Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #226
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Pravoslavnoj Crkvi nedostaje apostolski slijed od sv.Petra (successio apostolica)
    Ne može nikako PC nedostajati apostolsko prejemstvo, ona ga ima kroz zajednicu episkopa.
    Ono što stvara zabunu jeste samo istorijsko, linerano, sagledavanje apostolskog slijeda, dok se eshatološka perspektiva prejemstva vremenom izgubila.
    Na ikonama Pedesetnice je jasna Biblijska perspektiva: apostoli kao zajednica, nedjeljiva, koja okružuje Hristosa (koji je glava Crkve) u Njegovom Carstvu.

    ps: Nemam sada vremena za detaljnije objašnjenje. Sry
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #227
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ej Ulix, razumjela sam.....lijepo si objasnio.
    Hvala ti!

  3. #228
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako zapucaš po pravoj liniji poslije jedno 40-45 'iljada km ćeš doći na tačku sa koje si krenuo
    Ako ideš istok-zapad u stvari kružiš oko Zemlje koja je disk. Na bilo kojem mjestu da se nađeš (ako je Zemlja disk) kompas pokazuje sjever prema Arktiku a jug prema Antarktiku. Istok i Zapad su kruženje oko Zemlje diska.
    Jednostavno ne možeš okružiti Zemlju na način da preko Antarktika stigneš na Arktik. To nikada niko nije uspio. Dakle samo istok-zapad. Dokaz ovome je operacija High jump, tj. da se što dalje uđe u Antarktik. I gle čuda, zašto jednostavno nisu išli brodovima, već kako snimci pokazuju, probijali su se kroz led i snijeg kopnom. Upravo zbog toga jer je Zemlja disk okružena po stranama ledom i sferom koja se pruža od krajeva Zemlje pa u visinu, koju je nemoguće probiti.
    Ima snimaka na youtube kako se raketa zabija u sferu i eksplodira praveći trag kao kada jaje razbiješ o zid.
    Last edited by Mabus; 13-02-16 at 19:10.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #229
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ono što bih ja volio je da formira nova modernija doktrina nezavisno od ove dvije crkve. Prilagođena modernom čovjeku, psihologiji, filozofiji i čitavoj nauci uostalom. Hrišćanstvo je pase priča. Potrebno je nešto novo, a ne ista stvar samo prepakovana u ljepši omot.
    Misliš na Islam?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ih koliko tih doktrina ima, samo nema tu na balkanu jer je to politička moć koja se ne prepušta tako lako slobodnom izboru ljudi.

  6. #231
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Bebo Džizus sejv mi !

    U dobokoj molitvi, pod blagoslovom, molio sam se bebi Džizus.

    Odgovorio mi je, doduše ne odmah. Običavao sam se moliti sam, jer niko drugi nije htio da sluša te gluposti, tako da odgovor niko drugi nije čuo.

    Rekao je - kmek kmek.

    Ništa nisam shvatio.
    Last edited by gaul; 13-02-16 at 22:37.

  7. #232
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neshvatanje je zbog nerazumijevanja koncepta nerazdjeljivo a nesliveno, odnosno nestvoreno i stvoreno. Egzistencijalni značaj datog koncepta se sadrži u odgovorima kako je Bog mogao da se ovaploti a opet ostane u naručju Oca, kako da prođe kroz smrt kada je Bog itd. Naravno da bi se razumjele takve stvari treba odbaciti ijednu pomisao da Bog može da robuje etici i logici, jer Njega ne zanima naše moralisanje.
    Obzirom da je rečeno, da načinimo čovjeka po našem(sic!) obličju, neshvatanje bejbi Džizsa je, ne samo neshvatanje Boga, nego i tajne čovjeka na prvom mjestu.
    No, ne trebaš biti tužan, budi strpljiv ko kuca otvorit će mu se.
    edit: naravno da pitanje nije šta je Hristos, nego KO je Hristos.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Misliš na Islam?

    Mabuse jesi čuo za Bhakti? Kažu da je jako utican sa Islamom. Islam je masu doktrina proizveo, i daleko od toga da je Islam unison no ljudi su ograničeni i ne žele da istražuju.

    U društvima dje je jaka kontrola Informacija koje cirkulišu među narod osuđen si na zabludu o maltene svemu.

    Bhakti yoga*is a spiritual path or*spiritual practice*within*Hinduism*focused on the cultivation of*love*and*devotion*toward*God. It has been defined as a practice of devotion toward God, solely motivated by the sincere, loving desire to please God, rather than the hope of divine reward or the fear of divine punishment.[1]*It is a means toward a state of*spiritual liberation*or enlightenment through the "realisation", or the attainment of "oneness" with God.[2]*Bhakti yoga*is often considered by Hindus to be the easiest way for ordinary people to attain such a spiritually liberated state, because although it is a form of*yoga, its practice is not as rigorous as most other yogic schools, and it is possible to practice*bhakti yogawithout needing to become a full-time yogi.[1]

    The origins of Bhakti can be seen in the*upanishads, specifically the*Shvetashvatara Upanishad.[3]*TheBhagavad Gita, and the*Puranas*are important scriptures that expound the philosophy of*bhakti yoga.

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Baš sam sreo jednu osobu koja je Baha'i.

    The*Bahá'í Faith*(Persian:*بهائیت‎‎*Bahá'iyyat,*Arabic:بهائية ‎‎*Bahá'iyya*/bəˈhaɪ/[note 1]) is a*monotheistic religion which emphasizes the spiritual unity of allhumankind.[1]*
    Three core principles establish a basis for Bahá'í teachings and doctrine: the*unity of God, that there is only one*God*who is the source of allcreation; the*unity of religion, that all major religions have the same spiritual source and come from the same God; and the*unity of humanity, that all humans have been created equal, coupled with the*unity in diversity, that diversity of race and culture are seen as worthy of appreciation and acceptance.[2]According to the Bahá'í Faith's teachings, the human purpose is to learn to know and to love God through such methods as*prayer,*reflection*and being of service to humanity.

    Tako da sigurno ima drugačijih doktrina. Meni je smiješno da oni imaju ista uvjerenja kao ja, samo sam ja pješke došao do tih zaključaka.

    Eto sad mogu bit i Baha'i

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bah%...27%C3%AD_Faith
    Last edited by Ego_and_his_own; 14-02-16 at 17:06.

  10. #235
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem sto citam.

  11. #236
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ja ne vjerujem sto citam.
    Dodje li ti da se bacis sa ivice Zemlje
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #237
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dodje li ti da se bacis sa ivice Zemlje
    Pazi sad ovu kombinaciju

    Scenaristu filma (The Truman show) je očigledno inspirisao melek Džiber.
    Truman dolazi do ivice "svijeta", a Bog u liku Eda Harisa mu kaže da ne ide dalje.

    Po nekad me zabrinjava sa kakvom lakoćom smišljam lude scenarije još luđih teorija zavjere.
    Razmišljam se da osnujem neku religiju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #238
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    33 U to vreme reče Ješua svojim učenicima i grupi Jevreja: “Čujte molim i priču o sejaču. Bio jednom jedan poštovani čovek koji posadi vinograd, i ogradi ga ogradom, sagradi u njemu kulu i iskopa u njemu muljaru za grožđe, pa ga dade vinogradarima i otputova.

    34 A kada se približi vreme branja plodova, posla svoje sluge vinogradarima da uzmu njegove plodove.

    35 Uhvatiše vinogradari njegove sluge, jednoga istukoše, drugoga ubiše, a trećega kamenovaše.

    36 Opet posla druge sluge, više njih nego prvog puta, a ovi im učiniše isto tako.

    37 Najzad posla k njima svoga sina rekavši: ‘Plašiće se valjda od moga sina.’

    38 Ali vinogradari, videvši sina rekoše jedan drugom: ‘Ovo je naslednik. Hajde da ga ubijemo, pa ćemo imati njegovo nasledstvo.’

    39 I stvarno ga uhvatiše, izbaciše ga iz vinograda i ubiše.

    40 I onda, kada dođe vlasnik vinograda, šta će učiniti vinogradarima?”
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  14. #239
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mabuse jesi čuo za Bhakti?
    Da bi neka religija bila za mene prihvatljiva mora da ispuni neke osnove:

    1. Molitva samo jednom Bogu bez posrednika
    2. Sveta Knjiga mora da ima nadahnut govor
    3. Sveta Knjiga mora imati predskazanja o budućnosti
    4. Sveta Knjiga mora se dokazati kroz nauku
    5. Sveta Knjiga mora biti od Boga objavljena nekom od poslanika, a ne od prenosioca po sjećanju od poslanika
    6. Mora biti logična.
    7. Mora biti toliko moćna da joj većina čovječanstva ima pristup.
    Last edited by Mabus; 14-02-16 at 21:45.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #240
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Truman dolazi do ivice "svijeta", a Bog u liku Eda Harisa mu kaže da ne ide dalje.

    Po nekad me zabrinjava sa kakvom lakoćom smišljam lude scenarije još luđih teorija zavjere.
    Razmišljam se da osnujem neku religiju
    DENIED:

    Isto kao što ne možeš probiti sferu u visinu tako je ne možeš probiti ni sa strana tj. po krajevima zemaljskim. Ne možeš pasti sa ivice.
    "Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i oni se kroz nju uspinjali, opet bi oni, zacijelo, rekli: “Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!” (Kur'an 15, 14)
    Kapija je zatvorena. Nego Rakune, šta bi? Pronađe li koga da je okružio Zemlju sever-jug (Arktik-Antarktik), brodom ili avionom?
    Mudro je Vanja rekao:
    Last edited by Mabus; 14-02-16 at 22:13.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #241
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Isto kao što ne možeš probiti sferu u visinu tako je ne možeš probiti ni sa strana tj. po krajevima zemaljskim. Ne možeš pasti sa ivice.
    Onaj hajvan Felix Baumgartner je probio sferu sa RedBull-om. Mislim da je skocio sa vece visine no sto je Challenger eksplodirao. Odoh bas da provjerim. Ete me za minut.

    5min posle

    Felix je probio kupolu zemlje.Kralj. Nista nije prijavio neobicno.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 14-02-16 at 22:40.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #242
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Ovaj je skočio sa veće visine...
    http://www.blic.rs/vesti/svet/direkt...rtnera/0exf7y9



    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #243
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Eto sad mogu bit i Baha'i
    Da bi pažljivije pratili tvoj svetootački put nabroj nam što trenutno nisi. Spisak je mnogo manji.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    DENIED:
    Nije mi jasno šta je ođen toliko očigledno. Navodno je raketa udarila u kupolu - zar se ne bi onda desilo da raketa pljasne i da se komadi odbiju nazad , i da se malo božansko staklo osvijetli ili malo zagaravi?

    Ne odgovori na pitanje, đe je Suunce 6 mjeseci dok je na Arktiku polarna noć?
    Last edited by gaul; 14-02-16 at 23:59.

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    BAHA'I se razvio iz Islama.


  20. #245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Da bi pažljivije pratili tvoj svetootački put nabroj nam što trenutno nisi. Spisak je mnogo manji.
    Ja bi ako mogu ikako da ne budem nevjernik. I to je sve, tako da si upravu u neku ruku. Samo vidi ovo je put samo otkrivanja. Ja svako malo otkrijem što mi nije bilo poznato, vrlo uzbudljivo je to ako se doživi na pravi način.

    Ali mora bit tu Božija direkcija, sam čovjek ne može naći prav put. Mora imati u sebe pravog vodiča. Koji mu može ukazati kako da razluči istinu of neistine.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-02-16 at 02:28.

  21. #246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Udjem i vidim sta pisu Ego i Mabus i samo pobjegnem sa teme...


    One Ring to Rule them all...

  22. #247
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Je li moguce da jos raspravljate sa njim o ravnoj Zemlji? Pokusavate li macki da objasnite sta je odraz u ogledalu? Kad je neko bas toliko ogranicen nema mu pomoci dok sam ne vidi. Srecom svemirski turizam ce za deceniju ili dvije standardna stvar da postane. Pa ako ga ne radikalizuju do samoubistva i ako se ne raznese nedje po Delti u alahovo ime s.v.r.š. mozda i on dozivi da vidi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #248
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Nije mi jasno šta je ođen toliko očigledno. Navodno je raketa udarila u kupolu - zar se ne bi onda desilo da raketa pljasne i da se komadi odbiju nazad , i da se malo božansko staklo osvijetli ili malo zagaravi?

    Ne odgovori na pitanje, đe je Suunce 6 mjeseci dok je na Arktiku polarna noć?
    Već sam ranije postavio video klip kretanja Sunca u toku jedne godine, samo se povrati i pogledaj ga od početka do kraja.
    Ali evo da se ne bi mučio:

    Što se tiče kupole, video klip pokazuje da ona nije tvrda, već da je postepeno sve gušća.
    Last edited by Mabus; 15-02-16 at 10:56.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #249
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default





    Last edited by SpongeBob; 15-02-16 at 18:50.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #250
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Što se tiče kupole, video klip pokazuje da ona nije tvrda, već da je postepeno sve gušća.
    Logično. Znači imamo pojaseve atmosfere sa različitom gustinom, temperaturom, naelektrisanjem...

    Sad me interesuje oko zatvaranja i otvaranja prolaza, mislim da si to već spomenuo.

    Kako se to dešava?

    Da li postoji opasnost da prilikom njihovih otvaranja da ufati promaja da sva atmosfera 'izleti' napolje.
    Kakvi su ti otvori, liče li na cijevi koje prolaze kroz tu fluidnu masu visoke gustine,ili nešto slično?

    Kako Sunce uspije onda da prividno izlazi i zalazi izranjajući ili uranjajući u horizont?

    Zar ne bi trebalo da kad zalazi se smanjuje i visoko na nebu da se pretvara u sve manju tačku, sa manjim intezitetom zračenja, pritom zanoseći udesno?


    Znaš, nekako je na paradoskalan način ova tema jako interesantna, možda bolje rečeno nevjerovatna.
    Last edited by gaul; 16-02-16 at 12:27.

Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •