Page 47 of 287 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1151
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako to mozes da primas novac iz ino na Visu bez deviznog racuna?

  2. #1152
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Kako to mozes da primas novac iz ino na Visu bez deviznog racuna?
    Nikako.

    Ja i dalje smatram da je u CG veliki problem finansijska nepismenost, kako kod zaposlenih u bankama (pogotovo front office/salteri), tako i kod samih klijenata koji cesto ne razumiju finansijske proizvode koje koriste. Iako i sama dolazim iz finansijskog sektora, prije par godina imala sam problema sa Prvom bankom zbog skrivenih provizija (oko 100-ak eura), o kojima nisam bila obavjestena. Poslednjih godinu dana koristim usluge Hipotekarne banke, privatno i poslovno, i nemam nekih vecih zamjerki, cak bih i preporucila njihovu Premium karticu (Master card) i usluge elektronskog bankarstva.

    Nezavisno od banke koju koristite (same po sebi banke koje posluju na nasoj teritoriji nisu lose, pogotovo jer su vecinski u stranom vlasnistvu i moraju postovati odredjene medjunarodne standarde poslovanja), smatram da je najbolje da se raspitate i prikupite informacije o vasem "problemu" PRIJE odlaska u banku (hej, pa danas ima na internetu sve, uz dobru pretagu ili pomoc cak i na ovom forumu mozete da prikupite kvalitetne informacije) i tek onda idete u banku. Znam da je to mnogima muka da rade, ali na taj nacin stedite sebi zivce, vrijeme i novac, i stavljate sebe u poziciju da mozete da izvucete vise informacija od bankara jer znate i sami o cemu pricate ili da jednostavno prepoznate ako vam informacija koju ste dobili u banci ne zvuci logicno (a svi grijese, pa i radnici u bankama).
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  3. #1153
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Meni radi bez problema, uplate iz inostranstva direktno na NLB VISA karticu, nemam devizni račun. Ovo mi radi godinama, a jednom prilikom sam ih zvao jer je 'uplata' kasnila, i rekli su mi kao to može ali ne bi trebalo da radi.. ja reko' - dobro. Dobro je kad radi.

  4. #1154
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    i meni isto I isto nemam devizni racun niti sam ga ikad imao

  5. #1155
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Nikako.

    Ja i dalje smatram da je u CG veliki problem finansijska nepismenost, kako kod zaposlenih u bankama (pogotovo front office/salteri), tako i kod samih klijenata koji cesto ne razumiju finansijske proizvode koje koriste. Iako i sama dolazim iz finansijskog sektora, prije par godina imala sam problema sa Prvom bankom zbog skrivenih provizija (oko 100-ak eura), o kojima nisam bila obavjestena. Poslednjih godinu dana koristim usluge Hipotekarne banke, privatno i poslovno, i nemam nekih vecih zamjerki, cak bih i preporucila njihovu Premium karticu (Master card) i usluge elektronskog bankarstva.

    Nezavisno od banke koju koristite (same po sebi banke koje posluju na nasoj teritoriji nisu lose, pogotovo jer su vecinski u stranom vlasnistvu i moraju postovati odredjene medjunarodne standarde poslovanja), smatram da je najbolje da se raspitate i prikupite informacije o vasem "problemu" PRIJE odlaska u banku (hej, pa danas ima na internetu sve, uz dobru pretagu ili pomoc cak i na ovom forumu mozete da prikupite kvalitetne informacije) i tek onda idete u banku. Znam da je to mnogima muka da rade, ali na taj nacin stedite sebi zivce, vrijeme i novac, i stavljate sebe u poziciju da mozete da izvucete vise informacija od bankara jer znate i sami o cemu pricate ili da jednostavno prepoznate ako vam informacija koju ste dobili u banci ne zvuci logicno (a svi grijese, pa i radnici u bankama).
    Paaa i nije baš nikako, ako ćemo da budemo precizni

    Npr mnogi sajtovi poput gambling sajtova (bet365 itd) šalju uplate na karticu (withdrawal usluga na sajtu)... Te uplate dolaze kao "kreditne" transakcije kroz kliring fajlove, i podižu stanje klijentu na računu nakon knjiženja... Isto funkcioniše i "refund" preko PayPal-a, kada vam neki trgovac/paypal stornira transakciju koju ste odradili...

    Međutim, ovo su načini kako trgovci tj sajtovi mogu da vam uplate... Što se tiče uplata fizičkih lica direktno sa kartice na karticu, to je sada tek u povoju i popularizovaće se u narednom periodu, pa i kod nas... MasterCard ima nešto što se zove Moneysend transfer, odnosno transfer sredstava između 2 Mastercard kartice... Pritom dovoljno je znati samo broj kartice čovjeka kome uplaćujete... Ovo za sada uglavnom podržavaju neki ruski sajtovi, "card2card" imaju često u opisu... CG kartice (makar one CKB) podržavaju da prime novac od nekoga na ovaj način (novac je dostupan već u roku od pola sata)... Sličan sistem ima i Viza, takve transakcije su poznate kao OCT (Original Credit Transaction)... Takođe podržava se primanje takvih uplata u CG...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #1156
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Je, je...jedini je problem što ne stigne sms poruka o uplati
    Jer to ne računa kao 'uplatu'.

  7. #1157
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Paaa i nije baš nikako, ako ćemo da budemo precizni

    Npr mnogi sajtovi poput gambling sajtova (bet365 itd) šalju uplate na karticu (withdrawal usluga na sajtu)... Te uplate dolaze kao "kreditne" transakcije kroz kliring fajlove, i podižu stanje klijentu na računu nakon knjiženja... Isto funkcioniše i "refund" preko PayPal-a, kada vam neki trgovac/paypal stornira transakciju koju ste odradili...

    Međutim, ovo su načini kako trgovci tj sajtovi mogu da vam uplate... Što se tiče uplata fizičkih lica direktno sa kartice na karticu, to je sada tek u povoju i popularizovaće se u narednom periodu, pa i kod nas... MasterCard ima nešto što se zove Moneysend transfer, odnosno transfer sredstava između 2 Mastercard kartice... Pritom dovoljno je znati samo broj kartice čovjeka kome uplaćujete... Ovo za sada uglavnom podržavaju neki ruski sajtovi, "card2card" imaju često u opisu... CG kartice (makar one CKB) podržavaju da prime novac od nekoga na ovaj način (novac je dostupan već u roku od pola sata)... Sličan sistem ima i Viza, takve transakcije su poznate kao OCT (Original Credit Transaction)... Takođe podržava se primanje takvih uplata u CG...
    Vidi se ko nema srece i prakse u online igrama na srecu :mrgreen:
    Hvala na detaljnoj informaciji
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  8. #1158
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    meni stigne I poruka kad stigne lova

  9. #1159
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kod koje banke?

  10. #1160
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    CKB ima, a vjerujem i sve druge banke SMS informacije o autorizacijama... Potrebno je naglasiti da vam aktiviraju i autorizacije, a ne samo prilive i odlive...
    Novače, ovaj prvi vid "uplate" upravo nije autorizacija, nego ide "offline" kroz kliring fajlove, zato i stigne poruka tek kad se to rasknjiži tj kad dođe priliv na račun...

    @alta, nemam ni ja sreće, ali mi je struka vezana za banku
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #1161
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Ukljucio ja juce u ckb sms, ugovor na 12 mjeseci euro mjesecno + za svaku poruku koju ti posalju ti naplate 7 centi.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  12. #1162
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ckb naplacuje poruke... bila i ostala dno dna banka.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  13. #1163
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    I još im kasne poruke....vjerovatno su najgori.

  14. #1164
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,338
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ckb naplacuje poruke... bila i ostala dno dna banka.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Kao sve kod nas, takvi sada kupuju NLB i SOCIETE.

    Pa ce se placati sve. Ako se obistini informacija ugasili smo sa bankarstvom. To ce biti monopol na kvadat. Strah me da ce se manje banke pogasiti, jedino ce ostati Prva zbog Epcg-a i autoputa (ne znam kojeg ali pare ce se vrceti )

  15. #1165
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ugasili smo mi davno.

  16. #1166
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Kao sve kod nas, takvi sada kupuju NLB i SOCIETE.

    Pa ce se placati sve. Ako se obistini informacija ugasili smo sa bankarstvom. To ce biti monopol na kvadat. Strah me da ce se manje banke pogasiti, jedino ce ostati Prva zbog Epcg-a i autoputa (ne znam kojeg ali pare ce se vrceti )
    Kupuju Societe, za nlb nisam čuo. Znam da nlb kao grupa mora da se proda jer su u državnom vlasništvu, a evropske institucije smatraju da to stavlja u neravnopravan položaj druge banke. Ono, država je finansijski moćnija od bilo koje od svojih banaka. Doduše, državno vlasništvo je bilo iznuđen potez.

    U svakom slučaju, kad ckb kupi Societe i dalje će imati manje učešće na tržištu nego što su imali nekad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #1167
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,338
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Vidjecemo, pokazace vrijeme. Svakako ne valja da nestaju banke poput Societe-a.

  18. #1168
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne valja sa nestane Hipotekarna kao i NLB jer one generišu neke pozitivne trendove u Crnoj Gori.

    SCG i CKB su ogromni sistemi koji su preglomazni i samim tim se ponašaju kao trutovi

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #1169
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,502
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Morali su te nekako obavijestit. A ako si popunio formular onda su i ugasili račun, tj nema održavanja na njega. A da bi 100% bio siguran udji u bilo koju Banku i za 3 eura izvadi izvještaj iz kreditnog biroa. A možeš i do CKB svratit.
    Danas sam u ckb primio uplatu jer nije bilo ppdgoricke banke u blizini i na salteru me obavjestavaju da imam dug po e bankingu iako sam zatvorio kredit prije 4 godine i pogasio sve kartice i e banking i ostavio samo tekuci jer se nije naplacivao obavjestili me o tome nisu sta mi je raditi ?
    Tada ssm dobio potvrdu da nemam dugovanja i s time tada otisao u nlb banku i poceo preko njih primati platu

    Sent from My Asus Zenfone 2 Max
    Satelitski resiveri/oprema

  20. #1170
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Pisi prigovor. Tako su i meni naplatili eBanking i SMS u atlasu, a nisam aktivirao te servise dok je bila naplata... pa sam sa "zadovoljstvom" platio 12 eur za gasnje racuna i kartica samo da nemam vise nista sa njima


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1171
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Danas sam u ckb primio uplatu jer nije bilo ppdgoricke banke u blizini i na salteru me obavjestavaju da imam dug po e bankingu iako sam zatvorio kredit prije 4 godine i pogasio sve kartice i e banking i ostavio samo tekuci jer se nije naplacivao obavjestili me o tome nisu sta mi je raditi ?
    Tada ssm dobio potvrdu da nemam dugovanja i s time tada otisao u nlb banku i poceo preko njih primati platu

    Sent from My Asus Zenfone 2 Max
    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Pisi prigovor. Tako su i meni naplatili eBanking i SMS u atlasu, a nisam aktivirao te servise dok je bila naplata... pa sam sa "zadovoljstvom" platio 12 eur za gasnje racuna i kartica samo da nemam vise nista sa njima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dobro ti Sale zbori pisi prigovor. Idealnop ako imas tu potvrdu kod sebe zamasi im sa njom istom i odmah si rijesio problem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #1172
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Stigao mi je devizni priliv u ckb banci 660 eura. Na potvrdi pise da su troskovi slanja bili od posiljaoca a skinuto mi je 18 eura kao intermediary bank fee. Nije mi ovo jasno. Ako je posiljalas stavio da on placa troskove transfera zasto mi onda naplacuju ista. Osim toga zar to nije puno 3%.

  23. #1173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nisam siguran, ali mislim da su lose te instrukcije koje daju. Ne znam sta ce posrednicke banke, bez da uzimaju proviziju.

    Za neke uplate nisam naveo posrednicku i novac je stigao bez te provizije. Samo SWIFT i moj IBAN...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1174
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Dobra fora. I ja se pita sta ce posrednicka.

  25. #1175
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Banke u međunarodnom platnom prometu moraju da uspostave saradnju ("da razmijene ključ") da ne bi bilo treće banke u procesu plaćanja (banke posrednika).
    Po meni:
    -lijenost je svake lokalne banke zasto dozvoljavaju sebi da ne razmijene ključ makar sa 50% evropskih banaka (procedura je jako jendostavna);
    -nije OK da banka pošiljaoca ne obavijesti o svim troškovima ako ih već uzima na sebe, jer time stavlja u neravnopravan položaj primaoca novca.

    Nadam se da sam pojasnio makar malo o čemu se radi i ko je "grešan" u procesu.

Page 47 of 287 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •