sponzore kao nekada, jesmo li u stanju da stvarno organizujemo nesto priblizno tome (po kvalitetu, ne mora trajat 2 mjeseca, uzimam u obzir i to da nismo stara Jugoslavija i da je bilo daleko vise gostiju i gostujucih), jer cini mi se vise nije u parama samo problem.
    Last edited by nauzeja; 06-02-12 at 14:01.

  2. #902
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nekad mimoza nije bila sabor trubaca i ovcjih glava koje te gledaju sa parapeta. Nijesu trijestali narodnjaci sa svih strana. Bila je prava primorska festa, riba, vino, mediteranska muzika...Ljudi su upravo zbog toga i dolazili, da osjete razliku i nase gostporimstvo. E te razlike nema vise, sad je ovo klasican vasar.Ne moze se uporediti nekad i sad. Imam osjecaj da ce svake slijedece godine biti sve gore. Jos bih toga pisao ali se plasim da bih morao zaci u politiku, pa bolje da ne pisem...

  3. #903
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nekad mimoza nije bila sabor trubaca i ovcjih glava koje te gledaju sa parapeta. Nijesu trijestali narodnjaci sa svih strana. Bila je prava primorska festa, riba, vino, mediteranska muzika...Ljudi su upravo zbog toga i dolazili, da osjete razliku i nase gostporimstvo. E te razlike nema vise, sad je ovo klasican vasar.Ne moze se uporediti nekad i sad. Imam osjecaj da ce svake slijedece godine biti sve gore. Jos bih toga pisao ali se plasim da bih morao zaci u politiku, pa bolje da ne pisem...
    E sad se sjetih, nedje 2003/4, podjem ja sa drugom i drugaricom, poslije dugo godina u Baosice. O paradi necu trositi rijeci, da se ne osjeti miris ribe i ne vidi more, mislila bih da smo ko zna dje.. Sjeli smo u neki kafic da odmorimo noge i popijemo kafu. Konobar rumen, znojav kao da je ljeto, uredno primi narudzbu i vrce se poslije par minuta sa flasom bijelog vina i kisjele vode. Mi kazemo, to nije za nas, mi smo kafu narucili, misleci da je pogrijesio, a on veli: A nijeste pizde danas kafu da pijete, evo ne morate ni da platite, popijte koliko mozete! Vjerovali ili ne, ovo je zaista istina! A bilo je lijepo, tamo krajem `80, pocetkom `90, dok sam bila dijete..
    Last edited by Free bird; 06-02-12 at 16:52.
    Ća je život vengo fantažija!

  4. #904
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    lol Kakva scena jbt !

  5. #905
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    E sad se sjetih, nedje 2003/4, podjem ja sa drugom i drugaricom, poslije dugo godina u Baosice. O paradi necu trositi rijeci, da se ne osjeti miris ribe i ne vidi more, mislila bih da smo ko zna dje.. Sjeli smo u neki kafic da odmorimo noge i popijemo kafu. Konobar rumen, znojav kao da je ljeto, uredno primi narudzbu i vrce se poslije par minuta sa flasom bijelog vina i kisjele vode. Mi kazemo, to nije za nas, mi smo kafu narucili, misleci da je pogrijesio, a on veli: A nijeste pizde danas kafu da pijete, evo ne morate ni da platite, popijte koliko mozete! Vjerovali ili ne, ovo je zaista istina! A bilo je lijepo, tamo krajem `80, pocetkom `90, dok sam bila dijete..
    A stvarno se te pizde Proslava,a vi pijete fuka
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  6. #906
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    A stvarno se te pizde Proslava,a vi pijete fuka
    Ahahahhaa
    Ladno nam je rekao tu ruznu rijec.:heart-borken:
    Ća je život vengo fantažija!

  7. #907
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Ahahahhaa
    Ladno nam je rekao tu ruznu rijec.:heart-borken:
    Hahaha a ja ne mogu da vjerujem
    Kako vas obruci o.O
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  8. #908
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odudarali smo od okruzenja. Pa da nas malo prilagodi. Hahahahhaa
    Ća je život vengo fantažija!

  9. #909
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Nego mene brine sto je ponudio da ne platite
    Taj se nesto zajebao opasno
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  10. #910
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    I ja mislim da se zajebao. Mozda si sanjala?:congratulatory:

  11. #911
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaa
    Jesam bila u bunilu par trenutaka, ali je istina!
    Ća je život vengo fantažija!

  12. #912
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nekad mimoza nije bila sabor trubaca i ovcjih glava koje te gledaju sa parapeta. Nijesu trijestali narodnjaci sa svih strana. Bila je prava primorska festa, riba, vino, mediteranska muzika...Ljudi su upravo zbog toga i dolazili, da osjete razliku i nase gostporimstvo. E te razlike nema vise, sad je ovo klasican vasar.Ne moze se uporediti nekad i sad. Imam osjecaj da ce svake slijedece godine biti sve gore. Jos bih toga pisao ali se plasim da bih morao zaci u politiku, pa bolje da ne pisem...
    Tacno tako.

  13. #913
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Hahahahaa
    Jesam bila u bunilu par trenutaka, ali je istina!
    Ća je život vengo fantažija!

  14. #914
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Fitnes , spa
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ko vi je onaj lik na ''let ka zvijezdama'' pjevao je RADIOHEAD - IDIOTEQUE!Pa odusevio me

  15. #915
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Koja je razlika izmedju ove trenutne i recimo, hmmm, prije 12-13 godina?

    Iskreno, zanima me, ne zajebavam se. :P
    ja se sjecam da je bilo vise ribe u zaliv, pa si mogao pojesti svjezu ribu, a sad ovo sto sluze je uglavnom zamrznuta, stigla iz italije.
    <--- leuk

  16. #916
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Omiljena disciplina u nas Novljana je pljuvanje po tudjem radu. Najlakse je sjedat na Skver, grickat kasicicu za kafu, i trazit zamjerke svakom i svemu. Uvijek se prica o nekim starim dobrim vremenima i mene to pocinje da izludjuje. Evo konkretno fotograf je pricao o nekom svom dozivljaju praznika mimoze; da je pitat nekog starijeg u to vrijeme on bi rekao da je tek u njegovo vrijeme bilo pravo, da je ovo bzvz sto se fotografu svidjelo i tako bi islo sve dalje. Sta bi vi konkretno predlozili sekretarijatu za kulturu da uradi i da poboljsa? Naravno uzmite u obzir finansije.
    Mene kao i dosta ljudi boli sto se grad pretvara u seljaniju. E sad mene zanima sta konkretnije vi imate da kazete?
    Po meni ogromna razlika izmedju tog (starog dobrog)vremena i ovog danas je u ljudima. Ljudi su totalno bezvoljni i u nekoj letargiji. Mnogima je danas milije da provedu 3 sata na netu nego da izadju vanka i uvate jedan djir na setaliste. Stanje u gradu kao i drzavi je drugacije nego nekad, ljudi imaju dosta manje para, ne znaju kako kraj sa krajem da skrpe, i sve to nekako utice na sveopste sivilo. U subotu popodne na prelijepom danu ne mozes preko trga nikog da vidis, na setalistu ko da kuga vlada. Pa tako i praznik mimoze, svima je pegla da idu u Baosice na tu festu-kao prerasli su to. Kad je maskenbal i to im je pegla iako nisu bili 2 puta u zivotu i ne znaju da je to extra festa. Al zato u twins i casu su svaki dan, pricaju se vazda iste price i to im je banja.
    Po meni je stvarno bruka sto nije bilo trombonjera i gradske muzike i mazoretki... Isto se ne bi slozio sa nekim odozgo da gradska muzika nije sto je bila...samo me zanima kako nije kad su to sve isti ljudi zadnjih 30 godina.

  17. #917
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da muzike i mazoretki nije bilo zbog onog kijameta. Ja to ne bi zamjerila ove godine. A i meni se cini da je kod muzike sve po starom.
    Ća je život vengo fantažija!

  18. #918
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Sve si tacno napisao. Meni najvise smeta to sto se ubacuju stvari koje nemaju veze sa morem i sa Mediteranom. Ti trubaci,pecenja svuda po putu,super sjecko,razne tece i ostala vasarska sranja. Smetaju mi narodnjaci na mimozi. Nema tog smeka primorskog vise...

  19. #919
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @free_bird mislim da nije problem bio u kijametu nego da su se posvadjali nesto. Postoji neki problem izmedju gradske muzike na karachi i one u djenovice.
    @fotograf-slazem se. Sve sto nema veze sa duhom mediterana treba izbacit. Ali ajde predlozi kako bi ti?svako neka kaze sta misli i sta bi on volio. Da se ne bavimo samo pljuvacinom, to je najlakse. Mozda bude nekih dobrih ideja i ovi sto se pitaju mozda budu imali sluha za nju.
    Evo npr ja bi uveo neko takmicenje klapa, gradskih muzika, mazoretki. Ovaj festival vina je isto ok, al npr, ne znam sad kolko ima ljudi kroz opstinu i u cjeloj Boki koji prave vino, uveo bi i neko interno takmicenje za najbolje domace vino Boke. Takodje i nase domacice bi ukljucio u nekom nadmetanju u spremanju domacih specijaliteta. Normalno sportske manifestacije bi mi isto bile dio toga. Sto se tice maskenbala, probao bi da obezbjedim veci fond za nagrade kako bi ljude zainteresovao sto vise...
    Ajde vi?

  20. #920
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogresno cuh za muziku. Inace, ja sam u toku srednje skole ucestvovala u programu sa maskama. Ej, 3. mjeseca, nijedan vikend nismo bili kuci. Ludilo, jos u tim godinama. Na nama je bilo samo da budemo sto ludji, da se sto bolje zezamo, i jos nas na kraju i plate za to! To su mi mozda najljepse uspomene koje cu nositi kroz zivot. Ove godine je samo jedan maskenbal u gradu, tj. vec je bio. Ne znam ko bi trebao biti odgovoran za `srozavanje` feste. Da treba para, treba. Aj da ne kukamo vazda, cini mi se da Novom ipak fali mladih (kvalitetnijih) ljudi. Vecinom su posli iz grada, pa nam je i stanovnistvo malo starije. A oni valjda sa mukama svakodnevnog zivota, ne razmisljaju previse o zabavi. Koliko se sjecam, ispravite me ako nije tako, ranije je bilo neko plivacko takmicenje u sklopu feste. Pa je bilo i neko takmicenje sa tortama, vezano za domacice. Brdo koncerata, predstavi i izlozbi. Ima ih i sada, ali dosta, dosta manje. Jes kriza, i ne treba bacati pare (aj da tu podrzimo te neke organizatore), ali nema smisla ni odrzavati festu reda radi. Ako pricamo o Baosicima, ja nisam bas ljubitelj narodskih veselja, bilo koje vrste, ali je milina kad nam grad vrvi ljudima. Ova ideja za vino mi se svidja. Ima dosta ljudi koji prave svoje vino, i ne bi bilo lose porazgovarati sa njima, pa napraviti neko fino takmicenje..
    Ća je život vengo fantažija!

  21. #921
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba znat ljude privuc i animirat da bukvalno cjeli grad se trgne iz sna. Da se miris feste osjeti na svakom koraku...Za to su potrebne ideje i ljudi koji ce ih realizovat... mladih ima, nego su lijeni...Evo podji sad u tvins pa ces da vidis. Al ja sam i dalje ubjedjen da su vremenski uslovi savrseni i da sluze brancin i oradu da bi mnogi nasli zamjerku i izgovor kako im je smor da idu. Al zato uvijek su im zanimljive price ko je koga lajkovao na fejsbuku i ko je izbacio kakvu sliku ili ko se sinoc napio u casu itd. Tako da, ajmo sa idejama

  22. #922
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Karacha druze imaju ljudi koji su debelo placeni da se bave organizacijom praznika mimoze. Mene licno ne zanima dje ko ide, da li u Twins ili u Casu. Omladina ne zna sto ce od sebe jer nema sto da radi(nazalost). Moj je savjet da se bave nekim sportom, bilo kojim. Sto se tice orade i brancina, sumnjam da ce ovi gosti na koje nasi tipuju ikad okusiti i oradu i brancina(barem u restoranu). Treba malo uloziti u trzista, u marketing, negdje poci po ovim festadjunskim gradovima, turisticki sajmovima a ne cekati da dodje neko iz Srbije ili iz Trebinja. Kapiras? Ovakva organizacija je tacno za to trziste i predvidjena. Zadovoljni su i ne trude se da upadaju na druga trzista. A po meni bi se moglo barem sa prostora SFRJ naci dobro trziste. Moglo se recimo i latinicom napisat na nadvoznjaku da je praznik mimoze, ne zna svako cirilicu, pa i na engleskom, ruskom i sto ja znam kojem vec jeziku. Ti imas odlicne ideje ali nazalost to su samo ideje. Da se barem sjete da posalju inspekciju da malo kazni ove sto ne kucaju racune i prodaju na divlje u Baosicu kad je praznik, imali bi da otplate pola ulozenog za praznik. Nazalost, ista je ova, prosla a vjerovatno i slijedeca vlast. Nadam se da ce neko uzeti u obzir neku od tvojih ideja, stvarno ima dobrih...

  23. #923
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzabe ti sve ideje ovog svijeta kad je zadnjih 30 godina isti covjek na celu hercegfesta, koji je izmedju ostalog organizator svih kulturnih desavanja u novskoj opstini.

    po meni je praznik mimoze jedan brend koji treba da bude ambasador naseg grada i da nas ljudi znaju po njemu, i tako je bilo nekad. ali finansije ne mogu biti izgovor, ako vec ocemo da imamo ovaj festival, onda ga i treba njegovati, sto znaci ne mozemo jedne godine opredijeliti 100k eura za organizaciju, a druge 10k, jer jbg, nema vise. ili ga treba odraditi kako treba ili ga ne treba raditi nikako.
    <--- leuk

  24. #924
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi, svi znamo otprilike sta ne valja, nismo zadovoljni, ali eto ovo je forum i to mjesto sluzi za razmjenu misljenja. Ja sam mislio da odje mozemo da stvorimo konstruktivnu diskusiju iz koje mogu da se rode neke ideje koje bi neko mozda i prihvatio. Tako bi i mi sami ucestvovali u poboljsanju praznika i pravljenju neke lijepe slike naseg grada. Sve ja znam, da je neko placen da to osmisli i organizuje, ali eto mozemo i mi da volonterski pomognemo. A i ne bi bilo zgorega da i ovaj nas podforum malo ozivi Tako da pustimo se price ko je kriv, ova ili ona vlast. Lokalna ili drzavna, nema vajde od toga samo cemo da se vrtimo u krug.
    Dakle, slazem se da je marketing veoma vazan. Od praznika mimoze treba napraviti brend. Znaci reklama, kampanja, bilbordi, plakati, ucestvovanje na sajmovima. Takodje lijep vid promocije je bio i onaj kad mazoretke i gradska muzika idu kroz gradove bivse Juge i promovisu mimozu. Turisticka organizacija na nivou drzave treba da ucestvuje takodje i u reprezentovanju i ovog praznika. Jer ipak salje sliku o svima nama, a i preko zime nema toliko manifestacija na primorju. Da bi ti neko dosao, ti moras da imas plan kako da ga ugostis i sta da mu ponudis. Znaci jasan plan da bude za svakoga ponesto. Konstantna desavanja su nesto sto ce da privuce goste, a opet da budu interesantna i kvalitetna. Da ne bude da su se zajebali da dodju ove godine pa nece opet.
    Kad sam hipoteticki rekao ono za oradu i brancin mislio sam na nase ljude, Novljane, da bi im bilo pegla da dodju.
    Takodje lijepo bi bilo organizovati i neko takmicenje fotografija sa tematikom mimoza i boka. Vidim na forumu imamo ozbiljnih mestara

  25. #925
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Ajde vi?
    Sta mislis dje zivis ti? Jeste, samo cekaju da cuju neke nove svijeze ideje. Eto prije 2 godine kada je hercegfest dobio drzavnu podrsku za film, dodjose par mladih producenata, svjezih sa beogradskih i cetinjskih fakulteta, puni ideja i entuzijazma da pomognu u realizaciji filmskog festivala. NI JEDNA ideja im nije prosla zbog prvog covjeka hercegfesta, koji je na toj funkciji vec cetvrtinu vijeka. Pa jebote pricao sam bas ljetos, ko da je nesto skupo i komplikovano prosiriti studensko takmicenje na jos 2-3 zemlje stare juge. Ne ne, bolje da drugar iz smedareveske palanke sa zenom i djecom dodje na more za vrijeme festa.
    \\
    OFL•GIC

Page 37 of 137 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •