Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 348

Thread: Kad dodju imigranti

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja razmisljam sta radi Premijer CG i da li je odgovorno uputio poziv svim Premijerima iz okruzenja da popricaju sa g. Vucicem o njegovim namjerama i ciljevima. Sta mu radi ta klincadija od pretplacenih savjetnika... tstststs...Nisu na forumu nego na FB ili twitteru "sheruju" foto sa odmora po Dubaiu i Kariba?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-15 at 13:15.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A da tu ima masu ubačenih "elemenata" koji se okoristiše "teorijom haosa" - IMA!

    Zato su tu detaljne provjere svih yemalja EX-YU, KLJUČ.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #53
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja boga molim da ISIS nije toliko organizovan da napravi haos na starom kontinentu sa ubacivanjem teroristickih celija. A prilika sa ovom plimom nesretnika koji bez ikakvih papira prelaze granice ne da im se ukazala...

  4. #54
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    S obzirom da je za vrijeme hladnog rata u EU bilo 300.000 pripadnika NATO formacije, a danas samo 30.000, mora se računati da je taj broj nadomješten, i da se nadomještava tamo đe može ekstremistima kojekakvih formacija i paraformacija. Zato pratiš tok jameričkog kapitala i ne možeš pogriješit đe ih ima, ali taj uvid nije jednostavno ispratit kao nekad, jer se identičnom logikom danas i Rusija koristi. Potpuna šizofrenija!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #55
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    G. Lucke91.. recite tim "pecivima" iz DPS-a da se mrdnu malo.. 27. septembar moze bit stvarno mali problem za njih, pri zapustanju ovog problema.. CG je, kao sto je g. Merkel fino dala do znanja, u kalupu sa Srbijom i ostalima.. Svaka rabota Srbije se reflektuje posledicno na Region.. Zovite g. Vucica da objasni sta on to ima u planu sa svojim akcijama oko izbjeglica. Dotjerati cara do duvara.. (kapira se znacenje?)
    Znam da se suncaju, ali...preraspodijelit' ce se na vrijeme za opoziciju.. Ovo su vece mogucnosti za posledice po CG... Neko mora da preuzme inicijativu u Regionu, a Vas predsjednik partije voli to, pa.. savjetujte ga kako treba.. G. Miga sprovesti za rad na opoziciji, on ce sa opozicijom naci isti jezik i oratorsko umijece... Nek im "objasni" on sta je sta..
    Ako hocete da setate opoziciju, zakazite taj susret Premijera regiona u CG za 26. septembar i ok..

    p.s. Ne zaboravite da pozovete i "Madjarskog cara" g. Orbana.. On je upucen izuzetno.. A, iz Austrije bi se i sami ponudili da dodju..
    p.p.s. Moram uvijek "crtat"...
    p.p.p.s. Evo mi "kolega" napravi ljubomornu scenu sto vam sapcem, pa mu rekoh "A ono - ne na Batrovce?" ... hahahahhahaaaa

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-15 at 14:12.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi se štogod zakuvalo u Iranu... e taj scenario bi posljedično od ovoga hiljadu puta žešći bio, i tada se niko ne bi mogao oglušit od zvaničnog izjašnjavanja. Tako da treba držati bezbjedno odstojanje dok je to moguće.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #57
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Baš je interesantno viđet oko čega su glavu lomili sveznajući forumski bogovi prije pet godina i čitat njihove proročanske riječi.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #58
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vecina ovih ljudi vec ima nekog na zapadu (oni im uglavnom i salju pare za put) i zele da im se pridruze.
    Ukoliko usput zakace izbjeglicki status + malo rada na crno, za par godina se veoma lako stabilizuje njihova finansijska situacija.

    Rjesenje je jednostavno, dati im privremene vize u nekoj evropskoj drzavi (rasporediti ravnomjerno) i cim se zavrsi rat deportovat ih fino odakle su dosli. Alternativno, treba napravit neki deal sa ne-evropskim drzavama koje su zaintresovane da ih prime za fine pare.

    Kada shvate, da im dolazak u Evropu ne omogucuje ekonomski boljitak, prestat ce i dolaziti.

    Surovo, ali jedini nacin da ovo ludilo prestane.

    Da se ja pitam, svakog ko udje ilegalno u moju drzavu bi poslao u neki izbjeglicki kamp na bliskom istoku i umjesto njega doveo pravu izbjeglicu koja nema para da mrdne idje.

    Ovi ljudi preskachu red i oduzimaju sansu svim pravim izbjeglicama. To mene najvise zabrinjava.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  9. #59
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo je ponizavajuce gledati.. Koliko mlacenja, koliko predrasuda, koliko glupih "strucnjaka"
    One Ring to Rule them all...

  11. #61
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je ponizavajuce gledati.. Koliko mlacenja, koliko predrasuda, koliko glupih "strucnjaka"
    Nemoj tako! To je ipak Fox News i to Live varijanta, šta da očekujemo od RTCG1 i sličnih televizija?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  12. #62
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko god hipokritski farsoidna situacija djelovala, Zapadna Evropa je jos jednom dokazala da je moralno i civilizacijski daleko superiornija od ostatka svijeta.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Baš je interesantno viđet oko čega su glavu lomili sveznajući forumski bogovi prije pet godina i čitat njihove proročanske riječi.
    Divni li su bili dani i godine kad su izuzetna dalekovidost i optimizam krasili mnoGi post :
    ''Po mojim procjenama, bar 30.000 penzionera iz raznih zemalja, koji će dolazit ođe zbog niskih cijena života i fine klime. Uz to još bar 50.000 ekonomskih imigranata, ponajviše iz Srbije, Bosne, Kosova, Moldavije, Ukrajine, Makedonije, ali i Filipina, Vijetnama i Tajlanda.
    Uz još 10.000 ljudi koji će imat biznise u CG....''

    A bilo je tu i standardnih primjera svjeCkih ljudi širokih pogleda:
    ''
    meni je dosta ovih domacih sa sjevera....ponekad kad setam podgoricom, imam osjecaj da sam u pljevlja ili berane...
    i mnogo ljepse mi je da slusam kineski jezik nego sjeverjacki naglasak...''
    Shit has hit the fan !

  14. #64
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije problem i da se citava CG sjati u PG... Problem je sto Podgoricani dozvoljavaju da im pridoslice mijenjaju navike na ruralan nacin.. Ko dolazi u PG treba da se prilagodi normama ponasanja grada u koji dolaze, kultura ophodjenja i postovanje gradskog ambijenta. Identicno kao kad bilo ko iz manjeg grada ili sela dolazi u urbaniju cjelinu. No sve je to stvar licne kulture, ali i najcesce prekomjerne tj. nepotrebne tolerancije od strane PG.. Postoji ta kvazi opstinska komunalna policija ali oni koji su placeni od gradjana PG, ne stite interese grada i gradjana PG.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-09-15 at 13:49.

  15. #65
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je ponizavajuce gledati.. Koliko mlacenja, koliko predrasuda, koliko glupih "strucnjaka"
    Ja odgledah i ne znam ni zasto pustih da mi youtube ucita i sljedeca dva klipa.

    Pazi ovaj


  16. #66
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije problem i da se citava CG sjati u PG... Problem je sto Podgoricani dozvoljavaju da im pridoslice mijenjaju navike na ruralan nacin.. Ko dolazi u PG treba da se prilagodi normama ponasanja grada u koji dolaze, kultura ophodjenja i postovanje gradskog ambijenta. Identicno kao kad bilo ko iz manjeg grada ili sela dolazi u urbaniju cjelinu. No sve je to stvar licne kulture, ali i najcesce prekomjerne tj. nepotrebne tolerancije od strane PG.. Postoji ta kvazi opstinska komunalna policija ali oni koji su placeni od gradjana PG, ne stite interese grada i gradjana PG.

    Hvala Lepo
    Norme ponasanja i kultura ophodjenja je inace bas na zavidnom nivou kod 'drevnih' Podgoricana.

  17. #67
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Norme ponasanja i kultura ophodjenja je inace bas na zavidnom nivou kod 'drevnih' Podgoricana.
    "Podgorica - podgoričanima" -
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #68
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije problem i da se citava CG sjati u PG... Problem je sto Podgoricani dozvoljavaju da im pridoslice mijenjaju navike na ruralan nacin.. Ko dolazi u PG treba da se prilagodi normama ponasanja grada u koji dolaze, kultura ophodjenja i postovanje gradskog ambijenta. Identicno kao kad bilo ko iz manjeg grada ili sela dolazi u urbaniju cjelinu. No sve je to stvar licne kulture, ali i najcesce prekomjerne tj. nepotrebne tolerancije od strane PG.. Postoji ta kvazi opstinska komunalna policija ali oni koji su placeni od gradjana PG, ne stite interese grada i gradjana PG.

    Hvala Lepo
    Kad kao dijete šljegoh sa Cetinja u Staru Varoš u Podgoricu, nekako mi je teško bilo da se priviknem... trudio sam se, nije da nijesam, ali džaba... kanalizacije bez, aloooo!
    Dalje, nikako nijesam mogao da se naviknem na taj podgorički mentalitet, na one male sitne klošarčiće što gledaju da te prevare i da se ogrebu za euro, pardon, marku... evo Cetinje je poznato po lupežima i prevarantima, ali to je brate nekako gospodskije, ozbiljnije... tamo te makar zaebu za stan ili auto, a ovamo sve sisnjari, bijedni, mali i mizerni...
    to sto smo imali tamo renovirali smo u pravom autentičnom stilu, sa kamenom, a ovamo komšija, starosjedilac diže kuću pink boje... vizionar, moze se reci...
    a tek smrad... prosipanje vode... ehhh...
    no dobro, vrijeme je učinjeno svoje I ja sam polako počeo da se privikavam na život u velegradu... naučio sam da koristim metro I tramvaj... promijenili smo adresu i nastanili se na 44om spratu jednog podgoričkog nebodera, odmah ispod izvesne porodice Vujosevic... u početku mi je bilo teško da se naviknem na stalnu buku, viku, lupu i svađe iz stana iznad, sve dok mi tata nije objasnio da je to gradski i moderno... ali moja mama je jako teško prihvatala bacanje smeća i svakodnevno otresanje stolnjaka kroz prozor, pa je jednog lijepog jutra pokucala na blind rata dotične porodice i poslala ih u tri lijepe pm...
    seljanka, govorili su...
    kao sto možete da zaključite, moje detinjstvo kao izbjeglice i došljaka nije bilo lako... sada kad na tvu vidim kolone Sirijaca, žice, hapšenja i barikade, osjetim grč u stomaku, nešto me stegne u grlu a oči mi zarose...
    prije svega, budimo ljudi...
    Last edited by karamazov; 06-09-15 at 02:32.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nemam blage veze o kakvom Titogradu Vi pisete.. Ja sam otisla prije nego sto ste Vi i ta masa ljudi stigli. Mi smo u TG znali za red, i znali smo da se ne gazi trava (nije bilo ni priblizno 90 000 gradjana tada), smece se iznosilo u crnim plasticnim kesama koje su svi gradjani redovno dobijali, i uz napomenu da se te iste kese vezu i kada da se iznose.. Bilo je zabranjeno iznositi smece u drugacijim kesama i bilo kad.. Ulice su se prale svakodnevno.. cvijece se sadilo, stanari zgrada su se takmicili ko ce imati ljepse zellenilo oko svojih ulaza.. Bile su i neke nagrade, pisale Tribina i Pobjeda o tome..
    Bilo je zabranjeno da se gradi na Zlatici, bile su drzavne zone, rusilo se sve sto nije odobreno za gradnju (malo ko bi to i pokusao da krade tj."radi"), i u mnogim zonama koje su danas, vidim, prebukirane nekim nezavrsenim palatama od minimum 200 kvadrata u svaku itd itd..
    Imali smo cuvara parka, igracke u parku.. svjetla svuda.. a i bile neke vojne migracije stanovnistva iz citave YU .. pacificke naravno.. Igrali se gdje smo htjeli i kad smo htjeli.. zasticeni kao klinci skoro pa kao bijeli bedvedi, sto od starijih u komsiluku, sto od ostalih.. A znali smo, i morali smo uvijek da kazemo i dobar dan teto, i ciko... i u 15 popodne svi na spavanje.. do 17.. musica bi se cula.. i stariji momci bi se povukli da ne igraju fudballa na "male golove" ili kako su to vec zvali.. Nedeljom bi ti isti umotavali neki sundjercic ili novine i pravac na stadion Buducnosti, a mi mladji mahali i cekali da vidimo hoce li doci ljuti ili veseli..
    Svi su znali napamet (ucili kao bukvar) pravila o redu i miru, i sta i kako se ponasati u slucaju raznih dojava za uzbunu..
    Sta ste vi radili i u uradili od TG-tj prekrstiste ga u PG naknadno ...vidi se..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-09-15 at 06:47.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ORBAN DAO NOVI PREDLOG: Granicu sa Srbijom čuvaće policija, a možda i vojska


    PLANETA15:24, 05.09.2015.








    • Pošalji e-mail
    • Odštampaj tekst

    A


    Posle 15. septembra nastupiće velike promene... korak po korak, stavićemo granicu pod kontrolu. Poslaćemo policiju, a ako dobijemo odobrenje parlamenta i vojsku, rekao je Orban
    Foto: Beta Ap
    BUDIMPEŠTA - Mađarska će od 15. septembra, duž svoje južne granice rasporediti policijske snage kako bi zaustavila nalet izbeglica, kao i vojsku, ukoliko taj predlog odobri parlament, saopštio je danas mađarski premijer Viktor Orban.
    "Posle 15. septembra nastupiće velike promene... korak po korak, stavićemo granicu pod kontrolu. Poslaćemo policiju, a ako dobijemo odobrenje parlamenta i vojsku", rekao je Orban na konferenciji za novinare.


    "Nije reč o 150.000 migranata koji pristižu, a koje neki žele da raspodele po kvotama, nije to ni 500.000, kako sam čuo u Briselu reč je o milionima, desetinama miliona, jer je priliv migratata beskrajan", zaključio je Orban.
    I drugi Madjar...
    POČELO JE: Sarkozi bi centar za migrante U SRBIJI!

    Beta | 05. 09. 2015. - 21:02h 22:17h | Foto: Rojters | Komentara: 0

    Bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi izjavio je danas da bi trebalo da se otvore prihvatni centri za izbeglice u severnom delu Afrike, Srbiji ili Bugarskoj, gde bi azil izbeglicama bio odobren ili ne, pre nego što uđu u šengensku zonu.
    - Ne verujem u reformu šengenske zone, već je treba obnoviti - rekao je Sarkozi uz ocenu da svaka zemlja u toj zoni treba da ima istu migracionu politiku.


    Prema njegovim rečima, status političke izbeglice bi trebalo da se dobije pre puta preko Sredozemnog mora.

    - Posle toga je kasno. Trebalo bi otvoriti i prihvatne centre u zemljama severne Afrike, kao i u Srbiji ili Bugarskoj, jer te dve zemlje nisu u šengenskom prostoru - ocenio je bivši francuski predsednik.

    Sarkozi je rekao da bi se na taj način izbegao tako veliki priliv migranata i tragedije na Sredozemnom moru.

    Znaci planiraju novu raspodjelu pristupa Sengen zoni.. Samo da zahvaljujuci Srbiji ne obuhvate region opet..
    Do kada ce nasi da cekaju da se Srbija igra sa interesima svojih gradjana i Drzave u istom Regionu?


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-09-15 at 07:14.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sada mi je jasno da ova Maja nije odrasla u PG.. Ovo o čemu ona piše pročitao sam mojima koji eto žive 80 godina u PG i kažu da crnih kesa sa uputstvom nije nikad bilo ☺

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #72
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Za crne kese ne znam, ali mi se dok sam živio u Staroj Varoši jako svidelo što je svaka kuća imala klavir... pa sa proljeća šetaš i kroz otvorene prozore čuješ te lake tonove, milina... a i ti starosjedioci su imali te neke manire, mora se priznati, dostojanstveno, graciozno držanje, što jes jes...
    Dakle ja pričam o staropodgoricanima... Kuči, Piperi, Bratonozici, Lijeva Rijeka, Bjelopaviči, daleko je to, to nijesu staropodgoricani, već seljaci što su dojahali na magarca u PG...

  23. #73
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam.. nismo zalazili u taj dio TG..tj. "staru varos"... tamo su bile kuce opasane zidinama i neki depresivan zatvoren svijet... boo
    Hvala Lepo

  24. #74
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    da postoji Evropa, pa fino ove mucenike u brodove, pa preko okeana u USA, tacno kod ovih koji su ih istjerali iz kuce, taman u centar zla. Naravno i u GB, pogotovo iracke izbjeglice, pa da ona bitanga Bler place pred njima malo, a Libijce u Italiju i Francusku, oni su prvi poceli sa izvozom demokratije tamo.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  25. #75
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Dobro sa njima, no što ćemo sa sjevernjacima i cetinjanima, dje njih da posaljemo...?

    Majoooo, pa zar ti nijesi staropodgoricanka... ?!? Ne znas koliko si sad pala u mojim ocima... misljah da si ti rodjeno gospoce, sva si kulturna, fina, ugladjena, kad ono- dijete sa periferije, iz ruralnih djelova grada... aooooo...

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sta pokloniti kad vazni datumi dodju
    By box in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 55
    Last Post: 24-09-08, 13:14
  2. Replies: 0
    Last Post: 17-02-05, 14:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •