View Poll Results: Naziv sajta za pomoć ostavljenim i životinjama u azilima

Voters
48. You may not vote on this poll
  • mojljubimac.me

    18 37.50%
  • mojdrug.me

    1 2.08%
  • mojprijatelj.me

    3 6.25%
  • ljubimci.me

    8 16.67%
  • osvrnisena.me

    18 37.50%
  • mojprijatelj.me

    0 0%
Page 19 of 22 FirstFirst ... 91516171819202122 LastLast
Results 451 to 475 of 535

Thread: Ruka - šapi

  1. #451
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    treba mi rasa koja ima karakter da moze da trpi to bez ikakvih problema po samog sebe.
    Koja je to "rasa" prosvijetli me?
    Postoji li uopste pas koji moze da bude kuci punih 10 sati dnevno sam, a da zbog toga ne osjeca nikakvu tugu, i da mu se to ne odrazi na zdravlje i dusevno stanje?
    Nema karakter nikakve veze s tim.
    Greska ljudi je sto misle da sa "rasnim" zivotinjama dobijaju nekakav bonus ili gotov proizvod. A istina je da su vlasnici ti koji oblikuju njihov zivot, i ono sto pas na kraju postane je zasluga iskljucivo vlasnika.
    Dokaz tome je ogroman broj primjera, pas cija "rasa" vazi za mirnu i nenasilnu ponasa se krajnje histericno, a psi koje bije glas da su opasni i da im se ne treba primicati budu prave dobrice i maze. Sve je do njihovog vaspitanja.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  2. #452
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    E bogme si ga najebao od ovih nasih komentara, al isto, valja znati na vrijeme
    Ja imam 'nekog mjesanca' evo vec 8 mjeseci a ona ima 9 ukupno. Pas je totalno lud, nisam primjetio za sad da moze da se umori. Tako da...ja ga drzim u dvoristu, setam ga makar 1h skoro svakog dana i onda dodjem kuci u 3 ujutru i on lud skace, vrti repom, ne da mi u kucu da udjem, oce da se igra.
    Tako da, ako te potrefi neki zivahni pas, mrka ti je kapa.
    Ovaj moj, da zivi u stanu, objesio bi se sigurno.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  3. #453
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Veoma je iritantna prica oko rasnih pasa i mjesanaca. Neko jednostavno ima potrebu za rasnim psom, iz sijaset razloga. Meni licno nema neke razlike, jednako divna bica i jedni i drugi. Macku sam npr iz kontejnera izvukao i evo je gusla 5ta godina u najbolje moguce kucne uslove. Ali sa psom je drugacije, ako zivim sam u stanu, odsustvujem po 10 sati svaki dan, treba mi maksimalno srednja velicina psa, treba mi rasa koja ima karakter da moze da trpi to bez ikakvih problema po samog sebe. Nijesam pristalica kupovine ljubimaca, vec bih zelio da udomim. I tu nastaje problem, da sad hocu da udomim stene, ali iskljucivo neke od rasa koje ODGOVARAJU NACINU MOG ZIVOTA, odma mi ljudi krv piju sto ce ti rasni pas i slicno.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ukoliko zivis sam i ako ostavljas kera po 10 sati samog nemoj ga ni uzimati. Ovo iskreno kao vlasnik 3 psa ti kazem.

    Sta ce ti ker onda ? Ako nijesi cijeli dan kuci sta ocekujes da ce on da radi dok ti nijesi doma, ako ga vec drzis u stanu? Naravno da ce da se igra i da glodje itd. tu ti apsolutno nije bitno koja je rasa u pitanju. Ako neces da ti laje po noci i budi komsije moraces da ga setas ujutro pola sata - sat i uvece isto toliko. I da ti ne nabrajam sad ostale obaveze. Samo ce ti biti veliki problem u zivotu, a ni psu koji ce biti sam po cijeli dan nece biti najbolje. Evo ako vec nijesi kuci jer radis 10 sati, pa spavas jos nekih 8 znaci da imas nekih 6h dnevno da provedes sa kerom, ali treba i nesto vremena za sebe i da ti ne nebrajam.

    Imati psa je ljubav ali i velika obaveza...
    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Koja je to "rasa" prosvijetli me?
    Postoji li uopste pas koji moze da bude kuci punih 10 sati dnevno sam, a da zbog toga ne osjeca nikakvu tugu, i da mu se to ne odrazi na zdravlje i dusevno stanje?
    Nema karakter nikakve veze s tim.
    Greska ljudi je sto misle da sa "rasnim" zivotinjama dobijaju nekakav bonus ili gotov proizvod. A istina je da su vlasnici ti koji oblikuju njihov zivot, i ono sto pas na kraju postane je zasluga iskljucivo vlasnika.
    Dokaz tome je ogroman broj primjera, pas cija "rasa" vazi za mirnu i nenasilnu ponasa se krajnje histericno, a psi koje bije glas da su opasni i da im se ne treba primicati budu prave dobrice i maze. Sve je do njihovog vaspitanja.

    IIiiiiiiiii došli smo do zaključka da je daleko bolje da ti nemaš psa, da je po psa bolje da ga drže u azilu, uspavaju, ili da ga neko pušti na ulicu nego da sam pas "ćami ćekajući" tebe sa posla, punog stomaka, pelcovan, zdrav, u toplom, mažen, pažen i voljen.

    Da, seems legit.

    P.S. U azilu ima puno društva, žurke non stop. Tamo ga ne drže zaključanom u boksu po 20 sati, ne, nikako.

  4. #454
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ja sam moga pustio na slobodu prije par dana.Ko zna dje je sad.Bas mi je precrn bio i obaveza velika.Neka živi malo kao pas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #455
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    IIiiiiiiiii došli smo do zaključka da je daleko bolje da ti nemaš psa, da je po psa bolje da ga drže u azilu, uspavaju, ili da ga neko pušti na ulicu nego da sam pas "ćami ćekajući" tebe sa posla, punog stomaka, pelcovan, zdrav, u toplom, mažen, pažen i voljen.
    Ne, dosli smo do zakljucka da je pas jedna velika obaveza, i da upravo zbog neozbiljnog pristupa prema istim oni i zavrsavaju u azilu i na ulici.
    Nego nije ni bilo rijeci o psu iz azila, vec "rasnom psu koji bi odgovarao takvom stilu zivota". Takav ce prije ili kasnije zavrsiti u azilu kad oglodje namjestaj i probudi komsiluk u sred noci.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  6. #456
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  7. #457
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Napisah na INFO. Bolje da te pse sterilisete i vracate na.ulice, posto od ovih 11 min 10 je potpuno bezopasno. Izgleda da je u taj azil definitivno bilo pravih pokolja pasa. Samo su sad mirniji je eto se postuje zakon.

  8. #458
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ukoliko zivis sam i ako ostavljas kera po 10 sati samog nemoj ga ni uzimati. Ovo iskreno kao vlasnik 3 psa ti kazem.

    Sta ce ti ker onda ? Ako nijesi cijeli dan kuci sta ocekujes da ce on da radi dok ti nijesi doma, ako ga vec drzis u stanu? Naravno da ce da se igra i da glodje itd. tu ti apsolutno nije bitno koja je rasa u pitanju. Ako neces da ti laje po noci i budi komsije moraces da ga setas ujutro pola sata - sat i uvece isto toliko. I da ti ne nabrajam sad ostale obaveze. Samo ce ti biti veliki problem u zivotu, a ni psu koji ce biti sam po cijeli dan nece biti najbolje. Evo ako vec nijesi kuci jer radis 10 sati, pa spavas jos nekih 8 znaci da imas nekih 6h dnevno da provedes sa kerom, ali treba i nesto vremena za sebe i da ti ne nebrajam.

    Imati psa je ljubav ali i velika obaveza...
    Iz istog razloga sto i ja njemu, ljubav i podrska. Zelja mi je da imam psa od djetinjstva, i dok nijesam bio apsolutno siguran za finansijske uslove nijesam htio ni da pomislim. Pas bi imao najbolju hranu, veterinarske usluge naravno i prije svega mnogo ljubavi i paznje. Kad nijesam na poslu. Nije mi problem ni 3 sata da ga setam dnevno sam volim setnju i izbjegavam kolima da idem kroz grad bez kad je muka neka. Ako pas ne moze da se dresira da ne pravi lom vec da se igra sa svojim igrackama i dane dusom dok nijesam tu onda je to idiotski pas..

    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Koja je to "rasa" prosvijetli me?
    Postoji li uopste pas koji moze da bude kuci punih 10 sati dnevno sam, a da zbog toga ne osjeca nikakvu tugu, i da mu se to ne odrazi na zdravlje i dusevno stanje?
    Nema karakter nikakve veze s tim.
    Greska ljudi je sto misle da sa "rasnim" zivotinjama dobijaju nekakav bonus ili gotov proizvod. A istina je da su vlasnici ti koji oblikuju njihov zivot, i ono sto pas na kraju postane je zasluga iskljucivo vlasnika.
    Dokaz tome je ogroman broj primjera, pas cija "rasa" vazi za mirnu i nenasilnu ponasa se krajnje histericno, a psi koje bije glas da su opasni i da im se ne treba primicati budu prave dobrice i maze. Sve je do njihovog vaspitanja.
    Tipa bostonski terijer. Idealan pas za stan koliko vidim. Jos dosta citam o tome, moguce da ima i bolja rasa.

    O cemu pricas zenska glavo, kakvu crnu tugu i depresiju? Koja je razlika da je u stan 10 sati ili da je na vez 15 sati kao 90% vlasnika sto radi? Uz najbolju iskranu kao sto vec rekoh, bezuslovnu ljubav i paznju kad se dodje sa posla? Sto radis ti u zivotu? Sjedis sa psom po citav dan? Zivis od socijalne pomoci? Ili ga ostavis nekome iz kuce koga boli ona rabota za njega i ne okrene se tih 8-10 sati? Psu je isto onda bio sam ili sa nekim kad nema onoga na koga voli.


    Naravno da sam mislio na pauzu doci i obici psa dok god ne nauci da mora ostati sam to vrijeme.

    Ali ako ti kazes da je bolje da taj pas sto bih ga ja uzeo lipsa u box neciji ili u azil ili pod tockove...Onda si bas super ljubitelj zivotinja
    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    E bogme si ga najebao od ovih nasih komentara, al isto, valja znati na vrijeme
    Ja imam 'nekog mjesanca' evo vec 8 mjeseci a ona ima 9 ukupno. Pas je totalno lud, nisam primjetio za sad da moze da se umori. Tako da...ja ga drzim u dvoristu, setam ga makar 1h skoro svakog dana i onda dodjem kuci u 3 ujutru i on lud skace, vrti repom, ne da mi u kucu da udjem, oce da se igra.
    Tako da, ako te potrefi neki zivahni pas, mrka ti je kapa.
    Ovaj moj, da zivi u stanu, objesio bi se sigurno.
    Pa ja sam htio evo par mjeseci da uzmem kera, ali posto sad imam visak slobodnog vremena tacnije iz kuce radim po citav dan bi bili zajedno tu, a brzo ce to da se promijeni i onda sam u problemu jer je psu to stres vjerovatno, promjena ritma.

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    IIiiiiiiiii došli smo do zaključka da je daleko bolje da ti nemaš psa, da je po psa bolje da ga drže u azilu, uspavaju, ili da ga neko pušti na ulicu nego da sam pas "ćami ćekajući" tebe sa posla, punog stomaka, pelcovan, zdrav, u toplom, mažen, pažen i voljen.

    Da, seems legit.

    P.S. U azilu ima puno društva, žurke non stop. Tamo ga ne drže zaključanom u boksu po 20 sati, ne, nikako.
    Nevjerovatno koliko licemerja, ali ajde. Ja ne znam koji je psu problem ostati u stan u toplo i udobno 8-10 sati 5 dana u nedjelji? A drugi ga vezu u boks, i prica je, a dobro nije u stan na vazduh je. Jebe se njemu za vazduh, ljepse mu je u jednosoban stan da rga lijevo desno nego u 2 kvadrata da se sklupca.
    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Ne, dosli smo do zakljucka da je pas jedna velika obaveza, i da upravo zbog neozbiljnog pristupa prema istim oni i zavrsavaju u azilu i na ulici.
    Nego nije ni bilo rijeci o psu iz azila, vec "rasnom psu koji bi odgovarao takvom stilu zivota". Takav ce prije ili kasnije zavrsiti u azilu kad oglodje namjestaj i probudi komsiluk u sred noci.
    Ovo sto si napisala je vec bezobrazluk prve vrste. Ko si ti da sudis sto bih ja uradio sa psom oli mi objasniti frustracijo?

    Kad vec volis da zabijas nos u tudja posla, evo da ti docaram, macku sam ubacio u kucu prije 5 godina, od brendiranog namjestaja je napravila tranje, bravariju ma sve zivo sto joj dodje pod sape jer je takav karakter nenormalni, dzabe sam godine izgubio pokusavajuci da je dresiram i naucim i citao i gledao tone i tone materijala. Pravio i kupovao kule one glupave sa materijalom za grebenje, grebalice svuda i slicno.. Jednostavno je takva i ne jebe zivu silu, oce na namjestaj i ne mozes joj nista. Znas sto sam napravio? Ona je tu dje je, kuca se renovirala, pa ce opet pa sve tako dok njoj ne dosadi jer mene ne moze.
    Last edited by Black; 28-01-15 at 15:01.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  9. #459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam najdobronamjernije rekao Black posto kao sto vec rekoh imam 3 kera pa znam o cemu pricam i sva 3 su usvojena. Pola godine zive u kuci, pola godine zive napolju. Ja moje pse ne vezem uopste niti imaju vezove.

    Pas je velika obaveza i to razumiju samo ljudi koji ih imaju. Macka i pas ne mogu da se mjere nikako. Prva i osnovna stvar je sto ne mozes nidje poci a da ti neko ne ostane da cuva kera ili negdje da ga ostavis. Ja npr. ako idem nedje duze platim u pansion za pse ili ako idem na par dana zamolim komsije da mi ih pricuvaju ili neko zivi u mojoj kuci dok se ne vratim.

    Druga stvar, svaki se pas moze istrenirati da radi bilo sta sve dok je gazda uporan. Ali kontam da ces uzeti shtene od 3 mjeseca. To isto stene obavlja veliku nuzdu 3-5 puta na dan dok ne predje pola godine i malu nuzdu i vise od toga. Trebace ti par dana/nedjelja da ga naucis dje u stanu da vrsi nuzdu posto ga ocigledno ne mozes pustiti napolje. Isto tako dok ne navrsi jedno godinu dana, stene je hiperaktivno i hoce da se igra, da laje i da skace, tako da npr. dok si ti na poslu isto to shtene moze da ti oglodje namjestaj ili ne daj boze kablo od necega pa da zapali i sebe i stan. Psi kad su mali vezani su za vlasnika, tako da ti garantujem da ce 9 od 10 sati dok si ti odsutan da cvili i laje i da zabavlja komsije o jadu. Isto tako pas se razboli pa ga ne mozes samoga ostaviti kuci ako ima proliv ili povracanje nego moras biti sa njim da to ocistis ili da ti se ne ugusi ili dehidrira, to znaci da ces ponekad morati da izostanes sa posla i tako dalje da ti ne nabrajam. Ako hoces bicu vise nego srecan da ti ispricam sta jos moze da te zadesi kao vlasnika.

    Da zivis sa zenom, djevojkom ili familijom bilo bi ok, ali vjeruj mi samo ces sebi napraviti veliki problem i onda ces se dovesti u poziciju da psa vodis u azil ili dajes na udomljavanje. Mislim vjerujem da si ti sposoban izorganizovati zivot, samo ti prijateljski dajem savjet sto se kaze najgori moguci scenario.

    Posto je ona grupa Ruka Sapi na fb puna fotki i statusa tipa : Udomljavam rotvajlera 6 mjeseci, psu 2 godine potreban dom i tako to...
    One Ring to Rule them all...

  10. #460
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Eeeeevo ja moram malo i da podrzim kolegu, iako ja vjerovatno to ne bih mogao, jer sam prilicno neorganizovan sam po sebi a pas to ne trpi.
    Drug ima staforda, zivi u stanu, pas je posle par mjeseci naucio da se ponasa u odsustvu gazde.
    Ali taj pas mora da se proseta ujutru u 6 sati prije nego podjes na posao i ceka u 4.00 pored vrata da otvoris da istrci i sat-dva da se provodi vanka.
    Sad funkcionisu bez problema ali je prvih par mjeseci bilo kriticno po namjestaj.

    Ja sam recimo planirao da svako jutro prije posla izadjem sa psom u setnju.
    Cim je zazimilo omilio mi je krevet, jos tih uru vremena, do kasno ostanem uvece i ne mogu posle da funkcionisem, a pas :/ cuti i trpi.
    Last edited by dub_c; 28-01-15 at 18:03.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  11. #461
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Black, opusti se. Nema razloga da se pravi frka. Odmah ću ti reći da nisi u pravu kad kažeš da 90% vlasnika drži pse na vez i da ih 15 sati ne gleda. Naravno da ima takvih slučajeva, al' to su uglavnom ljudi koji pse drže čisto da im laje oko kuće i takve uopšte ne ubrajam u ljubitelje pasa. Deset sati je mnogo za psa da bude sam. Nemoj da upoređuješ svoje uslove sa uslovima u azilu jer onda upoređuješ koji je manje loš, a ne koji je dobar. Psi su društvena bića i jednostavno bi patio i bilo bi mu previše dosadno. Velike šanse da bi lajao od muke, pravio nered u stanu i sl. Ne pričam ovo napamet, već znam baš veliki broj takvih primjera. Ti dođeš sa posla ili šta već posle 10 sati, možeš ga izvesti vani sat vremena i to je to. Iskreno mi reci, da li misliš da je dovoljno da se psu posvetiš sat, dva dnevno?
    Može li se pas tako držat? Može. Je li dobro za psa? Moje mišljenje je da nije.
    Last edited by Lackie; 28-01-15 at 18:44.

  12. #462
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O cemu pricas zenska glavo, kakvu crnu tugu i depresiju?
    Kakva tuga i depresija? Psi zele drustvo, za njih je samoca jako stresna.
    Koja je razlika da je u stan 10 sati ili da je na vez 15 sati kao 90% vlasnika sto radi?
    Netacna informacija.
    Uz najbolju iskranu kao sto vec rekoh, bezuslovnu ljubav i paznju kad se dodje sa posla?
    Ta tvoja "paznja" moze trajati sat i po vremena dnevno max, ljudi su sve objasnili.
    Sto radis ti u zivotu? Sjedis sa psom po citav dan? Zivis od socijalne pomoci? Ili ga ostavis nekome iz kuce koga boli ona rabota za njega i ne okrene se tih 8-10 sati? Psu je isto onda bio sam ili sa nekim kad nema onoga na koga voli.
    Svako ko malo ozbiljnije prati ovaj pdf odlicno zna sto ja radim i kakve zivotinje drzim i zasto ih drzim.
    Ja nisam ovdje zbog savjeta vec ti, kad si dobio odgovore na svoj post ne treba da reagujes tako kako reagujes.
    Ali ako ti kazes da je bolje da taj pas sto bih ga ja uzeo lipsa u box neciji ili u azil ili pod tockove...Onda si bas super ljubitelj zivotinja
    Nema potrebe da sudis o mojoj ljubavi prema zivotinjama, jer ja se dokazujem djelima i nemam potrebu bilo kome da se pravdam.
    Razlika je jasna, taj pas sto ga ti planiras uzeti nije ni u boksu, ni u azilu, koliko sam shvatila ti zelis kupiti psa, i ko kaze da ce on zavrsiti u azilu ako ga ti ne uzmes?
    Ovo sto si napisala je vec bezobrazluk prve vrste. Ko si ti da sudis sto bih ja uradio sa psom oli mi objasniti frustracijo?
    Ko je frustriran ovdje - jasno je.
    Ti stvarno mislis da tvoj pas nece lajati i buditi komsiluk u sred noci nakon cijelog dana u stanu?
    I stvarno mislis da se komsije zbog toga nece zaliti?
    I zaista mislis da ce bilo ko od nadleznih imati milosti za tvog ljubimca? (ako ih komsije kontaktiraju, a u mojoj zgradi npr to je redovno)
    I mislis da ce on biti miran kao bubica nakon jednog sata setnje?
    Ono sto ja i ostali ljudi ovdje pokusavamo da ti kazemo jeste da ce se taj pas pojesti od muke, zelio ti to ili ne. Ne mozes zamisliti koju energiju psi imaju, posebno kad su mladji.
    Ja sam oglodan namjestaj navela kao primjer, ne mora znaciti da ces ga zbog toga poslati u azil.
    Svi savjeti ovdje su dobronamjerni, poenta je da bez obzira na dobru volju nekad ne ispane sve kako covjek zeli.
    I moram citirati jednu fenomenalnu recenicu, posto vidim da svi pominjete azil:

    Nemoj da upoređuješ svoje uslove sa uslovima u azilu jer onda upoređuješ koji je manje loš, a ne koji je dobar.
    Last edited by Daljina_; 28-01-15 at 23:58.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  13. #463
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Jedino sto mi je gore od ovih sto napuste psa su ovi koji pod plastom zastite pasa pokusavaju ubijediti da su samo oni u pravu i da svaki pas koji nije uzet iz azila nije za drzanje . Otvorise se silni azili , i neko dobija ne male pare za to ali ne vidim nesto bas uspjeha, ako pod uspjehom ne smatramo to sto ih tamo uspavaju a na ulici ubiju.
    Za sve godine na forumu nikad nijednog clana nisam stavio na ignor ali nick daljina sam stvarno morao . Toliko netacnih informacija , toliko agresivnog branjenja svog stava nisam vidjeo na ovaj forum (doduse forum politika ne posjecujem) .

  14. #464
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rece covjek koji je u raspravi sam sebe pokopao, a nije imao nijedan jedini argument da dokaze ono sto tvrdi.
    Iskusno, nema sta.
    A da ne pominjem sve gluposti koje plasira.
    I uporno me svrstava u organizacije kojima ne pripadam.
    Last edited by Daljina_; 29-01-15 at 01:56.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  15. #465
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je dlaina nesto na moj racun . Evo slozicu se sa doticnom da sve nas odgajivace rasnih pasa (koji ulazu i trud i vrijeme i novac da bi odrzali i poboljsalji odredjenu rasu ) pohapsiti a pse nam oduzeti i odvesti u azil . Jer da nema nas na zemlji bi vladao mir i blagostanje . Naravno svi da uzmemo mjesance to pod obavezno .

    Cekam samo kada ce u duho novoepropskog poretka da krena ista ta prica sa djecom . Molim vas niko da nema svoju djecu svi da uzimamo napustenu djecu .

    A da volio bi da mi odgovore ovi koji imaju slicna razmisljanja kao doticna . Koliko vremana treba da posvetimo svojim psima da bi bili srecni (naravno posao , djecu i druge obaveze cemo zanemariti)

  16. #466
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ne branim nikog, totalno sam neutralan, ali ako ti možeš da staviš nekog na blok zbog iznijetog mišljenja... Ne znam čemu pričamo onda. Ti si, pretpostavljam pronađen u njenoj priči, počeo da braniš suprotno mišljenje. Mislim da nešto nije u redu sa mozgom koji ništa strašno ne vidi u činjenici da pas bude sam u stanu deset sati dnevno ili nema osjećaj koliko je deset sati. Ne odnosi se ovo ni na koga konkretno, niti mi je cilj da vrijeđam, jednostavno konstatujem. I malo mi je čudno za osobu koja drži psa da brani stav "ispuniću sebi želju i zadovoljiti svoju potrebu, a oće li osnovne potrebe psa biti zadovoljene nije bitno".

  17. #467
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Jedino sto mi je gore od ovih sto napuste psa su ovi koji pod plastom zastite pasa pokusavaju ubijediti da su samo oni u pravu i da svaki pas koji nije uzet iz azila nije za drzanje . Otvorise se silni azili , i neko dobija ne male pare za to ali ne vidim nesto bas uspjeha, ako pod uspjehom ne smatramo to sto ih tamo uspavaju a na ulici ubiju.
    Za sve godine na forumu nikad nijednog clana nisam stavio na ignor ali nick daljina sam stvarno morao . Toliko netacnih informacija , toliko agresivnog branjenja svog stava nisam vidjeo na ovaj forum (doduse forum politika ne posjecujem) .

    U CG nema bez jedan jedini oficijelni azil u Podgorici i niko tu ne uzima grdne pare nego se nesretni volonteri o jadu crnom zabavise da nabavljaju odrzavaju, pomazu u udomljavanju. Evo ti podatak da je samo prosle godine uspavano skoro 2000 pasa lutalica.

    Pogresno je misliti da je pas lutalica mjesanac. Ima ih, ali vjeruj mi da isto tako ima dosta i rasnih pasa koje vlasnici samo puste na ulicu ili dovedu u drugi grad i ostave. Evo ja ti garantujem da nema mjeseca da na Zabljaku neko ne ostavi rasnog kera. Setao sam moje kerove na Crno jezero, dosao je lik i pustio prelijepog braon labradora koji je dosao da se igra sa mojim psima. Covjek je bio 10m od mene i od jednom se izgubio, nije pozvao kera ni nista samo je nestao. Posli smo u centar i bili sa psom jedno 3-4h a ko zna Zabljak zna i da centrom moras proci dje god da krenes. Objavili smo po svim fb grupama itd niko se nije javio i psu smo nasli udomitelja posle 10ak dana.

    Sad u azilu ima vucjaka, sar planinaca, dobermana, spiceva, rotova, cega hoces. Ljudi kupe psa 500eur i posto su plitki mozgovi onda ne znaju sta ce sa njim, onda majka ili tata kazu ili ti ili on, onda se ne svidja djevojci, ili je pas pogresno treniran pa napada djecu po komsiluku. Daleko smo mi od svijeta ali po svijetu se ide u tvorza ili se placa dobra novcana kazna za napustanje ljubimca.


    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Pretpostavljam da je dlaina nesto na moj racun . Evo slozicu se sa doticnom da sve nas odgajivace rasnih pasa (koji ulazu i trud i vrijeme i novac da bi odrzali i poboljsalji odredjenu rasu ) pohapsiti a pse nam oduzeti i odvesti u azil . Jer da nema nas na zemlji bi vladao mir i blagostanje . Naravno svi da uzmemo mjesance to pod obavezno .

    Odgajivace pasa koji odgajaju radi dalje prodaje gledam kao na svinjare. Proizvodjace mesa za svakodnevnu upotrebu. Koliki licimjer treba da budes pa da kazes da to sto radis, radis radi boldovanog a ne radi zarade?
    One Ring to Rule them all...

  18. #468
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo slozicu se sa doticnom da sve nas odgajivace rasnih pasa (koji ulazu i trud i vrijeme i novac da bi odrzali i poboljsalji odredjenu rasu ) pohapsiti a pse nam oduzeti i odvesti u azil . Jer da nema nas na zemlji bi vladao mir i blagostanje
    Ja ovo u zivotu, ali u zivotu svom nikad nisam rekla, od samog starta mi pripisujes ono sto nisam rekla.
    Ako ne podrzavam podjelu na rase to ne znaci da smatram kako "rasni" psi treba da zive u losim uslovima, i kako ne treba da imaju svoj dom.
    Smetaju mi bezdusnici kao sto si ti koji pare zivotinje do besvijesti i od njihovih potomaka zive.

    I ako sam ti vec na ignore listi, onda prestani da komentarises moje postove. Toliko o navodnom ignorisanju mene.
    Opet samog sebe pokopavas.
    Last edited by Daljina_; 29-01-15 at 11:09.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  19. #469
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    koliko ja znam ovdje u Bd ima azil , nije se mogla zemlja dobiti dzabe a niti se izgraditi . Znaci pare kapaju . e sad kome i kako to nek vide druge sluzbe .

    Da bas radi boldovanog . Opet gadjate pogresno . Da li je proizvodjac automobila kriv sto se neko slomi ? Da li je odgajivac kriv sto neko napusti psa ? Shvatate li vi da sa tom agresivnom kampanjom postizete kontraefekat .
    Da li cete nam zabraniti da imamo svoju djecu ? Da li je to sledece ?

  20. #470
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Zavisi oćete li ih prodavati...
    #fakenews

  21. #471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    koliko ja znam ovdje u Bd ima azil , nije se mogla zemlja dobiti dzabe a niti se izgraditi . Znaci pare kapaju . e sad kome i kako to nek vide druge sluzbe .

    Da bas radi boldovanog . Opet gadjate pogresno . Da li je proizvodjac automobila kriv sto se neko slomi ? Da li je odgajivac kriv sto neko napusti psa ? Shvatate li vi da sa tom agresivnom kampanjom postizete kontraefekat .
    Da li cete nam zabraniti da imamo svoju djecu ? Da li je to sledece ?

    Stani bolan polako kome kapaju pare kad su azili u vlasnistvu Komunalnog preduzeca? Znaci nije privatno vlasnistvo i nema donatora da to podrze.

    Mislim da je taj u Budvi zatvoren ili nesto tako a evo kako kapaju pare.




    U svakom slucaju uvijek cu dok sam ziv imati pse i uvijek cu spasiti jedan nevin zivot iz azila nego puniti dzepove uzgajivacima koji na pse gledaju kao na robu. Smatram da su upravo uzgajivaci sa hiperprodukcijama i konstantnim parenjem doprinijeli stanju sa lutalicama kao sto je sada. Otvori se tender moze stene labradora da se uzme za 20-30eur, ima odgajivaca sto ih dzabe dijele. Neki mozak donese kuci djetetu od 5 godina stene labradora da se igra, posle pola godine taj labrador poraste i prestane da im bude zanimljiv i zavrsi na ulici.

    Situacija sa lovackim psima je ista. Uzmu srpskog gonica za 50eur i onda skontaju koliko rada treba da bi se spremio ker i onda ih puste na ulicu. Zbog toga je toliki broj lovackih pasa i mjesanaca lovackih po azilu.



    A kakav kontraefekat se postize? To sto odgajivaci pasa ne prave pare kao sto su ranije pravili? To sto se podize svijest kod ljudi da je pas, PAS. Bez obzira koja je rasa. Voljece te i ti ces njega voljeti bez obzira jel tibetanski mastif ili je dzukela zvana Rajo. Zao mi je sto posao ne ide, to je na srecu stotine pasa i stenadi koje su udomljeni ove godine samo preko grupe RUKA - SAPI
    Last edited by Gandalf_White; 29-01-15 at 11:15.
    One Ring to Rule them all...

  22. #472
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Prvo a mislim da i sam znas da pas nije pas . Svaki pas ima neku svoju ulogu . neki su stvoreni za lov , neki za zabavu , neki za vodjenje slijepih , neki za odbranu . To je jedan od razloga zasto treba da postoje rasni psi . Ajde molim te izaracunaj koliko mene kosta jedno stene engleskog buldoga ? jednom godisnje 3-5 stenadi .
    I naravno da stvarate negativno raspolozenje . ne kod odgajivaca jer oni pravi ce uvjek imati kupce i njih ne brine mnogo vasa prica .
    Nisi mi odgovorio da li je proizvodjac automobila kriv sto si ti nedaj Boze imao sudar ?
    ili je mozda neko drugi kriv .
    umjesto da svu energiji usmjerite da se kazne oni koji zlostavlaju pse vama su odgajivaci problem .

    Kazes stotine pasa je samo od vas udomljeno . mozes li mi reci koliko je pusteno ? ili od vas pse uzimaju vanzemaljci a od odgajivaca neki drugi ?

  23. #473
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Daljina, nacin na koji ti ljudima stavljas rijeci u tastaturu je zabrinjavajuci. Po tebe samu. Izgorece te ta frustracija jadna ne bila, cini nesto od sebe. Ja sam specificno naveo da ne zelim da kupim psa vec da usvojim jednog, a ti me optuzujes za obrnuto iako si procitala siguran sam, posto vidim da si dokona i imas vremena da razlazes moje postove na proste cinioce i pravis show.

    @Gandalf, ako ti mislis da Ruka Sapi strasna grupa, podji na grupu e peticije montenegro. Tamo imas gomilu dobrih i savjesnih ljudi koji se godinama bore sa ovima ZLOČINCIMA, koji vrse prodaju rasnih pasa iza zavjese, koji su usmrtili 10.000 kerova. Jeste miko moj dobri, 10.000 pasa.

    Sve ti je jasno kad se do skoro u azil nije moglo bez par sati cetvrtkom. Ostalih 6 dana u nedjelji, sve rasno sto ima se prodaje ili salje za Njemacku da sluze za monstruozne svrhe, ostalo se ubija.

    Dakle da BUDE SVAKOME JASNO, ne optuzujem sve ljude sa te grupe, ima i tamo dobrih i savjesnih ljudi sigurno. Ali odredjeni broj ljudi uzima grdne pare na kerove i to je jasno kao dan. Kad sam pitao na tu grupu sto se desava sa kerovima tim i tim, samo su me banovali. Kao Vučićev rezim krv ti jbm...




    @Lackie, okle ti da imam sat vremena dnevno? Ujtro ga prosetas 30-45 min na zoru, dodjes doma oko 6 i imam do 12 vremena. To je mnogo vise od sat vremena i mnogo vise nego sto prosjecni vlasnik psa u CG posveti svom drugaru.

    ALI, ako kazete da je psu bolje da ga ubiju u azil i drze pod kljuc, da jede SOPSTVENA *****, jeste jeste SOPSTVENA *****, onda bice da ste vi pametni a ja lud.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  24. #474
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    p.s.Zamolio bih sve ucesnike u raspravi da me izostave ubuduce, ili neka pisu u prazno jer se ja povukujem od ovog momenta. Ne mozes pricati sa ljudima kao sto je Daljina nikako
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  25. #475
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Daljina, nacin na koji ti ljudima stavljas rijeci u tastaturu je zabrinjavajuci. Po tebe samu. Izgorece te ta frustracija jadna ne bila, cini nesto od sebe. Ja sam specificno naveo da ne zelim da kupim psa vec da usvojim jednog, a ti me optuzujes za obrnuto iako si procitala siguran sam, posto vidim da si dokona i imas vremena da razlazes moje postove na proste cinioce i pravis show.
    Ti si rekao da zelis psa odredjene "rase" koja odgovara tvom stilu zivota, pa oces li ga kupit ili usvojit poenta oko ovoga sto smo pisali je ista.
    Navodis bostonskog terijera kao primjer, nesto ne vjerujem da ce ti ga neko poklonit ako se odlucis za njega.
    A ti si jedini koji iz mojih postova zakljucuje da sam frustrirana i dokona, to najvise govori o tebi samom.
    Last edited by Daljina_; 29-01-15 at 12:07.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Page 19 of 22 FirstFirst ... 91516171819202122 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ruka Sv Jovana u Rusiju, zasto ne u Vatikan?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 12-06-06, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •