Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 176 to 200 of 285

Thread: Veza sa oženjenim

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Znam mnoooogo ljudi koji su se dogovorno vjenčali samo da bi , kao što ti kažeš ''produžili lozu'' .

    E, ali ako je zaista postignut dogovor da zajedno formiraju porodicu, a da ljubavne živote vode zasebno - preljuba i ljubavnica/nik imaju smisla.
    .
    E ja vala ne znam nijedan takav brak, a postavlja se pitanje sto bi uopste sklapali brak samo zbog toga kad se loza moze produziti i bez njega?
    Postoje itekako zenske koje se nikako ne mogu prevariti i koje su jedne jedine

  2. #177
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E ja vala ne znam nijedan takav brak, a postavlja se pitanje sto bi uopste sklapali brak samo zbog toga kad se loza moze produziti i bez njega?
    Postoje itekako zenske koje se nikako ne mogu prevariti i koje su jedne jedine

    Ja znam dva tri takva braka - čovjek zašao u godine, shvatio da ne želi ostariti sam, preko oglasa ili prijatelja upozna ženu od 35 koja mu rodi djecu i tako svi zadovoljni, niđe udvaranja ni ljubavi, ali eto koliko vidim kod njih barem ima poštovanja i nekakav obostrani interes.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li je nasao zenu u disco klubu ili preko oglasa ili mu tetka sapnula da u kucru Radmile Perove ima fina djevojka... je sporedno. Nije to dogovor 'ajmo da lozu nastavimo', a usput da svak radi svoje ka prije braka (kako ja shvatih tvoje pisanje) . Udvaranje i ljubav bez obzira na vrijeme i duzinu trajanja nije bas neka garancija na uspjeh.

  4. #179
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da li je nasao zenu u disco klubu ili preko oglasa ili mu tetka sapnula da u kucru Radmile Perove ima fina djevojka... je sporedno. Nije to dogovor 'ajmo da lozu nastavimo', a usput da svak radi svoje ka prije braka (kako ja shvatih tvoje pisanje) . Udvaranje i ljubav bez obzira na vrijeme i duzinu trajanja nije bas neka garancija na uspjeh.

    Istina, ovi što ih ja znam su stvarno ljudi u godinama (oko 50) i u neku ruku mislim da nisu ni imali nekakav buran ljubanvi život prije braka (jer u tom slučaju im ne bi trebali ni prijatelji, ni oglas - znali bi sami da nađu ženu).

    Stoga sam samo hipotetički rekla da u slučaju da dogovorno vode zasebne ljubavne živote (zadovoljavajući tako oboje potrebu za drugim bićima i emotivnim vezama) imati ljubavnika/cu bi imalo opravdanog razloga.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Chu oni se jedva nasli i sami a kako da nadju jos i ljubavnike

  6. #181
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post

    Ne znam što hahahahahačeš, ali trebalo bi ti biti jasno da ta razlika postoji s obzirom na sadržaj odnosa, ali ne s obzirom na suštinu, a to je potreba za drugim ljudima. Jer da te potrebe nema ne bi ni bilo drugova, prijatelja, ljubavnika, partnera itd.
    U brak se stupa isključivo radi zaštite interesa, prije svega materijalnih, ali i potomstva, statusa i sl. Nijanse su male, ali je pridavanje značaja različito zbog interesa koji su etablirani. Pored interesa postoje i psihičke osobine koje igraju važnu ulogu, a koje nisu pozitivne - ljubomora, zavist, posesivnost i sl.
    NINILI NEMO MI ZAMJERIT ALI U POTPUNOSTI SE SLAZEM S OVIM TE NAPISA
    ps. samo jedna jedina stvar od koje se razlikujemo od zivotinja je UMIJEMO DA ZAKRIJEMO OSJECAJE !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #182
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Evo da i ja rečem dvije .
    Mislim da nije naše da sudimo o drugim ljudima, svako od nas se ponaša onako kako misli da treba.
    Ako neko voli da vara, njegova stvar, ja ga nemam pravo osudjivati. Neko odje reše: Život je jedan i kratak...Okrenimo se sebi i pokušajmo uživati u njemu i nos u svoju baštinu .
    Ja razumijem i jedne i druge i treće.
    Ne volim kad se ljudi povredjuju, i jedino je to bitno.
    Svak bira svoj put, i ja ako mu ne mogu pomoć neću ni odmoć ili svak je sam kovač svoje sreće

  8. #183
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tako pravi ljudji razmisljaju ,to je pokazatelj intelegencije kulture itd itd ,svaka cas !


    ps. ja se nijesam iznenadio od tebe nio zzere ti si vazda bila Montenegrina
    Pozdrav !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  9. #184
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda griješim, ali imam utisak da kad je riječ o udatim ženama, dobar dio muškraca zamisli neku tamo Dudu, ili Bubu, sa velikim "dudama", ili "bubama", koja ne želi nekakav lažan moral itd..

    Međutim, dok čitam ove postove, ne mogu da odolim zamisli na pr. za nekih petnaest godina... neka klinka u žbunu [censored] i oženjeni profa sa velikim [censored], jer mu treba mlada, sočna [censored], i to baš SCUBINA kćerka. Hmmmm...I am so wet :devil: Mada, kako mi je Zvek Zivi savjetovao, razumjela sam da bi mu prijalo da mu žena putuje vozom i skrati dosadni put stavljajući u svoja medena, [censored] usta, sočni, krupni [censored] jednog mladog zgodnog studenta...

    A da li bi im iskreno zasmetalo da se ovako nešto u stvarnosti dogodi? Naravno da ne!!! :joint: - ipak nisu oni lažnog morala da postavljaju drugima moralna pravila, koja za njih inače ne važe. Majke, sestre... ma ni to, na kraju "bitno je da ga prima" zar ne?

  10. #185
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ka i vazda grešiš i pokušavaš da budeš duhovit. Poređenje ti nije na mjestu. Imati druga ili drugaricu ili prijatelja-prijateljicu sa kojima ćeš biti intiman nije rušenje kuće, već građenje više kuća, ne u bukvalnom smislu, kako bi ti vjerovatno duhovitosti radi htio da shvatiš, već u duhovnom i duševnom smislu prije svega.
    Ako gradiš više kuća, nijednu nećeš do kraja dovršiti...

  11. #186
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Možda griješim, ali imam utisak da kad je riječ o udatim ženama, dobar dio muškraca zamisli neku tamo Dudu, ili Bubu, sa velikim "dudama", ili "bubama", koja ne želi nekakav lažan moral itd..

    Međutim, dok čitam ove postove, ne mogu da odolim zamisli na pr. za nekih petnaest godina... neka klinka u žbunu [censored] i oženjeni profa sa velikim [censored], jer mu treba mlada, sočna [censored], i to baš SCUBINA kćerka. Hmmmm...I am so wet :devil: Mada, kako mi je Zvek Zivi savjetovao, razumjela sam da bi mu prijalo da mu žena putuje vozom i skrati dosadni put stavljajući u svoja medena, [censored] usta, sočni, krupni [censored] jednog mladog zgodnog studenta...

    A da li bi im iskreno zasmetalo da se ovako nešto u stvarnosti dogodi? Naravno da ne!!! :joint: - ipak nisu oni lažnog morala da postavljaju drugima moralna pravila, koja za njih inače ne važe. Majke, sestre... ma ni to, na kraju "bitno je da ga prima" zar ne?
    ijaoj... OGROMAN
    Getting lost never felt so good

  12. #187
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Možda griješim, ali imam utisak da kad je riječ o udatim ženama, dobar dio muškraca zamisli neku tamo Dudu, ili Bubu, sa velikim "dudama", ili "bubama", koja ne želi nekakav lažan moral itd..

    Međutim, dok čitam ove postove, ne mogu da odolim zamisli na pr. za nekih petnaest godina... neka klinka u žbunu [censored] i oženjeni profa sa velikim [censored], jer mu treba mlada, sočna [censored], i to baš SCUBINA kćerka. Hmmmm...I am so wet :devil: Mada, kako mi je Zvek Zivi savjetovao, razumjela sam da bi mu prijalo da mu žena putuje vozom i skrati dosadni put stavljajući u svoja medena, [censored] usta, sočni, krupni [censored] jednog mladog zgodnog studenta...

    A da li bi im iskreno zasmetalo da se ovako nešto u stvarnosti dogodi? Naravno da ne!!! :joint: - ipak nisu oni lažnog morala da postavljaju drugima moralna pravila, koja za njih inače ne važe. Majke, sestre... ma ni to, na kraju "bitno je da ga prima" zar ne?
    Tesko da sam te ja $etova isto, a ponajmanje si me razumjela ,dakle Ja zborim za sebe ne za moju zenu ili tvoju majku ,bili onda voljela socni tvrdi moj u usta ili ne ,ili mozda tvoja scerka brat ili otac ,jerbo nije pristojno srat tako odje ! Mislim da i najgluplje celjade vidi da ja nijesam uzima za primjer ni tebe ni tvoju majku ni sestru ni scerku ,jerbo bi mnim to bilo bezocno i debilno a dovelo bi do svadje ,zato u buducnosti zamolio bi te da izbjegnes pominjanje moje porodice !

    Dakle ako tebe smeta sexsulanost drugije i ako si frigidna u$edjelica to ni najmanje nije moja krivica iakop neumijes privuc po tebi normalnoga momka tj magnet si za nemoralne nesrece ja bi zaobisa daljnju diskusiju sa tobom. Ali vrijedjat zene koje veze blage (fala bogu) nemaju s tobom mislim da nije u redu makar ni od tebe to dolazilo !!
    Last edited by Zvek_Zivi; 29-08-09 at 00:10.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  13. #188
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvek, u pravu si, ali ja sam zanijemio od cenzure.:shock: Koji talenat za hot dozivljaje.
    ZerA nemoj mi zamjeriti ako ti se javim na pm. Jako sam zainteresovan za nastavak price. :joint:

    SaMo JeDnA DnEvNo

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Ako gradiš više kuća, nijednu nećeš do kraja dovršiti...
    Oko kuća uvijek ima posla, tako da nikada nisu dovršene.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #190
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Oko kuća uvijek ima posla, tako da nikada nisu dovršene.
    Možda...zato treba odlučiti šta čovjek hoće. Kvalitet ili kvantitet.

  16. #191
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dje je kvantitet ???
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Možda...zato treba odlučiti šta čovjek hoće. Kvalitet ili kvantitet.
    Misliš, treba srušiti ostale kuće, da bi ostala samo jedna? Zar nema svaka kuća svoj kvalitet?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #193
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Misliš, treba srušiti ostale kuće, da bi ostala samo jedna? Zar nema svaka kuća svoj kvalitet?
    Možda se treba posvetiti najljepšoj kući, a ostale će neko drugi dovršiti...

  19. #194
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Misliš, treba srušiti ostale kuće, da bi ostala samo jedna? Zar nema svaka kuća svoj kvalitet?

    Mozes zadrzati sve kuce, samo je pitanje da li u svakoj od njih mozes podjednako da zivis.Na koncu, covjek se umori od prevelikog seljakanja pa dolazi u situaciju da bira jednu kucu koja ce mu biti dom

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje razne vrste kuća, za različite namjene i periode, ima kuća u gradu i na selu, ima u planini i na moru, ima u drugim državama, ima stanova i apartmana, ima iznajmljenih za kratko vrijeme, ima na duže, ima hotela itd. itd. Svaka kuća ima svoju namjenu, svoj smisao i svoju kvalitetu. U nekoj smo više, u nekoj manje, ali svaka nam je draga i potrebna na svoj način, i sve služe za odmor, a ne za umor. Čak, ona u kojoj smo najviše od nas traži i najviše truda i obaveza, a ona u kojoj smo najmanje je tu radi odmora. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #196
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Postoje razne vrste kuća, za različite namjene i periode, ima kuća u gradu i na selu, ima u planini i na moru, ima u drugim državama, ima stanova i apartmana, ima iznajmljenih za kratko vrijeme, ima na duže, ima hotela itd. itd. Svaka kuća ima svoju namjenu, svoj smisao i svoju kvalitetu. U nekoj smo više, u nekoj manje, ali svaka nam je draga i potrebna na svoj način, i sve služe za odmor, a ne za umor. Čak, ona u kojoj smo najviše od nas traži i najviše truda i obaveza, a ona u kojoj smo najmanje je tu radi odmora. ...
    Da, ali prvo moraš da ih izgradiš. Nećeš živjeti u kući bez krova...

  22. #197
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Zvek:

    Znam da si govorio o sebi, pa sam zato postavila hipotetičko pitanje, i tako ga treba i posmatrati. Govorimo o realnom životu i situacijama koje mogu da se dogode i meni i tebi i bilo kome na ovom forumu. Naravno da je kćerka iz priče mogla biti moja kćerka, ili sestra ili snajka. Zašto ih izuzeti? Pa sve su to žene, ili će jednog dana biti. Upravo zbog toga ne podržavam stav "samo je bitno da ga prima".

    Suština posta je da ako biraš jedno mišljenje, imaj ga u vidu kada su svi u pitanju, ne samo ti. U suprotnom, dopadalo se tebi, ili ne, koliko god drugima kačio etiketu "lažni moralisti", ti ćeš biti taj koji ćeš je dovjeka sa sobom nositi.

  23. #198
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    @Zvek:

    Znam da si govorio o sebi, pa sam zato postavila hipotetičko pitanje, i tako ga treba i posmatrati. Govorimo o realnom životu i situacijama koje mogu da se dogode i meni i tebi i bilo kome na ovom forumu. Naravno da je kćerka iz priče mogla biti moja kćerka, ili sestra ili snajka. Zašto ih izuzeti? Pa sve su to žene, ili će jednog dana biti. Upravo zbog toga ne podržavam stav "samo je bitno da ga prima".

    Suština posta je da ako biraš jedno mišljenje, imaj ga u vidu kada su svi u pitanju, ne samo ti. U suprotnom, dopadalo se tebi, ili ne, koliko god drugima kačio etiketu "lažni moralisti", ti ćeš biti taj koji ćeš je dovjeka sa sobom nositi.
    Ovdje se voli malo pretjerivati pa odma sve u extrem. U kojim se to realnim zivotima desavaju te situacije koje si opisala? U danasnje vrijeme se posebno pazi s kim su kontakti fizicke prirode, posebno ako je nabacivanje na nevidjeno do tada. Spustite malo loptu od pretencioznih mastarija djeca ce pomisliti da pricate ozbiljno.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  24. #199
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Da, ali prvo moraš da ih izgradiš. Nećeš živjeti u kući bez krova...
    Sve su izgrađene da se u njima može stanovati, ali nijedna nije dovršena ni savršena, niti može biti, uvijek ima da se radi. Krov nije obavezan, može biti ploča, može biti stan iznad drugi, a onda ima i različitih vrsta krova, ... Uglavnom, svaka je useljiva, neka manje neka više komforna, ali svaka ima svoj kvalitet i smisao...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #200
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Sve su izgrađene da se u njima može stanovati, ali nijedna nije dovršena ni savršena, niti može biti, uvijek ima da se radi. Krov nije obavezan, može biti ploča, može biti stan iznad drugi, a onda ima i različitih vrsta krova, ... Uglavnom, svaka je useljiva, neka manje neka više komforna, ali svaka ima svoj kvalitet i smisao...
    Sve bi to bilo lijepo kad bi mogao da živiš hiljadu godina, ili kad bi mogao da u isto vrijeme budeš na dva mjesta...ovako imaš izbor: hoćeš li da živiš u kući koja ima samo ploču, ili u onoj gdje imaš apsolutno sve što ti zatreba.

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. prijateljstvo vs veza...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Ljubav
    Replies: 122
    Last Post: 22-12-07, 22:11
  2. Ljubav i veza
    By nihil in forum Ljubav
    Replies: 27
    Last Post: 21-06-06, 11:18
  3. Veza sa inostranstvom
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 39
    Last Post: 08-04-06, 07:10
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. veza...
    By mc_dralje in forum Ljubav
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-05, 18:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •