Results 1 to 7 of 7

Thread: Script za pozicioniranje layer-a na web stranici...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Script za pozicioniranje layer-a na web stranici...

    Da mi neko ne moze moze dati neki javascript (ili neki drugi) sablon za pozicioniranje layer-a na web stranici tako da sadrzaj layer-a (slika, tekst..) prati scroll-ovanje?

    Objasnjenje...
    Naime, skinuo sam par javascript skripti koji pozicioniraju layer-e u zavisnosti od velicine internet explorer prozora u kojem se stranica otvara tako da kad prozor maksimizujem layer ostaje na istoj vertikalnoj poziciji ne 'sireci' sa sa browserom. Zelio bih da ostavim vertikalnu poyiciju apsolutnom. Vjerovatno da cu to iscackat iz ovih skripti koj sam skinuo ali me interesuje neko jednostavnije rjesenje ako postoji i cist kod ako se neko bavi time. Ne mora bit javascript rjesenje, ako neko ima neko drugo rjesenje neka mi se javi. :wink:

    N.B. Sajt sam postavio na serveru koji podrzava i PHP tako da su i PHP skripte dobrodosle.

    Fora koja mi treba je slicna onoj sto ima Cafe del Montenegro (onaj meni plusic koji prati stranicu).

    P.S. By the way, sto da postavim na stranici tako da neki pretrazivac ima automatski sve rijeci, tj. sve sto mi se nalazi na stranici?
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U DW-u imash DIV Layer probaj sa njim
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ??
    :?
    Hvala na odgovor.
    Osim DIV layer-a imam SPAN, LAYER I ILAYER (koristim inace Dreamweavr Ultra Dev) i upotreba layer-a mi je prilicno poznata ali sam ja nesto drugo pita. Interesuje me da pozicioniram layer i da on pri skroll-u stranice prati scroll.. :wink:
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad znash sve te lejere i koristish UltraDev je li ti palo na pamet da podjesh na dynamicdrive ili na hotscripts tamo krcaju sa menijima, textboxovima itd koji se pozicioniraju u odnosu na skroll. Svi su u JavaScript pisani otvori ih pa vidi kako su rijeshili to pozicioniranje.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne zesti se , ti si taj koji je poceo da se baca izrazima nego procitaj post prije nego odgovoris, iskreno postujuci to sto si nasa za shodno da mi pomognes..
    Treba mi neko ko se bavi javascript-om. Reka sam da sam skinuo neke skripte i da ih znam podesit ali trazim cist kod i jednostavnije rjesenje (ne mora bit u javascript-u), kao i da skripte koje sam skinuo obicno automatski pozicioniraju layer u zavisnosti od velicine prozora u kojem se stranica otvori i tako ostaje nadalje vertikalno pozicioniran.
    Ako nijesi upoznat u problematiku ne moras mi pricat kako postoje DIV layer-i. Valjda tolko znam cim ovo pitam?? Obicno ne upotrebljavam pojmove i izraze za koje neznam sto znace, mada ima i takvih..
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne zestim se nego mi se chini da je to nije toliko komplikovano i da moze da se nadje neki kod moji moze dovoljno dobro da se prochisti i da se primijeni za to shto ti treba. Da imam vremena nashao bih ti to.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasa sam ja dva-tri i procistio, jednostavno postavim da se neke vrijednosti poniste i napravim da layer stoji na sredinu vertikalno ili horizontalno, recimo. Nasa sam i jednu skriptu koja drzi stalno lijevi donji ugao (jedina koja nije zavisila od velicine prozora u kojem se otvora). Moga bih da kombinujem ali sam se javio da vidim da neko nema neko bolje rjesenje bilo u javascript-u ili necem drugom.
    Mislio sam da cak HTML kod ima tu varijantu ali je nijesam nasa. Ako znas sa javascript skriptama mogu ti poslat neke od ovih sto sam skinuo da ih procackas?

    P.S. Da ne znas odgovor na ovo drugo pitanje odozgo?
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •