Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 111

Thread: Je li "čudo od đeteta" ustvari Crnogorac? Ćalasani su iz Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovo vise govori o "ozbiljnosti" MCSE sertifikata nego o njemu
    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Nego bio ili ne iz CG, on je sad Makedonac .
    Xaxaxa, ovo mi mirie na ljubomoru.

    NSX, znam dosta ljudih koji su imali probleme s ovim ispitima-certifikatama. A ovaj mali je to časom sredio.

    Rave, mali je sam rekao na TV da mu je đed Crnogorac, a da mu Makedonska Vlada ba mnogo ne pomae, nego mu roditelji rade da bi mu objezbjedili razvoj, talenat.

    Ja bih radije njemu dao nae Crnogorsko Dravljanstvo i objezbjedio mu sve to je potrebno za razvoj, nego tamo nekoj Egipćanki čijoj je baba bila porijeklom iz Crne Gore a koja uopte nita nema sa Crnom Gorom a kamoli da govori koju riječ na na jezik. :? Ovaj mali bi to časom sve savladao.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Xaxaxa, ovo mi miriše na ljubomoru.

    NSX, znam dosta ljudih koji su imali probleme s ovim ispitima-certifikatama. A ovaj mali je to časom sredio.

    Rave, mali je sam rekao na TV da mu je đed Crnogorac, a da mu Makedonska Vlada baš mnogo ne pomaže, nego mu roditelji rade da bi mu objezbjedili razvoj, talenat.

    Ja bih radije njemu dao naše Crnogorsko Državljanstvo i objezbjedio mu sve što je potrebno za razvoj, nego tamo nekoj Egipćanki čijoj je baba bila porijeklom iz Crne Gore a koja uopšte ništa nema sa Crnom Gorom a kamoli da govori koju riječ na naš jezik. :? Ovaj mali bi to časom sve savladao.
    Pa ja nijesam rekao da ne bi to isto uradio, ali mislim da u MK nece ga ispustiti, posebno sto je on vec sigurno asimilirani Makedonac. Da mu treba dati pasos i stimulisati da radi za CG, treba, ali nasa drzava jos nije pokazala tu volju, pa ni korake kako bi mislili da takva sansa postoji (SAD to radi veoma cesto od kako postoji kao drzava).
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, slaem se, onda ti pretumačih post pogrijeno. Samo jo neto...

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ali nasa drzava jos nije pokazala tu volju, pa ni korake kako bi mislili da takva sansa postoji.
    Ovdje si 100% u pravi. Naa drava odkako je opstala jo nikad nije pokazala tu volju, pa nit ka svojim diasporcima, sa naim dravljanstvom. Ima primjera čudo. Bruka!

  4. #29
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ok, slažem se, onda ti pretumačih post pogriješno. Samo još nešto...



    Ovdje si 100% u pravi. Naša država odkako je opstala još nikad nije pokazala tu volju, pa nit ka svojim diasporcima, sa našim državljanstvom. Imaš primjera čudo. Bruka!
    Pa nije bas sve tako crno, jer isto tako i nijesmo tako jaka drzava kao SAD, da mozemo nesto vise da mu ponudimo, nego sto ce mu ponuditi SAD. U CG jednostavno treba vise ljudi koji bi obracali paznju oko tih sitnica, jer nam treba, i uvijek ce nam trebati ljudi sa kojim mozemo da se ponosimo.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    uradi ti nesto pa da se ponosimo s' tobom...
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #31
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    9 godina u prkno vec ima dugu masnu kosu i sjedi pred kompom 10 sati :/ kad ode u amriku, ne daj Boze da mu budeN McDonlad's blizu :P

  7. #32
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    uradi ti nesto pa da se ponosimo s' tobom...
    Sta znas, mozda jednog dana .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  8. #33
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crnogorac je. ima tu tipično crnogorsku otrinu i bistrinu pogleda i po očima i obrvama se tačno vidi da je crnogorac.
    pozdrav svim mojim crnogorcima

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, crnogorac u pamet, a makedonac po izgledu! Crnogorci tradicionalno postaju inzenjeri u godinama djeljivima sa devet (9, 18, 27, 36).
    one step at a time dont be living on the line
    i dont need a friend i got morbid on the mind

  10. #35
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Nema drugih Ćalasana, đedo je ivio u pivske vukojebine, a unuk kompjuterski Mozzart

    Rubrika 9, Ćalasan Jovan - MONTENEGRO

    Ovo je američki imigracioni dokument star stotinak godina.
    Radi se o dokumentu koji su popunjavali useljenici u Ameriku. Dokument je popunjavan u luci odakle je brod isplovljavao za USA.
    U rubrici broj 8 upisivano je dravljanstvo useljenika, a u rubrici broj 9, rubrici - RACE OR PEOPLE, upisivana je etnička propadnost, narodnost, nacionalnost, kako vam draga definicija.
    Svi podaci su naravno upisivani na osnovu onog sto je slubenik čuo i vidio, dakle rubrika broj 9 je popunjavana na osnovu SVOJEVOLjNOG ISKAZA useljenika.
    Rubrika broj 9 je najvjerovatnije postojala, da bi vlasti u USA znale koji im narodi dolaze u USA, naročito da bi razlikovali narode koji im dolaze iz mnogonarodnih drava kao to su bile Austro-Ugarska, carska Rusija, Turska.
    Poslije 1918. ljudi sa ovih prostora počinju masovno da se izjanjavaju u skladu sa Acinim dekretima, u skladu sa Acinom dekretnom dravom, dekretnog naziva; drava Srba, Hrvata i Slovenaca đe je već u nazivu drave svaki četvrti narod bio zabranjen.

    Imamo dravljane Crne Gore, svi iz jednog kraja Crne Gore - Piva. Sve dakle u rođaci i plemenici - Pivljani,
    putovali za USA prije 99 godina.
    U dokumentu su: Vasović Lazar, Ćalasan Jovan, Vuković Stojan,
    imun Janko, Vuković Gligor, Kadić Boo, Vuković Tea, Ćalasan ?, Kaić Obren,
    Vasović Lazar, Ognjenović Petar.
    Svi su se u rubrici broj 9,
    koja je označavala etničku pripadnost izjasnili - Montenegrin!

    Naslovnica sjajnog naučnog sajta na kojem se nalaze ova dokumenta, moete i sami istraivati

    http://www.ellisisland.org/

    Code:
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
     
    Last edited by Ćipur; 31-01-10 at 22:07.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako se za par godina ispostavi da je npr mali ***** (pu pu , daleko bilo ) , oce li i dalje bit' crnogorac , ili cemo ga ostavit makedoncima :mrgreen:
    Kreč, kolica i mealica.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Ako se za par godina ispostavi da je npr mali ***** (pu pu , daleko bilo ) , oce li i dalje bit' crnogorac , ili cemo ga ostavit makedoncima :mrgreen:
    hahaha dobro pitanje
    ali nece,ipak je on cudo od djeteta
    a eo.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I zasto je bitno je li crnogorac? Da mu nece CG dat kakvu stipendiju ili ne daj boze ponudit kakav posao?
    A mali je presladak i pametan, vidi se da je ispred za koplje... Ovi sto se seire sto izgleda prelijepo, samo jad iz njih progovara jer ko zna koliko bi oni zeljeli pomenuti fcking certifikat, no im ne moze bit... a vjerovatno su u kasnim 20-tim ili 30-tim. Suocite se momci, necete nikad stici dje ce ovo dijete...

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Get real, za ovaj sertifikat je potrebno malo para (kao i za 90% ostalih) i to je sve

    Da ne bude da zavidim malome jeste mnogo napredniji od svoje generacije i po prici se vidi da poznaje tematiku ali to nema veze sa stupidnim Minesweeper Consultant Solitaire Expert sertifikatom
    She is only here to annoy herself!

  15. #40
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Castiti sta si ti cinio sa 9 godina? opet ti velju, face it...

  16. #41
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
    I zasto je bitno je li crnogorac? Da mu nece CG dat kakvu stipendiju ili ne daj boze ponudit kakav posao?
    Ču-da mu neće dat'?
    Ada odma' bi ga bačili da predaje na UDG.

  17. #42
    GentleGiant Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pretpostavio sam, Ćalasan je originalno crnogorsko prezime.
    Calasani su porijeklom iz Pive, selo Brljevo.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
    Castiti sta si ti cinio sa 9 godina? opet ti velju, face it...
    Castimi imadoh i ja komp i sa manje od 9 god. koji bjese malo tezi za koriscenje od ovih modernih (mouse what is it?) pa se ne falim vidis

    Ima ih jos sa 9 god. sto su sposobni da dobiju taj sertifikat samo njihovi roditelji ne vide da im je to sa 9 god. i potrebno (kao sto zaista i nije).
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Informaciono drutvo - Ponedjeljak, 08. februar 2010. godine

    DEVETOGODIŠNjI MARKO ĆALASAN NAJMLAĐI OVLAŠĆENI IT STRUČNjAK MAJKROSOFTA U SVIJETU

    Mocart za kompjutere


    (Od našeg stalnog dopisnika)



    Skoplje – Sa samo devet godina Marko Ćalasan iz Skoplja je postao najmlađi inžinjer Majkrosofta u svijetu. Već sada ga nazivaju kompjuterskim Mocartom. Prošlog mjeseca položio je za ovlašćenog IT stručnjaka dobivši Majkrosoftov sertifikat za sistemskog administratora. Za njegove projekte i snalaženje na kompjuterima interesuju se svjetske kompanije, ali i brojni mediji iz SAD, Kine, Indonezije, Velike Britanije, Njemačke, Hrvatske, Slovenije...

    Razgovor za „Pobjedu“ sa (ne)običnim dječakom, čiji korijeni vode iz Crne Gore, obavili smo nakon njegovog povratka iz Ljubljane. Tamo je, kako kaže, prezentovao sistem Majkrosoftovog programa uređivanja direktorijuma ,,Aktiv dajrektori“. Marko je učenik četvrtog razreda Osnovne škole ,,Blažo Koneski“, ali se to iz njegovog ponašanja nikad ne bi moglo zaključiti. Ozbiljan, odgovoran, na pitanja kratko i inteligentno odgovara, vješto upotrebljavajući kompjuterske izraze. Sa samo šest godina položio je prvi Majkrosoftov ispit za administratora sistema.

    - Do sada imam dobijene sertifikate iz MCP, MCDST, MCSA i najnoviji iz MCSE. Radim sa operativnim sistemima Majkrasofta, ali više me interesuje mreže - govori Marko. Kao najtalentovanijem u generaciji Ministarstvo obrazovanja mu je dodijelilo jednu učionicu u školi u kojoj ima sopstvenu kompjutersku radionicu, gdje drži časove iz osnove rada kompjutera za djecu njegovog uzrasta i nešto stariju. U svojoj laboratoriji ima petnaest kompjutera, koje mu je lično uručio premijer Nikola Gruevski. Kao sistem administrator, Marko već ima i prvi posao - održava mrežu jedne neprofitne organizacije koja pomaže hendikepiranim licima.

    Markovi roditelji Milan i Radica kažu da je njihov sin sa nepune tri godine počeo da čita i piše, a sa četiri tečno da govori engleski jezik. U početku se najviše interesovao za astronomiju, a ka kompjuterskoj nauci ga je usmjerio otac. Škola ga je oslobodila redovne nastave, koju povremeno pohađa, ali, kako ističe, planira da ubrzano završi neophodno obrazovanje kako bi se pripremio za polaganje ispita za upis na Fakultet za informatiku.

    Marko potvrđuje da želi da se bavi kompjuterskom naukom i kreira neki novi operativni sistem. Između ostalih, radi na projektu koji bi omogućio slanje televizijskog signala preko relativno slabe mrežne infrastrukture. U tom pravcu pregovara sa pojedinim telekomunikacijskim kompanijama koje bi ga podržale. Zbog nedostatka sredstava Marko nije bio u mogućnosti da ovu novu tehnologiju demonstrira na ovogodišnjem sajmu tehnoloških dostignuća CEBIT u Hanoveru. Jedan od aktuelnih Markovih informatičkih planova odnosi se na projekat besplatne edukacije ljudi širom planete koja bi se odvijala putem interneta.

    - Uz kompjuter provodim dosta vremena, ali ne po cijeli dan - priznaje Marko i dodaje da ne igra igrice. Briljantni uspjeh mlađanog Ćalasana zabilježio je i ,,Tajms“ pišući da ga je Majkrosoft nagradio gomilom videoigrica, ali se Marko zahvalio na poklonu jer ga takve stvari ne zanimaju.

    - Ako mi je do igre, onda vozim rolere, biciklo ili plivam. Imam vremena i za druženje sa vršnjacima, treniram tajlandski boks, navijam za Čelzi – kaže Marko.

    Vunderkind iz Skoplja ističe da mu je najveća želja da nastavi školovanje u SAD u nekoj od škola za talentovanu djecu, kakvih nema u Makedoniji i zemljama u okruženju. Međutim, za usavršavanje malog genijalca iz Skoplja potrebna su sredstva i adekvatno okruženje.

    Posjetio bih Crnu Goru

    Marko kaže da nikad nije bio u Crnoj Gori, ali, kako ističe, rado bi došao. Nada se da će mu se želja ispuniti, jer bi volio da ide na more. Inače, njegovi su porijeklom iz Crne Gore. Šezdesetih godina njegov djed Milosav Ćalasan došao je na službu u Makedoniju. U Skoplju je sa porodicom ostao da živi. Otac Milan bavi se informatičkom naukom, dok majka Radica za sada je Markov menadžer.



    Dragan Bošković

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...2-08&id=179250

    Last edited by Ćipur; 09-02-10 at 05:52.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poceli smo ko Srbi, da prisvajamo sve sto valja. Dzingis Kan je bio Crnogorac...So was the Usein Bolt.

  21. #46
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Xaxaxa, ovo mi mirie na ljubomoru.


    Ja bih radije njemu dao nae Crnogorsko Dravljanstvo i objezbjedio mu sve to je potrebno za razvoj, nego tamo nekoj Egipćanki čijoj je baba bila porijeklom iz Crne Gore a koja uopte nita nema sa Crnom Gorom a kamoli da govori koju riječ na na jezik. :? Ovaj mali bi to časom sve savladao.
    Jes, posto bi mu Mugi trazio 50%, pa oce Milo 50%, mali bi ostao bez prebijene pare, jos bi se zaduzio.

  22. #47
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Nemoj ko da dira mog Pivljanina, e cu vas sve pospremiti :mrgreen:

  23. #48
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Ako se za par godina ispostavi da je npr mali ***** (pu pu , daleko bilo ) , oce li i dalje bit' crnogorac , ili cemo ga ostavit makedoncima :mrgreen:
    Nije bitno da li je Crnogorac ili ne, ali jeste zanimljiv detalj.
    Od mene mali smije da se izjanjava kao bilo ko drugi, kako god hoće. Ali ako bi mali jednostavno elio naprimjer CG dravljanstvo, to da ne?

    Ako sam već priznaje da mu je đed iz Crne Gore, i da on ima neku vezu sa Crnom Gorom, i da bi svratio na plai itd., zato mu ne ponuditi paso?

    Pa iako bi kasnije iz Crne Gore krenuo ka Americi, i tamo stekao naprimjer Američko dravljanstvo, bolje je pomoći takvim ljudima, koji hoće da radu, razvijaju i pomau nego naim lokalnim lijenčinama koji po kafićima sjede, čekajući dok im pare i razvoj počnu rasti na leđima.

    On bi nama njegov ekspertise mogao doprinjeti, mogli bi naučit neto od njega (barem IT svijet u CG), moda bi neto novo prvo vidio svijet u CG (kao naprimjer njegov HD projekat preko sporih veza), to bi nam opet dalo neki boost. Po mojem zaista nije loa investicija.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Get real, za ovaj sertifikat je potrebno malo para (kao i za 90% ostalih) i to je sve
    Malo para za MSCE??? Koliko je to za tebe malo???

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Castimi imadoh i ja komp i sa manje od 9 god. koji bjese malo tezi za koriscenje od ovih modernih (mouse what is it?) pa se ne falim vidis
    Auu, kako je vama 80-tih godina bilo teko kad ste tada već imali takve kompjutere mogu zamislit auuu...

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ima ih jos sa 9 god. sto su sposobni da dobiju taj sertifikat samo njihovi roditelji ne vide da im je to sa 9 god. i potrebno (kao sto zaista i nije).
    Ako su sposobni to ih nisu stekli kada je to tako lako kao to objanava? Neće izgubiti od tih sat vremena mnogo od djetinstva. :lolblue:

    Dal ne vidi da je on do sada najmlađi ovlaćeni Microsoft IT stručnjak na svijetu???

  24. #49
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ali ako bi mali jednostavno elio naprimjer CG dravljanstvo, to da ne?
    Zato ga neko ne časti 10 dana bespaltno u nekom hotelu na moru (sa porodicom naravno)?

  25. #50
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Zato ga neko ne časti 10 dana bespaltno u nekom hotelu na moru (sa porodicom naravno)?
    Daj ne zajebavaj. Ako mi moemo vie da mu pomognemo nego MK, a on nama, najmanje to moemo da uradimo je dat mu nae dravljanstvo i mugućnost na razvoj svojih ideja i nae postojeće IT infrastrukture.

    Ako mogu dat paso Egipćanki koja skoro nita nema s Crnom Gorom, mogu sigurno i ovim malim. Neće ih ti 45 eura za paso i ličnu bankrotirati, niti sam rekao da mu neto vie kao odmor trebamo poklonit.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 12:03
  2. Replies: 3
    Last Post: 28-01-09, 20:55
  3. DVD "Sve plaze Crne gore" i "Montenegro"
    By Novi forever in forum Sve i svata
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-07, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •