View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 17 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 409

Thread: Abortus

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Iskljucivo pravo zene da odluci sta ce da uradi s njenim dijelom tijela.
    She is only here to annoy herself!

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Valjda ako ne zelis dijete ne moze da ti se desi da ostanes trudna.
    Dakle - ti smatraš da ne treba upražnjavati seks uopšte, od straha da ne ostaneš trudna? Je li to? Nijedna kontracepcija nije 100% sigurna i može svakom da se desi, pa i onim najopreznijima.

    Sad da li bih abortirala- ne bih. 25 mi je godina, mislim da bih mogla da pružim tom djetetu dobar život i imala bih zrelosti da bar pokušam da budem dobar roditelj. Prije 2 godine i ranije za abortus bih rekla- da. I razlog je jednostavan- ne bih bila spremna na to ni ja, ni moji roditelji, a vjerovatno ni moj partner.

    Abortus ili ne- nije nešto što bi čovjek volio da mora da bira. I to pitanje ne može i ne smije imati univerzalan odgovor, jer svi smo drugačiji i prolazimo kroz različite stvari. Tako da ne treba osuđivati ljude koji se na to odluče.

  3. #78
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anna View Post

    Sad da li bih abortirala- ne bih. 25 mi je godina, mislim da bih mogla da pružim tom djetetu dobar život i imala bih zrelosti da bar pokušam da budem dobar roditelj. Prije 2 godine i ranije za abortus bih rekla- da. I razlog je jednostavan- ne bih bila spremna na to ni ja, ni moji roditelji, a vjerovatno ni moj partner.
    bili ste spremni da se ebete,a niste da podizete djecu :P
    bi li ubila mene prije 2 godine a sad ne???mene je strah kad pricam sa ljudima koji podrzavaju abortus,kako bi tek moju djecu pazili kad bi sa vashom tako!
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  4. #79
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anna View Post
    Dakle - ti smatraš da ne treba upražnjavati seks uopšte, od straha da ne ostaneš trudna? Je li to? Nijedna kontracepcija nije 100% sigurna i može svakom da se desi, pa i onim najopreznijima.

    Sad da li bih abortirala- ne bih. 25 mi je godina, mislim da bih mogla da pružim tom djetetu dobar život i imala bih zrelosti da bar pokušam da budem dobar roditelj. Prije 2 godine i ranije za abortus bih rekla- da. I razlog je jednostavan- ne bih bila spremna na to ni ja, ni moji roditelji, a vjerovatno ni moj partner.

    Abortus ili ne- nije nešto što bi čovjek volio da mora da bira. I to pitanje ne može i ne smije imati univerzalan odgovor, jer svi smo drugačiji i prolazimo kroz različite stvari. Tako da ne treba osuđivati ljude koji se na to odluče.

    Moze da se desi, naravno, ali to su vrlo mali procenti priznaces, a broj abortusa je ogroman. Ja samo pricam o neskladu izmedju ta dva podatka i nacina razmisljanja "ako ne zelim dijete, abortiracu" i o tome da abortus nije metoda kontracepcije. Ako ne zelis dijete zastitices se na sve moguce nacine.

    Ja sam sa mojim muzem 20 godina, imamo 3 djece i svako je planirano i trudnoce su se desavale gotovo odmah kad bismo donijeli odluku, dakle, mogla sam milion puta ostati trudna da nisam strogo vodila racuna o kontracepciji.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od ljudi koji vodjenje ljubavi, jeb*nje ili sex (kako god vi to izvolijevali nazivat) vezu samo za reprodukciju stomak mi se prevrce. Slicno tome se ponasaju i babice u porodilistu ( "nije te boljelo kad si se jeb*la, pa se ni sad nemoj zalit" kazu one a u glasu im se osjeca zajedljivost).
    kao sto neko vec rece, teska odluka i smatram se srecnom sto nisam morala da se bavim tim pitanjem. svakako, smatram za zenino osnovno pravo odluku sta sa svojim tijelom a pod izuzetnu nekulturu cu svrstat sve one koji sebi daju za pravo da te odluke osporavaju.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post

    Moze da se desi, naravno, ali to su vrlo mali procenti priznaces, a broj abortusa je ogroman. Ja samo pricam o neskladu izmedju ta dva podatka i nacina razmisljanja "ako ne zelim dijete, abortiracu" i o tome da abortus nije metoda kontracepcije. Ako ne zelis dijete zastitices se na sve moguce nacine.

    Ja sam sa mojim muzem 20 godina, imamo 3 djece i svako je planirano i trudnoce su se desavale gotovo odmah kad bismo donijeli odluku, dakle, mogla sam milion puta ostati trudna da nisam strogo vodila racuna o kontracepciji.
    ti si srecna zena! troje planirano djece je fenomenalno! meni su babe vazda govorile da se jedino djeca ne mogu planirat... ali eto, ti si izuzetak!
    vjerovatno su ti djeca odrasla i da imas makar jednu djevojicu. sta bi uradila da ti jednog dana dodje sa informacijom da je trudna i da ne zeli dijete, da nije spremna na njega, sigurna je da decko koji je napravio dijete nije bas materijal za uzor i ne zeli da se uda za njega. sta bi joj ti savjetovala?
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  7. #82
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post

    Podgoricani su fino rekli - dje je volja, tu je nacin.
    tacno.

    jedna volja - nista volja.
    dvije volje - gace dolje
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  8. #83
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    vjerovatno su ti djeca odrasla i da imas makar jednu djevojicu. sta bi uradila da ti jednog dana dodje sa informacijom da je trudna i da ne zeli dijete, da nije spremna na njega, sigurna je da decko koji je napravio dijete nije bas materijal za uzor i ne zeli da se uda za njega. sta bi joj ti savjetovala?
    kud je lijegala,djavo je izio
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    bili ste spremni da se ebete,a niste da podizete djecu :P
    bi li ubila mene prije 2 godine a sad ne???mene je strah kad pricam sa ljudima koji podrzavaju abortus,kako bi tek moju djecu pazili kad bi sa vashom tako!
    Iskrena da budem, ne razumijem šta si htio da kažeš... Ali da pokušam da ti odgovorim. Možda bi trebali moralisti stvarno da naprave neki protest i da zabrane vođenje ljubavi, OSIM u slučaju ako se prave djeca?
    Ja shvatam zašto neko NIJE za abortus, ali argumenti tipa- možeš da se *ebeš, a nećeš dijete- su mi presmiješni. Kao da je dijete neka strašna posljedica 'bluda', ili nekog nemorala...kao da je neka kazna, ili šta? I meni se prevrće u stomaku od toga.
    Ako se dvoje ljudi vole i planiraju dijete, ja mislim da stvarno nema ljepšeg i iskrenijeg momenta od toga.
    A babice u porodilištu neću ni da komentarišem. Što porodilje tretiraju kao stoku. ... Pih...

  10. #85
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    ti si srecna zena! troje planirano djece je fenomenalno! meni su babe vazda govorile da se jedino djeca ne mogu planirat... ali eto, ti si izuzetak!
    vjerovatno su ti djeca odrasla i da imas makar jednu djevojicu. sta bi uradila da ti jednog dana dodje sa informacijom da je trudna i da ne zeli dijete, da nije spremna na njega, sigurna je da decko koji je napravio dijete nije bas materijal za uzor i ne zeli da se uda za njega. sta bi joj ti savjetovala?
    Znam da sam srecna

    Ne znam otkud ti ovoliko gorcine ali neka
    Ja sam uvjerena da sam mnogo naprednija od moje babe sto se ovoga tice, za tebe ne znam.

    Imam dvije cerke i one vec znaju koji su metodi kontracepcije, i muz i ja smo se potrudili da ih maksimalno obavijestimo i edukujemo a i ako im se, ne daj Boze desi, bicu uz njih sta god da odluce. Sto je do mene i muza, mi smo odradili tako da je ostalo u njihovim rukama i nadam se da ce biti dovoljno pametne i srecne da do toga ne dodje. Znam da bi prvo dosle kod nas da se to desi tako da sam sa te strane mirna

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Znam da sam srecna

    Ne znam otkud ti ovoliko gorcine ali neka
    Ja sam uvjerena da sam mnogo naprednija od moje babe sto se ovoga tice, za tebe ne znam.

    Imam dvije cerke i one vec znaju koji su metodi kontracepcije, i muz i ja smo se potrudili da ih maksimalno obavijestimo i edukujemo a i ako im se, ne daj Boze desi, bicu uz njih sta god da odluce. Sto je do mene i muza, mi smo odradili tako da je ostalo u njihovim rukama i nadam se da ce biti dovoljno pametne i srecne da do toga ne dodje. Znam da bi prvo dosle kod nas da se to desi tako da sam sa te strane mirna
    babe su bile sala, tako da necemo uporedjivat ko je vise napredovao ( ma da su ove moje jako pametne zene i moglo se dosta od njih naucit).
    interesantno je da bi svojim cerkama dala slobodu izbora a ovdje se protivis toj slobodi...
    kao sto si sama rekla "pametne i srecne", od nezeljene trudnoce te ne moze spasiti samo kontracepcija, mora te malo i sreca posluzit. uzadajmo se u nju
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  12. #87
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    babe su bile sala, tako da necemo uporedjivat ko je vise napredovao ( ma da su ove moje jako pametne zene i moglo se dosta od njih naucit).
    interesantno je da bi svojim cerkama dala slobodu izbora a ovdje se protivis toj slobodi...
    kao sto si sama rekla "pametne i srecne", od nezeljene trudnoce te ne moze spasiti samo kontracepcija, mora te malo i sreca posluzit. uzadajmo se u nju
    Rekoh da sam u ovome naprednija, u mnogo drugih stvari moje babe su za mene nedostizne
    Citaj me - ja se protivim abortusu kao nacinu kontracepcije i zato nisam eksplicitno ZA, je li sad jasno?

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo si kontradiktorna ali nema veze
    niko odje nije toliko poremecen pa da kaze da je za abortus kao nacin kontracepcije i zato niko nije za eksplicitno da! ovi koji su za da, samo podrzavaju slobodu izbora koja im se osporava pod raznim izgovorima.
    voljela bih da vidim neku statistiku o tome koliko se aboprtusa godisnje kod nas obavi. sigurno je povelik broj kad vas vecina veze abortus za vid kontracepcije.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  14. #89
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    malo si kontradiktorna ali nema veze
    niko odje nije toliko poremecen pa da kaze da je za abortus kao nacin kontracepcije i zato niko nije za eksplicitno da! ovi koji su za da, samo podrzavaju slobodu izbora koja im se osporava pod raznim izgovorima.
    voljela bih da vidim neku statistiku o tome koliko se aboprtusa godisnje kod nas obavi. sigurno je povelik broj kad vas vecina veze abortus za vid kontracepcije.
    Moze biti jer sam zapanjena ogromnim brojem abortusa kod nas, negdje sam citala ali sam zaboravila gdje. Toliko je veliki da je prosto nevjerovatan, znam da sam 3 puta citala misleci da mi se prividja i poslije trazila podatke za okruzenje i nasla slicne podatke

  15. #90
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Hehehehe, dje si ti mala, a moje dijete je na putu, 4 mjesec mi je Anci ))

    Gledaj, nisam razmislja, naravno da je bilo i one night standova i svega, ali sam ga barem na vrijeme vadio, ako nisam ima kondom sa mnom, sto opet ne umanjuje neku minimalnu sansu da zena ostane trudna, ali eto, nije mi se desilo...

    Uostalom, misljenja sam da svi mi vremenom sazrijevamo i mijenjamo pogled na neke stvari, slozices se sa mnom, sad ne razmisljam kao sto sam razmisljao sa 20 ili 22 godine, ali moj stav sada, a vjerujem i ubuduce, je da sam protiv abortusa...

    Osim u slucaju zdravstvenih problema.
    Ova boldovana rečenica, ili njen dio je vrlo diskutabilna...govoriš i savjesti, zrelosti a onda kažeš napišeš ovakvu rečenicu, koja je u potpunoj koliziji sa tvojim stavom. Ja sam za abortus, za slobodnu volju svake žene, ali moj čojak je nedje jednom prije dosta godina "bar na vrijeme vadio, iako nije imao kondom", pa danas imam velikog sina, poslije tog "vadjenja"...iako sam za abortus, nijesam abortirala ( a znam neke VELIKE protivnike koji jesu) i pokušavam da kažem vama koji ste protiv da nam ne skačete za oči kao da smo za sistematsko uništavanje svakog embriona koji se začne!
    Ova kritika "vas" se ne odnosi samo na tebe, ne shvataj je lično, tebe sam slučajno citirala, više radi boldovane rečenice i da ti kažem da si imao mnogo sreće kad si "vadio" bez posledica

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    bili ste spremni da se ebete,a niste da podizete djecu :P
    bi li ubila mene prije 2 godine a sad ne???mene je strah kad pricam sa ljudima koji podrzavaju abortus,kako bi tek moju djecu pazili kad bi sa vashom tako!
    ne znam čega je tebe strah, ali mene bi zbilja bilo strah povjeriti na vaspitanje bilo čije dijete osobi koja ima ovakve stavove i argumente!

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Rekoh da sam u ovome naprednija, u mnogo drugih stvari moje babe su za mene nedostizne
    Citaj me - ja se protivim abortusu kao nacinu kontracepcije i zato nisam eksplicitno ZA, je li sad jasno?
    Larisa, zašto mislis da je bilo ko od nas koji smo ovdje glasali ZA, podržavalac abortusa kao načina kontracepcije? Mislim da niko nema pravo da meni ili toj ženi koja se abprtusom štiti od trudnoće zabrani da abortiramo ako se partner i ja složimo sa tim...čak iako se partner ne složi!
    To što ne želim TEBI da zabranim (a mislim da to baš i ne mogu, jelte?!) da abortiraš, ne znači da bih JA ikad abortirala!
    Uostalom, što misliš, kad bi tvoja ćerka, kojoj bi ti dala slobodu da SAMA odluči d ali će abortirati ili ne, abortirala, kako bi to izgledalo u očima protivnika? Kakva je razlika izmedju abortusa tvoje ćerke (zar nije onda i to abortus- kontracepcija) i neke žene koja je 28 puta abortirala?

    Larisa, ja sam takodje za to da tvoja i moja ćerka SLOBODNO odluče da li žele da budu majke ako im se desi trudnoća! U čemu je razlika izmedju tebe i mene?

    P.S. :mrgreen:Što bih ja i tvojoj i mojoj ćerki dozvolila da biraju, a ti bi tvojoj dala slobodu izbora, a moju naćerala da rodi?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #91
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Gledaj, dodao sam da sam srecan sto mi se nije desila trudnoca zenske s kojom sam bio, trebala si boldovat i to

    A sto se tice vadjenja, ja sam taj princip koristio prve godinu i po moga braka, pa se ne desi trudnoca, i trebali mi je sest mjeseci nevadjenja da bi se desila trudnoca, pa ti sad vidji...

    Kad bi se ostajalo trudno od vadjenja, svaka bi bila sa stomakom do zuba, sanse su male, ali ipak postoje
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #92
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    malo si kontradiktorna ali nema veze
    niko odje nije toliko poremecen pa da kaze da je za abortus kao nacin kontracepcije i zato niko nije za eksplicitno da! ovi koji su za da, samo podrzavaju slobodu izbora koja im se osporava pod raznim izgovorima.
    voljela bih da vidim neku statistiku o tome koliko se aboprtusa godisnje kod nas obavi. sigurno je povelik broj kad vas vecina veze abortus za vid kontracepcije.
    evo sam negdje u isto vrijeme pisala post sličnog sadržaja.
    ne mogu tačno da se sjetim, ali sam se zbilja zapanjila kad sam čula podatke iz KBC Podgorica, koliko žena godišnje abortira...ne znam da li ću sad pretjerati ali mi se čini da je u pitanju MNOGO hiljada! Ne bih da lupam ali sam bila šokirana tom brojkom!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #93
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    evo sam negdje u isto vrijeme pisala post sličnog sadržaja.
    ne mogu tačno da se sjetim, ali sam se zbilja zapanjila kad sam čula podatke iz KBC Podgorica, koliko žena godišnje abortira...ne znam da li ću sad pretjerati ali mi se čini da je u pitanju MNOGO hiljada! Ne bih da lupam ali sam bila šokirana tom brojkom!
    Ta cifra je sigurno i veća pošto se većina abortusa obavlja u privatnim klinikama.
    I kao što ti reče već, mi koji podržavamo abortus ne znači da automatski mislimo da treba da služi i kao metoda kontracepcije, iako, po definiciji, kontracepcija je sredstvo za sprečavanje trudnoće a ne uklanjanje postojeće, pošto većina odavde ne barata najbolje značenjima pojedinih termina.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    P.S. :mrgreen:Što bih ja i tvojoj i mojoj ćerki dozvolila da biraju, a ti bi tvojoj dala slobodu izbora, a moju naćerala da rodi?
    lako je tebi da pricas kad sam ja cula da imas 2 sina
    sto se samog broja tice sigurna sam da je sokantan! svi znamo da se zabranama nista ne postize, treba edukovati djecu i nadat se nejboljem
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  20. #95
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Gledaj, dodao sam da sam srecan sto mi se nije desila trudnoca zenske s kojom sam bio,trebala si boldovat i to

    A sto se tice vadjenja, ja sam taj princip koristio prve godinu i po moga braka, pa se ne desi trudnoca, i trebali mi je sest mjeseci nevadjenja da bi se desila trudnoca, pa ti sad vidji...

    Kad bi se ostajalo trudno od vadjenja, svaka bi bila sa stomakom do zuba, sanse su male, ali ipak postoje
    nijesam boldovala ništa osim onaj dio zbog kojeg sam tvoj post citirala, a koji mi je bio šlagvort.
    A što se tiče tvog načina kontracepcije, on je potpuno nesiguran, mnogo nesigurniji nego mnogi drugi, i to što ti, sticajem okolnosti, nijesi imao neželjenu trudnoću ne čini te manje neodgovornim što koristiš tu metodu kontracepcije.
    Nije do tebe, da prostiš, nijesi ti stručniji u "vadjenju" od drugih, samo ti se potrefilo tako

    Pravo je pitanje, da je neka od tvojih partnerki ostala trudna nakon jedne (prve i poslednje vaše) neobuzdane noći (i pored "vadjenja"), pa ti rekla da je trudna ali da ona ni u ludilu ne želi da rodi dijete sa čovjekom sa kojim je jednu noć provela, kojeg ne voli, šta bi ti uradio? Natjerao je da rodi? Misliš li, iskreno, da bi i za tebe i za nju bilo bolje da rodi dijete?
    Ili bi možda najbolje bilo da ti ništa i ne javlja i da samo ode i završi posao kod dr?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #96
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    Larisa, zašto mislis da je bilo ko od nas koji smo ovdje glasali ZA, podržavalac abortusa kao načina kontracepcije? Mislim da niko nema pravo da meni ili toj ženi koja se abprtusom štiti od trudnoće zabrani da abortiramo ako se partner i ja složimo sa tim...čak iako se partner ne složi!
    To što ne želim TEBI da zabranim (a mislim da to baš i ne mogu, jelte?!) da abortiraš, ne znači da bih JA ikad abortirala!
    Uostalom, što misliš, kad bi tvoja ćerka, kojoj bi ti dala slobodu da SAMA odluči d ali će abortirati ili ne, abortirala, kako bi to izgledalo u očima protivnika? Kakva je razlika izmedju abortusa tvoje ćerke (zar nije onda i to abortus- kontracepcija) i neke žene koja je 28 puta abortirala?

    Larisa, ja sam takodje za to da tvoja i moja ćerka SLOBODNO odluče da li žele da budu majke ako im se desi trudnoća! U čemu je razlika izmedju tebe i mene?

    P.S. :mrgreen:Što bih ja i tvojoj i mojoj ćerki dozvolila da biraju, a ti bi tvojoj dala slobodu izbora, a moju naćerala da rodi?
    Zbog toga sto me povukla recenica da bi abortirala ako bi ostala trudna a ne bi zeljela dijete. Valjda prvo ide da bi se zastitila da do toga ne dodje.


    Ne mogu da budem eksplicitno ZA abortus kad procitam podatak da se u SCG 2003. izvrsilo 200.000 abortusa
    Ja da se pitam uvela bih seksualno obrazovanje u skolama kao u Skandinaviji sa sve navlacenjem kondoma na vibrator na casu i psihoanalizu od 2-3 nedelje za svaku koja se odluci + porez:joint: E, u tom slucaju bih bila ZA

    P.S. vjerovatno bih i ja moju nagovorila da rodi pa da budem mlada baba:mrgreen:

  22. #97
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    200.000 zvanicnih

  23. #98
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    lako je tebi da pricas kad sam ja cula da imas 2 sina
    sto se samog broja tice sigurna sam da je sokantan! svi znamo da se zabranama nista ne postize, treba edukovati djecu i nadat se nejboljem
    dobro si čula, mada bih ja voljela da imam ćerku.

    Nego, upravo to htjedoh da kažem, zabranama bi se samo postiglo to da žene traže mjesta gdje će protivzakonito prekidati trudnoće i gdje niko neće odgovarati za njihov život, gdje će biti podložne jakim infekcijama, nesterilnim uslovima! Sigurno se broj abortusa neće smanjiti a zasigurno bi se povaćao broj onih koji bi na taj način zaradjivali prljaav novac, a o ugroženosti žena ne želim ni da pričam!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #99
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    200.000 zvanicnih
    ogroman broj, ako sam dobro shvatila ovo je na nivou Srbije i Crne Gore, ja bih ipak voljela da znam podatke za Crnu Goru. Znam da sam čula baš za KBC i da je šokantno bilo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #100
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ogroman broj, ako sam dobro shvatila ovo je na nivou Srbije i Crne Gore, ja bih ipak voljela da znam podatke za Crnu Goru. Znam da sam čula baš za KBC i da je šokantno bilo!
    Da.
    I ja sam negdje procitala za KBC, cini mi se u nekim od nasih novina pa trazila podatke na netu i nasla samo ovo za SCG.

Page 4 of 17 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •