Results 1 to 22 of 22

Thread: Trazim muzjaka labradora za parenje

  1. #1
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Trazim muzjaka labradora za parenje

    Jos uvijek razmisljam da li da parim ovu moju zenku labradora sada ima godinu i mjesec i tjeranje ce joj uskoro,to je vec drugo tjeranje .
    inace nije ocijenjena jer nije vodjena ni na jednoj izlozbi i zute je boje.
    ali bih je pario sa crnim muzjakom.
    ja ocekujem tjeranje za za nekih najkasnije mjesec ,a vjerovatno i mnogo prije.
    tako da i ako je parim mozda je povedem na neku izlozbu,na glavu zete ili pg.
    e sad molim vas da me posavjetujete da li da je parim i sta mi sve treba kanije i kakvi uslovi za stenad i naravno neka mi se jave muzjaci labradora crne ili braon eventualno ridje ,zute ne.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne trci da uparis tako mladu zenku, pusti je da odraste jos malo. godina i mjesec dana?to je pre pre premlado da se pari i nema potrebe da to radis. u medjuvremenu je izvedi da dobije ocjenu i pogledaj muzijake koji se izlazu pa sam izaberi, prouci malo njen rodovnik,konsultuj se sa iskusnim ljudima i vidi kakav bi joj muzijak odgovarao.
    druga stvar, ako ti kuja ne nosi cokoladni gen zasto bi je pario sa cokoladnim muzijakom? samo rizikujes da dobijes zute stence sa losim pigmentom.
    cokoladna boja je recesivna sto znaci da se cokoladno stene moze dobiti samo ako oba roditelja nose cokoladni gen.
    za odgajanje stenadi ti treba sto sta...posebna prostorija za kuju i stence ispred koje ce biti otirac natopljen sredstvom za dezinfekciju. onda kotilica u kojoj je stenci biti posto se rode i u kojoj ce ih kuja dojiti. tu ostaju do neke 4 nedelje dok vec ne ocvrsnu malo i ne pozele da setaju okolo. tada otprilike treba da prime prvu vakcinu i pocnu sa prihranjivanjem kako bi se polako odvikli od sisanja i ostavili kuju da se oporavi.
    sa 8 nedelja mogu da idu u nove domove. prethodno (ili naknadno, sve zavisi od tvojih finansijskih mogucnosti i dogovora sa buducim vlasnicima) treba da stencima izvadis papire (jedan pedigre je oko 20 eura ja mislim).
    prije svake vakcine steci se moraju ocistiti od unutrasnjih parazita.
    imaj na umu da sve ovo (parenje, trudnoca, okot, podizanje stenaca) kosta poprilicno i moj ti je savjet da se ne upustas u to ako nisi siguran da ces moci finansijski da izdrzis.
    znaj da i kuju moras dobro paziti prije parenja i nakon toga. takodje je moras ocistiti od parazita i vakcinisati protiv zaraznih bolesti prije nego je uparis. u toku trudnoce moras je kvalitetno hraniti, nakon okota takodje, uz dodatak vitamina koji ce joj pomoci da se oporavi.
    jedna moja poznanica sa drugog foruma, koja ima odgajivacnicu labradora je dobro rekla: "imajte u vidu da svaki put kad je zenka skotna, njen zivot i zivot stenaca je u vasim rukama, jer se nikad ne zna sta moze da podje po zlu."
    ja ti savjetujem da potrazis na internetu i u knjigama sve o parenju, skotnosti, odgajanju stenaca...da se upoznas dobro sa citavim procesom, a da za to vrijeme pustis kuju da fino odraste i da oboje budete spremni za sve ovo.
    pozdrav!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izvini kako ja mogu znati kakve gene nosi moj pas kad u papirima ne pise koje su mu boje bili roditelji a ni ostali preci.
    neko pari zenke i na prvom tjeranju pa mislim da sada nije rano ,ona je odrasla skroz i vise nece rasti.a i ako je ne bih pario na ovom drugom tjeranju zao bi bilo da ceka do 4 jer na treecm necu biti u mogucnosti da je parim.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kad bi se raspitao znao bi.od koga si je kupio?koje su joj boje roditelji? ne znam zasto mi odgovaras tim tonom, da si se potrudio da nesto naucis o psima, znao bi ko su i kakvi su ti "ljudi" koji zenke pare u prvom teranju i koji je to sok za organizam koji jos odrasta i razvija se.
    Pa sta ako neces moci da je uparis u trecem?cetvrto je idealno za zenku, tada dostize potrebnu zrelost.
    ako ti kuja nema poznate pretke cije fotografije mozes naci na internetu i proveriti da li je neko od njih nosilac cokoladnog gena, onda ne vidim zasto bi je pario sa cokoladnim psom? jer su u tvom slucaju sanse da dobijes coko stence vrlo vrlo male a da ces dobiti zute sa losim pigmentom (sto je kod labradora diskvalifikaciona mana) su vrlo vrlo velike. pa ti vidi isplati li ti se taj rizik. tvoj pas - tvoja stvar.
    ja imam zenku i iz najbolje namere ti dajem savjete i govorim sve ono sto sam naucila, zato mislim da nije fino da mi ovako odgovaras jer to ispada da zalud trosim i svoje vrijeme i dobru volju na nekog ko ne zeli da nauci i razmisli o svemu dobro.
    kazem ti, pari je kad hoces, to je tvoj pas i tvoja briga, sve sto ti pisem pisem iz najbolje namere prema tebi i tvojoj ljubimici.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    izvini kako ja mogu znati kakve gene nosi moj pas kad u papirima ne pise koje su mu boje bili roditelji a ni ostali preci.
    neko pari zenke i na prvom tjeranju pa mislim da sada nije rano ,ona je odrasla skroz i vise nece rasti.a i ako je ne bih pario na ovom drugom tjeranju zao bi bilo da ceka do 4 jer na treecm necu biti u mogucnosti da je parim.
    Naljuti se covjek

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    neko pari zenke i na prvom tjeranju pa mislim da sada nije rano ,ona je odrasla skroz i vise nece rasti.a i ako je ne bih pario na ovom drugom tjeranju zao bi bilo da ceka do 4 jer na treecm necu biti u mogucnosti da je parim.
    Neko sam sebi puca u glavu... Ali to ne znaci da moras i ti isto tako... Greota je pariti kuju prije treceg tjeranja, a mislim da je neko pravo vrijeme za prvo parenje oko trece godine. E sad ako ti se zuri zbog novca koji ces dobiti prodajom stenaca, jasno je sve... Eto ja imam kuju, sad ce joj drugo tjeranje, i muzjaka koji je jako star sa kojim zelim da je parim. A taj muzjak ako "ode" od te krvi ja vise nikad necu naci muzjaka, jer je on jedan jedini... Pa ipak cekam bar to cetvrto, i to samo zbog muzjaka za koga je svaki dan rizik... A ti ne znas prvo ko je tvoja zenka, odnosno ko su joj pretci. Pojma nemas sa cim da je paris, nego trazis po forumu... a pazi sad: zuri ti se...

    A ukupno gledano po ovome sto si pisao na ovoj temi, mislim da uopste nijesi spreman da odgajas. Sustina odgoja nije u tome da se dobiju kucici, vec da se dobije nesto bolje od roditelja. Mozda je malo grubo, ali sam bio iskren.

    PS: djevojka ti samo rece normalnu stvar, a ja mislim koliko god da pitas, neces naci nekog ko ce ti reci "uu super, sto prije to bolje..."

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram se malo ukljuciti na ovu temu....Individualno je kada neko zeli da dozvoli parenje(u ovom slucaju je kuja u pitanju)svom ljubimcu.Mislim da je prvo trebalo pitati(ako se nezna nije sramota pitati) da li kuja u ovom dobu razvoja moze da se uparuje.Ako je u pitanju drugi nagon a stara je trinaest mjeseci da li moze da se propusta i drugi put,i konacno da skratim na koji naci se kuja hrani i cuva dok je skotna i stenad kada dodju podizu.Moji odgovori suA kuja moze da se pripusti muzjaku,ali nije dobro radi njenog daljeg razvoja.Moze ako je kuja izuzetno krupna,ili razvijena pa se na taj nacin zaustavlja njezin razvoj.To se radi u slucaju da ce pas(kuja) ako vidite da izadje iz standarda pa se kako sam kazao na taj nacin zaustavlja rast a bogami i razvoj.Kujama je idealno vrijeme za uparivanje sa osamnaest mjeseci pa na dalje.Sto se tice uparivanja sa cokoladnim Lab-om,nije dozvoljeno iz razloga koji je navela Gruna,moze crni-crni,crni-zuti,zuti-crni.Oko izbora muzjaka najbolje je ici malo po izlozbama,ili internetu,raspitati se,pogledati muzjake,izabrati nekog(obavezno pas koji je imao parenja) pa onda propratiti sta taj pas dava i iz koje kombinacije,odnosno sta i kakvo ima nasledstvo(pogledati ako se moze neko stene iz ranijih parenja).Mora se takodje znati da nije sve u muzjaku.Odredjene recesivne odnosno nasledne gene,kako dobre tako i lose daje i zenka,ali o tom potom.Kao sto rece Spale nije sustina da se ponovi roditelj,nego se trazi bolje iz legla.Zbog tih stvari se i rade linijska parenja.Konacno mora se biti spreman na odricanje od puno stvari jer kuja i stenad to zahtjevaju,ako se zeli zdravo i uspjesno leglo.Poooz.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prva stvar gruna nisam odgovorio nikakvim tonom ,nego sam pitao kako da znam koje su boje roditelja.
    i kazes idealno je da se pari oko 3 godine jer je tada najbolje,a zar ne mislis da je malo mucenje za nju da ceka toliko,i objasni mi kako se u prirodi pario pas ili ti vuk je li zenka cekala dok napuni 3 godine.kao drugo niste me shvatili ne parim je da bih dobio nista drugo zelim da dobijem samo simpaticne stence ,od kojih bih nekoliko prodao nekoliko dao,i ne pravim nikakvu odgajivacnicu.i ne parim je zbog para nego eto cisto ako je ne budem pario na ovom drugom morace da ceka cetvrto.
    i najvise bih voliuo da dobijem mijesano zute i crne.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prva stvar Nemanja, sad opet odgovaras takvim tonom i onda si, procitaj svoje postove pa malo razmisli i zapitaj se zasto nisam ja jedina koja je to pomislila vec i ostali koji su ti odgovorili.
    druga stvar tvoj pas nije vuk - ne zivi u divljini, u coporu, ne hrani se sam(nije lovac), ne podnosi teske zivotne uslove bez pomoci covjeka zato me se manite vise sa tim pricama o vukovima, osim ako zaista nemate jednog u dvoristu.
    pitas kako da znas koje su joj boje roditelji?pa jesi li video roditelje kad si je kupovao?jesi li bar pitao odgajivaca koje su boje roditelji? nisi, jer da jesi ne bi postavljao takva pitanja po forumu.
    niko te nije optuzio da zelis da zaradjujes na stencima, neko je samo pitao da li zbog toga zuris sa parenjem. jesu li ti svi normalno i fino napisali svoja misljenja i iskustva i umjesto da to procitas i razmislis zasto ti je troje ljudi reklo istu stvar a to je da se zenka ne pari u drugom tjeranju, ti mi drcno odgovaras kao da ja ovdje ne pokusavam da ti pomognem. uostalom sta si ocekivao ti kad si postavio pitanje nego da ti se odgovori iskreno i onako kako je?

    jos jedna stvar tjeranje za kuju nije mucenje, to je prirodna stvar koja postoji i kod zene i to je prosto nacin nakoji funkcionise organizam onako kako je priroda uredila i tu nema nikakvog mucenja.
    lose je za zenku da ostane skotna sa godinu dana.ostavi je da na miru odraste i pari je u cetvrtom tjeranju jer se ono i preporucuje za prvo parenje.

    i jos nesto za vukove....samo alfa muzijak u vucjem coporu ima potomstvo. i bira jednu zenku koju ce pariti. a sta mislis koliko zenki ima u coporu? svaka koja nije izabrana nece imati potomstvo. vidis sta sve priroda radi.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    juri eto tako nick taman nek se vole djeca , ima finoga muzjaka
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shvatam da ocete da pomognete ,ali se neslazem sa vasim misljenjem ,i nisam rekao da je mucenje za zenku tjeranje,ali samim tim sto ona tada zeli da se pari dovodi se u situaciju da oce da pobjegne da bi se parila zasto bih joj ja to uskracivao do 4 tjeranja.
    a sto se tice roditelja pas mi je stigao iz srbije nabavio mi ga je sheep sa foruma i stvano nisam pitao koje su mu boje roditelja.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zenka ti nece bjezati da bi se parila. ako se ne slazes sa misljenjem ljudi koji su vise upuceni nego ti, sto kog djavola pitas, imas na forumu minimum 5 vlasnika muzijaka labradora, posalji im pp pa pari do mile volje.
    odjavljujem se iz ove teme.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nego zbog cega ce bjezati.
    sada ti meni odgovaras sa nekim tonom,ja tebi u prvom odgovoru nisam koristio nikakav ton iako se ti tripujes da jesam,u drugom mozda i jesam malo ali ne toliko da se ljutis ,svako ima svoje misljenje,ja sam pitao da mi predlozite sta da radim,a ne da se svadjam.
    i ako sam pitao kako da provjerim koji su mu roditelji kad ne pise u rodovniku ,mogla si mi reci,a ne drkas mi se tu kao treba si da odes da vidis roditelje,sto nisi pitao i sl.
    Last edited by Nemanja_91; 28-07-09 at 23:17.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo klinac, pripazi malo kako pises da ne bi popio drugaciji "savjet", ok?
    da ista znas ili da bar normalno zelis da naucis nesto o psima ne bi pisao takve gluposti i nakon objasnjenja.
    onaj ko svojim tonom izaziva svadju si upravo ti, jer sam ti ja savrseno normalno odgovorila na prvi post, da bi mi ti u svom narednom uzvratio onako. ja razumevanja za neznanje imam, jer su mnogi imali razumevanja i prema meni dok sam ucila osnovne stvari, niko nije naucen rodjen, ali...neki su nauceni kulturi za razliku od drugih.

    I da, da ne zaboravim,zbog tjeranje ti kuja bjezati sigurno nece, a zbog takvog vlasnika mozda i hoce.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hajde da malo stisamo strasti!!!!!!Nemanja,niko ti nije rekao da ne uparujes kuju.To je POZELJNO.Priroda je cudo.Ja na primjer zamjeram ljudima koji sterilisu zenke samo zato sto im smeta prirodni nagon za razmnozavanjem.Nije stvar dali zelis da se tvoja kuja pari.Stvar je u tome da treba da dozvolis zivotinji da zavrsi svoj razvoj.Napisao sam u svom postu razlog,zasto i kada se u tim mjesecima dozvoljava uparivanje zenki.Svaka persona je individua,i svako po svom nahodjenju moze dozvoliti parenje.E,sada je pitanje dali je dobro i sta takvo parenje donosi u kvalitetu.Kazao si da bi zelio da nesta prodas,a nesta da poklonis.PITANJE JE STA TAKO MLADA KUJA MOZE DA DA.Ja licno te podrzavam(ne tako mladu zenku),ali moras znati da tako izlazes,svog psa raznim opasnostima.Po meni bih pricekao jos nekih pola godine,i mozda tada pripustio kucku muzjaku.Ovakva tema (dobro je sto si pitao)ne zasluzuje svadju.Rasa ne dozvoljava.Imas mladu zenku koja treba da se pari,ali i ja mislim da joj je jos jako rano.I opet ponavljam niko se nije naucen rodio.Ovo pisem jer imam licna iskustva,i zelio bih da ako je moguce poslusas dobro namjerne savjete.Poooooz.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vec dva dana pratim pomenutu raspravu, pa hajde rekoh da se i ja malo uključim. Prvo, Gruna i Looney svaka čast na debelim živcima, mada koliko vidim trošite se nepotrebno jer se čovjek "ne da" razlogu. Kao drugo Nemanja 91, vrati se na svoj prvi post-čini mi se da si tražio savjet,koji su ti ovi ljudi ovdje nesebično dali.Mada koliko vidim, tebi je izgleda trebao neko da se malo svađaš,raspravljaš a ne neko s kim možeš da razmijeniš mišljenje.Ako je tako, nije u redu da uzaludno trošiš vrijeme ljudi koji hoće da ti pomognu, a posebno Grunino jer koliko sam dosada primijetila na ovom i drugim forumima,cura se mnogo trudi iz čiste ljubavi da pomogne svima koji imaju labove, i to ne samo labove nego i druge pse. I meni je pomogla sa par savjeta oko mojih goldena. I umjesto da cijeniš tako nešto, ti se ponašaš tako kako se ponašaš.
    Iz svega ovoga može se izvući samo jedan zaključak- Da tebe i nije baš nešto puno briga za svoju kuju, da si vidio tamo neke slatke štence i rekao-"ha,hoću i ja ovako nešto", itd.Jer da je drugačije ti bi prije,prije svega razmišljao kada je za nju najbolje da se pari, da ne ugroziš njeno zdravlje razvoj i slično,jer ne samo što je sa godinu i dva mjeseca fizički nespremna,već je i psihički premlada za materinstvo.Svako ko se ozbiljno bavi uzgojem recice ti to isto,tj. recice ti da se ne preporucuje pariti kuju prije druge i poslije osme godine života,kao ni često,jer je to iscrpljuje i utiče na njen životni vijek.
    Eto sad i ja potroših svoje vrijeme....Nema veze,ipak mi nije zao...A ti se vrati na pocetak i procitaj sve postove jos jednom,jer imam osjecaj da ih nisi ni procitao kako treba...Mozda shvatiš...Pozdrav!
    Last edited by taurmina25; 29-07-09 at 01:30.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vec dva dana pratim pomenutu raspravu, pa hajde rekoh da se i ja malo uključim. Prvo, Gruna i Looney svaka čast na debelim živcima, mada koliko vidim trošite se nepotrebno jer se čovjek "ne da" razlogu. Kao drugo Nikola 91, vrati se na svoj prvi post-čini mi se da si tražio savjet,koji su ti ovi ljudi ovdje nesebično dali.Mada koliko vidim, tebi je izgleda trebao neko da se malo svađaš,raspravljaš a ne neko s kim možeš da razmijeniš mišljenje.Ako je tako, nije u redu da uzaludno trošiš vrijeme ljudi koji hoće da ti pomognu, a posebno Grunino jer koliko sam dosada primijetila na ovom i drugim forumima,cura se mnogo trudi iz čiste ljubavi da pomogne svima koji imaju labove, i to ne samo labove nego i druge pse. I meni je pomogla sa par savjeta oko mojih goldena. I umjesto da cijeniš tako nešto, ti se ponašaš tako kako se ponašaš.
    Iz svega ovoga može se izvući samo jedan zaključak- Da tebe i nije baš nešto puno briga za svoju kuju, da si vidio tamo neke slatke štence i rekao-"ha,hoću i ja ovako nešto", itd.Jer da je drugačije ti bi prije,prije svega razmišljao kada je za nju najbolje da se pari, da ne ugroziš njeno zdravlje razvoj i slično,jer ne samo što je sa godinu i dva mjeseca fizički nespremna,već je i psihički premlada za materinstvo.Svako ko se ozbiljno bavi uzgojem recice ti to isto,tj. recice ti da se ne preporucuje pariti kuju prije druge i poslije osme godine života,kao ni često,jer je to iscrpljuje i utiče na njen životni vijek.
    Eto sad i ja potroših svoje vrijeme....Nema veze,ipak mi nije zao...A ti se vrati na pocetak i procitaj sve postove jos jednom,jer imam osjecaj da ih nisi ni procitao kako treba...Mozda shvatiš...Pozdrav!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja grunu veoma cijenim jer je jedna od ljudi koji se najvise trude da pomognu i prva mi je odgovorila n moja pitanja,mein se ne cini da sam koristio ikakav ton,ja odma napisem onako kako bih i rekao nekome u oci i ne razmisljaam mnogo o tome da li sam stavio zarez ili veliko slovo i da li sam dobro srocio recenicu,sto je mozda i greska ali nevolim da sminkam svoje postove.
    tako da gruna nemas razloga da se ljutis.
    a ja ako sam rekao da zenke vole da bjeze jer sam imao iskustva sa proslom i nepricam napamet iako gruna sigurno ima iskustva dok mi ne objasni i da cinjenice da nije tako ja i dalje stojim da zenke oce da pobjegnu za muzjacima,kao i obrnuto.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NEMA SANSE DA KUJA POCNE DA BJEZI ZA MUZJAKOM.Neznam kakvo iskustvo imas sa tim(sigurno nemas kao ja jer se psima ozbiljno bavim mnooooogo godina).Zato sto kuje same ne TRAZE muzjake,vec muzjaci traze zenke.Pooooz.
    Last edited by looney; 30-07-09 at 01:27.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uf. umorili ste me.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci ne zelim da se prikljucujem raspravi....samo da se zna da je badi spreman za parenje :P


  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    da ne otvaram novu temu...i moj bi rot neshto da oplete... pa ako ko zna ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bishon frise za parenje?
    By Unusual Suspect in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-09, 21:08
  2. Trazi se zenka labrador retrivera za parenje
    By DJuzla in forum Kućni ljubimci
    Replies: 23
    Last Post: 05-03-09, 19:16
  3. Potrebna zenka shar peja za parenje :)
    By sanjuska in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-09, 22:19
  4. Trazim muzjaka francuskog buldoga,ocijenjenog
    By ivana78 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 06-01-09, 21:46
  5. Zene su ponekad veci muzjaci od muzjaka?
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 17
    Last Post: 23-03-08, 15:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •