Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: bajram, ramazan...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default bajram, ramazan...

    moze li mi neko objasniti sta je ramazan a sta bajram i kada se slavi ove godine???
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ramazan je deveti mjesec muslimanskog kalenadara. To je za muslimane sveti mjesec jer je u njemu počela Objave Kurana, u mubarek noći Kadra. U tijeku ramazana muslimanima je zabranjeno ratovanje, a strogo naređen post.
    Ramazanski post je treći od pet stubova Islama (praktična dužnost muslimana). Za vrijeme Ramazana islamskim je vjernicima od zore do zalaska sunca zabranjeno konzumiranje bilo kakve hrane, pića (uključujući i vodu), te seksualni odnosi i pušenje duhana. Od njih se također očekuje da što vjernije slijede učenje Muhameda, što uključuje i nastojanje oko boljih međuljudskih odnosa. Važnost se pridaje čistoći misli i djela. Po riječima Poslanika Muhameda, uz jelo i piće, ove stvari kvare post: laž, psovka, ogovaranje, kleveta i strastven pogled.
    Ako se nešto u zaboravu pojede ili popije, to ne kvari post, uz uvjet da vjernik s time prestane čim se prisjeti da posti. S druge strane, ako se nemarom prilikom abdesta (obrednog pranja pred namaz) ili kupanja proguta samo kap vode, post je automatski pokvaren. Na taj način Islam razlikuje nepažnju od nemarnosti.
    U Islamu su djela valjana ako se učine u ime Allaha pa je potrebno prije zore odlučiti (učiniti nijjet) postiti u ime Allaha.
    Post se prekida u trenutku zalaska sunca. Taj dnevni obrok zove se iftar i dobro je djelo organizirati iftar za prijatelje, rodbinu i sl. Tradicionalno se u iftar pribraja i jelo Harira. Zapisane su riječi Poslanika Muhameda (prenosi ih Albani): "Tko nahrani postača imat će nagradu kao i onaj što je postio, a postaču nagrada neće biti umanjena."
    Neke su skupine ljudi ipak izuzete iz obveze posta. To su djeca prije puberteta i mentalno zaostale osobe. Nekim se skupinama dozvoljava odgoditi post:

    1. ženama nakon poroda i u vrijeme mjesečnice obvezne su odgoditi post (i sve druge islamske dužnosti) i nadoknaditi ga kasnije
    2. putnicima
    3. ratnicima
    4. bolesnicima
    5. onima koji ne mogu post izdržati zbog teških poslova
    6. znemoglima od starosti
    7. ženama u trudnoći i dojenju ako ne mogu post izdržati.

    Sve ove skupine dužne su kasnije kroz godinu nadoknaditi post dan za dan (da ne stigne sljedeći ramazan, a da nisu napostili prethodni) ili nahraniti po jednog siromaha za svaki propušteni dan posta.
    Tijekom ramazana stavljen je naglasak na duhovnu higijenu - izbjegavanje ružnih misli, riječi i djela. Dakle, ramazanski post nije samo sustezanje od jela i pića već pokušaj oplemenjivanja ljudskih karaktera i osobnosti dodatnom strpljivošću, mirotvorstvom, suosjećajnošću i dr.
    Prije nego je muslimanima propisan post u mjesecu ramazanu (a to je druga godina po Hidžri), Muhamed je preporučivao post u "tri desetine": prvih deset dana mjeseca muharrema, posljednjih deset dana ramazana te prvih deset dana mjeseca zul - hidždžeta po islamskom kalendaru.
    Ramazanski post završava s krajem mjeseca ramazana, dakle, 1. shawwala. Taj blagdan se naziva Ramazanski bajram (arap. عيد الفطر Eid ul-Fitr). Tog se dana poklanja poseban, tzv. Bajram-namaz te se posjećuju preminuli rođaci na grobljima. Obitelji razmjenjuju darove i obilnim obrocima proslavljaju prekid posta.
    Koristi posta:

    1. Post je vježba izdržljivosti, snage volje i vjere. Musliman odlučuje postiti da bi ispunio obvezu prema Allahu i tako učvršćuje svoj karakter uskraćujući si ispunjenje osnovnih ljudskih potreba: za jelom i pićem.
    2. Post je sredstvo promicanja solidarnosti sa onima koji žeđaju i gladuju zbog siromaštva, a ne svojom voljom.
    3. Post je u službi zdravlja. Smatra se da se uz post tijelo lakše očisti od nagomilanih štetnih tvari.

    http://sh.wikipedia.org/wiki/Ramazan

    Ramazanski bajram predstavlja prva tri dana meseca ševal. Ramazan je jedan od posebnih meseci u Islamu. Jedna od pet osnovnih dužnosti svakog muslimana je i post koje se provodi u ovom mesecu. Tokom trideset dana ramazana muslimani moraju da se uzdržavaju od hrane, pića i polnog kontakta, i to od zore pa do zalaska sunca. Po isteku ovog meseca sledi mesec ševal. Prva tri dana tog meseca je jedan od dva praznika u Islamu, Ramazanski bajram (1., 2. i 3. dan u mesecu). Njime se obeležava kraj posta.
    Čestitka za Ramazanski bajram: Bajram-šerif mubarek olsun!





    Kurban-bajram (arapski: عيد الأضحى Eid ul-Adha; turski: Kurban Bayramı) ili Hadži-bajram je islamski praznik prinošenja žrtve, najznačajniji islamski praznik. On dolazi dva meseca i deset dana nakon ramazana.
    Za ovaj praznik očevi i majke bogato daruju svoju decu i najmlađu rodbinu, a žene pripremaju bogatu trepezu za goste.
    Muslimani Bajram dočekuju u svojim domovima, a u zoru odlaze u džamije na sabah-namaz, čekaju izlazak sunca i klanjaju bajram-namaz. Sledi čestitanje. Zatim odlaze na groblja, te se potom vraćaju u svoje domove gde su pripreme za žrtvu Kurbana po pravilima šerijata.


    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A...80%D0%B0%D0%BC
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ramazan je deveti mjesec muslimanskog kalenadara. To je za muslimane sveti mjesec jer je u njemu počela Objave Kurana, u mubarek noći Kadra. U tijeku ramazana muslimanima je zabranjeno ratovanje, a strogo naređen post.
    Ramazanski post je treći od pet stubova Islama (praktična dužnost muslimana). Za vrijeme Ramazana islamskim je vjernicima od zore do zalaska sunca zabranjeno konzumiranje bilo kakve hrane, pića (uključujući i vodu), te seksualni odnosi i pušenje duhana. Od njih se također očekuje da što vjernije slijede učenje Muhameda, što uključuje i nastojanje oko boljih međuljudskih odnosa. Važnost se pridaje čistoći misli i djela. Po riječima Poslanika Muhameda, uz jelo i piće, ove stvari kvare post: laž, psovka, ogovaranje, kleveta i strastven pogled.
    Ako se nešto u zaboravu pojede ili popije, to ne kvari post, uz uvjet da vjernik s time prestane čim se prisjeti da posti. S druge strane, ako se nemarom prilikom abdesta (obrednog pranja pred namaz) ili kupanja proguta samo kap vode, post je automatski pokvaren. Na taj način Islam razlikuje nepažnju od nemarnosti.
    U Islamu su djela valjana ako se učine u ime Allaha pa je potrebno prije zore odlučiti (učiniti nijjet) postiti u ime Allaha.
    Post se prekida u trenutku zalaska sunca. Taj dnevni obrok zove se iftar i dobro je djelo organizirati iftar za prijatelje, rodbinu i sl. Tradicionalno se u iftar pribraja i jelo Harira. Zapisane su riječi Poslanika Muhameda (prenosi ih Albani): "Tko nahrani postača imat će nagradu kao i onaj što je postio, a postaču nagrada neće biti umanjena."
    Neke su skupine ljudi ipak izuzete iz obveze posta. To su djeca prije puberteta i mentalno zaostale osobe. Nekim se skupinama dozvoljava odgoditi post:

    1. ženama nakon poroda i u vrijeme mjesečnice obvezne su odgoditi post (i sve druge islamske dužnosti) i nadoknaditi ga kasnije
    2. putnicima
    3. ratnicima
    4. bolesnicima
    5. onima koji ne mogu post izdržati zbog teških poslova
    6. znemoglima od starosti
    7. ženama u trudnoći i dojenju ako ne mogu post izdržati.
    Sve ove skupine dužne su kasnije kroz godinu nadoknaditi post dan za dan (da ne stigne sljedeći ramazan, a da nisu napostili prethodni) ili nahraniti po jednog siromaha za svaki propušteni dan posta.
    Tijekom ramazana stavljen je naglasak na duhovnu higijenu - izbjegavanje ružnih misli, riječi i djela. Dakle, ramazanski post nije samo sustezanje od jela i pića već pokušaj oplemenjivanja ljudskih karaktera i osobnosti dodatnom strpljivošću, mirotvorstvom, suosjećajnošću i dr.
    Prije nego je muslimanima propisan post u mjesecu ramazanu (a to je druga godina po Hidžri), Muhamed je preporučivao post u "tri desetine": prvih deset dana mjeseca muharrema, posljednjih deset dana ramazana te prvih deset dana mjeseca zul - hidždžeta po islamskom kalendaru.
    Ramazanski post završava s krajem mjeseca ramazana, dakle, 1. shawwala. Taj blagdan se naziva Ramazanski bajram (arap. عيد الفطر Eid ul-Fitr). Tog se dana poklanja poseban, tzv. Bajram-namaz te se posjećuju preminuli rođaci na grobljima. Obitelji razmjenjuju darove i obilnim obrocima proslavljaju prekid posta.
    Koristi posta:

    1. Post je vježba izdržljivosti, snage volje i vjere. Musliman odlučuje postiti da bi ispunio obvezu prema Allahu i tako učvršćuje svoj karakter uskraćujući si ispunjenje osnovnih ljudskih potreba: za jelom i pićem.
    2. Post je sredstvo promicanja solidarnosti sa onima koji žeđaju i gladuju zbog siromaštva, a ne svojom voljom.
    3. Post je u službi zdravlja. Smatra se da se uz post tijelo lakše očisti od nagomilanih štetnih tvari.
    http://sh.wikipedia.org/wiki/Ramazan

    Ramazanski bajram predstavlja prva tri dana meseca ševal. Ramazan je jedan od posebnih meseci u Islamu. Jedna od pet osnovnih dužnosti svakog muslimana je i post koje se provodi u ovom mesecu. Tokom trideset dana ramazana muslimani moraju da se uzdržavaju od hrane, pića i polnog kontakta, i to od zore pa do zalaska sunca. Po isteku ovog meseca sledi mesec ševal. Prva tri dana tog meseca je jedan od dva praznika u Islamu, Ramazanski bajram (1., 2. i 3. dan u mesecu). Njime se obeležava kraj posta.
    Čestitka za Ramazanski bajram: Bajram-šerif mubarek olsun!





    Kurban-bajram (arapski: عيد الأضحى Eid ul-Adha; turski: Kurban Bayramı) ili Hadži-bajram je islamski praznik prinošenja žrtve, najznačajniji islamski praznik. On dolazi dva meseca i deset dana nakon ramazana.
    Za ovaj praznik očevi i majke bogato daruju svoju decu i najmlađu rodbinu, a žene pripremaju bogatu trepezu za goste.
    Muslimani Bajram dočekuju u svojim domovima, a u zoru odlaze u džamije na sabah-namaz, čekaju izlazak sunca i klanjaju bajram-namaz. Sledi čestitanje. Zatim odlaze na groblja, te se potom vraćaju u svoje domove gde su pripreme za žrtvu Kurbana po pravilima šerijata.


    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A...80%D0%B0%D0%BC
    zahvaljujem, vise nego izdasno
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo sad pročitah da je svake godine, svaki muslimanski prazik 11 dana ranije nego prethodne, jer njihova godina traje 11 dana manje nego uobičajena, pa kao znaš kad je prošle godine bio ramazan, i svaki praznik, eto ti načina da odrediš kad će biti ove godine.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ja samo znam bajram sherif mubarek olsun xD
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  6. #6
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahhahahahahah slusajte ovo!!!!!!!!!!!!!!!
    Radio ti ja u jednu gradjevinsku firmu ljetos i radilo se od 7-15h , i tacno je bio pocinjao septembar i mi pripremamo nesto u Zetu, na otvoreno ,hlad daleko 50metara ,jedna klupa i iza prodavnica.
    I radimo mi, dodje 9 sati,svi u golu vodu,da jedemo , mi u prodavnicu naprave nam sendvic a jedan lik nista,samo sjedi na klupu.Pitam ja ove sto ovaj nece, ovo-ono,kao mi mislili nema para. Te mi na klupu, jedan ga nudi sok, nece , drugi nece... A u golu vodu.
    I naljutimo se mi,i on kaze kao ne smije nista da jede i pije jer mu pocinje taj ramazan... Samo prije svitanja sunca.
    A sto si dolazio da radis crnjo kad neces ni vode da pijes...
    Nastavimo mi sunce ubija... Svake sat vremena kupujemo novi sok,ne moze da se izdrzi a taj lik poblijedio, samo sto ne pane.
    I zivota mi najjaci trenutak kojem se kidam od smijeha iako je tragi komedija...
    Bilo oko 15 do 2 , radimo mi, kad lik pade haha ,i poce da se grci i pade u nesvjest ahahahhahahhaha,dovedosmo ga mi na klupu ,polismo ga vodom, otrijezni se on malo,a jedan kolega veli,dje ti je Alah da ti pomogne xaxaxaxaxaxaxa, a nidje duse u coeka,iznemogo, vidis sjutra on na bolovanje aaxxaaxaxaxaxax
    ---Chelsea Fc---

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a da se oce ta religija iskorijenit, pochinuli bi svi malo, pogotovo ovi shto vjeruju
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    mozda i ne bi. samo kad bi svi muslimani pravilno shvatali tu religiju, jer nisam cuo da se u kuranu spominje nasilje ubijanje i to..nego poziv na mir valjda.. ispravite me ako grijesim.
    You'll Never Smoke Alone..

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    sto bi dzenaza? to je sahrana jel?
    f6

  11. #11
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    hahahahahhahahahahah slusajte ovo!!!!!!!!!!!!!!!
    Radio ti ja u jednu gradjevinsku firmu ljetos i radilo se od 7-15h , i tacno je bio pocinjao septembar i mi pripremamo nesto u Zetu, na otvoreno ,hlad daleko 50metara ,jedna klupa i iza prodavnica.
    I radimo mi, dodje 9 sati,svi u golu vodu,da jedemo , mi u prodavnicu naprave nam sendvic a jedan lik nista,samo sjedi na klupu.Pitam ja ove sto ovaj nece, ovo-ono,kao mi mislili nema para. Te mi na klupu, jedan ga nudi sok, nece , drugi nece... A u golu vodu.
    I naljutimo se mi,i on kaze kao ne smije nista da jede i pije jer mu pocinje taj ramazan... Samo prije svitanja sunca.
    A sto si dolazio da radis crnjo kad neces ni vode da pijes...
    Nastavimo mi sunce ubija... Svake sat vremena kupujemo novi sok,ne moze da se izdrzi a taj lik poblijedio, samo sto ne pane.
    I zivota mi najjaci trenutak kojem se kidam od smijeha iako je tragi komedija...
    Bilo oko 15 do 2 , radimo mi, kad lik pade haha ,i poce da se grci i pade u nesvjest ahahahhahahhaha,dovedosmo ga mi na klupu ,polismo ga vodom, otrijezni se on malo,a jedan kolega veli,dje ti je Alah da ti pomogne xaxaxaxaxaxaxa, a nidje duse u coeka,iznemogo, vidis sjutra on na bolovanje aaxxaaxaxaxaxax
    ne sprdaj se s coekom zbog toga sto je zelio da ispostuje svoja religijska ubjedjenja...
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    sto bi dzenaza? to je sahrana jel?
    Tacno tako ..
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    hahahahahhahahahahah slusajte ovo!!!!!!!!!!!!!!!
    Radio ti ja u jednu gradjevinsku firmu ljetos i radilo se od 7-15h , i tacno je bio pocinjao septembar i mi pripremamo nesto u Zetu, na otvoreno ,hlad daleko 50metara ,jedna klupa i iza prodavnica.
    I radimo mi, dodje 9 sati,svi u golu vodu,da jedemo , mi u prodavnicu naprave nam sendvic a jedan lik nista,samo sjedi na klupu.Pitam ja ove sto ovaj nece, ovo-ono,kao mi mislili nema para. Te mi na klupu, jedan ga nudi sok, nece , drugi nece... A u golu vodu.
    I naljutimo se mi,i on kaze kao ne smije nista da jede i pije jer mu pocinje taj ramazan... Samo prije svitanja sunca.
    A sto si dolazio da radis crnjo kad neces ni vode da pijes...
    Nastavimo mi sunce ubija... Svake sat vremena kupujemo novi sok,ne moze da se izdrzi a taj lik poblijedio, samo sto ne pane.
    I zivota mi najjaci trenutak kojem se kidam od smijeha iako je tragi komedija...
    Bilo oko 15 do 2 , radimo mi, kad lik pade haha ,i poce da se grci i pade u nesvjest ahahahhahahhaha,dovedosmo ga mi na klupu ,polismo ga vodom, otrijezni se on malo,a jedan kolega veli,dje ti je Alah da ti pomogne xaxaxaxaxaxaxa, a nidje duse u coeka,iznemogo, vidis sjutra on na bolovanje aaxxaaxaxaxaxax
    samo ne znam što je ođe za smijanje???
    ....love is in the air....

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    hahahahahhahahahahah slusajte ovo!!!!!!!!!!!!!!!
    Radio ti ja u jednu gradjevinsku firmu ljetos i radilo se od 7-15h , i tacno je bio pocinjao septembar i mi pripremamo nesto u Zetu, na otvoreno ,hlad daleko 50metara ,jedna klupa i iza prodavnica.
    I radimo mi, dodje 9 sati,svi u golu vodu,da jedemo , mi u prodavnicu naprave nam sendvic a jedan lik nista,samo sjedi na klupu.Pitam ja ove sto ovaj nece, ovo-ono,kao mi mislili nema para. Te mi na klupu, jedan ga nudi sok, nece , drugi nece... A u golu vodu.
    I naljutimo se mi,i on kaze kao ne smije nista da jede i pije jer mu pocinje taj ramazan... Samo prije svitanja sunca.
    A sto si dolazio da radis crnjo kad neces ni vode da pijes...
    Nastavimo mi sunce ubija... Svake sat vremena kupujemo novi sok,ne moze da se izdrzi a taj lik poblijedio, samo sto ne pane.
    I zivota mi najjaci trenutak kojem se kidam od smijeha iako je tragi komedija...
    Bilo oko 15 do 2 , radimo mi, kad lik pade haha ,i poce da se grci i pade u nesvjest ahahahhahahhaha,dovedosmo ga mi na klupu ,polismo ga vodom, otrijezni se on malo,a jedan kolega veli,dje ti je Alah da ti pomogne xaxaxaxaxaxaxa, a nidje duse u coeka,iznemogo, vidis sjutra on na bolovanje aaxxaaxaxaxaxax
    znam da puno trazim od tebe ali budi dobar decko pa mi zaobilazi teme, kupicu ti cokoladu...
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Mashinac je meni omiljeni lik na forumu... Posle CaseLogica
    Bash se odavno ovako nijesam smijao... O.o
    Slazem se.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar je masinac samo sto ne zna,ponekad......
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NIJALCG View Post
    Dobar je masinac samo sto ne zna,ponekad......
    da...da...ne zna putem ic'
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije smijeshno no zhalosno shto chovjek dovodi u opasnost svoj zhivot radi tamo nekog muhameda koji veze nema s njim, zhalosno....
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  19. #19
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MotobikeR View Post
    mozda i ne bi. samo kad bi svi muslimani pravilno shvatali tu religiju, jer nisam cuo da se u kuranu spominje nasilje ubijanje i to..nego poziv na mir valjda.. ispravite me ako grijesim.
    Dobro, kod muslimana na Balkanu i nema nekih teznji ka ubijanju i nasilju cini mi se, tako da i ne predstavlja problem! A to sto se desava u svijetu je druga stvar, jednostavno kao i u vecini religija postoje razlicite sekte.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Kakvi debila ima odje,ovo je prikazanilo.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. #21
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umek View Post
    Dobro, kod muslimana na Balkanu i nema nekih teznji ka ubijanju i nasilju cini mi se.
    sprdas li se ti ovo??ko je poceo rat u Bosni??jel ti imas tv??...
    cisto da se zna,nemam ja nikakvu fobiju od Islama,vec od ljudi koji ne znaju sta pricaju...mislim da ovaj masinac ne bi trebao da pali comp jedno 20 dana dok dobro ne razmisli sta je rekao....
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    nije smijeshno no zhalosno shto chovjek dovodi u opasnost svoj zhivot radi tamo nekog muhameda koji veze nema s njim, zhalosno....
    tacno...kakve veze ima prorok Muhamed sa muslimanima...:blah::blah::blah:
    ajde i ti malo podji na google i vidi kakvu si glupost izjavio....
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    hahahahahhahahahahah slusajte ovo!!!!!!!!!!!!!!!
    Radio ti ja u jednu gradjevinsku firmu ljetos i radilo se od 7-15h , i tacno je bio pocinjao septembar i mi pripremamo nesto u Zetu, na otvoreno ,hlad daleko 50metara ,jedna klupa i iza prodavnica.
    I radimo mi, dodje 9 sati,svi u golu vodu,da jedemo , mi u prodavnicu naprave nam sendvic a jedan lik nista,samo sjedi na klupu.Pitam ja ove sto ovaj nece, ovo-ono,kao mi mislili nema para. Te mi na klupu, jedan ga nudi sok, nece , drugi nece... A u golu vodu.
    I naljutimo se mi,i on kaze kao ne smije nista da jede i pije jer mu pocinje taj ramazan... Samo prije svitanja sunca.
    A sto si dolazio da radis crnjo kad neces ni vode da pijes...
    Nastavimo mi sunce ubija... Svake sat vremena kupujemo novi sok,ne moze da se izdrzi a taj lik poblijedio, samo sto ne pane.
    I zivota mi najjaci trenutak kojem se kidam od smijeha iako je tragi komedija...
    Bilo oko 15 do 2 , radimo mi, kad lik pade haha ,i poce da se grci i pade u nesvjest ahahahhahahhaha,dovedosmo ga mi na klupu ,polismo ga vodom, otrijezni se on malo,a jedan kolega veli,dje ti je Alah da ti pomogne xaxaxaxaxaxaxa, a nidje duse u coeka,iznemogo, vidis sjutra on na bolovanje aaxxaaxaxaxaxax
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nekim se skupinama dozvoljava odgoditi post:

    1. ženama nakon poroda i u vrijeme mjesečnice obvezne su odgoditi post (i sve druge islamske dužnosti) i nadoknaditi ga kasnije
    2. putnicima
    3. ratnicima
    4. bolesnicima
    5. onima koji ne mogu post izdržati zbog teških poslova
    6. znemoglima od starosti
    7. ženama u trudnoći i dojenju ako ne mogu post izdržati.
    i treba mu se smijat jer je gloop...

  24. #24
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    sprdas li se ti ovo??ko je poceo rat u Bosni??jel ti imas tv??...
    cisto da se zna,nemam ja nikakvu fobiju od Islama,vec od ljudi koji ne znaju sta pricaju...mislim da ovaj masinac ne bi trebao da pali comp jedno 20 dana dok dobro ne razmisli sta je rekao....
    Je li tvoj izvor bio RTS?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ако си икад упалио тв у задњих 20 година могао си да видиш да је рат "почео" због тога што је ћело (мислим да се звао Рамиз Делалић или тако нешто) убио 2 српска свата,Гардовића,на Баш Чаршији,који му нису дали да им отме барјак...
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bajram
    By Escobar_BP in forum Religija i filozofija
    Replies: 16
    Last Post: 28-11-09, 01:10
  2. Bajram
    By rain_wind_storm in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-09, 14:28
  3. Bajram
    By Krembananica in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 31
    Last Post: 03-01-07, 16:19
  4. bajram-bajram
    By podgoricanka in forum Religija i filozofija
    Replies: 10
    Last Post: 19-03-06, 15:16
  5. RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 20-10-04, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •