Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Trajno uklanjanje dlačica

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Question Trajno uklanjanje dlačica

    Ima li neko iskustva?
    Da li je efikasno?
    Koliko tretmana je potrebno?
    Da li je štetno?
    Koja je cijena?
    Gdje u Podgorici može da se uradi?

    Prije nekoliko godina moja drugarica je probala da trajno ukloni dlačice na nausnicama,
    to su njoj valjda radili nekim električnim epilatorom (koliko sam ja nju razumjela
    pušta se lagana struja koja uništava korijen dlake),
    njoj su prvo testirali kožu izvadivši joj 3 dlačice kako bi provjerili da koža negativno ne reaguje.
    Pojavile su joj se 3 tamne flekice na tim mjestima pa je odustala od tretmana.
    Ima li neko neka pozitivna iskustva?
    Smiju li se na taj način uklanjati dlačice sa osjetljivih mjesta poput nausnica, prepona, pazuha i sl?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ovako...

    ja nemam alik me zanima i ako sto saznas , javlja!!!

    evo sto je moja dobra drugarica uradila pre dve godine ovde u pg.

    ne znam kako se zove taj studi, ali to je u suterenu zgrade SOFRANCa, preko puta METALKE.

    ona je , kaze bila nagrdjena od dlaka po licu, i ja sam to primecivala po nekad, ali u glavnom se depilirala. morama je da depilira cijelo lice, ispred uzi, bradu brkove i pola obraza...

    ta zena tamo joj je preporucila 8 tretmana i snizila joj cijenu sa 100 na 80 po tretmanu, jer je stvarno bila nagrdjena.

    (meni je to snizavanje cijene bilo sumnjivo, pa sam je pstila da on bude pokusni kunic)

    vec posle 6 tretmana joj je bil bolje.

    na tretman je morala da ide svako 1.5 mjesec

    garancija je za period od tri godine. ja cekam da prodje taj period, da vidim sto ima da mi kaze.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    http://www.epilion.rs/usluge/trajna-epilacija.html

    Evo informacija o samoj depilaciji.
    Uh, kako bi mi to riješilo probleme sa trpljenjem bola i problemima oko urastanja dlačica.
    Samo da nije opasno i preskupo.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  4. #4
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije preskupo i nije opasno. ja sam isla u epilion.
    tri ljekara ordiniraju i izuzetno su strucni, a uvijek nabavljaju najnoviju opremu, tj lasere. prije prvog tretmana se obavi pregled, a u zavisnosti od dijela tijela na kojem se vrsi uklanjanje dlacica, oni odrede kojim se laserom to radi.
    cijene variraju. ali, nakon vise tretmana i cijena je niza.
    medjutim, trajno uklanjanje ipak podrazumijeva ponavljanje tretmana jednom godisnje u vecini slucajeva. a ako su dlacice nastale zbog hormonskog poremecaja, tretmani mogu ublaziti maljavost, ali ne i otkloniti je.
    epilion preporucujem u svakom slucaju.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A biste li stavljale i neke kontakt-telefone, adrese ili nešto tako salona koji su provjereni?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mórrígan View Post
    nije preskupo i nije opasno. ja sam isla u epilion.
    tri ljekara ordiniraju i izuzetno su strucni, a uvijek nabavljaju najnoviju opremu, tj lasere. prije prvog tretmana se obavi pregled, a u zavisnosti od dijela tijela na kojem se vrsi uklanjanje dlacica, oni odrede kojim se laserom to radi.
    cijene variraju. ali, nakon vise tretmana i cijena je niza.
    medjutim, trajno uklanjanje ipak podrazumijeva ponavljanje tretmana jednom godisnje u vecini slucajeva. a ako su dlacice nastale zbog hormonskog poremecaja, tretmani mogu ublaziti maljavost, ali ne i otkloniti je.
    epilion preporucujem u svakom slucaju.
    je li epilion u podgorici??
    Last edited by berekina; 13-01-10 at 10:05.
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  7. #7
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ove skale sa faktorom boli su interesantne
    I don't necessarily agree with everything I say.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    je li epilion u podgorici??
    ja imama novine extreme fitness kod sebe i sad gledam reklamu i pise da da je to u Admirala GEprata 13 , ne pise grad .rs je domen na e-mail adresi, tako da predpostavljam da je u Srbiji

    i meni je vrlo neizvodljivo da na sve tretmane idem u srbiju...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ta ulica je bg, mada vjerovatno ima ulica pod tim imenom i u drugim gradovima u sr. ali bice da je ipak bg
    I don't necessarily agree with everything I say.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mora postojati nešto tako i u Podgorici!!!
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  11. #11
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    1.
    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...0-17&id=103068

    ''Gala Njellness Club nudi niz usluga vezanih za njegu lica i tijela.Oni posjeduju SPA zonu sa saunom i hidromasažnom kapsulom,rade ručne masaže,masažu vulkanskim kamenjem,seansu talasoterapije,solarijum...Ova firma je predstavnik italijanske VIP klinike.
    Gala Njellness Club nalazi se u u Podgorici u zgradi Maksim.Kontakt telefon:081 245-520.''
    2.
    http://www.montenegro.travel/me/guid...th/intern.html
    ''IPL - LASER najnovije generacije...uklanja: kapilare, ožiljke, fleke, bore, akne...TRAJNA EPILACIJA!
    Savremeni tretmani lica, tijela i razne masaže...
    Beauty centar Estebel
    http://www.estebel-mn.com/eng/IPL.htm
    Bulevar Sv.Petra Cetinjskog 42
    20000 Podgorica, Crna Gora
    Tel: +382(20)202120
    Tel: +382(67)202120 ''
    3.
    http://www.sofranac.info/left/salon_usl.php
    ''SALON LJEPOTE 'GLAMOUR'
    Usluge koje pruža salon:
    LASER CENTAR
    za trajno otklanjanje malja, kapilara, tetovaža, fotogeneracija
    KOZMETIČKI SALON
    masaže, anticelulit program, depilacije, tretmani i njega lica i tijela, manikir, pedikir, nadogradnja noktiju, trajni frenc, akril
    FRIZERSKI SALON
    za muškarce i žene, nadogradnja kose
    TURBO SOLARIJUMI
    SAUNA
    PARFIMERIJA
    ŠMINKERNICA
    profesionalna šminka
    IGRAONICA''
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #12
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Epilion je u Beogradu.
    Nisam cula da postoj dermatoloska ordinacija u Podgorici ili Crnoj Gori u kojoj se moze obaviti tretman laserske epilacije.
    Sto se tice salona, jedino znam da postoji velika razlika izmedju medicinskog i kozmetickog lasera. Cijena u salonima je vjerovatno povoljnija, ali su i rezultati slabiji.
    Cak postoje i ordinacije u kojima se tretmani obavljaju IPL laserom koji je mnogo slabiji od opreme kojom raspolazu u Epilionu. Na njihovom sajtu pise koje lasere koriste, cini mi se.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Je li bio neko u Beauty centar Estebel?

    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili u ŠARM?
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  15. #15
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    ili u ŠARM?
    I ja sam htjela da otvorim ovu temu, ali super što se još neko sjetio. Moj je savjet da ne idete u Šarm, jer sam ja išla tamo i raspitivala se, ali oni uopšte ne rade nikakve testove prije početka trajne epilacije, što je mnogo rizično, a i bili su jako skupi. Po tretmanu je bilo, čini mi se 80 centi po tretiranoj dlačici, što kad se sve preračuna ispane jako mnogo. Oni su tada imali neki aparat sa el. pincetom kroz koju se pušta struja koja uništava korjen dlake (što je neko već gore pomenuo) i na njemu se štopa vrijeme. Oni kasnije sve minute pomnože sa 0,80e što je jako mnogo. Tako je bilo prije 2 godine, ne znam kako je sad. Mada, moj je savjet curama koje imaju probleme s maljama koji su hormonski uslovljeni je da ne idu na trajnu epilaciju, jer je to čisto bacanje para, jer džaba se djeluje spolja, kad je to unutrašnji faktor.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Je li bio neko u Beauty centar Estebel?

    nisam , ali sam bas caskala s drugaricom u nedelju vece. Ona kaze da poznaje mnogo zena koje tamo idu i da u ESTEBEL imaju laser koji je bolji od onoga u GLAMUR (zgrada SOFRANAC) sto sam ja pominjala.

    U estebel jedna povrsina koze 2x2 cm (kako opisa moja drugarica) kosta 80e.

    S tim sto, moja drugarica nema tih problema, pa moguce da nije ni na pola ukljucila mozak kad je slusala...

    ako ko podje , neka javlja!!!

  17. #17
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2x2 cm = 80e??? Onda bih ja trebala da prodam cijeli gornji sprat kuće. ) To mi je baš skupo...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav zenske!
    evo malo opsirnijeg COPY/PASTE istrazivanja. Ja sam vec pocela da idem na lasersku epilaciju u studio ESTEBELLE , idite na link http://www.estebel-mn.com/index.php?...d=53&Itemid=27 , ali i dalje da vidite lokaciju (zgrada iza picerije Bulevar ili Gurmana preko MOrace http://www.estebel-mn.com/index.php?...=91&Itemid=101 )

    A evo i nesto o epilaciji sa neta:

    Trajna epilacija

    Najnovija i u svetu priznata neinvazivna metoda trajnog uklanjanja malja je epilacija laserom. Ova metoda koristi se već desetak godina u Americi i mnogim zemljama zapadne Evrope.

    Direktnim kontaktom laserski snop se usmerava na kožu, što garantuje maksimalnu sigurnost i efikasnost. Snop se apsorbuje u pigmentu folikula dlake (melanin). Svetlosni zrak se u koži pretvara u toplotu koja trajno uništava folikul dlake (efekat: photothermolysis). Folikuli dlaka koje se nalaze u aktivnoj fazi rasta predstavljaju najbolji cilj za laserski snop, jer su bogati pigmentom. Treba napomenuti da se prosečno u fazi rasta (anagen faza) nalazi od 70-90 odsto dlaka (istovremeno), u fazi regresije (katagena faza) 1 odsto, a u fazi odmora, tj. ispadanja (telogena faza) 10-30 odsto dlaka.

    S obzirom da laserski snop može trajno uništiti folikul dlake samo u aktivnoj fazi rasta, postupak se mora ponoviti u periodu od 8 do 12 nedelja (u zavisnosti koji deo tela se tretira), kada folikul dlake iz faze regresije i faze odmora ponovo dođe u fazu rasta. Nakon svakog pojedinačnog tretmana sledi "miran" period od oko 2 – 3 nedelje (nekad i duže), nakon kojeg počinju da rastu proređene dlačice koje nisu bile u aktivnoj fazi rasta u vreme prvog tretmana. Obično je potrebno ukupno 3 do 5 tretmana. U cilju zaštite okolnih struktura kože od termičkog oštećenja najsavremeniji laseri poput naših – imaju mogućnost odvođenja toplote i hlađenja tretiranog dela kože. Pored toga što štite kožu, imaju važnu ulogu i u smanjenju subjektivnog osećanja bola.

    Za vreme postupka laserske epilacije oseća se blago peckanje na delovima tela koji su osetljiviji na bol i gde je veća gustina folikula dlaka, ali većina pacijenata veoma dobro podnosi ovu metodu. Nakon laserskog tretmana koža je blago crvena i lako edematozna oko folikula. Ovi simptomi su prolazni i nestaju (nekom za 15 minuta, a nekom za par sati, što takođe zavisi od tipa kože). Jedan tretman omogućuje da izgubite 20-40 odsto dlačica. Laserom tretirane dlačice ispadaju iz kože u periodu od 7 do 14 dana (na licu). Za druge delove tela ovaj period tzv."čišćenja" je srazmerno duži.

    Važno je znati da se 4-5 nedelja pre tretmana laserom dlake ne smeju : izbeljivati, čupati pincetom i depilirati voskom da se ne bi oštetio koren dlake. U toku pripreme za tretman, dlačice se mogu uklanjati samo sa površine kože (makazicama, brijačem ili depil kremom). Na tretman je potrebno doći sa maljama koje su duge 1-2 mm. Ovom metodom se mogu tretirati praktično svi delovi tela, osim predela oko samih očiju. Za ovu metodu ne postoje apsolutne kontraindikacije.

    Zapamtite

    * Epilacija laserom je medicinski najsavršenija, najjednostavnija, najefikasnija, najmanje bolna, najjeftinija i najtrajnija metoda danas dostupna u svetu!

    * Cena jednog tretmana se određuje na besplatnom pregledu.

    * Najbolji rezultati se postižu kod osoba koje imaju tamne, jake dlake i svetlu kožu, hormonski balans i pozitivan genski status.

    * Oko 4 nedelje pre prvog tretmana laserom, dlake se ne smeju izbeljivati, čupati pincetom niti depilirati voskom (da bi se postigao maksimalan efekat)!

    * Posle prvog tretmana i izmedju sledećih, nikada više se dlake ne smeju izbeljivati, čupati pincetom niti depilirati voskom!

    * Oko 4 nedelje pre i posle tretmana ne smete se intenzivno sunčati niti koristi solarijum!

    * Neophodno je korišćenje preparata sa zaštitnim faktorom min. 25 tokom sunčanih perioda godine.

    * Pre laserskog tretmana ne smeju se koristiti preparati koji sadrže derivate A-vitaminske kiseline (retin-A), AHA kiseline, jaki vitaminski kompleksi, kao i sredstva koja iritiraju kožu. Sve to spada u fotosenzitivne preparate koji mogu dovesti do neželjene reakcije kože!
    * EPILION poseduje više dermatoloških lasera najnovije generacije i uspešno je pomerio granice u dosadašnjoj praksi trajne epilacije na Balkanu! Uskoro – nova svetska tehnička dostignuća laserske dermatologije u Epilionu za Vas! Trajno, trajnije, Epilion !

    Nekad i sad

    Koliko je laserska epilacija, kao nova i klinički ispitana metoda trajne epilacije načinila veliki medicinski i tehnološki pomak, najbolje se može shvatiti ako se uporedi sa elektrolizom (odnosno metodom trajne epilacije koja je prethodila laseru):

    Način rada

    Elektroliza - sterilnim iglama se "na slepo" ulazi u koren dlake i pušta se struja od 2-5 sec. gde se folikul dlake uništava termičkim putem i potrebno je dugotrajno iskustvo u radu.
    Laser – Direktnim kontaktom sa površinom kože laserski snop se usmerava u kožu nekoliko milisekundi, gde se svetlost pretvara u toplotu samo u folikulu dlake (gde je bila privučena od melanina) – efekat selektivne fototermolize. U istom trenutku se uništavaju sve dlačice na površini od oko 1cm2.

    Mogućnost infekcije

    Elektroliza – DA
    Laser – NE

    Bol

    Elektroliza – Izražen
    Laser – Minimalan

    Trajanje tretmana

    Elektroliza – Veoma dugotrajan proces i za pacijenta i lekara. Radi se dlaka po dlaka, pa su najčešće u pitanju sati, a u konačnom zbiru – dani, nedelje i meseci.
    Laser – nausnice se odrade za 1-3 min, predeo brade za oko 5 min, dok se pazusi rade za 10-15 min.

    Neželjeni efekti

    Elektroliza – često se javljaju ožiljci, tamne i svetle fleke.
    Laser – Ne postoje neželjeni efekti !

    Cena

    Elektroliza – Pošto se najčešće naplaćuje po dlaci (0,5 -1 Euro), u konačnom zbiru utrošenog vremena i novca, metoda je skupa.
    Laser – U poređenju sa elektrolizom mnogo jeftinija metoda (uprkos činjenici da je novija, neuporedivo komfornija za pacijenta i daleko efikasnija).

    -------------------------------------------------------------------------------

    cijena se izracuna po broju snopova (ili slikanja kako ja to zovem) pa nausnice i brada zajedno izadju oko 50-70 € po tretmanu , i trudnice ne smiju to raditi , dojilje koje nemaju jos uvijek menstruaciju jer hormonski nisu stabilne (da se tako izrazim), kao i osobe sa hormonskim poremecajima.

    ula sam da ima laserska epilaciju i u GLAMOUR-u , a nalazi se u ul. Kralja Nikole 12, u centru Podgorice, u okviru PC 'Šofranac'.


    Pozdraaavvvvv!!!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I dlake imaju svoju ulogu

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobra stvar!
    planiram zahvat na jesen. Mislim, i da efekat traje 6 mjeseci, vakat je pochinuti od depilacije i toliko...
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nausnice i ruke (tj, podlaktice samo) u BG. To me najvishe nervira od svega i zhelim da ih se ratosiljam bar na neko vrijeme.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nisam i iskreno ne bih...mislim da su saloni po BG i NS ipak malo bolje opremnljeni i da imaju vishe iskustva povodom toga
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  23. #23
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    dobra stvar!
    planiram zahvat na jesen. Mislim, i da efekat traje 6 mjeseci, vakat je pochinuti od depilacije i toliko...
    Otkud ti to da efekat traje sest mjeseci? Mislis na laser, ili sta?
    Cura koju poznajem je u Epilionu poslednji tretman(od ukupno 6 tretmana) odradila prije tri godine, i za to vrijeme joj nijedna dlaka nije izrasla.A radila je cijele noge, nausnice i prepone.
    No, ukoliko imas hormonski disbalnas, ili svijetle dlake, vrlo vjerovatno da ce efekat trajati i manje od 6 mjeseci...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako kome, iz pricha ljudi koji rade u salonima realno ne mogu da ochekujem da cje trajati duzhe od godine dana
    ali, kao shto vecj rekoh, valja i toliko pochinuti
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  25. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki salon za preporučiti u PG, a da bude iz vlastitog iskustva..............
    Last edited by berekina; 19-05-10 at 23:47.
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. uklanjanje mladeza u pg
    By madobrojeto in forum Medicina
    Replies: 78
    Last Post: 06-03-21, 13:03
  2. Svakodnevno tuširanje može trajno oštetiti mozak
    By G R A D in forum Nauka generalno
    Replies: 17
    Last Post: 27-07-05, 11:11
  3. Uklanjanje divljih deponija
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-04, 11:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •