Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 104

Thread: Da Vinchijev Kod

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da Vinchijev Kod

    Da Vincijev Kod

    [size=5]

    Interesuju me vase misljenje o gore spomenutoj knjizi

    cekam, gledam sto cete pisati :shock:
    vjerujem da je dovoljno (blago recheno) inspirativna za one koji su je procitali da napisu koju rijech [/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :arrow:
    A cuo sam & vidio o toj knjizi...
    Reci mi o cemu se radi..
    Sve se vremenom ofuca.



  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citao sam dobru recenziju u kojoj se knjiga maximalno hvali, kada je otvorite na unutrasnjoj strani korica, stoje komentari knjizevnih kriticara, od toga da je knjiga masterpiece, do toga da bi trebalo da udje u obaveznu lektiru. Zaintrigirala me prica koja se vrti oko znakova koa light motiva, njihovog znacenja, prozeto kroz neobicnu detektivsku pricu. Inace pisac je opsjednut Templarima, Vatikanom, tajnim udruzenjima i osdtalim bitnim pitanjima vjekovima obavijenim velom tajne. Jedva cekam da pocnem sa citanjem...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .....................!

    Odlicna knjiga...ko voli detektive, istrazivanje i mistiku. Odlicno napisana, ovo izdanje Solarisa ima, cini mi se, jako jako dobar prevod tako da je u svakom slucaju knjigu ne treba propushtit! 8)
    Caesar`s wife must be above suspicion

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to mi lici na fukoovo klatno od eka!!

    must... read...!!
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    finally neko Tko Je pRocitao...by D way..Thomas...cestitke na diplomiranju...red je vishe

    da iznesem i svoj stav...ono sto je mene privuklo , osim naravno izvanredno napisanog stiva i sami podaci koji se iznose, i koji vas/nas tjeraju da se zaista zapitas da li je ovo moguce...i naravno uvode u duboko razmisljanje...sve je tako fino upakovano...vrlo je interesantan clanak New York Time-sa u kome je i data slika Tajna vechera sa objasnjenima i detaljima koji su spomenuti u knjizi...itd itd...

    kad se sve oduzme i sabere...
    wOw :P

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo sam se odusevila naslovom, onda sam posle nekoliko dana odlucila da je kupim, ne znajuci za bilo kakve kritike o knjizi (bez predrasuda!).
    Procitala sam je sad za vikend, tacnije zavrsila sam je nocas, i jos sam pod utiscima. :shock: Toliko zapanjujucih stvari sam procitala da mi ne izlaze iz glave.Ipak, najvise sam se odusevila desifrovanjem "Tajne vecere " :idea: i pretpostavkom da Mona Liza u stvari nije Mona Liza,mada sad bih mogla jos mnogo stvari da navedem kao jako interesantnim, tipa price o templarima, ideji Grala, Sionskom prioriju ukpomponovanim sa stalnim rjesavanjem zagonetki i trkom po Evropi...Ekstra , stvarno!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene odusevljavaju nevjerovatno upecatljivi opisi mjesta gdje se radnja dovija ... /me je jos uvijek "u procesu citanja"
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Knjigu sam kupio zato sto volim taj zanr, i stigao sam do 170 strane. Odlicno napisano, svaka cast, dobar prevod , detalji vrhunski docaravaju sliku mjesta i radnji. Dok se cita uvuci ce vas u radnju toliko da ce te imati utisak da vi sudjelujete u radnji, da ste sa Langdonom i Sofi zajedno u svemu tome. Procitao sam da ce Tom henks glumiti glavnu ulogu u filmu

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default





    da, procitao sam u Vijestima to za snimanje filma...heh...mislim da je to risky a bit, ipak ovakvo dijelo ekranizovati ne znaci da ce biti upecatljivo (koga ja to zezam?

    It would be quite interesting

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Da budem iskren, ovo sto je na pocetku posta rekla Juliette a sto se tice naslova knjige sasvim odslikava jednu moju - sad nisam siguran - manu ili vrlinu - kad god mi se neki naslov svidi uzmem knjigu i procitam, cak iako ne valja nista, a kad mi se naslov ne svidi to godinama stoji pored mojeg kreveta (omiljenog mi mjesta za citanje, prim. aut.) da ja ni ne pogledam... koliko sam samo gresaka tako napravio...

    "Kad su cvetale tikve" nisam htio procitat da mi covjek dao ne znam sto... do jedne ure... 8)

    Obican deterdzent, fala na cestitkama! :wink:

    Inace, obozavam ovaj nacin pisanja, volim ove misticne stvari, sasvim neuobicajene, a jos kad je veza Da Vinci.... da smo na Gastronomiji rekao bih "njam!" ovako :arrow:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto u Podgorici nemam knjiga istorije umjetnosti, morala sam malo da chachkam po netu, i sinoc sam pola noci ostavila gledajuci Da Vincijeve slike kao sto je upoznat Obicni_deterdzent

    Sto se tice ekranizacije, uvjek sam bila razocarana u odnosu na dozivljaj koji imam citajuci knjigu, ali sto da ne, interesantno bi bilo vidjeti. Btw, vidjela sam sinoc da ce ipak Rasel Krou biti glavni lik.
    Slicno sa iscekivanjem ocekujem da vidim ekranizaciju "Vasara tastine".

    Za one koji ne znaju,u sta cisto sumnjam a hoce da cita teorije zavjere uz dobru istorijsku podlogu, moja preporuka je tako pominjana na ovom forumu" Ime ruze" od Eka.
    Je li zna neko da li je prevedena prva knjiga od Brauna "Andjeli i demoni"? Valjda je to onaj dio o Vatikanu koji se pominje u "Da Vincijevom kodu".

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste.
    Ima je u Gradskoj knjizari.
    Gotovo je isto izdanje kao i Da Vincijev kod
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u principu ne volim teoriju zavjere, jos kad tu ubace jednog arheologa u fazonu indijane dzonsa, pa i amerikanca... na maestralan nacin je Eko to ismijao u "Fukoovom klatnu", iako on u svojim romanima koristi ovakve motive kao svojevrstan okvir za siru, metafizicku raspravu, ali i kao kljuc kojim donekle mozemo otkriti njegove stavove o pitanjima koja na kraju romana uvijek ostavlja nerijesenim. Npr. u "Imenu Ruze" on sam koristi citaocevu "navucenost" na slucaj nerazrijesenog ubistva, da bi potkrijepio tezu da je upravo ta covjekova teznja da iskoristi sopstvena opsta i generalizovana znanja u razresenju pojedinacnih problema, (i da zatim nadjeni pojedinacni smisao ukljuci u jednu siru sliku kosmosa kao skladne cjeline cije znacenje uspijevamo da dotaknemo samo pomocu ovakvih znakova, kao "odblijesak u ogledalu"), dio same bozanske prirode u covjeku.
    Braunovu knigu jos nijesam procitao, mada mnogi kazu da knjiga, izuzev atraktivne teme, kontroverznih opservacija na regijske teme, i udaranja na sam temelj hriscanske vjere potkrijepivsi mnoge podatke koje iznosi radovima poznatih teologa i medievalista, ne nudi mnogo, da su likovi lose razradjeni i prilicno stereotipni, te da se stice utisak da je knjiga radjena upravo kao scenario za holivudski hit. juce je potrazih u gradskoj knjizari, no vele da je prosla, pa me interesuje da li postoji neka druga knjizara u pg gdje bih mogao naci knjigu?
    Inace, knjiga je podigla mnogo frke u svijetu, "Dekodirani da Vincijev kod" je vec jedna od najprodavanijih knjiga u svijetu, i u njoj se opovrgava vecina podataka koje Braun iznosi, i kod hrvata je, (vjerovatno i zaslugom katolickog klera) vec prevedena. Nikako ameri (i ostali) da shvate da sustina jednog knjizevnog djela nije u onom sto pisac neposredno iznosi, no pitanje je da li je Braun vise isao na efekat koji djelo neizbjezno stvara u ne samo knizevnoj javnosti, ili na neko sire simbolicko znacenje. No, procitace se, pa cemo vidjeti...
    Just to slip the skin...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default QQ majko...

    Mene odusevljava nevjerovatna logika svih tvrdji koje je pisac upleo kroz roman. Sta ako stvarno postoji... :shock:
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues
    Nikako ameri (i ostali) da shvate da sustina jednog knjizevnog djela nije u onom sto pisac neposredno iznosi, no pitanje je da li je Braun vise isao na efekat koji djelo neizbjezno stvara u ne samo knizevnoj javnosti, ili na neko sire simbolicko znacenje. No, procitace se, pa cemo vidjeti...
    Samo djelo je prozeto simbolikom - djelo je pisano da bi bilo bestseler, samim tim je i pisano za vise od "knjizevne javnosti". Dobra provokacija, odlicna kompozicija, fenomenalna deskripcija ... nesto sto djelo izdvaja iz brda bestselera

    underwater love, sretne oci koga vide :P
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne bih mogla da zalazim u dublje analize ovog romana. Mogu samo da kazem da odavno nizam brze i sa vecim interesovanjem citala knjigu. Definitivno da likovi nisu nesto pretjerano ostali mi u sjecanju i kako bi pored mnogo interesantnijih stvari u samom romanu.

    Po meni, roman je napisan dosta neopterecujuce,bez pretjeranih opisa,sto meni iskreno odgovara. U svakom trenutku citanja postojala je po jedna zagonetka koja je lebdjela nerijesena. Nadmetanje pisca sa citaocem, bar kada sam ja u pitanju je mnogo interesantno. Da ne pominjem koliko sam se zainteresovala za ranohriscansku istoriju i odusevila opisom slika, mjesta, gradova... A moram priznati da u srednjoj skoli istoriju podnosila nisam.(kakav preokret )

    Kad cemo da posjetimo Roslin, imam neodoljivu zelju da odem tamo [/u]

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno je knjiga pisana da bude film, ali je dobra knjiga. Mada ce lakse pasti ateistima, da mi je samo znati stav crkve i vatikana o knjizi

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po mom misljenju, likovi u knjizi, su 'samo' tu da bi postojala radnja i da se ova knjiga ne smatra naucnom literaturom vec da spada u domen knjizevnosti.Svi koji su je procitali mogu da ocijene , procentualno gledano, koliko teksta je potroseno na likove, a koliko na sve ostale podatke, koji cine srz ove knjige. :hardrock:

    http://www.danbrown.com/novels/davin...resources.html

    pogledajte *The Last Supper painting from The New York Times*

    >Julliete, ovo si trazila?

    'procackajte' po dan brown-owom site-u... :wink:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamjerka za knjigu, izdavaca - fale ilustracije ... Da Vincijeve slike
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Valjda su se tek sad sjetili pa izdali specijalno izdanje sa fotografijama, reprodukcijama Da Vinchijevih dijela

    dacemo im 4 Bambija, a ne 5 za to

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos mi reci da ima da se kupi kod nas, i ko je izdavac
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Jos mi reci da ima da se kupi kod nas, i ko je izdavac
    I sam zeljno ishcekujem odvogore na ova dva pitanja! :wink:

    Do tada http://www.danbrown.com/novels/davin...e/reviews.html
    Caesar`s wife must be above suspicion

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razocaravajuce jeftin - ocekivan kraj

    Konstatovasmo underwater & moi da je pisac rekao sto je htio, i hvala mu na tome ... ali, ...

    Huh, definitivno, ovo je bestseler, i nije nesto cemu se vracam(o), ali za razliku od onih bestselera tipa Parsonsa, ovaj daje neka nova vidjenja i neke informacije, nove poglede na vec vidjeno.

    Veceras sam u Gradskoj dugo razmisljala da li da uzmem 'Andjele i demone' koji pocinju najavom novog otkrica i tu sam stala ... Mozda za 15- 20 dana ... Do tada, novi ekperiment.

    Ono sto je ova knjiga prije svega postigla kod mene je da se okrenem malo vise na noviju literaturu ... Mada se uvijek pitam, sto je to od novije muzike ili knjiga na putu da postane kultn (i eto novog topica )
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prochitano prvi put, josh u fazi varenja... Jutro je mudrije od vecheri, vidjecemo shto ce biti, za pochetak mi se svidja :!:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •