Page 36 of 287 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast
Results 876 to 900 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #876
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    to poredit je vise nego nenormalno..
    6 % na mjesecnom i godisnjem nivou nije isto majku mu..
    Pa ne mogu, to je i moja poenta. Niti se mogu porediti zelenaši i banke.

    Samo ne znam što se bankari bune kad se kaže da su banke zlo. Očigledno je da su neophodno zlo. Uostalom, banke, osiguravajuće kuće i farmaceutske kompanije su i na svjetskom nivou najveći vampiri. Banke u Americi prvi izvor dužničkog ropstva. Banke u Americi jedan od glavnih uzročnika svjetske globalne krize. Malo li je primjera. Skorašnje otkrivanje tajnih računa najmutnijih tipova u švajcarskom ogranku HBSC, cijeli švajcarski bankarski sistem, da ne navodimo njihovu ulogu u skladištenju nacističkog bogatstva za vrijeme WW2. Samo kažem da to što su bolji od zelenaša i što su neophodni ne znači da su imalo dobri.

    Plaćam i ja stambeni kredit i mimo toga sam imao posla sa bankama pa znam kakav im je nastup.
    Last edited by temp; 14-09-15 at 21:54.

  2. #877
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bratiću, eto uzeo si pare pa si se spasio, ali je sad problem što ti neko naplaćuje kamatu?
    Što je period uzetog kredita duži to je kamata koju plaćaš veća. A i cijena porizvoda nije ista danas i prije 5 godina. A to se zove vremenski koncept novca tokom kojeg šiba neka inflacija. Pa je 100€ danas manje vrijedno nego nekadašnjih 200 maraka ako me razumiješ (da te podsjetim 1€ = 1.95583 DM)... Bratić...
    Ali kako ti kažeš banke su zlo pa neka ostane na tome.

    Ništa, onda bolje živjet kao podstanar i bačar 215€ svaki mjesec.

    Pošto ustanovismo da su banke zlo, recite kako da se spasimo i ne uzimamo pare od tog zla. Imate li neki alternativni zivor finansiranja da predložite?

    Očekujem brzo da i na portale se prešalta priča da neće DPS bit kriv za sve nego će banke. Interesantno.
    Ne,ne,ne... Imam neki cudan osjecaj da se uopste nijesmo razumjeli... Pa ja uopste nijesam kazao da su banke zlo, bas naprotiv... kao sto sam napisao, spasile su me/nas, da nijesmo dobili taj silni kredit od 10.000 ko zna sto bi sa nama bilo...
    Ja sam samo bio malcice zbunjen tvojom tvrdnjom da

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U bilo koju banku ako uzmes 10 neces vratit 16. Nisu tolike kamate. U Mikro Finansijske institucuje mozda ali i tamo tesko. Nego narodu najlakse vjerovat na pricu rekla kazala nego pogledat na sajt ponude banaka.
    A nije to tako. Vidis da uzmes 10 u banku i vratis 16. Lakse je tako pricat jer si nedje cuo a ne pogledao ponude banaka.
    Nema ljutis...
    POnavljam, ja se apsolutno slazem sa svim onim sto si napisao covjece, aferim ti ga...
    malcice me iznenadila ta kamata za stambeni kredit, na prvi pogled bi se reklo da je povisoka za nas standard, ali kad malo raymislis, nista strasno... Opet kazem, bolje davati 500 eura mjesecno za svoj stan, nego duplo manji iznos svijetu bijelome... samo treba izgurati tih 20 godina, i to je to...
    Ponavljam, nas narod je krajnje nezahvalan i sve crno gleda... Upravo im banke omogucavaju krov nad glavom, pa kako bi se uopste skucili da nema njih... tu su da im se nađu u nevolji, naravno uz mali interes, ali nas bi narod sve džabe... to je ona pizma crnogorska...
    i zaboravili ste na sledeće... rata za stan je duplo veća od kirije... može se lako desiti da poslije 10/15 godina ljudi ostanu bez posla i da više ne mogu da vraćaju kredit... u tom slučaju im banka uzima stan, prodaju ga za nekih 50-60 posto od vrijednosti, namire to sto je ostalo i to je to... ostaše ljudi i bez para i bez stana, a pukli mnogo više novca nego na kiriju...
    Ono sto želim da kažem- život je takav, sve je moguće... "Život, život, život je kazino......." dakle ti ljudi se stalno nalaze u neizvjesnosti oće li moci banci da vrate kredit- to znači da je njihov život ispunjen, pun je uzbuđenja, nema dosađivanja i kolotečine kao kod ostalih...adrenalin bajo moj, punih 20 godina... i to sve zahvaljujući banci...
    sem toga, ako bračni par uzme takav kredit- oni se ne smiju razvest... ne smiju šarat sa strane, nać ljubavnika ili ljubavnicu... Dakle, porodica ostaje na okupu, natalitet raste i to sve zahvaljujući kome, kome-pa baanci... a nema tih para i stanova koje bi to mogle da zamijene... djeca i porodica su najveće bogatstvo...
    ima još primjera samo morate stvari da posmatrate malo šire i veselije, a ne samo ka junci- banka kriva za ovo, banka kriva za ono...

    A ovo što je ovaj lik Temp napisao gore, nekakve krize i čuda- to su najobičnije teorije zavjere, nemojte početi da se drogirate pa da u to vjerujete...
    Last edited by karamazov; 15-09-15 at 03:14.

  3. #878
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Tipično za CG prilike, iz neznanja sa podjebavanjem i pokušajem da se bude smiješan priča/piše se svašta.
    Nego dobro, banke su zlo. Što reć za ove koji ti naplaćuju porez onda. Koji je to krug pakla onda...

    Da ne bi bio zbunjen mojom tvrdnjom evo par linkova pa ukucaj 10,000 i kamatnu stopu 9% na 5 godina i pogledaj koliko vratiš. Na 10 teško da ćeš u puno banaka vratit 16,000+€. A uvijek si imao opciju da ne uzmeš kredit kad je nepovoljan. Ulgavnom:
    NLB -
    http://www.nlb.me/NLBGotovinskikredit rata je 207.58€ a vratiš 60x207.58 odnosno 12,443€. Na 10 godina bi vratio 15,120€.
    Hipotekarna Banka
    http://www.hipotekarnabanka.com/prijave/krediti rata je 219.42€ a vratiš 60x219.42 odnosno 13,165€ (nema opcija da se odabere kamata već se sami definišu)
    Societe Generale Montenegro
    http://www.kreditzamene.me/fres.php#fragment-4 rata je 206€ a vratiš 60x206 odnosno 12,360€.
    CKB
    http://www.ckb.me/gradjani/krediti/c...redit.486.html rata je 205.87€ a vratiš 60x205.87 odnosno 12,352€.

    Ovo što bi bilo kad bi bilo, za 10-15 godina ko će o tome mislit. Opušti se uživaj u sadašnjem tgrenutku. Može me nešto zgazit ujutro na pješački, sudbina je to razumiješ. Jer kad bi znali što će bit u budućnosti, bili bi bogatiji od većine ljudi na svijet.

    Eto tako bratić. I sad pravac kazino, tri puta oče naš prije nego zakoračiš i obrneš pare. Neka je sa srećom.
    U zdravlje. I da ne zaboravimo iako to svi znamo, banke su zlo. A tek doktori kod kojih na red ne možeš stić a od plate ti uzimaju svaki mjesec, a tek porez na vozila, nekretnine, PDV i tako to. Tako je, Banke su krive sve. I za globalno zagrijavanje. Zeitgist, masoni, Vatikan, CIA i ostale snajke to je to.
    Last edited by hercules; 15-09-15 at 22:01.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #879
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    U, cekaj malo, izgleda da sam pogrijesio... ipak je kirija manja od rate za stan... za 30000eura se moze kupiti jedino garsonjera u pokusaju, dok za 215 e mjesecno moze da se bira jednosoban stan... po ovoj racunici, mladi bracni par bi za skroman dvosoban stan od 70000 e na Konik ili Zabjelo, trebalo narednih 20 godina da placa 500 eura mjesecno !!!

    Koja je kamata i racunica na taj extra povoljni stambeni kredit koji ste pominjali ranije...
    U pravu si, bolje ostaviti đetetu ugovor o podstanarskom životu nego stan...
    Bitno je da se nešto ostavi zar ne?

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #880
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Hercules, nekako mi se cini da smo lose krenuli i zbog toga mi se srce slama, jer si mi bio namrtvo gotivan lik... bez zaebancije, citajuci sa kojim elanom branis instituciju u kojoj radis, da se zakljuciti da si dobar radnik, mali vrijedni mrav, odani poslusnik kakve je danas trsko naci... svaka cast... vjerovatno ces pomisliti da se ja sada sprdam, da zelim da te uvrijedim, ali vjeruj mi, molim te, da mi to nije namjera, vec to shvati kao kompliment...
    ne znam sto vise da dodam, obzirom da smo nesumnjivo utvrdili, sto ni sam ne sporis da je na 10 hiljada ipak moguce vratiti 16... tako je sve pocelo, zar ne...
    i ne, ne mislim ja da su banke zlo... vjeruj mi... kad pođem u prodavnicu i kupim smoki, svjestan sam da se tu neko dobro ugradio, zasto en bi banka...
    ali da ih branim...kad pogledam koliko su ljudi u malenoj CG ojadili, e za to stvarno ne bih ima obraza...

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    U pravu si, bolje ostaviti đetetu ugovor o podstanarskom životu nego stan...
    Bitno je da se nešto ostavi zar ne?

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    To nikada nijesam rekao...
    vidis, prije nekih 20 godina, svakog cetvrtka, moj tata je sa Milom igrao basket... kao rezultat toga, ja danas ne moram razmisljati o stambenom kreditu..
    a kada bih morao, vjerovatno bih se svim silama trudio da to pitanje nekako rijesim, i to sto prije, jer ima jako malo vaznijih stvari u zivotu od toga... tako da bih vrlo vjerovatno, ako bih bio u mogucnosti, podigao kredit i vracao duplo...
    međutim, tesko da bih iz banke otisao kuci pjevajuci... vjerovatno bih dosta vremena proveo pitajuci se jesam li ucinio pravu stvar...
    po vasoj prici ovdje bi se zakljucilo da je to prosto neophodno, kao jedini nacin da se neko skuci.. da li je...?
    Da navedemo neki primjer, po ovom kako vi kažete, najpovoljnijem kreditu do sada... kako sam po prirodi jako romantican, opet cu navesti mladi bracni par sa prosjecnim primanjima...
    ukoliko ih neko ne pomogne, bez steka i nasljedstva, za 60 hiljada kredita, tacnije 59 kada banka uzme procenat, oni u novogradnji mogu da kupe jedino jednosoban stan od 50 kvadrata, ugrade kuhinju i plakar i namjeste ga... kad dodju djeca, morace svaku noc razvlaciti trosjed ili ugaonu garnituru, jer ipak pricamo o jednosobnom stanu...to zadovoljstvo ce ih kostati 430 eura svakog mjeseca narednih 20 godina...
    sa druge strane, za 130-150 eura može da se nađe prelijep, komforan namjesten jednosoban stan u kući sa zasebnim ulazom, a za 20 e vise možda i dvosoban stan...
    Pa vas pitam, kao ekonomiste, ako bi 130 eura odvajali za kiriju, a 300 eura mjesečno stavljali i oročavali u toj istoj banci, za koliko bi godina ustedjeli dovoljno da kupe stan...
    znam da postoji neizvjesnost oko cijene nekretnina u narednih 12-13 godina, ali sve mi se nešto čini da one, imajući u vidu broj stanova koji su prazni a koji se iz mjeseca u mjesec povecava, najavljeno ukidanje komunalija, nece rasti vec ce mozda i padati, i to dosta...
    pa sto uraditi i koju odluku donijeti, recite vi meni, i ostaloj laickoj javnosti...
    e da, potomka ili Boze zdravlja potomke, sigurno ćes spasiti sa nekretninom od 50 kvadrata, kojoj će za 20 godina biti potrebno komplet renoviranje
    Last edited by karamazov; 17-09-15 at 02:52.

  6. #881
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    http://nlb.me/nlbkreditposebnaponuda


    Sto se tice ove ponude nlb banke, ona ne vazi za svakoga. Kao sto mi jedan kolega rece sto se raspitivao kod banke, ova fiksna stopa od 5.99% je samo za one koji rade u drzavnim firmama i Telekom, tj one fime koje kod banke imaju neki A status. Sve ostale firme sa nizim statusom, kategorisu se slabije, i samim tim i ova kamata raste od 6.99% pa navise. Tako su mi ovom kolegi (u pitanju je dobrostojeca privatna firma) odredili kamatnu stopu od 6.99% .
    Who let the dogs out

  7. #882
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Da li se zna sta o ovoj ziraat banci da li su poceli da rade kkve su im kamate sajt jos uvjek nemaju koliko sam ja uspio da vidim ?

    inace krenulo je s padanjem kamata

    http://www.bankar.me/2015/09/17/soci...reditom-kljuc/
    Last edited by darko cfc; 17-09-15 at 16:04.
    Satelitski resiveri/oprema

  8. #883
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ovo u Societe je gore no u NLB...

  9. #884
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Hercules, nekako mi se cini da smo lose krenuli i zbog toga mi se srce slama, jer si mi bio namrtvo gotivan lik... bez zaebancije, citajuci sa kojim elanom branis instituciju u kojoj radis, da se zakljuciti da si dobar radnik, mali vrijedni mrav, odani poslusnik kakve je danas trsko naci... svaka cast... vjerovatno ces pomisliti da se ja sada sprdam, da zelim da te uvrijedim, ali vjeruj mi, molim te, da mi to nije namjera, vec to shvati kao kompliment...
    ne znam sto vise da dodam, obzirom da smo nesumnjivo utvrdili, sto ni sam ne sporis da je na 10 hiljada ipak moguce vratiti 16... tako je sve pocelo, zar ne...
    i ne, ne mislim ja da su banke zlo... vjeruj mi... kad pođem u prodavnicu i kupim smoki, svjestan sam da se tu neko dobro ugradio, zasto en bi banka...
    ali da ih branim...kad pogledam koliko su ljudi u malenoj CG ojadili, e za to stvarno ne bih ima obraza...



    To nikada nijesam rekao...
    vidis, prije nekih 20 godina, svakog cetvrtka, moj tata je sa Milom igrao basket... kao rezultat toga, ja danas ne moram razmisljati o stambenom kreditu..
    a kada bih morao, vjerovatno bih se svim silama trudio da to pitanje nekako rijesim, i to sto prije, jer ima jako malo vaznijih stvari u zivotu od toga... tako da bih vrlo vjerovatno, ako bih bio u mogucnosti, podigao kredit i vracao duplo...
    međutim, tesko da bih iz banke otisao kuci pjevajuci... vjerovatno bih dosta vremena proveo pitajuci se jesam li ucinio pravu stvar...
    po vasoj prici ovdje bi se zakljucilo da je to prosto neophodno, kao jedini nacin da se neko skuci.. da li je...?
    Da navedemo neki primjer, po ovom kako vi kažete, najpovoljnijem kreditu do sada... kako sam po prirodi jako romantican, opet cu navesti mladi bracni par sa prosjecnim primanjima...
    ukoliko ih neko ne pomogne, bez steka i nasljedstva, za 60 hiljada kredita, tacnije 59 kada banka uzme procenat, oni u novogradnji mogu da kupe jedino jednosoban stan od 50 kvadrata, ugrade kuhinju i plakar i namjeste ga... kad dodju djeca, morace svaku noc razvlaciti trosjed ili ugaonu garnituru, jer ipak pricamo o jednosobnom stanu...to zadovoljstvo ce ih kostati 430 eura svakog mjeseca narednih 20 godina...
    sa druge strane, za 130-150 eura može da se nađe prelijep, komforan namjesten jednosoban stan u kući sa zasebnim ulazom, a za 20 e vise možda i dvosoban stan...
    Pa vas pitam, kao ekonomiste, ako bi 130 eura odvajali za kiriju, a 300 eura mjesečno stavljali i oročavali u toj istoj banci, za koliko bi godina ustedjeli dovoljno da kupe stan...
    znam da postoji neizvjesnost oko cijene nekretnina u narednih 12-13 godina, ali sve mi se nešto čini da one, imajući u vidu broj stanova koji su prazni a koji se iz mjeseca u mjesec povecava, najavljeno ukidanje komunalija, nece rasti vec ce mozda i padati, i to dosta...
    pa sto uraditi i koju odluku donijeti, recite vi meni, i ostaloj laickoj javnosti...
    e da, potomka ili Boze zdravlja potomke, sigurno ćes spasiti sa nekretninom od 50 kvadrata, kojoj će za 20 godina biti potrebno komplet renoviranje

    Na 10 godina najbolje bespovratni da ti daju. Nego opet se svede na pricu da 200 DEM i 100 eura nemaju istu kupovnu moc. Jer je vrijednost novca opala. To se zove infacija.
    Da sam bas mali mrav i nisam, ima me hvala Bogu dosta. Dalje, pogresno si skapirao da branim instituciju u koju radim, ima ljudi koji se bave tim stvarima u svaku firmu, zove se PR, a ja se ne mijesam u tudji posao o kom nista ne znam.
    Da sam poslusni mrav nisam, jer da sam bio bih negdje drugo vjerovatno.
    Nemam ni premalo godina, mozda i vise nego ti. Svakako hvala na komplimentima.
    Ovakav nivo komunikacije ne preferiram da odrzavam, pa se povlacim iz diskusije. Mislio sam da se razumnom pricom i dokazima sa tobom moze malo drugacije, ali ne moze. Nevjerovatno koliko podsjecas na pojedine sa pricom
    I na kraju pobijedio si. I naravno da ne zaboravim, Banke su zlo i krive za sve, pa i za ovakav zivotni standard gradjana napacene CG.
    Nego rekoh ti vec, razumijes, pokusah da se spustim na taj nivo komunikacije, ali ne ide braticu.


    P.S. Neko (ne znam ko) je negdje pomenuo Svajacrsku i HSBC i petljavine itd. Samo informativno, HSBC nije Svajcarska Banka, vec Britanska. Svajcarske banke su mnogo profesionalnije institucije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #885
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    P.S. Neko (ne znam ko) je negdje pomenuo Svajacrsku i HSBC i petljavine itd. Samo informativno, HSBC nije Svajcarska Banka, vec Britanska. Svajcarske banke su mnogo profesionalnije institucije.
    Quote Originally Posted by temp View Post
    ...u švajcarskom ogranku HBSC, ...

    Samo se ti pravi pametan, post scriptume.

  11. #886
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Daleko od toga da sam hito se pravit pametan. Naprotiv ta info je trebala da bude dovoljna za shvatanje price, ali ocigledno ne kod svih. Inace:
    https://en.wikipedia.org/wiki/HSBC
    HSBC Holdings plc is a British multinational banking and financial services company headquartered in London, United Kingdom.
    Dakle kcerka firma radi u Swiss, a majka firma u UK.
    Pozdrav.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #887
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Znate li vi, bankari, otkupljuje li neka banka u CG obaveznice stare devizne štednje?

    Vidjeh da u SRB to radi Komercijalna banka, ova nasa (AD Budva) to ne radi, slah mail Prvoj ali bez odgovora...

    Zna li neko, gdje najbolje i najlakse prodati obaveznice stare stednje?

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  13. #888
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja nesto mislim da su bile isplate po tom osnovu. Da je bilo u novine i da su ljudi bili isplaceni do nekog iznosa. To je valjda bilo podijeljeno izmedju banaka po gradovima, po principu jedna banka jedan grad.

    Mozda sam skroz masio i mozda sam ja nesto pobrkao, jer nisam siguran u ovo gore sto napisah.

  14. #889
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nijedna banka ti ne radi otkupljivanje obveznica stare devizne štednje. Jedino da probaš preko brokerskih kuća da vidiš da li se na berzu to može prodati.
    Isplate su bile preko CKB i Prve banke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #890
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja nesto mislim da su bile isplate po tom osnovu.

    Mozda sam skroz masio i mozda sam ja nesto pobrkao, jer nisam siguran u ovo gore sto napisah.
    Jeste, isplacuje se stara stednja vec duži niz godina, godišnje jedanput dobijes ratu.
    E ja imam jos par godina da primam tu ratu, ali bih da prodam to i uzmem pare odmah (koliko moze naravno, necu dobiti cijelu sumu).



    Quote Originally Posted by hercules View Post
    [B]Nijedna banka ti ne radi otkupljivanje obveznica stare devizne štednje. Jedino da probaš preko brokerskih kuća da vidiš da li se na berzu to može prodati.
    OK, hvala!



    Sent from my D6503 using Tapatalk

  16. #891
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li mi neko može reći koji je najbolji legalni način za transfer novca iz Njemačke? U pitanju je iznos otprilike od 30000 eura.
    Koliko se plaća provizija gore (ukoliko neko zna ili makar okvirno) i koliko se plaća ovdje?

    Bitno mi je da znam i za gore i za ovdje jer se meni odbija novac od ukupnog iznosa.
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  17. #892
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    otvori devizni racun u nekoj banci, pa vidi kolika ce biti provizija. Ne bi trebalo da ukupno bude preko 100ak eura.

  18. #893
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    3 osobe sa po 10 hiljada neka dodju
    rm -rf /

  19. #894
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    3 osobe sa po 10 hiljada neka dodju
    tj 9999 najbolja varijanta
    Satelitski resiveri/oprema

  20. #895
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koja banka je najpovoljina sto se tice mjesecne preplate na visa karticu?

  21. #896
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Universal capital banka je najpovoljnija Visa electron se izdaje bez naknade i mjesecno odrzavanje je bez naknade ne znam sto ces povoljnije od toga
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  22. #897
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da meni placaju nesto svaki mjesec
    rm -rf /

  23. #898
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    1,512
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja bih samo savjetovao da se saceka, odnosno ne zuri, sa podizanjem stambenog kredita.
    Dva su razloga:
    1. kamate ce po svim najavama jos padati
    2. ide brzo ponovo projekat 500 ili 1000+.

    Naravno, ako nekom iskoci da kupi stan ispod svake cijene, tipa prodavcu je frka za pare, onda ne treba cekati.
    Ide brzo projekat 500 ili 1000+? Ja nidje nisam vidio nijednu zvanicnu informaciju o tome, niti kakve mogu biti povoljnosti, niti ista drugo. Imas li sta preciznije o ovome?

  24. #899
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Na zalost nemam nista preciznije. Od ozbiljnih ljudi sam cuo da ce biti ali mislim da nisu jos uslove definisali sem sto je smjernica da se ide na mnogo manje komplikovanu i sa manje uslova varijantu u odnosu na prethodni put.

  25. #900
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Oće li mi neko pojasnit popust u voli sa premijum karticom Hipotekarne banke, znam da se ne odnosi na artikle koji su već na popustu ali opet mi ne ide u glavu. Na račun od 20€ mi piše da je popust 17 centi a kad ručno saberem ispada 48 centi. Oću svoje pare, nećete da me prevariteeee

Page 36 of 287 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •