Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 140

Thread: Najbolji crnogorski proizvodi

  1. #51
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Hahahahaha.. A najbolje da pakuju omeksivac i Milku u isti pogon, pa se to sve moze pomijesati
    nije najpozeljnije u svakom slucaju, kao ni za vecinu robe koja se uvozi, a na kojoj pozadi vidis deklaraciju na HR, BiH, SR, CG, MK, AL jezicima.

  2. #52
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pantomarket herceg-novi,potpuno OK suhomesnato
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  3. #53
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,261
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Sarbos Mont čarape!!! Srednji kvalitet ali se PROIZVODE KOD NAS

    kad se pobroji ima tu dosta proizvodnje, jeste da je ispod nule sa razvojem ali je ipak ima

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,994
    Thanked in
    1,933 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Velis li ti to da su Nexan vina i rakije kvalitetni? Onda se sigurno nikad nisi napio od istih

    Ljudi moji, udjoh danas u supermarket, i trazim maslinov ulje. Gledam po policama, 15 vrsta a nijedno domace. Pitam radnika, veli da ponekad dobiju neko Barsko, ali rijetko. Stvarno da ne povjerujes...
    Ja ne rekoh da je kvalitetno ali se izvozi. Ima i licencu za JPS od kojeg sam se jednom otrovao i nikad ga više nijesma popio.
    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Nexan proizvodi kvalitetni? sta sve necu cut...

    Jes', i ja se ubih trazeci Kalamperovic maslinovo ulje ili bilo koje barsko, moze se nac samo ponekad ponegdje, u ponudi su uglavnom uvozna, a to mi, kao ni za vodu nikad nece bit jasno. :roll:
    Ja to nijesam rekao :P
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije bas tako. Tesko da ce nasa voda biti konkurentna kad nas proizvodjac placa koncesije, pdv i sve zivo, a konkurent je od svoje zemlje oslobodjen pdv-a jer izvozi u drugu drzava, a druga drzava ga oslobadja carina i dazbina i ne naplacuje nista.
    Borba protiv monopola nije valjda to da monopol imaju strani, a domaci neka se bore i za njih je prica "slobodno trziste, konkurencija..."
    Borba protiv monopola je već nešto drugo i odosmo u krajnjost. Plaćanja PDV je oslobođen na određeni period, ne za stalno.
    To što se mnogo toga pogrešno, pa su recimo koncesije za šume uzele firme koje se time nijesu nikad bavile a nijesu još ni počele (Vektra Jakić nije počela) a uvozimo namještaj je već bez rezona.
    Mene kao potrošaća interesuje kvalitet i cijena.
    Vodu, pored mareze koju pijem ne kupujem još. Rijetko kad.
    A kupim prvu koju dohvatim.
    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Kad vec spominjete Barsko maslinovo ulje...Covjek iz Bara koji ga proizvodi je na takmicenju u Hrvatskoj u konkurenciji preko 1000 proizvodjaca osvojio 1. mjesto.Tako da se ne moze rec da nemamo kvalitet,nego da drzava ne pomaze ljudima da pokrenu jacu proizvodnju
    E vidiš to je fina zamisao, samo ne znam od kojih para? Evo se ministarstvo finansija nateže sa svima da se smanji potrošnja a PG CG auta se vozikaju po moru i po planinama u sve 16. Kako država neće da smanji potrošnju, ovo pomaganje koje ti pom,inješ bi morala da finansira većim porezima, ili primitivni prevod više bi trebala od tebe da otme da bi pomogla drugima, a znam da bi se bunio da od recimo 400 eura plate treba država da ti uzme još 50.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    privreda CG se, nazalost, bazira na uslugama.

    Kako velika greska magenta.
    Privreda razvijenih zemalja se bazira na generisanju usluga i one cine preko 60% BDP-a. Recimo u privredi USA usluge cine skoro 80%. Pocetkom industrijalizacije najveci procenat u proizvodnji dobara jedne drzave cinili su proizvodi a usluge su bile zanemarene. Vec sredinom proslog vijeka i pojavom marketing koncepta poslovanja pocinje se uvidjati znacaj usluga u ucescu BDP-a. Od 60-ih pa nadalje najrazvijenije privrede svijeta su shvatile vaznost generisanja u sluga i transformisale se u vecinske 'proizvodjace' usluga i u tome lezi buducnost svjestke privrede, tako da, magenta, nasa ekonomija i treba da se sto vise bazira na proizvodnji usluga.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kako velika greska magenta.
    Privreda razvijenih zemalja se bazira na generisanju usluga i one cine preko 60% BDP-a. Recimo u privredi USA usluge cine skoro 80%. Pocetkom industrijalizacije najveci procenat u proizvodnji dobara jedne drzave cinili su proizvodi a usluge su bile zanemarene. Vec sredinom proslog vijeka i pojavom marketing koncepta poslovanja pocinje se uvidjati znacaj usluga u ucescu BDP-a. Od 60-ih pa nadalje najrazvijenije privrede svijeta su shvatile vaznost generisanja u sluga i transformisale se u vecinske 'proizvodjace' usluga i u tome lezi buducnost svjestke privrede, tako da, magenta, nasa ekonomija i treba da se sto vise bazira na proizvodnji usluga.
    vec sam obrazlozila zasto ovo mislim, svakome je, valjda, jasno da izmedju regiona postoji veliki disbalans, s obzirom da proizvodnje nema, a razvijen je samo turizam (kako - necu komentarisat), kao i to da nema smisla porediti privrede cg i usa, ne zato sto jedna zaostaje za drugom, vec zbog nemogucnosti primjena jedne zemlje koja je po svemu neuporedivo veca i kompleksnija.

    nisam ja protiv turizma, zaboga, ali taj turizam mora ici paralelno sa prodajom nacionalnih proizvoda, a ne da nashi hoteli nabavljaju uvoznu hranu i pice, pored svih domacih proizvoda i da se ne razvija samo pola zemlje i oni krajevi koji su zanimljivi turistima, vec cijela zemlja, jer turisticke takse idu u lokalne budzete, a ostale zive od sredstava iz egalizacionih fondova.

  7. #57
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DaySleeper View Post
    pantomarket herceg-novi,potpuno OK suhomesnato
    Kad bi samo jednom prošao pored njihovih pogona ne bi tako više pričao vjeruj mi. Imala sam priliku da 'virnem' i od tada nisam primirisala njihove proizvode. E onda, kad jos znaš da se radnik poreže i to debelo, ali bolovanje ne dobije nego onako zamotane ruke dalje džara po onom mesu.....A nisam baš gadljiva i viđala sam i druge proizvodne pogone slične djelatnosti.

  8. #58
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ... Plaćanja PDV je oslobođen na određeni period, ne za stalno..
    Kako to mislis da je izvoznik oslobodjen placanja PDV-a samo na odredjeni period, ne za stalno? Izvoz se placa po stopi 0% PDV-a i kod nas, a uglavnom i u inostranstvu. Doduse ne za sve - postoje usluge na koje se primenjuje veca stopa PDV i pri izvozu, ali kada je u pitanju proizvodnja, izvoz je po 0% PDV-a (prevedeno: ne placa se). Moze jedino biti sledece: npr.proizvodjac soka iz Slovenije placa izlazni PDV po 0% prilikom izvoza iz Slovenije u CG, ali zato Merkator koji je isto 'poreklom' iz Slovenije placa izlazni PDV po stopi od 17% zato sto prodaje te iste sokove na teritoriji CG (ili bilo koje druge zemlje). To se radi da bi se stimulisao izvoz. A nas izvoz je nikakav na zalost. O ostalim dazbinama koje nam guse privredu a 'hrane' drzavne automobile i pojedinu gospodu da ne govorimo.

  9. #59
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko pita za domace maslinovo ulje? Ja kupih pre neki dan u Voliju, barsko domace, nisam bas sigurna za ime proizvodjaca. A onda shvatih da je za skoro 2 eura skuplje od talijanskog i to dobrog talijanskog. Toliko o tome. A ni ja ga vise necu kupiti. Priznajem, nisam toliki patriota da placam nase ulje skuplje, a pri tom i nisam nesto preterano odusevljena istim.

  10. #60
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    Ko pita za domace maslinovo ulje? Ja kupih pre neki dan u Voliju, barsko domace, nisam bas sigurna za ime proizvodjaca. A onda shvatih da je za skoro 2 eura skuplje od talijanskog i to dobrog talijanskog. Toliko o tome. A ni ja ga vise necu kupiti. Priznajem, nisam toliki patriota da placam nase ulje skuplje, a pri tom i nisam nesto preterano odusevljena istim.
    Kod ulja ti je bitno da znas kakvo maslinovo ulje hoces i za sta? Ove godine ce slabo biti naseg maslinovog ulja jer je slabo rodila maslina.Za gurmane je bitno da znaju da ulje sa \<(manje ili jednako)1% kiselosti mogu se termicki obradjivati,i naravno zacinjavati hranu i sl.,a za dodavanje do pravog ukusa i pikantnosti koristiti nasa ulja sa vecom kiselosti.
    Vidjoh sada na minut odmora utakmica u Bg-partizan(kosarka) piju GORSKU vodu

  11. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    Ko pita za domace maslinovo ulje? Ja kupih pre neki dan u Voliju, barsko domace, nisam bas sigurna za ime proizvodjaca. A onda shvatih da je za skoro 2 eura skuplje od talijanskog i to dobrog talijanskog. Toliko o tome. A ni ja ga vise necu kupiti. Priznajem, nisam toliki patriota da placam nase ulje skuplje, a pri tom i nisam nesto preterano odusevljena istim.
    Nema to veze sa patriotizmom nego sa zakonima ponude i traznje, kao i konkurentnoscu nasih proizvoda. Svako ce uzeti jeftiniji proizvod ukoliko je slicnog kvaliteta kao ovaj skuplji, odakle god da mu je zemlja porijekla. Od nasih proizvoda, uzimam samo mlijecne proizvode jer su cjenovno i kvalitetom jednaki ovim iz inostranstva(prvenstveno srbije). Mozda imaju tu jos neki proizvodi od mesa i mesnih preradjevina koje kupujem koji su od nasih proizvodjaca, a trenutno se ne bih mogao sjetiti drugih.

  12. #62
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mali Medo
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  13. #63
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Vidjoh sada na minut odmora utakmica u Bg-partizan(kosarka) piju GORSKU vodu
    eh, da ne bude opet kakve drame po srpskim forumima, kao onda kad su u velikom bratu pili hrvatsku janu.

    mada, bilo je price da ce se voda suza izvozit na arapsko trziste, e sad, fino bi bilo da je to sprovedeno u djelo...

  14. #64
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Plantaze ubjedljivo .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #65
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kondomi smokovac
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  16. #66
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DaySleeper View Post
    kondomi smokovac
    Nisam cuo za taj nacionalni specijalitet. Ili se sprdas samo?

  17. #67
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Nisam cuo za taj nacionalni specijalitet. Ili se sprdas samo?
    samo se sprdam
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  18. #68
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Nisam cuo za taj nacionalni specijalitet. Ili se sprdas samo?
    Nisi valjda pomislio da je ozbiljan

  19. #69
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa kad mozemo da proizvodimo kuglicne lezajeve sto ne bi mogli kondome?

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daido metal je u pocetku krenuo veoma oprezno i sa malim kapacitetima i jako malim platama. Danas je situacija skroz drugacija. Proizvode u 3 smjene i to cak i za BMW, Mercedes i Toyotu izmedju ostalih.

    Imamo i fabriku konopa ,Sipa (Una) iz Tivta koji su veoma dobri, samo zaostaju za stranim u marketingu i malo boljem dizajnu proizvoda kao i uostalom i vecina nasih proizvoda.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  22. #72
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    svi stite sebe od drugih, a mi stitimo druge od nas. To je primjer cojstva u nas!

  23. #73
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imamo toliko proizvodjaca flasiranih voda(gorska, akva monta,suza,bianka,durmitorska ...) i mi i dalje u velikim kolicinama uvozimo srbijanske vode. Na primorje vrlo malo ima nasih voda sve rosa, akva viva itd , u kaficima barem da sam ja primijetio nidje nase vode. Kakva je situacija sa Radom, nijesam gledao njihovu kiselu vodu 100 god

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,994
    Thanked in
    1,933 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    Kako to mislis da je izvoznik oslobodjen placanja PDV-a samo na odredjeni period, ne za stalno? Izvoz se placa po stopi 0% PDV-a i kod nas, a uglavnom i u inostranstvu. Doduse ne za sve - postoje usluge na koje se primenjuje veca stopa PDV i pri izvozu, ali kada je u pitanju proizvodnja, izvoz je po 0% PDV-a (prevedeno: ne placa se). Moze jedino biti sledece: npr.proizvodjac soka iz Slovenije placa izlazni PDV po 0% prilikom izvoza iz Slovenije u CG, ali zato Merkator koji je isto 'poreklom' iz Slovenije placa izlazni PDV po stopi od 17% zato sto prodaje te iste sokove na teritoriji CG (ili bilo koje druge zemlje). To se radi da bi se stimulisao izvoz. A nas izvoz je nikakav na zalost. O ostalim dazbinama koje nam guse privredu a 'hrane' drzavne automobile i pojedinu gospodu da ne govorimo.
    U bilo kom trenutku može državi da svisne i da stavi PDV na izvoz što nije rijedak slučaj, ali većinom se izvoz podstiče pa je stopa 0%.
    Ali varijante su ove kako ti opisa gore.
    Ovdje se podrazumijevalo da su firme oslobođene svakog PDV-a a u praksi nijesu baš
    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    svi stite sebe od drugih, a mi stitimo druge od nas. To je primjer cojstva u nas!
    Ja ne vidim nikakav problem u zaštiti od drugih. Ti želiš za pare koje imaš da kupiš najkvalitetnije što možeš? Konkretno za vodu, svi u kafiće redom tražite Knjaz Miloš, rijetko ko traži Radu. A nije da je nema, malo bolji lokal ima i nju i razne vrste vode.
    A sad da pitaš 100 pšotrošača, njih 5 neće znat koja je domaća voda a koja iz uvoza.
    U prodavnicu, rađe ćeš kupit Milka čokoladu nego Đetić koju proizvodi Crnagoracoop. A zamisli da zbog zaštite domaćega, staviš porez i carine 200% na Milka čokoladu. Zar to ne bi bio grijeh prema mališanima?
    Sve dok su proizvodi kvalitetni i konkurentni ne treba im zaštita. Ako ih počnemo štititi završiće kao frižideri Oboda, bageri Radoje Dakića, namještaj Marka Radovića i ostalo.
    Quote Originally Posted by Scepan View Post
    Imamo toliko proizvodjaca flasiranih voda(gorska, akva monta,suza,bianka,durmitorska ...) i mi i dalje u velikim kolicinama uvozimo srbijanske vode. Na primorje vrlo malo ima nasih voda sve rosa, akva viva itd , u kaficima barem da sam ja primijetio nidje nase vode. Kakva je situacija sa Radom, nijesam gledao njihovu kiselu vodu 100 god
    Isti odgovor za post iznad. Primjer sa čokoladama
    Last edited by hercules; 12-01-10 at 11:37.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto nam onda bez kontrole ne puste i strane banke pa da biramo ka cokolade koja bolja i sladja? Kako to da se Srbija boji loseg kvaliteta vode koja se eto nece ni u Crnoj Gori?
    Nijesu ni Obod ni Marko Radovic zavrsili kako su zavrsili jer ih neko stitio, ali....

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMD // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 357
    Last Post: 15-03-21, 16:53
  2. Najbolji crnogorski film
    By Kliker17 in forum Film
    Replies: 80
    Last Post: 26-04-12, 08:49
  3. Nepotrebni proizvodi
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 50
    Last Post: 23-12-10, 19:43
  4. Najbolji crnogorski dizajn
    By acer in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 14-10-08, 01:19
  5. Crnogorski univerzitet najbolji na Balkan (poslije Grcke)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-07, 07:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •