View Poll Results: Naziv sajta za pomoć ostavljenim i životinjama u azilima

Voters
48. You may not vote on this poll
  • mojljubimac.me

    18 37.50%
  • mojdrug.me

    1 2.08%
  • mojprijatelj.me

    3 6.25%
  • ljubimci.me

    8 16.67%
  • osvrnisena.me

    18 37.50%
  • mojprijatelj.me

    0 0%
Page 20 of 22 FirstFirst ... 1016171819202122 LastLast
Results 476 to 500 of 535

Thread: Ruka - šapi

  1. #476
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Dvoje su se tako smuvali. Necete i vi, zar?!
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #477
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sigurna sam da niko nije ovdje tim povodom.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  3. #478
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mnogo ste naelektrisani, brate.

    Nego, chujala sam i ja za te prodaje pasa iz azila u Njemachku i sl. Zanimalo bi me nesto vise o tome, ako je neko oran.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #479
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jeste to se kamionima odvoze kerovi iz CG za Njemacku da tamo u Kinesku chetvrt prave kobasice od njih... E sta rade ljudi. To je prica koju prosipaju odgajivaci pasa, jer im je posao pao zadnje 5-6 godina od kad su pocele da rade neke nevladine organizacije i od kad je FB umrezio ljude pa sad ljudi usvajaju i ne kupuju kerove toliko. I onda svakakve zive price izmisljaju.

    Preko grupe Ruka Sapi ja sam udomio 3 psa, preko mene je 5 ljudi udomilo po kera, prijavio sam 3 ili 4 puta nestale kerove koje sam nasao ili vidio. Tako da bar sto se mene i mog iskustva tice ova grupa funkcionise. A ko je clan grupe vidjece da osim, trolova koji se glupiraju ima masa dobrih ljudi koji su iskreni ljubitelji zivotinja i koji tim zivotinjama pomazu.

    Azil je zadnje mjesto. Drzava radi ono sto je predvidjeno, a to je da sklone psa sa ulice i ukoliko je u azilu odredjeni dio vremena oni ga uspavaju. Kao sto vec rekoh samo prosle godine je preko 2000 pasa uspavano. Par stotina je udomljeno. Bolje i to nego kao ranije ( a jos se to radi) kada su radnici komunalnog bacali otrov u meso po gradovima. Pa naidje tvoj ker umjesto lutalice i otruje se...
    One Ring to Rule them all...

  5. #480
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Evo citam da je glavni u Pg odlucio da pomiluje onih 11 pasa . lijepo je to . ali nam ne rece sta dalje . ako azil ima ogranicen broj mjesta sta dalje ? umjesti tih 11 uspavati drugih 22 ili sta vec . lijepo bi bilo da se svi psi mogu spasiti ali nazalost to ni najbogatijim zemljama ne uspjeva .

  6. #481
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidjen crni pinc kod ljetopis automotive-a na zabjelu. Izgleda da se izgubio nekom jer ocigledno nije lutalica.

  7. #482
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Citam neke bisere ovuda, a i po fb stranici ove grupe.. sto smo mi koji volimo neku rasu toliko uzasni, grozni, ljigavi, nikakvi..? Koliko malouman treba biti, pa do besvijesti ubjedjivati nekoga kako mu ne treba pas koji pripada rasi koju taj covjek obozava, vec da treba da udomi nekog mjesanca?? Sekta prava i sve vise ljudi s razlogom tako prica za ovu grupu...


  8. #483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    dozvoli da ti objasnim ja o cemu se radi.
    Imas npr. rase kao sto su labradori koji su jeftini moze se naci stene po 40-50 eur. E sad majmuncina neka, pari svoju labradorku kad god joj je tjeranje i ona mu baci 5-10 kucica. Posle pola godine on ne moze da ih proda jer su vec veliki a ne moze ni da ih podavi pa ih baci na ulicu ili sumu. Isti slucaj je i sa lovackim psima (bar pola lutalica je crno kafena kao balkanski gonic ili posavac) jer ih "lovci" ne drze kako treba. Ili kupe tajo i majka sinu od 14 godina za rodjendan haskija u sred PG-a i super je dok je stenac, kad poraste sin juri za ribama a majka otvori kapiju da pobjegne ker.

    Ja licno imam 3 psa. Sva 3 su usvojena, jedan je rasan. Za prave ljubitelje pasa, rasa nije bitna. Pogotovo recimo ako se pas drzi kao prijatelj a ne namjenski(gonic, lovacki, hrt, radnik). Opet svi imaju pravo na svoj izbor i neko moze da voli odredjenu rasu pasa. Ja tako obozavam crne labradore i mislim da cu uvijek imati jednog. Ali cu radije sacekati da se pojavi u azilu ili da ga neko pokloni nego izdvojiti 50-100eur koji nije neka para, ali znacu da sam tako spasio zivot jednom divnom bicu. Prijatelji se ne kupuju...
    Last edited by Gandalf_White; 27-03-15 at 08:23.
    One Ring to Rule them all...

  9. #484
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    cus prijatelji se ne kupuju... I znaci, ja sad treba da cekam da se u azilu pojavi primjerak jemtlandskog psa (kojeg obozavam), kako ne bih bio nemoralan, nesavjestan itd, tj kupio ga? A to se nece nikad desit. I ta generalizacija "za sve ljubitelje pasa rasa nije bitna" takodje djeluje sektaska. Naravno da mi nisu gadni psi koji nisu rasni i najbolje oni koji me poznaju znaju koliko sam slab i na kucice i macice i sva ziva bica. Ali ako covjek neku zivotinju, neku rasu gotivi vise od drugih, on po vama MORA da ceka da ga dobije na besplatan nacin, po mogucnosti sa ulice da ga skloni. Brao vam ga..


  10. #485
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja ne kazem da bilo ko sta mora. I evo ti me napade i izbode me, sto sam pokusao da ti objasnim o cemu se radi i kako ti ljudi razmisljaju. I naravno da ne treba da cekas da se pojavi primjerak rase, vec ako zelis psa kupi ga. Ali vjerujem kad toliko zelis psa, i ako platis bas za taj primjerak neces ga pustiti da luta i da pravi nove kerove. A i mislim da si u pravu, da ne osudjuju bas sve kupce. Mislim da je tu glavna stvar za djecinu i napaljene nezrele muskarce, kojima je zivotna zelja da kupe staforda, rota ili dobermana da imaju da ga setaju... I onda zavrsi na ulici taj ker...
    A grijesis dusu kad kazes za ove ljude da su sekta. Jednostavno su ljubitelji zivotinja, i ono sto oni rade besplatno i volonterski, ne radi niko od nadleznih koji za to primaju platu. Nadlezni ibace otrov, pa se onda i vlasnicki psi potruju.
    One Ring to Rule them all...

  11. #486
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Moram da priznam da ovaj tvoj ton odudara od hard-core zagovornika udomljavanja mjesanaca, a sa kojima sam uglavnom imao slicne rasprave. Ti sad i nisi ostavio puno prostora za neslaganje sa tobom, nema generalizacija, a i nisam te, vala, iznabada nista posebno.. Ljudi cesto idu u krajnost i mnogi clanovi te grupe osudjuju BILO KAKVU kupovinu pasa, odgajivacnice i sl. Mislim, svega cega se nas narod dohvati, koliko god ta ideja bila plemenita, mi moramo da odemo u extrem i useeremo se u nju. Bas skoro jedan moj drug sreo nekog sasavog kucka na ulicama pg, nahranio ga, slikao, sherovao u grupi.. kad lavina osuda zasto ga nije udomio, kako je mogao tek tako da ga ostavi, bla bla.. Katastrofa!

    Nisam siguran da li to postoji u "srecnim zemljama", mada se ne bih iznenadio da su to one regulisale na takav nacin: svaki ljubimac treba biti zaveden u neki registar, isto kao i djeca. Ne moze neko da ima dijete i onda ga lagano ostavi na ulicu. Sa ljubimcem, kao i sa djecom, dolaze i obaveze, a one moraju biti jasno definisane. Svo to ludilo od pojava protiv kojih se ti boris je posledica toga, sto drustvo nema jasne mehanizme protiv njih, a najgore je sto nema ni volje da se bavi tom problematikom.


  12. #487
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Pola ih je tamo utripovalo da grupa služi takmičenju ko je veći ljubitelj pasa... Jedan dio nema ni osnovne kulture... Mogu oni istinski voljeti pse najviše na svijetu, no kad neko ko nije zaluđen želi da pomogne, onakvim ponašanjem ga samo odbijaju...
    #fakenews

  13. #488
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vezano za temu i pricu oko zakona. U skotskoj je lik ostavio psa na zeljeznickoj svezanog za kofer sa svojim stvarima igrackicama itd. Medjutim pomocu cipa nasli su vlasnika, popio je 5000 funti kaznu i dozivotnu zabranu drzanja ljubimaca. Kod nas moze zakon da se uvede ne tako brutalan. Ali napravi se godina sterilizacije. Sinteri pohvataju veterinari odrade posao. Obaveza sa se svaki vlasnicki pas registruje/cipuje i kazna ako zavrsi na ulici. Nije to problem napraviti
    One Ring to Rule them all...

  14. #489
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Moje misljenje,da je preko 70% ljudi u CG je "NEODGOVORNO" ne samo sto se tice zivotinja nego i svega ostalog,tako da cisto sumljam da ce se bilo sta promijeniti bar narednih 30godina da bi se ovih 70% spustilo na nekih 30%

  15. #490
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obaveza sa se svaki vlasnicki pas registruje/cipuje i kazna ako zavrsi na ulici. Nije to problem napraviti
    Slazem se sa ovim. Ne znam kako je kod nas ali ako se stene uvozi iz druge zemlje ono mora biti cipovano. Takodje moram da kazem da ljudi iz ove grupe pretjeruju. Istina,treba se boriti protiv odgajivaca koji "stancuju" stence samo zbog zarade ali nikako ne treba generalizovati. Velika vecina nije takva.

    Ubjedjivati nekoga da ne kupuje stene nego da udomi je van svake pameti. Mnogi ljudi ne samo da traze stene odredjene rase nego i odredjene krvne linije i, za to stene izdvajaju prilicno veliki novac. Ne vidim zasto to nekome smeta,jednostavno,ko voli i ima sredstva neka kupuje..

  16. #491
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Shooter, jedna od rijetkih pametnih izjava (i razmisljanja) ovdje.

    Btw. Od 1.1.2015. godine stenac bez cipa u CG ne moze da dobije rodovnik.
    Dom bez dlaka nije dom!

  17. #492
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Hoce li biti obavezno da rasan pas ima rodovnik? Cisto sumnjam.. sto znaci da smo onda isto dje i sad.
    Valjalo bi da svaki ljubimac mora biti chipovan.


  18. #493
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    upoznao sam nekoliko ljudi koji volontiraju u tu štenaru na Vrela, pretpostavljam da su isti oni u ovoj FB grupi, dok sam neke znao od ranije... toliko glume,foliranja i laži rijetko sam vidio u nekoj osobi... što neko napisa, kao da se takmiče u tome ko od njih više voli kučke i mačke, ko je od njih plemenitiji, ko je od njih bolji čovjek... a to ej sve lažno, ovamo jedni za drugima svašto laju, ogovaraju, a zbog nekog šteneta bi te na krst razapeli... još kad sam tamo sreo školskog druga, koji je jedno ooooogromno goovno od čovjeka, kako mazi kučiće i pokazuje svoju nježnu i plemenitu stranu, došlo mi je crijeva da izbačim...
    inače, interesovao sam se za nekog vučjaka ili rot-a, odmah su počeli sa pričom što će ti oni, što ne uzmes ovog džukca, pardon mješanca, pudlicu, viđi kako ej sladak, vidi mu okice, bla,bla,bla, gledaju me nešto sumnjičavo...
    doviđenja prijatno, ada što bih ja nekome polagao račune zato što mi se sviđaju psi te rase... i tamo sam došao upravo iz razloga da bih udomio nekog psa, spasio mu život, (da i ja budem malo moralista), nijesam sigurno došao da bih ušparao pišjivih 150/200e...
    znači, takvih kompleksaša, isfoliranih, dvoličnih malo đe će te sresti kao tamo... čast izuzecima... pozdrav...

  19. #494
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @karamazov, upravo to. 90% tih istih volontera ima rasne pse po nekoliko stotina (i hiljada) eura placene.
    Dom bez dlaka nije dom!

  20. #495
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e da to je najjace svi su sa rasnim psima masala placenim hahahahhaha
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #496
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam rasne pse,masala placene,ali jbg,nisam volonter

  22. #497
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    http://www.tarzanija.com/psetopoklonici-iliti-kuckari/

    Aaaaaaaa, nesto najjace sto sam procitao u zadnje vrijeme...izvukao bih par citata iz teksta, ali kucam sa tel...

  23. #498
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    ima li koji mali kucko da se udomi fini za stan? dje je taj pinc da ga trazimo

  24. #499
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    cus prijatelji se ne kupuju... I znaci, ja sad treba da cekam da se u azilu pojavi primjerak jemtlandskog psa (kojeg obozavam), kako ne bih bio nemoralan, nesavjestan itd, tj kupio ga? A to se nece nikad desit. I ta generalizacija "za sve ljubitelje pasa rasa nije bitna" takodje djeluje sektaska. Naravno da mi nisu gadni psi koji nisu rasni i najbolje oni koji me poznaju znaju koliko sam slab i na kucice i macice i sva ziva bica. Ali ako covjek neku zivotinju, neku rasu gotivi vise od drugih, on po vama MORA da ceka da ga dobije na besplatan nacin, po mogucnosti sa ulice da ga skloni. Brao vam ga..
    Ljubitelji životinja (oni tvrdokorni) se uopšte ponašaju vrlo neobično...imala sam par puta na ovom forumu sa njima vrlo oštru komunikaciju, napali su me da sam životinjomrzac jer sam rekla da bih izmedju čovjeka i psa uviejk prvo izabrala čovjeka.....ne odredjenog čovjeka i ne odredjenog psa, nego tamo nekog, bilo kojeg.
    S druge strane, oni uopšte svoje ljubimce ne tretiraju onako kako se životinje trebaju tretirati kad se izvedu u narod, nego pošto oni znaju da je njihov kane korso jedna umilna bebica iako ima 50 kg, bleso, onda mene oće da zgrome ako se stravim od njihovoga psa koji im utekne i krene da skače na mene...opravdanje-možda si ga pogledala direktno u oči, on to ne voli!? Pa kad ne voli, onda mu metni korpu i ne miči ga za ime boga sa povoca!!!
    Prije neki dan je na Gorici na mog komšiju, inače srčanog bolesnika sa tri bajpasa i tri stenta, koji je pošao u terapeutsku petnju po Gorici, skočio svom silinom ogromni pas, šapama na ramena, s ledja, zamalo ga obalio (čovjek je visok blizu dva metra zamislite koliki je to pas bio, on ne znavaše koja je rasa)?! Zanavijek ga je odučio od terapije šetnjom po Gorici, a vlasnik je dotrčao i veli "izvini" ?! MA nemoj?!
    Slažem se s tobom, jer i ja volim pse, nikad ne bih zlo psu nanijela, ali nikad ne bih kupila ili "usvojila" boksera, pudlicu, kane korso, rotvajlera, dogu ili dobermana....ja volim haskije, vučjake i slične rase....i uvijek bih isključivo kuče gajila (mislim od kad je beba pa na dalje) nikad odraslog psa kojeg ne poznajem od malih dana
    ali to ne znači da bih ga ubila i da mrzim pse....što će mi prišit mnogi ljubitelji životinja

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Moje misljenje,da je preko 70% ljudi u CG je "NEODGOVORNO" ne samo sto se tice zivotinja nego i svega ostalog,tako da cisto sumljam da ce se bilo sta promijeniti bar narednih 30godina da bi se ovih 70% spustilo na nekih 30%
    naravno, kod nas su ljudi prema sopstvenoj djeci neodgovorni a ne prema ljubimcima!
    Quote Originally Posted by Shooter View Post
    Slazem se sa ovim. Ne znam kako je kod nas ali ako se stene uvozi iz druge zemlje ono mora biti cipovano. Takodje moram da kazem da ljudi iz ove grupe pretjeruju. Istina,treba se boriti protiv odgajivaca koji "stancuju" stence samo zbog zarade ali nikako ne treba generalizovati. Velika vecina nije takva.

    Ubjedjivati nekoga da ne kupuje stene nego da udomi je van svake pameti. Mnogi ljudi ne samo da traze stene odredjene rase nego i odredjene krvne linije i, za to stene izdvajaju prilicno veliki novac. Ne vidim zasto to nekome smeta,jednostavno,ko voli i ima sredstva neka kupuje..
    ne umijemo mi nijedan zakon implementirat!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #500
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Citam neke bisere ovuda, a i po fb stranici ove grupe.. sto smo mi koji volimo neku rasu toliko uzasni, grozni, ljigavi, nikakvi..? Koliko malouman treba biti, pa do besvijesti ubjedjivati nekoga kako mu ne treba pas koji pripada rasi koju taj covjek obozava, vec da treba da udomi nekog mjesanca?? Sekta prava i sve vise ljudi s razlogom tako prica za ovu grupu...
    Apsolutno se slažem sa tobom. Istina je da jedan rasan pas neće biti veći ili manji prijatelj od mješanca ali je totalno glupo napadati ljude koji daju basnoslovne cifre za čistokrvnu štenad. Ja prvi da imam toliko para pravo iz Norveške bi doveo mačku, ne bi sekunda čekao. A ti ljudi koji ti popuju bi da voze BMW i pričaju na iphone 7 po cijeli dan.

    Već duže sam učlanjen u onu grupu i problemi koji nastaju tamo dostižu neku dozu morbidnosti. Najčešći postovi koji mi ispadaju
    'Našla sam ovog slatkiša na konik molim vas može li hitno neko da ga udomi pošto ja ne mogu zbog ovoga zbog onoga ili imam 3 psa i 9 mačaka'
    eo zemljotres.........
    eo ništa sve ok...
    đe sam stao...
    Onda postave sliku nekog kučića i napišu 'Vidite kako sladak pas, kako mogu ljudi da se boje?'
    A kad neko napiše podatak recimo da je samo u Baru u toku prošle godine bilo preko 100 ujeda pasa svi se pomame, oće građanski rat da počne.
    Uglavnom da ne dužim priču, razumijem da ljudi žele da pomognu ali to ne mogu nikako ako nabacuju na sebe obaveze koje ne mogu da ispune.
    Drago mi je kada neko nađe izgubljenog ljubimca (onoj ženi što je tražila Monu treba orden dati), kad neko udomi ljubimca, ali ne može se sve postići jer su lutalice jednostavno veliki problem i ne riješava se lako pogotovo na ovakav i sličan način.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Page 20 of 22 FirstFirst ... 1016171819202122 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ruka Sv Jovana u Rusiju, zasto ne u Vatikan?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 12-06-06, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •