Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: navika....

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default navika....

    Sto je za Vas "navika"? :?:
    Da li nesto iz pjesme " al` navika, je sve sto sam ja, al ljubav, vise nikada...",
    neko je jednom rekao ( Erika Jong);" Ni na sta se ne treba navikavati.Cak ni na tijelo"
    Dakle, sta podrazumjevate pod navikom ( sve mogucnosti dolaze u obzir) ?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=6]Covjek je postojan samo u jednom : U svojim navikama ![/size]
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BeTTwEn The Wa||eS
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navika je po meni nesto najgore sto moze da se desi...coveku...
    Ali nemam sad trenutno vremena da kuckam o tome..Posto bih trebala nadugacko i nasiroko..
    Pa cu drugi put!
    Bitno je samo da je tacno da se ne treba ni na sta navikavati..
    Ali ...ljudi smo..Pa gresimo
    ...I`m A LiTl|E RuNaWay...DaDdy'S GiR|...
    I`m Miss Milkie**>And I am prude on it... :ass: :finger:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema nista gore u vezi od navike.Ja sam trenutno u jednoj takvoj fazi i nije bas za pozavidjeti.Volish,ali na neki drugi nacin.Nemas snage da stavis tacku a ni snage da nastavis dalje...

    /me je malo konfuzna zadnjih dana...
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Mislim da je navika jedini neprijatelj ljubavi koji se tiho, necujno uvuce izmedju dvoje. A nema joj lijeka...Kad ne mozes bez nje/njega a kad je tu....onda ti je svejedno...sta god da uradi ili kaze tebi je isto jer ne mozes protiv toga zato sto volis....
    Odjednom shvatis da svakim danom,satom,minutima imas potrebu za necim sto vec poznajes i znas kakvo je. To je navika


  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Čudesna zemlja
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A šta ako se navikneš da nekoga voliš, niste zajedno, ali je on tu negde stalno. Ne voliš ga realno, nego ono po navici, mu se vraćaš, makar u mislima.... :roll: :cry:
    Navika nije dobra, ne! :!:
    Nije kome je rečeno, već kome je suđeno... iliti ... Kad se najmanje nadaš ko nagazna mina!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto navika mora da bude losa? moze i da se transformise u jednu divnu stvar.. :oops:
    - just make me want it -

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAVIKA>>>>Ta mi se rijec ne dopada kad je rijec o wezama...Mada...Postoji i kod mene, ali ne u nekom losem smislu..Npr, nisam u wezi wec par mjeseci*kako wrijeme leti* i u pocetku mi je bilo jako nelagodno oko nekih stvari i imala sam bas tezak period, jer nekako mi se činjelo što god da krenem da radim, ili gdje god da odem da je on tu u blizini, i samo čekam da se okrenem pa da ga widim.Zaključila sam tako da sam bas bila nawikla na njega, ali ne u nekom smislu da ste sad sa nekim iz navike, nego da ste nawikli da ste zajedno, da radite dosta stwri zajedno...Npr.odem sa drugaricom na piletinu, ali nije to to jer sam isla sa njim stalno, ili slično...Eto, to je to..
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    navika zna biti itekako lijepa...
    sve zavisi shta je u pitanju...
    od jutarnje kafe pa do...

  10. #10
    Seka Alexic Guest

    Default

    Navika je sve ono sto radim svaki dan a nisam ni svesna da ga radim.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Niksic grad!
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Losa navika je ono sto radim svaki dan, svjestan sam da to radim, ali ne mogu da se odviknem. Npr. kad sam bar malo losije raspolozen, muka mi je da izadjem da se vidim sa djevojkom, ili muka mi je da je nazovem, ili tako nesto. Uglavnom, mnogo losa navika, evo obecavam da cu se potruditi da je iskorijenim. 8)
    na ovome svetu sto bi naglasio da propaganda sto vecina kazu da u ovome nije istina

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam kako se to navikavate na nekoga... Ako je to moguce - zashto se onda ne navikavamo na prijatelje? Na komshije? Kolege sa posla? Na redosljed dana u nedelji? Ili ima ljubavi ili nema ljubavi. Svi izgovori koji liche na rechenicu "To vishe nije bilo to... preraslo u naviku", zvuche zaista loshe. Bijedno. I neiskreno. Niste navikli da provodite vrijeme s nekim. Nego to ZHELITE ili NE zhelite. Odgovor je sasvim jasan. Samo shto su ljudi skloni da ga lijepo upakuju... i pred sobom i pred drugima.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi se mi naviknemo na prijatelje, na komsije, kolege sa posla....isto tako i na redosled nedelje.To su neke stvari na koje "moramo" da se naviknemo, dok ljubavi mogu da se mijenjaju i cim ne odgovaraju, cim shvatimo da je vise navika odmah se ili pokusa promijeniti nesto ili ide dalje. Naviknes se na prijatelja i super vam je jer imate nesto zajednicko, ne morate vise ni pricate znate sta ono drugo misli. Ali da li to zelite i od partnera? Vecinom ne, vecinom se zele novi izazovi, nove ljubavi...ono svakog dana se ponovo zaljubim u tebe i tome slicno...a kada shvatis da ti je neko navika i da ti to smeta, onda bolje bataljuj nego dalje da ides.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    navika su mi neke glupave stvari koje radim,ali ljudi koji me okruzuju nikako,oni su mi potreba.Ne bih mogla da budem u vezi iz "navike" :roll: ,ne bih mogla da se druzim sa nekim iz navike,ne bih mogla sebe da dajem i trosim iz "navike".Ljubav nikad ne prerasta u naviku,moze da primi oblik bezlicja,i dosade,ali navike ne.Ne vjerjujem da iko veze sebe za nekog iz "navike",makar ja to ne radim,niti bih mogla da uradim.

    Ali zato recimo iz navike pijem kafu,pusim,svaki dan se tusiram,od prilike u isto vrijeme jedem...to su mi nekakve glupave stvari koje radim iz navike.
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Where the sun will never rise...
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navika...ono sto te natjera da prekrijes lice rukama,jer ne mozes da se suocis sa istinom...Ono sto sa sobom odnosi osmjeh i ostavlja samo prazne poglede...
    Navika...ona koja ubija smisao ljubavi,postojanja...Jednom probudjena postaje sve teza i teza...dok svojom sumornom sijenkom ne prekrije i poslednju nadu...
    ...Sa njenim dolaskom dani pocinju da lice jedni na druge ...I sve je tuzno,kao umorne jesenje kise...
    ...Jesam li upravu?... :cry:
    Let me never see the sun...
    And never see you smile...
    Let me be so dead and gone...
    So far away from life...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je taj nermin NAVIKA toliko sirok da je izgubio znacenje... potpuno je neuhvatljiv i ne moze se objsniti... sta znaci navika :?: kkako nastaje :?:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    \\
    OFL•GIC

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=2]najlakshe se navici na nekoga/neshto ali proces odvikavanja traje malo duzhe..[/size]
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me je u toj fazi vec duze vremena...i skroz bi se slozila"Ali navika je sve shto sam ja,STARA LJUBAV VISHE NIKADA..."Navika...opsesija...sjecanja...ne zivi se od toga..."Sjecanje je smijeshna lupa koja sitne stvari uvelichava..."Navika jedna muka,odvika 100muka...slazem se...
    Yust be yourself...

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    <iZmeDju_njEga_&_njE*>
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lutka
    /me je u toj fazi vec duze vremena...i skroz bi se slozila"Ali navika je sve shto sam ja,STARA LJUBAV VISHE NIKADA..."Navika...opsesija...sjecanja...ne zivi se od toga..."Sjecanje je smijeshna lupa koja sitne stvari uvelichava..."Navika jedna muka,odvika 100muka...slazem se...
    Nazalos'

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bruka je kad ljubav postane Navika...
    Cesto se to desava...
    Prezacinost vodi ka tome...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Bruka je kad ljubav postane Navika...
    Cesto se to desava...
    Prezacinost vodi ka tome...
    Da,da al najgore je kad ne znas onda dal stvarno volis tu osobu il je samo navika!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  23. #23
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Bruka je kad ljubav postane Navika...
    Cesto se to desava...
    Prezacinost vodi ka tome...

    Ili nedostatak maste

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ili nedostatak maste
    bice prije da je to!
    Ja mislim da se covjek ne moze bas navici na ono sto ne voli!
    Ono sto neki od vas navedoshe kao naviku= unishtiteljku ljubavi ili bar znak da je ljubav na izdisaju,meni bogme predstavlja zadovoljstvo!

    Navikla sam da ne spavam sama u krevetu pa mi ne prija kad mi partner nije kod kuce,navikla sam da svuda idem zajedno sa njim i strasan mi problem predstavlja kad moram sama da obavim neku porodicnu obavezu (tipa cestitke,pokajanja,rodjendani,slave),nemate pojma koliko mi zadovoljstvo predstavlja zajednicka briga o djeci i svim stvarima koje se sa njima mogu izdeshavat i strasno sam nesrecna kad je on na putu a mene zovne profesor u skolu da rijesimo neki problemcic! Zato su telefonski racuni katastrofa!
    Eto ,imam josh milion primjera i meni ovo ne lichi na kraj zato sto sam se navikla na zivot sa njim.

    Ako pod navikom podrazumijevate nesto drugo,recite ,ali ja sam ovo ovako shvatila,a ovo nikako ne znaci da je ljubav prestala

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    bice prije da je to!
    Ja mislim da se covjek ne moze bas navici na ono sto ne voli!
    Ono sto neki od vas navedoshe kao naviku= unishtiteljku ljubavi ili bar znak da je ljubav na izdisaju,meni bogme predstavlja zadovoljstvo!

    Navikla sam da ne spavam sama u krevetu pa mi ne prija kad mi partner nije kod kuce,navikla sam da svuda idem zajedno sa njim i strasan mi problem predstavlja kad moram sama da obavim neku porodicnu obavezu (tipa cestitke,pokajanja,rodjendani,slave),nemate pojma koliko mi zadovoljstvo predstavlja zajednicka briga o djeci i svim stvarima koje se sa njima mogu izdeshavat i strasno sam nesrecna kad je on na putu a mene zovne profesor u skolu da rijesimo neki problemcic! Zato su telefonski racuni katastrofa!
    Eto ,imam josh milion primjera i meni ovo ne lichi na kraj zato sto sam se navikla na zivot sa njim.

    Ako pod navikom podrazumijevate nesto drugo,recite ,ali ja sam ovo ovako shvatila,a ovo nikako ne znaci da je ljubav prestala
    Nemoj se naljutiti, ali ovo sto si ti opisala nije navika vec nesamostalnost, nemogucnost da sama funkcioniras. Opet, nemoj me krivo shvatiti, ali da sam ja u vezi sa osobom poput tebe, nakon nekog vremena bih ju poceo shvacati kao teret, misleci si: pa pobogu, zar nije u stanju nista sama napraviti!?

    I navika nije nedostatak maste. Navika je kad osobu pored sebe pocnes dozivljavati zdravo za gotovo, i nitko nije imun od te "bolesti". Pitanje je samo prepoznajemo li ju, i kako je "izlijeciti".
    Last edited by Argonaut; 24-01-07 at 05:58.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •