Page 16 of 137 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 3404

Thread: Novske Ćakule

  1. #376
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A i da ima,strasni su turisti u pm

    Imamo Norveske babe sto ih je poslalo njihovo ministarstvo zdravlja odje zbog jeftinog smjestaja i ljecenja.
    Imamo Ruske porodice nizeg staleza koje su se jadne jedva skrpile za kartu do ovamo a onda kad dodju ne ostave ni dva eura kao ni ove laponske babe sto im je sve placeno.
    Imamo Srpske turiste koje dolaze u predsezonu isto zbog jeftinog smjestaja ili zato sto nemaju kad u avgust da dodju jer rade,oni da ostave 2 eura,to je njima misaona imenica,radije ce ici kroz grad i tri sata mirisat pljeskavice cevape i vjesalice i slikavat se sa Njunjom nego kao ljudi da sjednu kupe djetetu sok i opuste se.

    A vjerovatno taj u Njivice ima vec organizovane dolaske turista sa unaprijed placenim smjestajem,ne vjerujem da ces ijednog od njih vidjet u grad kako sjedi ili seta djecu,ne taj mudo dodje sa ljubavnicom odje dje ga niko ne zna,istrese patku deset dana i ode,jbg moze im se.To su ti ruski oligarsi,nakupili se para preko noci pa ih peru kod nas.
    Bako, jebeš li što?

  2. #377
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesmol' mi ikada zadovoljni? Ček, ne pašu nam Srbi, izgleda nit Rusi, Norvežani pogotovo, pa čak nit Francuzi na Njivicama... Ček, šta nam odgovara onda? Kao pucamo samo na neku visoku klasu?
    Daleko smo mi od te visoke klase, veoma daleko.


    Inače nisam ciljao nit na Ruse, nit Norvežane kad sam rekao da ima više stranaca nego zadnjih desetak godina.
    Imagination is everything.

  3. #378
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisam ja reko da nam ne pasu,daleko od toga svaki gost je dobar gost ali postoji razlika,ne mozes da racunas gosta koji svaki dan ostavlja 20 eura u grad i od koga grad ima koristi i onog gosta koji dodje sa kompletnim spajezom u autu i jede u apartman.

    Da se ne lazemo Herceg Novi nikad nece postici nivo za tu visoku klasu ali barem mozemo da obezbjedimo uslove za turiste srednjeg staleza koji su spremni da ostave svoju ustedjevinu ovdje,i od kojih cemo imati koristi.A ne da nam se turizam zasniva na turistima koji imaju sve placeno i jedino sto kupe je razglednica.Ako cemo od njih zivjet bolje da se okrenemo ribolovu ili lovu na divlje svinje,bar cemo imati sta da jedemo ako ne bude para.

    Kad smo vec kod veceg broja turista,jesi li vidjeo skoro neki autobus sa inostranim turistima koji je posjetio nas grad ili se zaustavio kako bi turisti mogli da razgledaju ? ne racunajuci one ekskurzije sa bosanskom djecom.
    Ja ne vidjeh ali vidjeh pun Kotor i Budvu sa takvim turistima,al jbg mozda budva ima da pokaze nesto sto mi nemamo,mozda je u Budvu zanimljivije vidjet jahte od Spanjole ili od Forte Mare-a
    Bako, jebeš li što?

  4. #379
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Kad smo vec kod veceg broja turista,jesi li vidjeo skoro neki autobus sa inostranim turistima koji je posjetio nas grad ili se zaustavio kako bi turisti mogli da razgledaju ?r
    Eh, to su ti produkti rada turističe zajednice na promociji ponude grada.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #380
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    ali vidjeh pun Kotor i Budvu sa takvim turistima,al jbg mozda budva ima da pokaze nesto sto mi nemamo,mozda je u Budvu zanimljivije vidjet jahte od Spanjole ili od Forte Mare-a
    Kotor ok, činjenica je da Dubročani organizuju ture do Kotora, Lovćena i Cetinja, al' ko to posjećuje Budvu na taj način molim te?

    Forte Mare je u privatnom vlasništvu, Kanli Kula takođe, Španjola nije koliko sam upućen.

    Opet ponavljam da nisu svi, čak mislim da više nije nit većina 'paradajz' turista mada možda griješim. Utisak sam stekao podobro birajući gdje ću poslat prijatelja iz Norveške da odsjedne 10 dana u Novom. Cijena apartmana krajem avgusta su se kretale od 25 (Label) pa do 100 evra (Tamaris), PO OSOBI. Uzevši u obzir da je većina upravo skupljih apartmana bila popunjena nešto mi se ne čini da su sve paradajz turisti u Novom iako samo njih i zaslužujemo.

    BTW cijena jednog kreveta (soba) u hotelu na Njivicama u sred ove ljetnje sezone je 250 evra. Alo, 250 evra a sve je već bukirano. Nisam mogao da vjerujem kad mi je jedan od zaposlenih u hotelu isto rekao...
    Imagination is everything.

  6. #381
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post

    Forte Mare je u privatnom vlasništvu, Kanli Kula takođe, Španjola nije koliko sam upućen.
    Nisu u privatnom vlasnistvu, vec pod zakupom. Ono sto bi pod hitno trebalo da se uradi je ciscenje tvrdjava, pogotovo Forte Mare i Kanli Kula. Znamo kako su nam ljudi iz opstine pametni, pa kad su pravili ugovor sa zakupcima, zaboravili su da stave u ugovor stavku da zakupac mora biti odgovoran za odrzavanje. Spanjola se cisti povremeno, kada dodje ljeto i eko fest. Druge dvije tvrdjave bi trebalo da ocisti makar JP Cistoca.

    Zidine Forte Marea, i Kanli Kule su crne od fungusa i raznih vrsta mahovine. Biljke na zidinama su dobile na masi, i veoma je grozno vidjeti te dvije tvrdjave. Veoma lako bi se moglo sve to srediti, ali vec u startu sam dosao do raznih prepreka kod ideje o ciscenju, pocevsi od zavoda za zastitu spomenika. No nesto ce se uraditi po tom pitanju. Treba samo pogledati Dubrovacke bijele zidine, koji su doduse radjene od malo drukcijeg kamena. Oni svoje zidine ciste na radovnoj bazi, ali te zidine im donose i velike novcane nadoknade.

    Najveci problem grada su definitivno hoteli, odnosno neizgradjeni, obecani hoteli Vectra Boke. Ti hoteli su trebali da budu zavrseni, a sami znate koliko je toga uradjeno. Da, da, ekonomska kriza je zaustavila radove, ali pitanje je bilo kako im je financiska struktura bila zaokruzena, kada su od opstine dobili podrsku u vidu besplatne gradjevinske dozvole. Da sam na mjesu gradonacelnika, dao bi odgovornoj firmi neki uslov, kada pare pocnu pristizati za gradnju, da firma zbog kasnjenja uradi nesto za grad.

    I tako, krece polagano sezona. Postavljeni danas zvucnici na donjoj terasi Pivnice.
    \\
    OFL•GIC

  7. #382
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da nisu u privatnom vlasništvu, pogrešno sam se izrazio. Mislio sam na zakup, hvala na ispravci druže tito Hejteru. :P
    Imagination is everything.

  8. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve dok ne budemo imali zadovoljavajuću hotelsko-pansionsku strukturu za goste, neće nam niko odgovarati. Onog momenta kada u Hercegnovskoj opštini bude 5 hiljada ležajeva hotelskog smještaja - e to onda znači da je napravljen pomak. Naravno, da ne spominjem problem vode, infrastrukture i sl. To je valjda odavno sažvakana priča. Ali napominjem da je hotelski smještaj nešto što je uvijek bilo i što će biti ključna stvar za turizam. Nije bitno da je to 5 zvjezdica. Tim bolje ako jeste. Ali 3 zvjezdice su sasvim zadovoljavajuće. Jer imati 3 zvjezdice u 21. vijeku - nisu nikakvi pretjerani zahtjevi a opet - sve se ima što treba da se ima- naravno - za prosječnog gosta.

  9. #384
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad smo se dohvatili tih hotela,danas je bas bila reportaza na tv Vijesti,zbog onog hotela "Novi" u Igalo dje je stadion,izvjesna firma "Sajo" iz Podgorice ciji je to hotel tuzi opstinu Herceg Novi kod osnovnog suda zbog nepostovanja ugovora prilikom izgradnje,valjda je bio dogovor da investitor napravi sve dok je opstina bila duzna da obezbjedi prilazni put i pratece objekte,Oni su to uradili ali kako !? napravili su put-makadam do hotela,na pitanje novinara Dejanu Mandicu zasto nije uradjena komplektna infrastuktura to jest normalan asfaltiran prilaz sa trotoarima on je odgovorio da u ugovoru pise da se put treba napraviti ali ne pise da su duzni da naprave asfaltiran prilaz,pa vi vidite kako matori zna da zajebava.

    idemo dalje: Neki Borko Djordjevic iz Igala inace hirurg za sise,borio za svoje parking mjesto ispred konzulata u centar grada.

    http://www.novosti.rs/vesti/planeta....pred-konzulata

    I cuo sam danas da Bosanci Novljane zovu izbjeglice,valjda zato sto je pola stanovnika doslo iz okolnih zemalja

    edit: Potrudicu se da nadjem reportazu sa tv Vijesti u vezi hotela,pa cu postaviti.
    Last edited by Brajan992; 08-06-11 at 22:55.
    Bako, jebeš li što?

  10. #385
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,058
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #386
    Join Date
    May 2011
    Location
    Office Kitano
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neko ce zbog parkinga na kraju nastradat.

  12. #387
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzabe nama svi hoteli, bazeni, kurve i ostalo, kad ti slomis tockove dok dodjes do tih hotela. ovo sto su po magistrali uradili je u najmanju ruku tragikomicno.

    sto se tice ekonomske krize, to ne moze biti izgovor za neizgradnju hotela, jer kod svake privatizacije mora se dati finansijska garancija da ce taj projekat biti izvrsen, u protivnom se ugovor ponistava i gubi se vlasnistvo nad objektom. tako je i u ovom slucaju trebalo biti, tj opstina je trebala uzeti nazad te iste hotele, ali jbg, dobise ljudi zaduzeni za to po jos koju hiljadu za sebe, i onda ih pravdaju.

    @beat

    sto se te sobe od 250 eura tice, odma cu ti reci da je to ili a) najluksuzniji apartman (obicna soba samo sto ima odvojenu spavacu od dnevne) ili b) normalna soba ali na bazi all inclusive pansiona (ne placaju ni pice, ni obroke, nista). znam jer sam ja u istom hotelu trazio sobu za svog direktora koji treba da dodje. ako mislimo na hotel rivijeru naravno.

    a trenutno se najvise placa mir, jer ljudi dolaze na odmor da se odmore od posla, buke, itd, a rivijera je jedina trenutno u nasoj opstini koja to moze da ponudi, jer oni nisu hotel, vec resort, sto znaci da imaju sve u krugu hotela, od prodavnice do frizera, i gosti ne moraju uopste da odlaze u grad.
    <--- leuk

  13. #388
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post
    sto se te sobe od 250 eura tice, odma cu ti reci da je to ili a) najluksuzniji apartman (obicna soba samo sto ima odvojenu spavacu od dnevne) ili b) normalna soba ali na bazi all inclusive pansiona (ne placaju ni pice, ni obroke, nista).
    b.)

    Аl' bez uključenog pića, to se plaća.

    Pošalji tog direktora u Boku opet, kod Mađara... Možda ti ove godine ipak uspiju obebezbjedit vodu, ahaha... Tragedija!
    Imagination is everything.

  14. #389
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    igaljani,topljani,novljani,zeleničani i svi ostali iz podkraja sve do kamenara,stiže voda u srijedu

  15. #390
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Tek?



    .
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #391
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sta bi sa onim datumom 10 jun ?
    Bako, jebeš li što?

  17. #392
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Jedan dobar produkat restrikcija je cisto more Manje kanalizacije se toci u more.
    \\
    OFL•GIC

  18. #393
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zasto jos pet dana bez vode? I gdje je garancija da u srijedu, petnaestog, a ne dvadeset i drugog?

  19. #394
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mogu oni toliko dugo restrikcije da nam drze, koliko mi mozemo dugo da trpimo i cutimo

    zajebali smo ih

  20. #395
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad je ovcama dobro ni coban se ne zali.
    Bako, jebeš li što?

  21. #396
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    E turistički grade!
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #397
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eto, bijah malo po proputovanju po zemljama koje su nekad bile republike unutar SFRJ.

    Nigdje buke, vode svugdje, radi se tu i tamo (ne ovako megalomanski ko ovdje u ovo vrijeme).

    Dodjoh ovdje, krenuh spavat kad je cesma usahnula, da se probudim kad kane voda. Ali ono ne lezi vraze...

    Obecao je gradonacelnik tamo nedje u maju, da ce se posebna paznja posvetiti proizvodjacima buke u nocnim satima. Pored standardnog problema nestasice vode, problema nemanja adekvante pansionske i vanpansionske ponude. Uglavnom se sjetio covjek akutnog problema postojanje buke koja traje do kasno u noc (ili jutra, kako kome draze). I on se toga sjeti svake, evo vec tri godine.

    Ali sudeci po onome sinoc, jer ako je po jutru lako prepoznat dan, onda ce ovo biti vrlo bucna sezona.

    Jos i nema gostiju, sem ovo sto ste replicirali i konstatovali, da ih ima u Banji i nesto u Hungestu/Rivijeri. Ali je vazno da se dere muzika napolju.
    Imam dijete, koje spava u normalnim uslovima. Zena i ja radimo od rano izjutra pa do malo kasnije podneva. I te kako nam je potreban odmor, da se ispavamo. I gostima je potrebno da se ispavaju. Najveci procenat gostiju (evidentiranih) je u Banji. A oni su tu na terapije. A terapije im pocinju oko pola 8 - pola 9. A prije toga treba doruckovati.

    Dragi nas gradonacelnik, uglavnom uspjesno pokazuje neuspjesno sprovodjenje vlastitih zamisli.

    Pitaju ga ovi iz regionalanog vodovoda, a dje cete da vam prikopcamo cijevi da se snabdjevate malo kad nema vode iz konavala. Oni cute. Pa kazu, e ovi iz nekih rezorta ce na lustici postaviti infrastrukturu pa cemo preko njih.
    Pa se sjete : e a imamo mi dovoljno vode samo je neracionalno trosimo ???? E pa ja je nemam. I ne mogu neracionalno trositi ono sto nemam. Obecali ste da voda stize 10 juna, a sad vrdate. Grad se nalazi ispod najkisovitijeg mjesta u Evropi (ja sam tako ucio u osnovnoj skoli prije 17-ak godina. Pa zasto nemamo te vode ? Evo, kisa upravo pada od Ratisevine prema planinama. Ocu li palit kola i poc vatat je u bidone ?

    I jos cemo se zamisljati kako cemo vodu u grad dovesti.

    A pare su odavno isparile iz svih rezervi i budzeta.....

    A znate kako je lijepo prosetati rivom u duzini od 7 km, a da nema rostilja, pica, krofinca sa standova, da imas kafice sa sladoledom na svakih 100m, odakle se cuju samo glasovi konobara i gostiju, kad se pasa pored njih. Prodjoh Opatijom i Crikvenicom, po 1 dan bijah, i ne znam sto je problem iskopirati taj nacin rada i funkcionisanja.

    Je li zbog toga sto ocekujemo vise Srba no lani ? A mnogo vise mojih drugara iz Srbije ljetuje po Hrvatskoj nego po CG. Kaze, vi jos se derete, nekulturni ste, ne moze se covjek odmoriti a sve je skupo ko i u hrvatskoj. Za iste pare cu otic, parkirat kola i setat i odmarat. I ja ih razumijem.

    Ali ne razumijem ove mozgovice ovdje, u kom su stadijumu delirijuma, pa ni ne pomisle sto ce biti sjutra ? Shvatit ce ljudi da HN nije vise a must to see, nego morat zaobici. I od cega cemo onda zivjet ? Ja pitam ovo, zbog onih koji ce sjutra ostat ovdje. Lako cu ja pokupit familiju i otic za par godina. Vec sam to radio. I mnogi ce vjerovatno tako nesto iskombinovati.

    Znate, ranije kad ste rekli da ste iz HN (pominjem period od prije 10-ak godina) svi su pravili uzdahe ko da sam rekao da sam iz Monaka. A sad kad kazem da sam iz HN, a to je onaj srpski grad u crnoj gori? ?? ?? Samo je desetak godina proslo i evo kako ljudi dozivljavaju tranziciju u HN? Ne bitno ciji je grad, ocu samo naprijed da ide grad, a ne da kupi i sebi stavlja najgrdje epitete.

    Znate li kakva je magistrala na Makarskoj rivi ? Nasa uglavnom nije krpljena od kad je postavljena, tamo negdje 68-e.. A pogledajte tamo kod osnovne skole, sta je kliziste napravilo od puta na traci koja ide od Novog prema Igalu.

    Prihvatili smo promjenu u pisanju imena grada a da niko nije ni pomenuo glasa niti rekao zasto to prihvata. Ode ovaj grad, nit luk jeo nit luk mirisao... A 600 godina za njim...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #398
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Zna li se pouzdano šta je sa vodom?
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #399
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nema je... Sve mi se cini da nas pripremaju za susu. Nadam se da grijesim....

  25. #400
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    A mnogo vise mojih drugara iz Srbije ljetuje po Hrvatskoj nego po CG. Kaze, vi jos se derete, nekulturni ste, ne moze se covjek odmoriti a sve je skupo ko i u hrvatskoj. Za iste
    Kafa na stradunu je 10 centi skuplja nego u našoj gradskoj kafani. Barem je to bila cijena prošlog ljeta. Šta dalje pričati?

    Predpostavljam da nama iz Srbije dolaze samo oni koji nemaju pasoše, drugi razlog ne vidim.
    Imagination is everything.

Page 16 of 137 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 16:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 23:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 04:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •