Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 140

Thread: Najbolji crnogorski proizvodi

  1. #26
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    najjacu privredu svijeta cini 78% usluga a samo 22% industrije (proizvodnje)
    ne znam otkud ideja da se najjaca privreda svijeta po bilo cemu poredi s Crnom Gorom...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedan hotel ce donijeti mnogo vise para ako hrani goste domacom hranom, ako piju domaca vina i rakiju pa neka se stvara takva industrija. Goranovica niko nije pomenuo, a imaju u asortimanu savrsenih proizvoda. Nece on nikad napredovati kako bi trebalo dok drzava bude njega drala porezima i sipala pare u jame bez dna preduzeca za koje se rijetko ko sjeca da su pozitivno poslovala.
    Sad su radno aktivni oni koji se i ne sjecaju da je nekad radio Obod, Dakic, Zeljezara .... ali se od nihovih zarada produzava se agonija tih preduzeca umjesto zatvoriti i stimulisati one koji ce invenstirati u prehrambenu industriju, zastiti proizvode... i na kraju i izvoziti.
    Ima jedan koji se bavi turizmom koji kaze "kad bi ja placao onoliko koliko nasi misle da trebaju zaradjivati, a sto manje raditi, davno bi bankrotirao."
    Neka rade i oni s Marsa, a ne iz Bosne i Srbije, pa ako se nasim nezaposlinim isplati da prodaju zjale bez para neka izvole. Mozda nije njemu bas stalo da dodju gosti i ne misli tako daleko, ali mu je stalo da zadrzi posao ove, pa i sljedece godine i to je dobar stimulans.
    Zanati umiru, ali ljeti ne mozes kupiti djaolji suvenir osim onih kineskih, a nijesu nam Kinezi krivi zbog toga no mi. Ne znam kako si zakljucila da nam je radna snaga sklona proizvodnji kad se djao maka nista ne proizvodi, ali ako je cak i tako sve im je jedno da li proizvodili nesto u fabrici hrane ili nesto iz asortimana giganata kao Dakic KAP, Zeljezara...

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    ne znam otkud ideja da se najjaca privreda svijeta po bilo cemu poredi s Crnom Gorom...
    ti rece u onom prije postu da "zato sto baziranje na uslugama nije cilj ni jedne normalne privrede"

    a vidis najbolja prvreda je upravo bazirana na uslugama. i 80% radnika je zaposljeno u sektoru usluga.Ima li jos sto da ti nije jasno...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    ne znam otkud ideja da se najjaca privreda svijeta po bilo cemu poredi s Crnom Gorom...
    Poredjivanje ne znaci izjednacavanje i treba se poredjivati sa onim sto je uspjesno i sto funkcionise. Poredjivanje sa onim sto je gore nego kod nas je zavaravanje i obicno vodi jos necem losijem. Daleko bilo da se tvrdi da bi odma dostiglo najrazvijenije ili da je to neki carobni stapic, ali ovakvo presipanje iz supljeg u prazno i prazne price kako je neki nas gigant jeftino prodat i da je to vrijednost.... jednostavno treba bataliti. Sve vrijedi samo onoliko za koliko se moze prodati, a sto je nama to mrzo niko nam nije kriv.

  5. #30
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ti rece u onom prije postu da "zato sto baziranje na uslugama nije cilj ni jedne normalne privrede"

    a vidis najbolja prvreda je upravo bazirana na uslugama. i 80% radnika je zaposljeno u sektoru usluga.Ima li jos sto da ti nije jasno...
    nema nishta da mi nije jasno, a i da postoji ne bih na ovaj nachin rjesavala nejasnoce, samo kazem da prvo treba ispitati postoji li mogucnost da se neciji primjer primijeni na nase uslove. toliko.

    hari, da si vodio finansije hotelima znao bi drugu stranu price. prvo, da vecina njih nije otvorena s ciljem da donese profit, nego da se operu pare. a sto se zaposljavanja tice, vjeruj mi, na njihove moze pristati samo neko kome je teska nevolja, iako tu ima prostora da se plate cak i utrostruce. no, to je sad druga prica.

    sto se poredjenja tice, naravno, uvijek sam za to da se poredimo sa boljima, pa da vidimo gdje smo. to ako kazemo da nam je gdp x puta veci od burkine faso sigurno nikoga normalnog ne moze da ohrabri. govorim samo o primjenjivim modelima privrede na nasu, a znamo kroz kakve transformacije je prosla narocito u posljednjih pola vijeka i do kakvog preokreta je doslo sa privatizacijom.

    dakle, da se vratimo temi - proizvodu. osim vina ne znam da li se jos nesto izvozi u toj mjeri i drago bi mi bilo da znam da jos nestkvo postoji.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Šta dalje da se priča :roll:
    ZAŠTO CRNA GORA UVOZI VODU KAD JE IMA ZA IZVOZ
    Voda odnosi milione

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...2-06&id=175872

  7. #32
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da sam VODU zaboravila!!!!!

    Aqua Monta i Suza su bez premca! Ali u prodavnicama je i dalje najvise Aqua Vive, Voda Vode i Rose. :roll: Nikad mi nece bit jasno zasto. :o

  8. #33
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da pomenem i Pirelu, ništa im sokovi nisu lošiji od Hello, La vita i sl. Ne znam da li EkoMeduza iz BP plasira svoje proizvode dolje na jugu, ali radi se o zimnicama (krastavice, paprike i sl), ajvarima, marmelada i mogu reći da nijesu loši.

    Nije mi jasno zašto našoj mliječnoj industriji nedostaju proizvodi tipa abc namaz, Dukatela, voćni jogurti, pudinzi, feta i drugi sirevi. Ali valjda je do nedostatka finansija i kadrova u proizvodnji, marketingu, menadžmentu.

  9. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Nije mi jasno zašto našoj mliječnoj industriji nedostaju proizvodi tipa abc namaz, Dukatela, voćni jogurti, pudinzi, feta i drugi sirevi. Ali valjda je do nedostatka finansija i kadrova u proizvodnji, marketingu, menadžmentu.
    Nedostaju, jer nemaju odgovarajuću infrastrukturu.
    Ljetos sam gledao neku reportažu iz jedne mljekare gdje se jogurt ambalažira "ručno". Zaposlenici toče jogurt u flašice sa česme velikog kazana, bez rukavica, zaštitne maske.
    Baš ekološki.
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nema infrastrukture, a nema ni strucnog kadra za to. Ne zaboravite da su nase mljekare (osim Podgoricke mljekare) sve pocele sa radom unazad nekoliko godine, dok Dukat ili Imlek postoje vec decenijama.

    Inace, ta prica proizvodnja vs usluge je besmislena i ne mozemo se uporedjivati sa bilo kim, pogotovo ne sa najjacim ekonomijama svijeta. Crna Gora ima resurse za jaku industriju, a da pri tom ne dodje do ugrozavanja prirodne sredine. Problem je sto su ljudima toliko napunjene usi o turizmu, da sad mnogi vjeruju da se samo od toga moze zivjeti.

  11. #36
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze se zivjeti,imam 8 apartmana u budvi,i 4 u krasicima,kada ja mogu,kako tek mogu ostali

  12. #37
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,240
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    marlboro`
    ````````````````````````````````
    You'll Never Smoke Alone..

  13. #38
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jogurt Lazine
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Mesna Industrija Goranović je jedna od boljih firmi u CG a i proizvodi su im kvalitetni, imaju i ISO i HACCP standarde.
    Ovo što pomenuste domaće meso, vjerujte da se u CG ne može proizvest koliko ovi imaju kapaciteta. Da ne kažem da ovo domaće je x puta skuplje nego uvozno.
    Plantaže i ovo ste već pobrojali vidim. Nexan vina i pića.
    Aluminijum se izvozi isto a niko da pomene :P
    Što se tiče proizvodnje hrane i uvoza iste ne znam čemu polemika kad svi mi odemo u market i biramo između čokolade Crnagoracopa ili Milke i kupimo Milku.
    Najbolje bi bilo da zabranim uvoz prehrambenih proizvoda i da jedemo samo domaće čokolade. E tako Vam je i za vodu, i pršute, i meso, i hranu i sve ostalo. Da su domaći proizvodi tako konkurentni kvalitetom i cijenom svi bi mi domaće kupovali, ali nijesu pa zato kupujemo Milke, Carnex salame, Benetton džempere i slično.
    Proizvodnje ima dosta, samo ih se treba prisjetit
    Last edited by hercules; 05-01-10 at 10:52.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Velis li ti to da su Nexan vina i rakije kvalitetni? Onda se sigurno nikad nisi napio od istih

    Ljudi moji, udjoh danas u supermarket, i trazim maslinov ulje. Gledam po policama, 15 vrsta a nijedno domace. Pitam radnika, veli da ponekad dobiju neko Barsko, ali rijetko. Stvarno da ne povjerujes...

  16. #41
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nexan proizvodi kvalitetni? sta sve necu cut...

    Jes', i ja se ubih trazeci Kalamperovic maslinovo ulje ili bilo koje barsko, moze se nac samo ponekad ponegdje, u ponudi su uglavnom uvozna, a to mi, kao ni za vodu nikad nece bit jasno. :roll:

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Što se tiče proizvodnje hrane i uvoza iste ne znam čemu polemika kad svi mi odemo u market i biramo između čokolade Crnagoracopa ili Milke i kupimo Milku.
    Najbolje bi bilo da zabranim uvoz prehrambenih proizvoda i da jedemo samo domaće čokolade. E tako Vam je i za vodu, i pršute, i meso, i hranu i sve ostalo. Da su domaći proizvodi tako konkurentni kvalitetom i cijenom svi bi mi domaće kupovali, ali nijesu pa zato kupujemo Milke, Carnex salame, Benetton džempere i slično.
    Proizvodnje ima dosta, samo ih se treba prisjetit
    Nije bas tako. Tesko da ce nasa voda biti konkurentna kad nas proizvodjac placa koncesije, pdv i sve zivo, a konkurent je od svoje zemlje oslobodjen pdv-a jer izvozi u drugu drzava, a druga drzava ga oslobadja carina i dazbina i ne naplacuje nista.
    Borba protiv monopola nije valjda to da monopol imaju strani, a domaci neka se bore i za njih je prica "slobodno trziste, konkurencija..."

  18. #43
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, ali nasa voda je i dalje najjeftinija, no dobro, nekima je fancy da piju Evian ili voda-voud. :roll:

    Ko kupuje Milku treba da zna da se Milka koja se kod nas uvozi proizvodi u Rumuniji blizu fabrike deterdzenata, te da tu nema k od kvaliteta, niti ikakve veze s onom koja se prodaje u EU zemljama. Radje kupujte Krash ili Shtark nego nesto sto nam se uvaljuje kao trecerazredni proizvod, a ovdje prodaje kao "kvalitetniji".

    Mislim da je najveci problem to sto kod nas nema Vladine kampanje kakva je u Hrvatskoj npr. bila prije 6-7 godina "kupujmo hrvatsko". Svijest nasih potrosaca o domacem proizvodu i te kako bi uticala na nasu ekonomiju, nego, ajde, ko je jos lud da kupi Crnagoracoop keks pored na desetine drugih? Eto, ja!

  19. #44
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    trazim maslinov ulje. Gledam po policama, 15 vrsta a nijedno domace. Pitam radnika, veli da ponekad dobiju neko Barsko, ali rijetko. Stvarno da ne povjerujes...
    šta je tu čudno. kad kupuješ maslinovo ulje kupuješ što kvalitetnije. a barsko je stvarno grozno.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ima istine i u jednoj i u drugoj strani price. Ja kad kupujem prvije svega gledam kvalitet i cijenu, pa tek onda zemlju porijekla. Ako su dva proizvoda u slicnom rangu kvaliteta i cijene onda cu svakako kupiti domaci. E sad, Hercules je dao dobar primjer sa cokoladama, dzaba sto je Crnagoracoop domaca, ja cu uvijek kupiti Milku ili Nestle (Crunch ), jer je razlika u ukusu enormna. Ali pustimo cokoladu, nemojmo se takmiciti u tome sa gigantima. Ono u cemu mozemo da se takmicimo: voda, malsinovo ulje, meso, mljecni proizvodi, proizvodi od drveta, svjeze voce i povrce i preradjevine, med... Ne mislim da treba stititi domace proizvodjace nekim porezima i visokim carinama za uvoznike, ali malo pogodnosti za domace nece unazaditi drzavu, a na dugi rok ce cak i koristiti.

    E sad, iako je CG mala zemlja treba znati prodati. Fond za razvoj misli da ako da kredit nekom lokalnom poljoprivredniku za proizvodnju mlijeka ili ulja da je time zavrsio posao. Dzaba njemu sto ima tehnologiju i vrhunski proizvod kad nikad nije cuo za kanale prodaje i razvoj distribucije. Dakle, treba ljudima pomoci da pocnu biznis i nauciti ih kako da posluju. Proslo je vrijeme kad je na snazi vladala parola "Svaka roba nadje svoga kupca". Treba doci do kupca a ne samo proizvesti.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Da, ali nasa voda je i dalje najjeftinija, no dobro, nekima je fancy da piju Evian ili voda-voud. :roll:

    Ko kupuje Milku treba da zna da se Milka koja se kod nas uvozi proizvodi u Rumuniji blizu fabrike deterdzenata, te da tu nema k od kvaliteta, niti ikakve veze s onom koja se prodaje u EU zemljama. Radje kupujte Krash ili Shtark nego nesto sto nam se uvaljuje kao trecerazredni proizvod, a ovdje prodaje kao "kvalitetniji".

    Mislim da je najveci problem to sto kod nas nema Vladine kampanje kakva je u Hrvatskoj npr. bila prije 6-7 godina "kupujmo hrvatsko". Svijest nasih potrosaca o domacem proizvodu i te kako bi uticala na nasu ekonomiju, nego, ajde, ko je jos lud da kupi Crnagoracoop keks pored na desetine drugih? Eto, ja!
    pri cemu je Voda voda smece obicno, cesmovaca.

    Sto se tice kampanje, imalo ih je nekoliko i kod nas, ali nije dovoljno reci ljudima da kupe, treba im dati argument "zasto"? Umjesto sto vlada trosi pare na takve akcije bolje da plati strucnjake koji ce preduzetnike nauciti kako da to domace priblize kupcu, i onda ce oni to sami kupovati bez ikakve molbe od strane nadleznih...

  22. #47
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Ko kupuje Milku treba da zna da se Milka koja se kod nas uvozi proizvodi u Rumuniji blizu fabrike deterdzenata, te da tu nema k od kvaliteta, niti ikakve veze s onom koja se prodaje u EU zemljama. Radje kupujte Krash ili Shtark nego nesto sto nam se uvaljuje kao trecerazredni proizvod, a ovdje prodaje kao "kvalitetniji".
    ista stvar je i sa higijenskim proizvodima. za naše tržište se proizvode uglavnom u poljskoj. npr neki šampon, krema ili omekšivač razlika u kvalitetu kao nebo i zemlja
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Ko kupuje Milku treba da zna da se Milka koja se kod nas uvozi proizvodi u Rumuniji blizu fabrike deterdzenata...
    Hahahahaha.. A najbolje da pakuju omeksivac i Milku u isti pogon, pa se to sve moze pomijesati
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #49
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Hahahahaha.. A najbolje da pakuju omeksivac i Milku u isti pogon, pa se to sve moze pomijesati
    To je extra, isto kao sto su izmislili mobilni sa kamerom tako moze i ovo. Otvoris cokoladu, pola pojedes, pola ubacis u masinu za ves

  25. #50
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec spominjete Barsko maslinovo ulje...Covjek iz Bara koji ga proizvodi je na takmicenju u Hrvatskoj u konkurenciji preko 1000 proizvodjaca osvojio 1. mjesto.Tako da se ne moze rec da nemamo kvalitet,nego da drzava ne pomaze ljudima da pokrenu jacu proizvodnju

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMD // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 357
    Last Post: 15-03-21, 16:53
  2. Najbolji crnogorski film
    By Kliker17 in forum Film
    Replies: 80
    Last Post: 26-04-12, 08:49
  3. Nepotrebni proizvodi
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 50
    Last Post: 23-12-10, 19:43
  4. Najbolji crnogorski dizajn
    By acer in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 14-10-08, 01:19
  5. Crnogorski univerzitet najbolji na Balkan (poslije Grcke)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-07, 07:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •