Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #151
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mene su mnogo interesantniji detalji iz Kurana o Isusu koja nama nisu poznata nit se spominje u Bibliji.

    Naime detalj o tome kako je Isus, voljom Boga, puhnuo u nesto sto je bio kao dijete napravio od blata i odjednom postala je ziva ptica od toga. Vidite li vi kako je ovo znacajan element? Da je isus uspio da od nezivog stvori zivo, voljom Boga!

    Jedini hriscanski dokument koji govori o tome u detalju je Tomino Jevandjelje o djetinstvu Isusa, koji je iz nekog razloga okarakterisan kao apokrifan. U tom dokumentu se kaze da se Isus igrao kao djecak i pravio figure od blata. I kad je neki jevrej vidio sta Isus radi u subotu potrcao je njegovom roditelju Jozefu da ga optuzi kako krsi subotu. I kad su se vratili one figure su se pretvorile u ptice i odlecele. Tako ga nisu mogli optuziti da krsi subotu.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Infancy_Gospel_of_Thomas

    "And when the multitude saw it, they were astonished, and said: This young child is from heaven: for he hath saved many souls from death, and hath power to save them all his life long.

    XIX. 1 And when he was twelve years old his parents went according to the custom unto Jerusalem to the feast of the passover with their company: and after the passover they returned to go unto their house. And as they returned the child Jesus went back to Jerusalem; but his parents supposed that he was in their company. 2 And when they had gone a day's journey, they sought him among their kinsfolk, and when they found him not, they were troubled, and returned again to the city seeking him. And after the third day they found him in the temple sitting in the midst of the doctors and hearing and asking them questions. And all men paid heed to him and marvelled how that being a young child he put to silence the elders and teachers of the people, expounding the heads of the law and the parables of the prophets. 3 And his mother Mary came near and said unto him: Child, wherefore hast thou so done unto us? behold we have sought thee sorrowing. And Jesus said unto them: Why seek ye me? know ye not that I must be in my Father's house? 4 But the scribes and Pharisees said: Art thou the mother of this child? and she said: I am. And they said unto her: Blessed art thou among women because God hath blessed the fruit of thy womb. For such glory and such excellence and wisdom we have neither seen nor heard at any time. 5 And Jesus arose and followed his mother and was subject unto his parents: but his mother kept in mind all that came to pass. And Jesus increased in wisdom and stature and grace. Unto him be glory for ever and ever. Amen."

    http://gnosis.org/library/inftoma.htm
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-02-16 at 18:24.

  3. #153
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanimljiv tekst:

    http://www.msn.com/en-us/news/techno...&ocid=1PRCDEFE

    još zanimljiviji video, istina malo je duži, ali se nabrajaju vrlo zanimljivi opisi:

    Last edited by SpongeBob; 05-02-16 at 19:13.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #154
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    I evo kako su stručnjaci nase ucrtali na Zemlji riječ sex:

    Last edited by Mabus; 05-02-16 at 19:51.

  5. #155
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mene su mnogo interesantniji detalji iz Kurana o Isusu koja nama nisu poznata nit se spominje u Bibliji.

    Naime detalj o tome kako je Isus, voljom Boga, puhnuo u nesto sto je bio kao dijete napravio od blata i odjednom postala je ziva ptica od toga. Vidite li vi kako je ovo znacajan element? Da je isus uspio da od nezivog stvori zivo, voljom Boga!

    Jedini hriscanski dokument koji govori o tome u detalju je Tomino Jevandjelje o djetinstvu Isusa, koji je iz nekog razloga okarakterisan kao apokrifan. U tom dokumentu se kaze da se Isus igrao kao djecak i pravio figure od blata. I kad je neki jevrej vidio sta Isus radi u subotu potrcao je njegovom roditelju Jozefu da ga optuzi kako krsi subotu. I kad su se vratili one figure su se pretvorile u ptice i odlecele. Tako ga nisu mogli optuziti da krsi subotu.
    Ima još nekih sličnosti. Kasnije ću ih pobrijati, samo malo da istražim.

  6. #156
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post

    I evo kako su stručnjaci nase ucrtali na Zemlji riječ sex:
    hahhahahaahahahahahaha xD moguce ej i na mars su nacrtali penis hahahaha
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  7. #157
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umalo da mi propadne ideja o Zemlji kao disku kad sam pogledao video u kojem Sunce kruži oko Antarktika, tj. južnog pola 24 sata bez zalaska.
    Ovaj prvi snimak kao dokazuje da Zemlja nije ravna. Snimak pokazuje da se Sunce 24 sata okreće oko Antarktika. Ako je Zemlja ravna to bi bilo nemoguće da se dešava na Antarktiku, jer Sunce bi moralo da se udaljava a ne da kruži oko južnog pola.



    Međutim snimak koji slijedi dokazuje prevaru prethodnog snimka. U pitanju je video montaža. Na početku i na kraju snimka pokazuju se isti oblaci:


  8. #158
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    hahhahahaahahahahahaha xD moguce ej i na mars su nacrtali penis hahahaha
    Ja mislio da se zezaš, kad ono kliknuh i vidi stvarno:



    GIANT PENIS ON MARS

    Kvotujte mi ove postove da Vanja može vidjeti kumim vas Bogom.
    Last edited by Mabus; 05-02-16 at 23:56.

  9. #159
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Zašto mi pozli od ovakvih tema?

    Valjda sam malo bukvalista pa mi nebuloza djeluje nebulozno nimalo mistično i duhovno.
    Zemlja je ravna čovječe!

    kenjaš?
    Jok.


    To je definitivno?
    Yap!

    Ko veli to?
    Mabus i ostali...

    Ne vjerujem im nšta.
    Ti si neurozan!

    Što da činimo sad?
    Uzmi Knjigu i stavi je noćas pod jastuk.

    Oću vala.
    OK, ajd pa fino spavaj, nemoj se gicat noćas i bez neuroze.

    Ako Bog da!
    Ako Bog da!


    Edit:

    (*Mabuse , Sunđeru , Eho i ostali genijalci - ovo je izmišljeni razgovor)

    Stvarno ljudi muka me ufatila. Bez ikakve za'ebancije.
    Last edited by gaul; 06-02-16 at 01:16.

  10. #160
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi trebalo da se vratimo glavnoj temi.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ima još nekih sličnosti. Kasnije ću ih pobrijati, samo malo da istražim.
    Evo su uradili dokumentarni film o tim "izgubljenim" godinama Isusa Hrista. Samo je previse nedorecen, ko procita link koji sam postavio prevoda dokumenta moze to sam uvidjeti.



    Pogledaj ovaj dokumentarni film isto i vidji dokle sve Isus hrist ima uticaja u svim Religijama svijeta.




    Ima prica koju je jedan Rus napisao da je nasao medju budistima na Tibetu o monahu zvanom Isa koji je do velike slicnosti govorio isto sto je Isus govorio. Kad se doda tome da je Isus poznat na istoku kao Isa prica poprima dramaticne mogucnosti.

    Last edited by Ego_and_his_own; 06-02-16 at 15:20.

  12. #162
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koincidencija?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ono što ja mislim je interesantno obratiti pažnju na, je način na kojem je Isus doživljeljen u tim kulturama.
    Ko proučava Hinduism i Buddhism on može naučiti da njima pojave kao Isus nisu ništa novo nit čudno.

    Čak šta više, sličnosti su nevjerovatne.

    Hare Krishna I Buddha su nevjerovatno slicni.

    Pa samo pročitaj Pjesmu Gospodnju i zbuniti ćeš se kolika je sličnost sa Kuranom.
    Toliko su slične knjige da indijski nacionalisti optužuju i harekrišniste i islamiste za terorizam i navalentne ideje.

    Jesi znao ti da je Gandi ubijen od strane nacionalista? Zbog dogovora sa muslimanima i odcepljenja Pakistana današnjeg A nekada su bili zajedno kolonija.
    Last edited by Ego_and_his_own; 07-02-16 at 19:08.

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo ovi citati pokazuju neminovno iste tvrdnje, u raznim kombinacijama. Oni svi mogu biti sinonimi za jedni druge.








    I onda opet u Bibliji imamo isto.
    Otk 1:8"I am the Alpha and the Omega," says the Lord God, "who is, and who was, and who is to come, the Almighty."

    pa opet Otk. 22

    1 Then the angel showed me the river of the water of life, as clear as crystal, flowing from the throne of God and of the Lamb 2 down the middle of the great street of the city. On each side of the river stood the tree of life, bearing twelve crops of fruit, yielding its fruit every month. And the leaves of the tree are for the healing of the nations. 3 No longer will there be any curse. The throne of God and of the Lamb will be in the city, and his servants will serve him. 4 They will see his face, and his name will be on their foreheads. 5 There will be no more night. They will not need the light of a lamp or the light of the sun, for the Lord God will give them light. And they will reign for ever and ever.

    6 The angel said to me, “These words are trustworthy and true. The Lord, the God who inspires the prophets, sent his angel to show his servants the things that must soon take place.”
    7 “Look, I am coming soon! Blessed is the one who keeps the words of the prophecy written in this scroll.”
    8 I, John, am the one who heard and saw these things. And when I had heard and seen them, I fell down to worship at the feet of the angel who had been showing them to me. 9 But he said to me, “Don’t do that! I am a fellow servant with you and with your fellow prophets and with all who keep the words of this scroll. Worship God!
    10 Then he told me, “Do not seal up the words of the prophecy of this scroll, because the time is near. 11 Let the one who does wrong continue to do wrong; let the vile person continue to be vile; let the one who does right continue to do right; and let the holy person continue to be holy.”
    12“Look, I am coming soon! My reward is with me, and I will give to each person according to what they have done. 13 I am the Alpha and the Omega, the First and the Last, the Beginning and the End.
    14 “Blessed are those who wash their robes, that they may have the right to the tree of life and may go through the gates into the city. 15 Outside are the dogs, those who practice magic arts, the sexually immoral, the murderers, the idolaters and everyone who loves and practices falsehood.
    16 “I, Jesus, have sent my angel to give youa this testimony for the churches. I am the Root and the Offspring of David, and the bright Morning Star.”
    17 The Spirit and the bride say, “Come!” And let the one who hears say, “Come!” Let the one who is thirsty come; and let the one who wishes take the free gift of the water of life.
    18 I warn everyone who hears the words of the prophecy of this scroll: If anyone adds anything to them, God will add to that person the plagues described in this scroll. 19 And if anyone takes words away from this scroll of prophecy, God will take away from that person any share in the tree of life and in the Holy City, which are described in this scroll.
    20 He who testifies to these things says, “Yes, I am coming soon.”
    Amen. Come, Lord Jesus.
    21The grace of the Lord Jesus be with God’s people. Amen.



    A sto je opet sve isto sto je receno u Psalmu 82

    God presides in the great assembly;
    he renders judgment among the “gods”:
    2 “How long will you[a] defend the unjust
    and show partiality to the wicked?
    3 Defend the weak and the fatherless;
    uphold the cause of the poor and the oppressed.
    4 Rescue the weak and the needy;
    deliver them from the hand of the wicked.
    5 “The ‘gods’ know nothing, they understand nothing.
    They walk about in darkness;
    all the foundations of the earth are shaken.
    6 “I said, ‘You are “gods”;
    you are all sons of the Most High.’
    7 But you will die like mere mortals;
    you will fall like every other ruler.”
    8 Rise up, O God, judge the earth,
    for all the nations are your inheritance.
    Last edited by Ego_and_his_own; 07-02-16 at 21:07.

  15. #165
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Mislim da bi trebalo da se vratimo glavnoj temi.
    Jok more, tek si počeo da činiš teoriju održivom.

    Sunce koje kruži Antarktikom, de facto nešto
    Last edited by gaul; 08-02-16 at 00:53.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Divna knjiga, nadasve interesantna.

    Ne radi se o našem forumskom kolegi, čisto da se ne shvati bukvalno, ima još jedan koji ima isti nik. Nije dupli, već dvije različite osobe imaju isti.



    Interesantna religiozan artefakt, efigija božanskog Julija -Divus Julius, na kome se vidi i sudbina Brutusa.

    Efigija je pogrebni ceremonijal, figura prikazuje Cezara raširenih ruka onako kako je pao u trenutku smrti, kada je i dobio božanski status. Ove figurine su masovno pravljene.
    Takođe pravljeni su i krstovi sa raspetim Cezarom.

    Što je jako interesantno, obojica se prelaskom rijeke odredili sopstveni život, Rubikon i Jordan, njihovim prelaskom su sreli osobe koje su imale veliki uticaj na njihovu sudbinu, Pompej i Jovan Krstitelj.

    Jedan je poznat po djelovanju u Galiji drugi kroz Galileju.

    Oboje su imali dobre odnose sa ženama , Kleopatra - Marija Magdalena.

    Glasnici u noći, Julije -Nikodemusa iz Bitnije, dok je Isus srio Nikodemusa iz Betanije.

    Sukob sa političkim establišmentom, Senat - Jevrejsko sudsko vijeće, bili pod optužbom da su se samoprozvali kraljevima. jedan svih Rimljana drugi svih Jevreja.

    Bili u blizini izdajnika, Brutus i Juda.

    Interesantno jeste da su unijeli jednu inovaciju u odnosima prema neprijateljima. Isus je govorio -ljubite neprijatelja , dok je Julie prvi napravio zakon o pomilovanju neprijatelja -Clementia Caesaris.

    Obojica umrli na isti dan - Julije 15.03-petak , Isus 15. Nisana-petak.

    Julije reče - Dođoh .viđeh, pobjedih.

    Isus - Dođoh , oprah se i viđeh. Mada se sumnja da je došlo do greške, 'eniks'-pobijedih u 'enips'-oprah.
    Last edited by gaul; 08-02-16 at 00:20.

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ih koliko je razlika tu josh... samo treba malo dublje pogledati.
    ‘They brought to him all who were ill, those suffering with various diseases and pains, demoniacs, epileptics, paralytics; and he healed them.’ (Matthew 4:24)

    ‘The blind and the lame came to him at the temple, and he healed them.’ (Matthew 21:14)

    ‘Great crowds came to him, bringing the lame, the blind, the crippled, the mute and many others, and laid them at his feet; and he healed them.’ (Matthew 15:30)

    ‘A large crowd followed him, and he healed all who were ill.’ (Matthew 12:15)

    https://en.wikipedia.org/wiki/Miracles_of_Jesus

  18. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U Kuranu, sto je vrlo interesantno, Isus je unaprijed prozivan zbog onoga sto ljudi se ne slazu oko njega i govore da treba prihvatiti Isusa i majku njegovu kao bogove uz Boga.

    .
    A kada Allah rekne: “O Isuse, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: “Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. #
    Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš. #
    Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar ti si.” #
    Allah će reći: “Ovo je Dan u kome će iskrenima od koristi iskrenost njihova biti; njima će rajski vrtovi, kroz koje rijeke teku, pripasti, vječno i zauvjek će u njima ostati. Allah će zadovoljan njima biti, a i oni Njim. To će veliki uspjeh biti!” #
    Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i nad onim što je na njima; On sve može! #

    Kad dodje sudnji dan svi oni koji se nisu oko njega slagali bit ce ispitivani za sve ono sto oni govore.

    Svaki poslanik ce na sudnjem danu bit suprostavljen onima koji su tvrdili da su vjerovali u njih. To je i Muhamed potvrdio.

    A sto se tice odbrane Isusove, nemoze bit bolja. Ja sam precitao masu puta Jevandjelja i on ima pregrst dokaza.

    Jer on sam svjedoci o svome prorostvu:
    Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim.

    I svjedoci:
    Ja sidjoh sa neba ne da cinim svoju volju, vec volju oca koji me posla

    I svjedoci:
    Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim.

    I svjedoci:
    Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.

    I svjedoci:
    Opominjite se rijeci koje vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.

    I svjedoci:
    A Isus povika: "Tko u mene vjeruje, ne vjeruje u mene, nego u onoga koji me posla; 45 i tko vidi mene, vidi onoga koji me posla.


    A ovaj dio, koji je vrlo sentimentalan, nemoze bit jaci dokaz isusove iskrenosti.
    17 To Isus dorece, a onda podiže oci k nebu i progovori: "Oce, došao je cas: proslavi Sina svoga da Sin proslavi tebe 2 i da vlašcu koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vjecni svima koje si mu dao. 3 A ovo je život vjecni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista. 4 Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi dao izvršiti. 5 A sada ti, Oce, proslavi mene kod sebe onom slavom koju imadoh kod tebe prije negoli je svijeta bilo. 6 Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta. Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i rijec su tvoju sacuvali. 7 Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao 8 jer rijeci koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao. 9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji. 10 I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima. 11 Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oce sveti, sacuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. 12 Dok sam ja bio s njima, ja sam ih cuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. 13 A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. 14 Ja sam im predao tvoju rijec, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. 15 Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih ocuvaš od Zloga. 16 Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. 17 Posveti ih u istini: tvoja je rijec istina. 18 Kao što ti mene posla u svijet tako i ja poslah njih u svijet. 19 I za njih posvecujem samog sebe da i oni budu posveceni u istini. 20 Ne molim samo za ove nego i za one koji ce na njihovu rijec vjerovati u mene: 21 da svi budu jedno kao što ti, Oce, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. 22 I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jed no - 23 ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. 24 Oce, hocu da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. 25 Oce pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. 26 I njima sam ocitovao tvoje ime, i još cu ocitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima."
    Last edited by Ego_and_his_own; 08-02-16 at 15:08.

  19. #169
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Jarane, zar te nisu banovali 16 puta zato sto si spamovao po forumu sa istim slikama i tekstovima? Zidovi bi do sad naucili.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A jel bolan, a ja mislio ne kapiraš ti što ja oću da kažem.

    Kad smo kod novih argumenata, baš sam kupio sa amazon knjige Enohova i čita slovensku verziju. Jel znaš ti da je ta knjiga nađena u Beogradu i da je jedini poznati prepis te knjige. Da nisu neke verzije Enohove knjige nadjene da su starije i nekoliko vjekova prije Hrista nebi se moglo objasniti kako je ta predikcija Isusa Hrista tako dosledna. Ovako onima koji ne vjerju sve jedno je, ponavljao ti ili ne ponavljao, njima to ne znaci ama bas nista. Stoga ja neznaqm cemu komentarisanje tvoje Vanja? Od vajkada poznato da tebi ovo nista ne znaci. No aj na temu da se vratim.

    Detalj vrlo interesantan je rečen u Slovenskog Enoha (kako zovu tu verziju) o prevodima Božije Riječi. Zasto svako treba da procita po nekoliko prevoda najmanje da bi mogao da uvidi variacije i moguce misintepretacije.




    Inace se zove Druga Knjiga Enohova

    https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Book_of_Enoch

    Evo ga jedan prevod na engleski

    http://www.pseudepigrapha.com/pseude...ha/enochs2.htm
    Last edited by Ego_and_his_own; 09-02-16 at 23:17.

  21. #171
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ima nekoliko dana razmišljam o tome kako je Isus sami Đavo.
    Poradiću na toj ideji.
    Pa do pojave hrišćanstva đavo nije ni postojao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #172
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Evo ja npr. ne vjerujem da je Zemlja okrugla, već da je upravo krug kako to Biblija kaže. Evo, ljepša fotomontaža od nasinih stručnjaka:




    Ne vjerujem onom zmijskom jeziku preko nasinog amblema. Upravo su Židovi tačnije predstavljali oblik Zemlje, izuzev one kornjače sa donje strane, po meni. U movie predictions imamo istinu dok sa druge strane imamo fake nauku.
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaahhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaa aaahhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa


    CdM je GENIJALAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    PS.
    Odakle ti ideja da dovedeš u vezu svijet na kornjačinim leđima sa Jevrejima ???!!!!
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ko će drugi da vjeruje u manijakalne ideje ako ne naš popularni Sunđer

    Sumljam da čak ni na svjetski priznatom univerzitetu UDG uče studente da je zemlja ploča.
    Nadam se da će uvesti psihologiju kao smjer, da bi imao nesmetani pristup šarenim tabletama
    Last edited by Rakun; 10-02-16 at 02:16.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Takvi su ti ljudi Rakune, Vjeruju što im volja.

    Ja do sad, evo cijeli moj život, nisam našao čovjeka koji nema svoju volju. Priče o ljudima da im je jednostavno volju promijeniti su obične laži.
    Tačno je da ljudi prihvataju tuđa uvjerenja ali je to njihovom voljom uvijek.

    E sad sto ljudi prihvataju "istine" iz nekih drugih razloga a ne radi same istine je suština a ne to da su ljudi osakaćeni za moć sopstvene volje.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-02-16 at 18:09.

  24. #174
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde Rakune kad ti je toliko smiješno, navedi mi neki dokaz da je Zemlja okrugla. Ali "dokaz"...
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da li je neko do sada pao preko ivice ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •