Page 108 of 137 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112118 ... LastLast
Results 2,676 to 2,700 of 3404

Thread: Novske Ćakule

  1. #2676
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    I ovo je postala vijest:


    Stanka isprosila nove zube
    cdm.me

    Ko je ikad boravio u Herceg Novom sreo je i Romkinju Stanku koju svi mještani posebno vole jer uvijek kroz osmijeh i šalu prosi. Po svemu sudeći, takav pristup joj je pomogao pa je odnedavno napravila i nove zube.

    Neko od Novljana je odmah uslikao, a ta fotografija je postala prava senzacija na društvenim mrežama.


    Stanka Novljanka ima i Facebook profil pod tim imenom, gdje joj je veliki broj ljudi poslalo podršku zbog novih zuba.







    Pa, nisu loši.. Ko je bio izvođač radova?

    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2677
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #2678
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Opet se kopa ispred skole u Zelenici. Nevjerovatno...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  4. #2679
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna li iko ikoga ko odgovorno vrši usluge selidbe (nošenja i transporta) u ovaj nam od skalina grad?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #2680
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ko je ikad boravio u Herceg Novom sreo je i Romkinju Stanku koju svi mještani posebno vole jer uvijek kroz osmijeh i šalu prosi. Po svemu sudeći, takav pristup joj je pomogao pa je odnedavno napravila i nove zube.

    Neko od Novljana je odmah uslikao, a ta fotografija je postala prava senzacija na društvenim mrežama.


    Stanka Novljanka ima i Facebook profil pod tim imenom, gdje joj je veliki broj ljudi poslalo podršku zbog novih zuba.
    Jednom zgodom naćera me muka u dom zdravlja, i kao vascijeli normalan prisutan svijet čekah svoj red, kad ujednom eto ti nje koja se mimo svih prisutnih sa ulaznih vrata zalećela pravo na kvaku ordinacije, i bez pardona, i uz osmjeh, i samo njoj znanu opasku se svima po*ere na kulturu i red... nije da joj to ide u prilog, ali avaj - ako ona misli da joj tako činjet valja...

    Nije mi žao, i treba da ima dobre zube, po cijeli dan je na noge......... ali od tada, od mene centa jednoga više dobila nije, niti će, a prije toga nije da nisam bio široka srca . . .
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #2681
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    863
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ako je ovo slika novih zuba onda mogu mislit stari kakvi su bili

    Послато са SM-G357FZ уз помоћ Тапатока

  7. #2682
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default


    Svjetiljke led-rasvjete, njih osam, probno su postavljene prvo na Autobuskoj stanici u Herceg Novom, a danas je počela ugradnja svjetiljki duž magistrale. Time je i ozvaničen početak 2,6 miliona eura vrijednog projekta.
    Ugovor je potpisan prije par mjeseci sa firmom Hesel lajt koja je izabrana na tenderu. Direktor Stambeno komunalnog preduzeća, Branko Božović je ovlašćen za komunikaciju sa izvođačem koji na 80 reprezentativnih mjesta obavlja fotometrijsko mjerenje postojećeg stanja.
    – Zadovoljan sam, jer su prije dva dana, na 25 mjesta, izvršena mjerenja ekipa Rasvjete Stambeno komunalnog preduzeća i Hesel lajta, odnosno firme Ramel iz Nikšića, koje je Hesel lajt izabrao. Očekujem uskoro i ispitne izvještaje, uz nastavak daljih mjerenja po programu kojeg su oni prihvatili, a kojeg smo mi pripremili – ističe Božović.
    Prioritet za javnu rasvjetu je magistrala, jer je sa fotometrijskog aspekta riječ o najzahtjevnijoj dionici.Stiglo je nekoliko hiljada svjetiljki, skoro polovina predviđenog broja. Ovlašteni nadzor kojeg je Opština izabrala prije sedam dana ima obavezu provjere svih svjetiljki, kvalitet, količinu i zemlju porijekla.
    Prema riječima Božovića cilj je da svjetiljke budu danskog proizvođača koji je veoma referentan, kao i ugradnja opreme kakva je ugovorom predviđena, kako bi grad dobio kvalitetnu rasvjetu kojom će biti zadovoljan.
    Opština Herceg Novi je sa danskom kompanijom Hesel lajt 17. novembra prošle godine potpisala ugovor. Trebalo je da Danci počnu sa poslom sedam dana nakon potpisivanja ugovora. Njime je predviđena zamjena svih 6.644 svjetiljki na području opštine, novom LED rasvjetom, a radovi bi trebalo da traju tri mjeseca.
    – LED rasvjeta daje visoke uštede u potrošnji električne energije, čak 70 odsto, što za našu opštinu znači oko 20 do 25.000 eura mjesečno, odnosno na godišnjem nivou oko 250.000 eura. Ako je izvođač radova dao garantni rok od 10 godina, znači da u 10 godina do kada je obavezan da ravjetu održava, mi bi trebalo da uštedimo 2,5 miliona eura što je na nivou cijene 2.690.000 eura koliko je procijenjeno da projekat košta. Ako kažemo da je tu uključen i PDV znači da samo sa uštedom električne energije možemo finansirati projekat – objašnjava Božović.
    LED svjetiljke imaju trajnost od 60 do 90.000 sati rada, znači oko 15 godina, a boja njihovog svjetla najbliža je dnevnom svjetlu. Način upravljanja led rasvjetom je toliko moderan da se praktično svaka pojedinačna svjetiljka ili grupa svjetiljki može isključiviti prema potrebi.

  8. #2683
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Kako ce reagovat na nestanke struje?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #2684
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Vidjecemo

  10. #2685
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by randy orton View Post
    vidjecemo
    ac/dc...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #2686
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Po ovoj slici bih rekao da ubijaju svjetiljke, ali kad prodjoh u ponedeljak uvece - cinilo mi se da je bilo slabo svjetlo. Bas na autobusku.

    Edit: Sinoc (19/02/2016) prodjoh pored autobuske. Nije lose, nije lose - mada bilo je suvo vrijeme.
    Last edited by Njivice_Orano_Nepreorano; 20-02-16 at 07:06.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #2687
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dinarac View Post
    Zvao sam Namos, imaju neki francuski low cost program, naručih neku od 100 eura izgleda mi solidno, pretpostavljam da nije neki kvalitet. Samo se nadam da neću čekati do iduće godine da mi to dostave.
    Attachment 136174
    Takva ista uz Dubrovnik, 70€... al ne znam za transport kako i sto.. Inace, zanimljivo da im je namjestaj jeftiniji. Takodje sam primjetio da je manje vise sve skuplje ovamo kako se predje trajekt. Hocu rec, jeftinije je u Tivtu. Standard jbg, ukljuce ti trajkt kartu tamo i vamo u cijenu.

    bar imamo dobre puteve i autosaobracaj
    prr...

  13. #2688
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Ima li kod nas neko da se bavi prodajom polovnih bicikala??

    Sent from my G630-U20 using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  14. #2689
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ima li kod nas neko da se bavi prodajom polovnih bicikala??

    Sent from my G630-U20 using Tapatalk
    Bio je ranije neki lik iz Zelenike...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  15. #2690
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nesto me nije juce po kisi odusevila rasvjeta...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  16. #2691
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Dobro djeluje kad je suvo vrjeme ne bode oci, a osvjetljava fino..


    Ako je to Bakocevic, mislim da on sad samo servisira bicikla ...
    Moracu do Pg, nema mi druge.

    Sent from my G630-U20 using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  17. #2692
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default






    Stevan Koprivica je autor preko trideset dramskih djela izvođenih u pozorištima Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine i Mađarske. Autor je više televizijskih serija, a scenarista i koscenarista je nekoliko dugometražnih igranih filmova. Bio je urednik dramskog programa Televizije Titograd, zatim dugogodišnji upravnik Malog pozorišta Duško Radović u Beogradu, dramaturg pozorišta „Boško Buha“. Jedan je od osnivača i višegodišnji umjetnički direktor Festivala pozorišta za djecu u Kotoru. Predsjednik je Savjeta Montenegro film festivala Herceg Novi. Objavio je knjigu Bokeška trilogija sa dramama tzv. „mediteranskog kruga“.
    Zastupljen je u više antologija savremene drame. Objavljivao je tekstove, eseje i komentare iz oblasti kulture i medija u Dnevnom listu Vijesti i časopisu RTF, Beograd.
    Dobitnik je dvije Sterijine nagrade za dramatizaciju „Bašte sljezove boje“ Branka Ćopića i za originalni dramski tekst „Bokeški d-mol“, Centra za kulturu Tivat, nagrade Festivala pozorišta za djecu u Kotoru za tekst predstave „Novela od ljubavi“, Gradskog teatra iz Podgorice, nagrade Festivala mediteranskog teatra u Tivtu Purgatorije za tekst „Bokeški d-mo
    l.

    Svratih da obiđem moje stare i sretnem Stevana.Vratio se u Novi(starina mu je kod Foto Laforesta).
    Kao direktor Herceg festa otrgao je grad iz kulturne tuge.
    Živioo Stevoooo
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  18. #2693
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nesto me nije juce po kisi odusevila rasvjeta...
    Izgleda da nam je asfalt takav, i odrzavanje puta - Nikakvo. Em ivice puta nisu oznacene reflektujucim trakama, em nagib puta nije uredjen tako da svugdje ravnomjerno odvodi vodu, em se ne vidi sredisnja linija, jel je ima, jel isprekidana ili puna - i tako svaki put kad pada kisa. Izgleda da odrzavanje puta ne napreduje ukorak sa vremenom i mogucnostima, ali kad predjem granicu uvece, pa jos jednu, ja prosto ne mogu da vjerujem koliki je odmor za voziti uvece.

    Mada, budimo iskreni, ni po danu kad pada kisa, se ne moze vozit normalno. Osim puta, tu je posebna prica saobracajna (ne)kultura.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #2694
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Izgleda da nam je asfalt takav, i odrzavanje puta - Nikakvo. Em ivice puta nisu oznacene reflektujucim trakama, em nagib puta nije uredjen tako da svugdje ravnomjerno odvodi vodu, em se ne vidi sredisnja linija, jel je ima, jel isprekidana ili puna - i tako svaki put kad pada kisa. Izgleda da odrzavanje puta ne napreduje ukorak sa vremenom i mogucnostima, ali kad predjem granicu uvece, pa jos jednu, ja prosto ne mogu da vjerujem koliki je odmor za voziti uvece.

    Mada, budimo iskreni, ni po danu kad pada kisa, se ne moze vozit normalno. Osim puta, tu je posebna prica saobracajna (ne)kultura.
    I svakih 200m je pjesacki prelaz. Mislim da treba napraviti koji nadvoznjak ili podvoznjak. Ljeti je katastrofa. Realno nam treba obilaznica ali znajuci nasu vlast koja ne moza za svoje vladavine jednom asfatirati cijelu opstinu i ne nadam joj se...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  20. #2695
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    novi nije napredovao nista,bolji je bio jos 70-ih godina......da ne pominjem nekada je i zeljeznice bilo....

  21. #2696
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    novi nije napredovao nista,bolji je bio jos 70-ih godina......da ne pominjem nekada je i zeljeznice bilo....
    A ko je sa dps i snp napredovao? Evo jos malo 30 godina nazadovanja...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  22. #2697
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    zao mi je da znas.rodjen sam u tom gradu,ne zivim sada,al mi je uvjek drago doc,al zapusten je grad do bola.nema onaj smek koji je bio do nekih 1988-9.

  23. #2698
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    zao mi je da znas.rodjen sam u tom gradu,ne zivim sada,al mi je uvjek drago doc,al zapusten je grad do bola.nema onaj smek koji je bio do nekih 1988-9.
    Moj dobri Jokac, nema nijedan grad u Boki vise onaj smek od nekad. Jedino je Risan vazda isti...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  24. #2699
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uh brate moj,Risan je ostao isti,eto nije lagah,uzese i hotel,kao napravice ga i sve stade,jos jedna rusevina u Boki,kao i Fjord u Kotoru,sto se sve radi.....sve unistise....

  25. #2700
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    uh brate moj,Risan je ostao isti,eto nije lagah,uzese i hotel,kao napravice ga i sve stade,jos jedna rusevina u Boki,kao i Fjord u Kotoru,sto se sve radi.....sve unistise....
    Narod tako zeli i treba postovati volju naroda. A Fjord je posebna prica. Kako su Jugoceanija i Brodogradiliste?:dejection:
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

Page 108 of 137 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 16:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 23:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 04:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •