Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 101

Thread: Moral, dobro i loše

  1. #76
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prvenstveno govorio o zdravim ljudima, bez nekih tezih fizickih smetnji.Naravno da tesko bolestan covjek ima i donekle poremecenu psihu, no zdravi ljudi bi trebalo da se rukovode principom samokontrole i teznjom da svoje emocije cuvaju za sebe i drze ih u sebi,i da ih iskazuju samo u slucajevima kada bi nedostatak iskazivanja djelovao nenormalno, a ne da ih iskazuju u svakoj prilici.

  2. #77
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by anarhista
    Quote Originally Posted by nihil
    Pitao sam te da li je policajac koji ubije moralan, kao i to da li je moralno ubiti u samoodbrani, pa evo da te pitam i za to da li je moralno ubiti zbog nagona za samoodrzanjem?
    Po mome NE, po tvome.. ko zna.. 8)
    Stvar je samo u tome što ljudi opravdavaju kršenje tog moralnog pravila.. Što se crkve tiče, ljudi mogu reći da je nešto moralno, iako su duboko svjesni da nije, pa ili smiruju svoju savjest time ili svjesno manipulišu time zarad lične koristi.. U pomenutom slučaju mi se čini da je u pitanju i jedno i drugo..
    Dakle, po tvom shvatanju ispada da je posao policajca i vojnika nemoralan jer podrazumijeva mogucnost da se moze, smije i treba ubiti nekoga, oduzeti mu zivot u odredjenim okolnostima. ... Nego namece se jedno kljucnije pitanje: Da li je nemoralno suprotstaviti se nemoralu nemoralnim sredstvima? A isto tako, da li je moralno ne reagovati na odgovarajuci nacin nemoralnima? I dalje, posto imamo razlicite morale, koji je pravi?
    Quote Originally Posted by anarhista
    Dakle, podrazumijeva se da se rob osjeća ugrožen čim neko gleda na njega kao stvar/životinju.. Tu nastupa nagon samoodržanja.. bla bla bla.. S druge strane, zašto robovlasnik ubija roba... Valjda je jasno..
    Je li to MORALNO :?: U skladu sa mojom gornjom pričom nije..
    Nadam se da će ovo bit dovoljno..
    Sta je jasno? Reci fino, da li je moralno da rob ubije gospodara ili da gospodar ubije roba? U robovlasnickom drustvenom uredjenju gospodar je imao i pravno i moralno pravo da sa robom uradi sta hoce, obratno, da rob ubije gospodara nije bilo ni pravno ni moralno. Medjutim, posto se promijenilo drustveno uredjenje, promijenilo se i pravo i moral, pa je ropstvo ne samo prestalo da bude vladajuce uredjenje nego je i zabranjeno. Sta se iz te price vidi? Da ne postoji jedan moral, vec svako drustvo ima svoj, a to onda znaci da ne postoji nista sto bi se opravdano moglo nazvati apsolutno moralnim. To sto ce neko nesto nazvati apsolutno moralnim ne znaci da to i jeste takvo, vec samo da on to tako zeli da bude. ...
    Evo vec duze nijesam bio na netu tako da nijesam mogao da ti odgovorim, a ni trenutno nemam puno vremena tako danijesam citao ostale postove.. Zato cu samo kratko ovaj put..
    Moje i tvoje gledanje na moral se razlikuje i to drasticno..
    Prvo, po mome postoji jedan moral ali je pitanje da li ce se on u odredjenim okolnostima, bilo da je u pitanju samoodbrana ili nesto drugo, prekrsiti..
    To je ono sto sam mislio da je bilo jasno iz mojeg posta.. No.. eto..
    Nije profesija sama po sebi nemoralna ili moralna, samo su moralni ili nemoralni postupci koji se urade u zivotu baveci se odredjenom profesijom..
    Ako bi tako gledali, nemoralno bi bilo i zivjeti jer nam zivot moze postavitit takve uslove, kao i bilo koja profesija, da prekrsimo ta pravila.. :wink:
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  3. #78
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mungos View Post
    posmatrajuci malu bebu kako izrasta u covjeka sve vishe vjerujem da se moral ipak vise uci,mada postoje stvari koje su konstanta od samog rodjenja i iste kod svakog covjeka to je ono najdublje ''ja'' odnossno ''sve''
    i dusu bih podijelio na fizicku i duhovnu.no da vidim sto ostali misle?
    i sto mislite bismo li znali sto je dobro ako ne bi smo znali sto je lose i obratno?
    ps.svjetlost vidimo al ne i mrak,sto mislite sto bismo bili da nam se to dvoje zamijeni,zvuci apsurdno al smo mozda zato ipak vise na boljoj starni.
    sad bi mi profesor reka:kako se zovesh ti? cista petica
    vidiš da lav ubija ćovjeka. Bi li ubio lava u krajnjoj isnstanci? Moral kaže da je to MUST. Ali lavovi su ugrožena vrsta. Ljudi ima da im se broja ne zna. Za prirodu i dugoročni boljitak čovječanstva bi bilo najbolje da puštiš lava na mir. Moral?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #79
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A da si ti taj čoek koga lav treba da ubije? Da li bi vikao onome ko bi pritekao u pomoć: Pušti lava na mir?

  5. #80
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    A da si ti taj čoek koga lav treba da ubije? Da li bi vikao onome ko bi pritekao u pomoć: Pušti lava na mir?
    Naravno da ne bih, no bi zapomagao da me spasi. Ali ne vidim kakve veze moj nagon za opstankom ima veze sa razumnom odlukom?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #81
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,919
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Zaboravio sam koliko su pojedini mogli da pišu.

  7. #82
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Moral,dobro i loshe

    Ono kad dodješ na temu staru 12 ipo godina i uradiš quote na neki post.

  8. #83
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ali ne vidim kakve veze moj nagon za opstankom ima veze sa razumnom odlukom?
    Ne vidim ni ja kakve veze ima moral sa onim gore u tvom postu.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ne vidim ni ja kakve veze ima moral sa onim gore u tvom postu.
    Dobro ali ti bi spasio covjeka zar ne? Zasto? Ja sam naveo argumente zasto ne. Reci sad ti zasto DA. Mislim da ce veza biti posle odgovora jasnija.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #85
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Previše ti je uopšteno pitanje. Može biti dosta različitih situacija sa tim ulogama. Čovjek koga napada lav može biti neko ko meni ugrožava život pa bi lav došao kao moj spasilac, može biti nepoznat čovjek a da ja slučajno naiđem, kao što može biti i prijatelj sa kojim sam krenuo u lov. Za onog prvog vjerovatno ne bih ni prstom maknuo, drugog bih pokušao da spasim ako ne ugrožavam sebe a za prijatelja ili još nekog bližeg bih rizikovao i život. Ali sve to nema veze sa moralom nego sa instinktivnim reakcijama.
    Last edited by brutajle; 31-08-17 at 20:42.

  11. #86
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Previše ti je uopšteno pitanje. Može biti dosta različitih situacija sa tim ulogama. Čovjek koga napada lav može biti neko ko meni ugrožava život pa bi lav došao kao moj spasilac, može biti nepoznat čovjek a da ja slučajno naiđem, kao što može biti i prijatelj sa kojim sam krenuo u lov. Za onog prvog vjerovatno ne bih ni prstom maknuo, drugog bih pokušao da spasim ako ne ugrožavam sebe a za prijatelja ili još nekog bližeg bih rizikovao i život. Ali sve to nema veze sa moralom nego sa instiktivnim reakcijama.
    Za covjeka sa kojim nemas nikakve veze. I ne rizikujes svoj zivot. Samo eto imas izbor. Pucanj u vis ne pomaze. Vidis sve i bi li ga lava odstrijelio?

    Vecina ljudi bi tako uradila. Mozda i ja ali ono sto sam zelio da kazem je da bi u toj situaciji ga spasio iskljucivo zato sto to konvencionalni moral kaze da je ispravno spasiti covjeka zar ne? Cak je taj moral toliko usadjen u nas da cemo reagovati bez razmisljanja. Ti ces reci instiktivno ali to nije instikt. Pitanje je da li moral dobro definise sta je dobro a sta zlo? U ovom slucaju ne. Pazi pricamo o ljudskom zivotu. Potegnula bi se tu i religija ali ima religija koje zagovaraju ne mjesanje u prirodan tok stvari. Mrtva trka ciji je kung fu jaci.

    Mislim da smo precesto vodjeni moralom koji kao ocjena vrijednosti nije vise aktuelan. Moral se mjenjao kroz istoriju a i sad je drugaciji od zemlje do zemlje.Vidimo koliko se danas cijeni ljudski zivot. Mozda je to novi moral koji je vise uskladjen sa razumom i cinjenicom da nas ima ka kusija pasa?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #87
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bit će prije da smo vođeni nagonima, đe moral dođe zakon, da se neki ipak previše ne zanesu. Zakone donose ljudi, a lavova nema u parlamentu. Dakle, shoot him!
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #88
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,996
    Thanks Thanks Given 
    3,239
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Skrolujem ove prve stranice iz 2004 i 2005, ao kakva je to ekipa bila tada, nema odavno ni Nihila da te u pojam ubije

  14. #89
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bih pare samo da mogu znat godine, obrazovanje i zanimanje onih @tipova@ medju prvih dvadesetak postova.
    Citam, i citam iiii zabezeknut ostah. Redom se svi slozise da se moral uci??? Ovo je fina slika kako ljudi ni ne pokusavaju da razmisljaju vec je dovoljno samo mrvicu necije sugestije i da kola krenu nizbrdo.
    Karakter je nesto sto se da usavrsavati i izgradjivati.....ali moral je nesto sto stoji u nasoj genetici i sto vise starimo on vise isplivava na povrsinu. I to bilo u vidu morala ili NEmorala!
    Mislim da ljudi grijese tako sto LAZNI moral najcesce poistovjecuju sa moralom. Lazni moral je nesto sto djeci usadjuju od najranijeg djetrinjstva u vidu vaspitavanja. Ali kad je rijec o onom pravom urodjenom moralu koji nas cini onim sto mi i jesmo u stvari i koji cini onu KRUCIJALNU prevagu KA cemu se mi okrecemo od "ponudjenih" mogucnosti.....tu je stvar MALO drugacije prirode.
    Taj moral je ogledalo nase duse i obicno je dobro skriven. URODJEN je i otkriva se u "prelomnim" situacijama!

  15. #90
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mislim da smo precesto vodjeni moralom koji kao ocjena vrijednosti nije vise aktuelan. Moral se mjenjao kroz istoriju a i sad je drugaciji od zemlje do zemlje.Vidimo koliko se danas cijeni ljudski zivot. Mozda je to novi moral koji je vise uskladjen sa razumom i cinjenicom da nas ima ka kusija pasa?
    Ne vidim kakve veze ima brojnost populacije na planeti sa moralom. Za mene je moral individualna kategorija gdje svako, na nivou svijesti koji posjeduje, procjenjuje šta je dobro a šta ne. Ne treba moral brkati sa zakonskim propisima jer pod moralno ne spada ono što ne smijemo da uradimo zbog straha od kazne već ono zbog čega bismo se osjećali loše pred samima sobom ako to uradimo ili ne uradimo. Neprivlačnoj đevojci je mnogo lakše da se diči moralnim ponašanjem kad svakako momci ne oblijeću oko nje...a da joj može biti, pitanje je kako bi se ponašala. Dakle moral nije ni ono što nijesmo u stanju da uradimo a možda bismo željeli da smo kadri za to. Moral je ono što nećemo, a mogli bismo.

    Iz ovoga što pišeš, čini mi se da ti je blizak Ničeov stav o moralu. Meni je pak bliže Kantovo shvatanje morala, tako da pretpostavljam da smo na različitim pozicijama što se ovog pitanja tiče. Ne znam da li se slažeš sa Šopenhauerovom opaskom, parafraziram, da je lako diskutovati o moralu, ali mu nije lako naći osnove.

    Zaista nije.

  16. #91
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Dobro" i "dobre namjere" su nerijetko suprotnost, sto relativizuje i "lose" cak! Ko nije dobar za sve "nije dobar", ko je dobar za sve danas je budala, ko je los za drugoga za mene moze biti olicenje dobrote......... mi smo ti koji procjenjujemo dobro i lose, sto u sustini mnogo vise govori o nama negoli o drugima! Kada sa nekim izjedes dzak soli tek onda se moze biti "objektivno" subjektivan po pitanju generalizacije, sto je jopet licno stanoviste.... dakle, pojedinacno mi mozemo kategorije dobrog i loseg vagat kako goj ocemo, ali na kraju konca komsiluk najbolje zna

    Sve je to predstava, jedino mi znamo kakvi smo!

    O medijima da i ne govorimo, od andjela preko noci naprave djavola licno, a od djavola licno jagnje. Dok su god te kategorije podlozne manipulaciji - vjerujem jedino komsiluku, i to neposrednom, koji je pratio svaki korak razvoja i rasta sto iz predstave za javnost sto iza kulisa... Lose u ljudima inicijalno ne postoji, ono se stice, a danas sve vise i trenira... namazanost kao takva, strucnjaci svoga posla. Koliko samo pojava znam koje odisu nekim unutrasnjim mirom a zlo nezabiljezeno, kao i nervoza za u udzbenike koji su za na ranu da se stave.

    S tim da je u biznisu i politici . . . . . . postalo potpuno, ma poootpuno normalno da se i terorizam cak svrsta u "normalno" sto uvelike nadilazi kategorije loseg i dobrog, stavise pod paradigmom danasnjice sve to prodje i neopazeno, koliko je to ustvari postalo uobicajeno, jer jelte zakoni i predstavnici zakona odlucuju ko je dobar a ko los. Jer kada vlast laze narod to se zove politika, a kad narod laze vlast to je krivicno djelo... tako da se malo ko moze oduprijet onome da "hiljadu puta ponovljena laz postaje istina", a kako vecina odlucuje - i ziivot pojedinca tome na kraju konca robuje i od toga zavisi, jopet se potvrdjuje ono da zivot kao masovna pojava pripada masi a ne pojedincu. Samo da je nama hljeba i igara......

    Toliko o moralu danas, tj. PREDSTAVI MORALA!!!
    Last edited by Xerxes; 01-09-17 at 20:52.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #92
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Xerxes ovo što si rekao....."Sve je to predstava, jedino mi znamo kakvi smo!"
    Sve jeste predstava, ali ni mi ne znamo kakvi smo. To kakvi smo je duboko u genetici i najčešće se ljudi iznenade i sopsvenom reakcijom. Lažni moral je konstantan(predstava kako si rekao)......a ono pravo ČUČI u nama. Što ne mora da znači nešto loše......samo da je "jači od nas"(jer ON smo mi) i obično se pokaže u onim situacijama kad je naša "promišljenost" iz nekog razloga spriječena da reaguje.

  18. #93
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Predstava moj pobro, predstava. A "ON" sto cuci u nama "mimo nas" neka ostri svaku kosku poodobro, jer ih je "isplivalih" ogroman broj, a jos se i prepoznaju medju sobom (mimo nas)... tako da, kako god obrnes - nista drugo do PREDSTAVA, a ako imas para a ne glumi ti se nesto posebno, ima ko ce predstavu ti i bez tebe napravit, ma i scenu i predstavu, "instant moral"...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #94
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali komsiluk, i to onaj iskreni, staroga kova, nepotkupljivi........... nogom za vrat "tirjanstvu" dok si reko keks stane a da ne zastane zbog licemjerstva ili gorepomenute satro lucidnosti!
    Last edited by Xerxes; 02-09-17 at 08:42.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #95
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Iako se uglavnom slazem sa tim individualistickim shvatanjem morala, ima dosta stvari koje jako mogu da uticu na necije shvatanje dobrog i loseg a to su:

    1) uticaj roditelja
    2) uticaj drustva i sredine
    3) zivotna iskustva

    Uticaj roditelja je najjaci od najranijeg zivotnog doba pa onda postepeno opada i na kraju ne mora da ima nikakav uticaj. Ako je pojedinac jako vezan za jednog ili oba roditelja onda i njihove stavove usvaja kao svoje. Takve osobe su one koje isticu da je kucno vaspitanje najvaznije i da je na roditeljima zadatak da svoje dete izvedu na pravi put. A kao sto znamo roditelji u najvecem broju slucajeva dete vaspitaju kao visoko moralnu osobu, dete mora biti mirno, pristojno, kulturno, na psovke ni da ne pomislja a kamoli na nekakve poroke, mora da ima dobre ocene u skoli i po mogucstvu da pomaze roditeljima. Mnogi roditelji znaju da budu stroziji po tome, mada ima dosta i onih koji na kraju tvrde da su ih upravo batine vaspitale i da ne mozes ti dete drugacije urazumiti.

    Sto se tice drustva, kada se krene najpre u osnovnu, a onda i srednju gde je najjaci uticaj drustva stvari se dosta razlikuju od roditeljskih metoda. Psovanje ne samo da je dozvoljeno nego je i pozeljno, pa i za onu najmanju decu. U nesto odraslijim godinama se krece sa cigarama i alkoholom, naravno ne postane svako pusac i pocne da preteruje sa alkoholom ali za mnoge osobe tog doba to je glavni vid zabave. Ako se neko ponasa mirno i pristojno ili ako je neki odlikas to ce mu slabo ko ceniti u drustvu, moze biti proglasen za strebera i ako ostane izolovan od svoje grupe lako moze biti meta tudjeg izivljavanja. Narocito ako se radi o nekoj vecoj gradskoj urbanoj sredini izlozenost losim uticajama drustva je sve veca.

    I na kraju zivotna iskustva. Ovde pretezno mislim na losa zivotna iskustva i sto ih je vise veca je mogucnost da ce ta osoba i sama postati hladna i rezervisana za druge ljude. Sigurno se svakome bar u nekome momentu desilo da se razocara u neke ljude i pored svega dobrog ucinjenog a sto je vise takvih iskustava onda i ta osoba i sama postaje takva, mozda ne u potpunosti ali sa svakim novim losim iskustvom opada poverenje u ljude i dobro se pazi da se ne preteruje sa dobrim ponasanjem. Mnogi su verovatno barem jednom culi kako se ne isplati biti dobar, kako to niko ne ceni a i sami su imali barem jedno takvo iskustvo. Mada na kraju ne verujem da neka osoba i pored svega toga moze da se potpuno transformise u nesto skroz drugo, jeste da je ogromna izlozenost losim uticajama ali ako ti potpuno potpadnes pod njih onda mozes samo samog sebe da krivis zato sto nisi imao dovoljno mentalne snage. Neko je prinudjen da se ponasa moralno a zapravo nije takav i suprotno, ljudi uglavnom kriju svoje prave osobine a u mnogim slucajevima se i foliraju da ne bi ostali izolovani. Ili moze da se desi da neko preteruje u zelji da se pokaze visoko moralnim pa mu sve smeta, pa i ono sto ga ni na koji nacin ne ugrozava. Moze se o tome dosta raspravljati ali kao sto rekoh na kraju je na samoj osobi da bira kakva ce da bude.

  21. #96
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gen i isključivo gen. I da kojim slučajem nije gen odgovoran(a hvala Bogu da jeste), svijet bi 100 puta brže "tonuo" nego što je to sad slučaj. Iako i sad galopirajući srlja u duhovni ambis.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako to misliš gen?
    Kažeš da je preodređen život svakog od nas?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #98
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Moral,dobro i loshe

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Gen i isključivo gen. I da kojim slučajem nije gen odgovoran(a hvala Bogu da jeste), svijet bi 100 puta brže "tonuo" nego što je to sad slučaj. Iako i sad galopirajući srlja u duhovni ambis.
    "Ja imam gen za željeznicu." Zbilja ovo je neko rekao sa foruma al da me ubijete ne mogu se sjetiti. Neko od ovih starijih "zlopamtila" ce se sjetiti
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #99
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Kako to misliš gen?
    Kažeš da je preodređen život svakog od nas?
    Naravno gen. Suludo je i pomislit da je vaspitanje taj faktor
    Kako si to mislio predodređen???

  25. #100
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa na gen ne možeš uticat, on je naslijeđen, zar ne?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral u životinja
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 45
    Last Post: 15-03-16, 00:19
  2. (Ne)moral
    By Raquel in forum Religija i filozofija
    Replies: 21
    Last Post: 04-04-15, 13:03
  3. Moral victory not enough for Sweden
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-12, 00:20
  4. Dvostruki moral ili nesto drugo?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 12-08-11, 14:55
  5. Moral & moralnost
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 155
    Last Post: 09-06-07, 09:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •