Page 292 of 292 FirstFirst ... 192242282288289290291292
Results 7,276 to 7,286 of 7286

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #7276
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,558
    Thanks Thanks Given 
    2,873
    Thanks Thanks Received 
    4,823
    Thanked in
    2,537 Posts

    Default

    I poslije ove sage oko aplikacije, pinova, kodova itd... jutros mi odbija transakciju na Notinu, uprkos mnogim pokusajima.

    Provjerim da mi nije kartica blokirana, uplatim nesto drugo i sve oke sa karticom..

    Nista, moram opet da zovem ove nesposobne ljude iz podrske (koliko sam shvatio ovi iza saltera su nesposobni a ovi za telefonom jos nesposobniji.. jel' tako bijase?) i postavim jednostavno pitanje KOJI KURRAC!?

    Elem... objasnim ja kao djetetu od 5 godina u cemu je problem i poslije kompletne istrage dobijem odgovor da je sistem blokirao Notino kao rizicnu transakciju... Automatski pritisak na 300 jer cura veze s' mozgom nema sto prica.. Ja joj kazem da godinama kupujem na Notinu, koristecu NLB karticu, kazem joj da mi je brat isti dan kupio na Notinu, koristecu NLB karticu al' dzabe... cura kaze "sistem je blokirao" i to ti je.. opet se protiv sistema ne moze, prati kod koji je neko programirao, za bolje i nisi.. valjda su im to instrukcije kad ih prime za takvo radno mjesto.

    I ja joj kazem "Ok, ja kao vlasnik kartice ocu da odobrim Notino, tj. da bude na listi 'sigurnih transakcija' te da izbjegnem ova pracakanja ubuduce". A ne... ne moze. Ne moze se selektivno odobravat' ili zabranjivat', SISTEM NE DA. Mogu samo da zadrzim 'zastitu' i da sistem blokira sve transakcije koje smatra 'rizicnim' (iako ocigledno to veze s' mozgom nema) ili da zahtjevam ukidanje sistem zastite i na taj nacin vise nisam zasticen a oni nisu odgovorni.

    Ovo u praksi znaci da ja sad kad god kupujem sa Notina moram da zovem svoju banku, cekam da se operater javi i zahtjevam uklanjanje zastite na odredjeno vrijeme (po 'default'-u 1 sat) kako bi mogao da obavim kupovinu... E zamislite to 'olaksanje' prilikom online trgovine kad ti treba pored aplikacije preko koje kupujes nesto (Notino u ovom slucaju) treba i aplikacija raspale banke (NLB Pay Crna Gora) kako bi potvrdio kupovinu ali prije toga moras i banku da zoves da ti odobri tu trgovinu kako bi je uopste mogao obavit'.

    E jednostavnije bi i brze bilo da golub pare nosi nego ove banke i retardirani sistemi uz ljude koji ga samo prate, bez da znaju mozak da ukljuce.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #7277
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    183
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I poslije ove sage oko aplikacije, pinova, kodova itd... jutros mi odbija transakciju na Notinu, uprkos mnogim pokusajima.

    Provjerim da mi nije kartica blokirana, uplatim nesto drugo i sve oke sa karticom..

    Nista, moram opet da zovem ove nesposobne ljude iz podrske (koliko sam shvatio ovi iza saltera su nesposobni a ovi za telefonom jos nesposobniji.. jel' tako bijase?) i postavim jednostavno pitanje KOJI KURRAC!?

    Elem... objasnim ja kao djetetu od 5 godina u cemu je problem i poslije kompletne istrage dobijem odgovor da je sistem blokirao Notino kao rizicnu transakciju... Automatski pritisak na 300 jer cura veze s' mozgom nema sto prica.. Ja joj kazem da godinama kupujem na Notinu, koristecu NLB karticu, kazem joj da mi je brat isti dan kupio na Notinu, koristecu NLB karticu al' dzabe... cura kaze "sistem je blokirao" i to ti je.. opet se protiv sistema ne moze, prati kod koji je neko programirao, za bolje i nisi.. valjda su im to instrukcije kad ih prime za takvo radno mjesto.

    I ja joj kazem "Ok, ja kao vlasnik kartice ocu da odobrim Notino, tj. da bude na listi 'sigurnih transakcija' te da izbjegnem ova pracakanja ubuduce". A ne... ne moze. Ne moze se selektivno odobravat' ili zabranjivat', SISTEM NE DA. Mogu samo da zadrzim 'zastitu' i da sistem blokira sve transakcije koje smatra 'rizicnim' (iako ocigledno to veze s' mozgom nema) ili da zahtjevam ukidanje sistem zastite i na taj nacin vise nisam zasticen a oni nisu odgovorni.

    Ovo u praksi znaci da ja sad kad god kupujem sa Notina moram da zovem svoju banku, cekam da se operater javi i zahtjevam uklanjanje zastite na odredjeno vrijeme (po 'default'-u 1 sat) kako bi mogao da obavim kupovinu... E zamislite to 'olaksanje' prilikom online trgovine kad ti treba pored aplikacije preko koje kupujes nesto (Notino u ovom slucaju) treba i aplikacija raspale banke (NLB Pay Crna Gora) kako bi potvrdio kupovinu ali prije toga moras i banku da zoves da ti odobri tu trgovinu kako bi je uopste mogao obavit'.

    E jednostavnije bi i brze bilo da golub pare nosi nego ove banke i retardirani sistemi uz ljude koji ga samo prate, bez da znaju mozak da ukljuce.
    Boze svasta... nidje veze s logikom kao vazda...

  3. #7278
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umanjih do sad 2 puta glavnicu kredita u NLB, oba puta jedno 15ak dana prije obracuna rate. 2/2 puta su zakasnili sa knjizenjem i naplatili po prethodnom obracunu, kao da su ih obucili da se grabe za svaki €..

  4. #7279
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,140
    Thanks Thanks Given 
    5,167
    Thanks Thanks Received 
    2,498
    Thanked in
    1,343 Posts

    Default

    @Fidel,milion puta sam kupovao na Notino i bash sa Nlb kartice i nikad problema,ne kontam shto je to u njihovom sistemu,hm.
    ...

  5. #7280
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,558
    Thanks Thanks Given 
    2,873
    Thanks Thanks Received 
    4,823
    Thanked in
    2,537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    @Fidel,milion puta sam kupovao na Notino i bash sa Nlb kartice i nikad problema,ne kontam shto je to u njihovom sistemu,hm.
    Pa eto, ili je sistem pobudalio ili cura iz korisnicke podrske nema blage veze s' mozgom.

    I jedna i druga opcija su vise nego moguce a jedna ne iskljucuje drugu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #7281
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,645
    Thanks Thanks Given 
    7,614
    Thanks Thanks Received 
    4,675
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Meni su prije pola god odjednom zabranili plaćanje preko Digitalnog kioska, ista priča, "sistem prepoznao kao rizičnu aplikaciju". Ali su odmah u toku razgovora sa call centrom, na zahtjev, skinuli sa te famozne liste.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #7282
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,242
    Thanks Thanks Given 
    273
    Thanks Thanks Received 
    920
    Thanked in
    478 Posts

    Default

    Al stvarno su mogli za ovaj mtoken da naprave da moze i preko google authenticatora da se poveze a ne ovako kad ocu preko ebankinga nesto da zavrsavam moram telefon pored sebe imat uvjek.

  8. #7283
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,583
    Thanks Thanks Given 
    1,676
    Thanks Thanks Received 
    1,752
    Thanked in
    1,048 Posts

    Default

    Ne prolazi kartica kada se približi aparatu,jedino kada stavi unutra u aparat. Kako se mogla ostetiti? Sreća pa ima wallet na telefonu,pa sa njim sve radim.

    Sent from my Aber kutija

  9. #7284
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,066
    Thanks Thanks Given 
    829
    Thanks Thanks Received 
    451
    Thanked in
    362 Posts

    Default

    Mozda je do aparata.

  10. #7285
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    2,275
    Thanks Thanks Received 
    597
    Thanked in
    353 Posts

    Default

    Ja sam cuo da su ljudi pokradeni od online trgovine

  11. #7286
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ne prolazi kartica kada se približi aparatu,jedino kada stavi unutra u aparat. Kako se mogla ostetiti? Sreća pa ima wallet na telefonu,pa sa njim sve radim.

    Sent from my Aber kutija
    400 eura je limit za contacless placanja. Kad se obavi transakcija PINom onda opet krece sa racuna do 400. Da nisi bio stigao taj limit? Probaj nakon sto odradis PINom transakciju sa je negdje provuces beskontaktno.

    Za telefon to ne vazi jer stalno radis idebtifikaciju otiskom ili face id.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


Page 292 of 292 FirstFirst ... 192242282288289290291292

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 15 users browsing this thread. (0 members and 15 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •