Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 57

Thread: Hurgada

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    U daljini vidim ono što sam do tog dana gledao na tv...
    Vrh piramide...Blizu smo...
    Naravno da je grad prepun i vojske i policije,kao i oko piramida...
    Stigli smo.Dobijam ulaznicu za ulazak na taj plato piramida,ona košta 60funti.
    Prolazimo kroz policijske kontrole,gleda se što ko nosi u torbama tj ruksacima...
    Ah...Na 10metara od piramide...Tu smo imali malo predavanje o njima,mada je malo ko slušao,jer su svi skoro kao i ja blenuli otvorenih usta u Keopsovu piramidu.Oko nas ljudi iz svih djelova svjeta...E onda počinje saletanje lokalnih prodavaca da vam uvale kojekakve suvenire.Fora im je dobra,kao poklone ti bijelu maramu za glavu i neke razglednice,kao FREE ali da im ti daš novčanicu iz zemlje iz koje dolaziš za uspomenu.Mi smo jednoga tako "častili" 10 makedonskih denara koje je žena pronašla u novčanik a rekli smo mu da je to oko 20USD presrećan bijaše.Samo što smo se njega trsili eto ga još jedan pa još jedan i sve tako...
    Popesmo se na taj ulaz u piramidu,ali kako je dnevno dozvoljeno samo da 200ljudi uđe unutra mi nismo bili te sreće...Mada teško da bi se provuka u taj tunel čija je visina 1.20m.E onda obilazimo i ostale 2 piramide,pa na jedan kao vidikovac da se one sve tri što ljepše i bolje uslikaju.I đe god da stanete salijeću vas sa "darovima"... Čak i policija ako se slikate sa njima traže nadoknadu za to
    Na tom platou piramida ostali smo možda 2 sata...Idemo prema Sfingi...To je opet priča za sebe...
    E poslije svega toga idemo u neku radnju parfema koja me iskreno i nije nešto interesovala
    Viđesmo i famozni grad mrtvih.To je dio Kaira đe čak ni policija ne smije da uđe.Prije par godina par njemačkih turista je ušao u taj dio grada,nikad ih nisu pronašli,čak kruži legenda da su pojedeni
    Zgrade su kao da je vrijeme stalo tamo nedje 50ih godina,malo koja zgrada ima fasadu.Kuće se podižu na foru da je u prizemlju đed,pa na gornji sprat sin,pa ako nema drugoga sina,ta se ploča čuva za unuka...
    U bogati dio Kaira nismo išli jer je za to potrebna posebna dozvola.
    Onda na završetku izleta imamo ručak u jednom restoranu i odlazak u Egipatski muzej.E to je isto extra.Kao da ste se vratili hiljadama godina u nazad...Ono sto me odusevilo je Tutankamonovo blago...Tu smo nekih sat vremena bili i onda natrag u bus i za HUrgadu.
    E u povratku prolazimo kroz dio grada dje su bolji hoteli i dje su ono aj ka normalne zgrade...

    Last edited by rain_wind_storm; 20-06-10 at 11:10.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #27
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a stvarno je dzabe u pm i na piramide fino fino....
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hurgada je stvarno prelijep grad od nekih možda 150.000 stanovnika.
    Sastoji se iz dva dijela koja sam već pomenuo SAKALE (stari dio) i MEMŠE (novi dio).
    Stari dio je totalno ludilo,gužva,ludaci u saobraćaju,nema semafora,nema pješačkih prelaza,vuku vas za rukave da vas uvedu u radnje,e kad uđete tu počinje već ludilo,obavezno polčne neka bzv priča i ponudi vam se čaj kao "prijatelju",e onda se pokušava prodat nešto.Cijene su stvar dogovora.Tako da se počne od neke recimo 50e za pamučnu majicu i onda se to odugovlači jedno 25minuta sa spuštanjem na 5e
    Normalno da imate restorane,mek,picerije...
    Memša je prelijepa.Široki trgovi,sve novo,tržni centri,ludilo diskoteke MALI BUDA,HARD ROK KAFE...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ono što je totalno zadivljujuće to je posjeta beduinima u sred pustinje...
    E kad viđeh kako oni žive bogami ovo ovamo kod mene je extra
    Aj ako budem ima vremena izbaciću nešto slika...
    Sve u svemu,za male pare,extra ljetovanje,prelijep grad,prelijepe plaže,nasmijani ljudi...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ooooo welcome home
    Tacno sam znala da si posao, a nesto si mi hitno trebao Sad je sve sredjeno.
    P.S. Vidim da si oduševljen. Zaboravih ti reći prije polaska da sobu u hotelu možeš slobodno zamijeniti, sad je već kasno. Imaš li DVD sa safarija?

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    moja montenegrina,stari sam ja lisac
    sve je bilo ok
    dvd ocekujem ovih dana da mi dodje iz Bg
    jer su trazili 35USD za njega,pa smo nas 20ak uzeli 1 i sad se se presnimava
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    posle ovakvog opisa rain-a, coek moze poci i bez vodica do hurgade
    svaka cast rain
    ali sto je neko iznad spomehuo, steta sto nema ovakvih ponuda iz Podgorice... ne bih se ziv vrtio do BG-a
    Who let the dogs out

  8. #33
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kaci slike obavezno, ovo mi djeluje primamljivo!
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    rain_wind_storm svaka čast na iscrpnom izvještaju , još kad bi nakačio koju sliku , u koji si hotel bio ?

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovo je samo jedan dio
    idemo dalje
    -------------
    Ronjenje
    Na taj izlet smo išli sa lokalnom agencijom.Kreće se ujutro u 8h,i onda se zaduže maska,disaljka i peraje, i kreće se...
    More boje sedefa,plovi se nekih pola sata-sat,i naravno da se srećemo sa delfinima,i tu uživamo u njihovoj igri.Prva stanica je plaža PARADISO.Ogromno ostrvo dje nema jedne kuće niti čoeka da tu obitava,zakonom je zabranjeno naseljavanje.Tu smo se kupali možda sat dva,i isprobavali maske...Pijesak je sitan,prošaran sa ljuskama školjki koje more izbacuje,na 10metara od obale imate male koralne grebene,đe uživate u šarenilu boja kako korala tako i riba.Kao u emisijama na tv.
    Kasnije krećemo prema 3 veća koralna grebena.Ronjenje i uživanje u bojama...
    Na brodu imate ručak i piće.Povratak je naveče oko 18h.
    Taj izlet je nešto nevjerovatno.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Safari
    E ako mislite da živite loše ili da ste neraspoloženi ako nemate vodu ili struju na sat dva,e onda trebate da vidite kako žive beduini...
    Izlet počinje ukrcavanjam u toyota džipove,i normalno javljanje policiji,i kretanje u pustinju.Kao što sam već napisao pustinja je odma u zaleđu grada.Išli smo duboko u nju možda nekih 50-60km,prvo stajanje da vidimo fatamorganu.Nevjerovatna stvar.Moram još dodati da cijelo vrijeme vožnje vozimo nekih 90-100mph kroz pustinju,preko uzvišenja i po ravni.Fora je da vam ono kao malo vožnja presjedne,ali kako dao bog smo imali fine saputnike mi smo ovoga vozača poludjeli sa smjehom i povicima JALA JALA što znači brže brže...
    E onda dolazite do jada i čemera.
    Beduinsko selo zavučeno od niđe desno,u sred pustinje...Tu živi 20ak ljudi.Tih sela u toj nekoj široj regiji Hurgade ima 5.Tri sela su se otvorila za turiste,dok ova druga 2 i dalje žive ka prije 100godina.Ovi naši domaćini žive u jednoj zajednici đe samo jedan čovjek PAŠA može da ide do grada,može da vozi auto,može sve,do skoro je bio jedini koji je mogao da spava i da pospremi sve žene u selu,tako da je većina đece bilo njegovo.Tu možete vidjeti i bunar.Nekad su kamile bile te koje su nalazile vodu,danas vlada Egipta pomaže beduinima,kopaju im bunare mašinama,donose im hranu itd...
    Tu sam i kamilu jahao
    Divan osjećaj,samo morate biti oprezni,jer se ustaje i spušta tropotezno i to obično radi naglo tako da se može desiti da sletite sa nje ako se ne pripazite...

    Kako u pustinji nema drva,beduini vatru lože na kamiljem izmetu.Postoji jedan dio "sela" dje se to sakuplja i suši...
    E onda poslije svega toga imate večeru.Nešto nalik ćevapima.Pitaj boga od čega,ali kako ima 100začina unutra ima fin ukus.Bilo je i neko povrće.Poslije toga odlazak na jedno uzvišenje i tu posmatrate zalazak sunca...Prelijepo.
    I naravno poslije opet u džipove,i opet sat vremena lude vožnje i nazad u hotel
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Što vam još mogu reć.
    Aranžmani su jedino mogući sa kretanjem iz Bg.Ne postoji let iz Pg ili Tv za Egipat.Najbliži grad koji je povezan sa Egiptom je Tirana i odatle ima let za Šarm el Šeik.I još imate povoljnost preko BG agencija je ta što je cijena smještaja znatno manja nego da sami idete.Recimo u hotel dje smo mi bili smješteni nocenja sa doruckom je 100USD.I da naravno morate biti spremni na neke prevare od strane agencije u mom slučaju ARGUS TOURSA,ali aj nema veze,nisam dao da mi bilo što pokvari uživanje...
    Znam sigurno da ću opet što prije ići za Egipat.Ipak dosta toga nisam vidio
    Recimo Luxor,Alexandriu...
    Izleta imate milion tamo kad dodjete,s tim sto su ove lokalne agencije dosta povoljnije nego li ove sa kojima smo mi stigli iz Bg,recimo da su jeftiniji izmedju 10-25e po osobi.
    Pripremite sitne eure za bakšiš sobarima
    Recimo za 50centi vam naprave od peškira sve i svašta,tipa labudovi,orlovi i tako to
    Hoteli sa 4* su vjerovali ili ne ka svemirski brodovi u odnosu na naše sa 5*.
    Bili smo jedno veče u jedan hotel
    Alf Leila wa Leila da ne bi bilo da ja preuveličavam stvari pogledajte sami na netu što je to
    Još što me ostavilo bez daha je ples derviša,to se valjda zove ako se sad dobro sjećam Tandura.

    Last edited by rain_wind_storm; 20-06-10 at 11:12.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default




















    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default




















    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default




















    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default











    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    To bi bilo to
    Do sledečeg putovanja
    Ako imate kakva pitanja-pitajte
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  19. #44
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    i da mi sad neko rece u budvu..a mrs!!
    You'll Never Smoke Alone..

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf i ja bih opet tamo, no do septembra treba jos da se ceka... Bila i u Sharmu, ali nekako Hurgada je Hurgada... Steta sto nisi isao do Luxora i Abu Simbela, tek to je dozivljaj, Luxor je sav u zalenilu i Nil je fenomen za sebe kao i Karnak i dolina Kraljeva ili tisine...

  21. #46
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo malo i mojih slicica dok ne dodju nove u septembru...

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kristabella View Post
    Uf i ja bih opet tamo, no do septembra treba jos da se ceka... Bila i u Sharmu, ali nekako Hurgada je Hurgada... Steta sto nisi isao do Luxora i Abu Simbela, tek to je dozivljaj, Luxor je sav u zalenilu i Nil je fenomen za sebe kao i Karnak i dolina Kraljeva ili tisine...

    Grupa koja je isla dan prije no sto smo mi trebali se nije bas fino provela od vrucine.Znam da su nam rekli da je 3 ili 4 palo u nesvjest od vrucine.
    Svaki izlet je bogami naporan ali vrijedi.Te sam ostale izlete ostavio za sledeci odlazak,ako sve bude ok u Egiptu...
    Računam oko nove godine...
    Što je još obavezno da znate,KORALE NE SMIJETE DA BERETE PRILIKOM RONJENJA.Ako vam ih nađu na aerodromu kazna je od 500eura pa na više...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #48
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    rain_wind_storm baš lijepo izgeda hotel u koji si odsjeo . Baš bi lijepo bilo i za Novu godinu poći u Hurgadu . Moze li se za Novu kupat , znaš li kakva je temp u Hurgadi u tom periodu ?

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    temperatura mora je oko 25,a spoljna oko 40
    tako da se i planira odlazak tada tamo
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  25. #50
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf znam da je pakleno toplo, u Karnaku sam bila pocetkom oktobra i to pre podne temperatura je bila 45 u hladu, ali se izdrzi jer je vlaznost vazduha 0. Oktobar, mart i april je najbolji mesec za Luxor, Naserovo jezero i Abu Simbel.
    Kupanje za Novu godinu u Hurgadi? Kupaju se uglavnom rusi, mada je u tom periodu najlepse za kupanje Marsa Alamu, bar sam se ja tada kupala, i u Sharmu sam se kupala, ali nije tako lepo kao u Marsa Alamu nekako je ova africka obala crvenog mora po meni lepsa nego sinajska...

    U svakom slucaju aranzmani nisu skupi za sve ono sto hoteli nude...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •