Results 1 to 7 of 7

Thread: Our Ultimate Reality...?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Our Ultimate Reality...?

    Preporucujem svima da procitaju, narocito malo otvorenijim ljudima u potrazi za istinom i razumijevanjem svega, kolko god to bilo u ljudskom kapacitetu... Ne nudi strikno naucni ili religijski pristup vec balans izmedju njih kako bi dao najbolje odgovore na nase postojanje sad, posle smrti, prirodu duse, univerzuma, koncepta koji ljudi nazivaju "Bog", meditaciju, iscjeljenje, Astralnu projekciju, sudbinu covjecanstva i sve bitne stvari izmedju toga ...

    http://rapidshare.com/files/9990514/...ian_Cooper.rar

    http://www.amazon.com/Ultimate-Reali.../dp/0979910609

    Odvojite malo vremena i otvorite umove, ovo moze da bude najznacajnija knjiga koju ste procitali...
    Last edited by Unusual Suspect; 20-07-09 at 08:27.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Ne nudi strikno naucni...
    Kraj priče.

    Inače, sličnih knjiga ima toliko u zadnje vrijeme da praktično imaju sopstveni žanr. Prodaje se, jbg.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za tebe je to kraj price, za nekoga sto nije striktno religijski ...
    Religije jednostavno u osnovi imaju mnogo toga istinitog, ali kao ljudska tvorevina prilicno su izopacene i izmanipulisane...
    Sa druge strane, cinjenice u knjizi su naucno poduprijete...

    Da sam rekao "budite zatucani i ne procitajte knjigu", tvoj komentar bi imao potpunog smisla...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Za tebe je to kraj price, za nekoga sto nije striktno religijski ...
    To poredjenje je krajnje besmisleno. Kad nešto nije "striktno naučno", to praktično znači da je neosnovano, nedokazano i da se zasniva na vjerovanjima - u suprotnom bi bilo striktno naučno, i ne bi imali nikakvih problema.

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Religije jednostavno u osnovi imaju mnogo toga istinitog
    U kojoj to osnovi? Na primjer?

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Sa druge strane, cinjenice u knjizi su naucno poduprijete...
    Ako govore o prirodi duše, postojanju poslije smrti, i sličnom, onda nisu naučno poduprijete, inače bi svi mi to odavno znali i bez Adriana Coopera.

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Da sam rekao "budite zatucani i ne procitajte knjigu", tvoj komentar bi imao potpunog smisla...
    Moj komentar ima sasvim dovoljno smisla. Vidiš, kada bih čitao sve knjige koje su mi moji ideološki neistomišljenici predložili da pročitam, proveo bih čitav svoj životni vijek čitajući "nauku" o kreacionizmu i srodnim spiritualnim "teorijama", što bi bilo prilično gubljenje vremena.

    Ovako mi je dovoljno da skupim neke osnovne informacije da mogu procijeniti stvari. Ti si mi rekao dovoljno u prvom postu, a ja sam se čak potrudio pa sam i lično potražio nešto na internetu (što mi u ovakvim slučajevima uglavnom nije navika).

    Na primjer - ko je, uopšte, Adrian Cooper? Wikipedia nema članak o istom, a jedini relevantan link koji sam izvukao od Google-a je njegov lični sajt. Ironično, najpoznatiji Adrian Cooper na svijetu je NFL fudbaler koji je čak i proveo nešto vremena u zatvoru.

    To je tek prvi pokazatelj da se ovdje ne radi o bilo čemu revolucionarnom, već samo jednom manje bitnom u moru kreativnih pokušaja da se u duhu populizma "objasne" neke stvari koje možda izgledaju i zvuče lijepo (jer je to ono što ljudi HOĆE da čuju).

    Druga stvar, kao što rekoh, kad neko tvrdi da se ne radi o "STRIKTNO naučnim" stavovima (glupost, s obzirom da ne postoje "striktno" i "blago" naučni stavovi), to uglavnom hoće reći da se čovjek dovoljno držao naučnih saznanja da bi privukao čitaoce i ubijedio ih da je njegova knjiga "ozbiljna stvar", da bi nakon toga pustio svojoj mašti i kreativnoj slobodi na volju.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    To je tek prvi pokazatelj da se ovdje ne radi o bilo čemu revolucionarnom, već samo jednom manje bitnom u moru kreativnih pokušaja da se u duhu populizma "objasne" neke stvari koje možda izgledaju i zvuče lijepo (jer je to ono što ljudi HOĆE da čuju).

    Druga stvar, kao što rekoh, kad neko tvrdi da se ne radi o "STRIKTNO naučnim" stavovima (glupost, s obzirom da ne postoje "striktno" i "blago" naučni stavovi), to uglavnom hoće reći da se čovjek dovoljno držao naučnih saznanja da bi privukao čitaoce i ubijedio ih da je njegova knjiga "ozbiljna stvar", da bi nakon toga pustio svojoj mašti i kreativnoj slobodi na volju.



    Knock out.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prijatelju, topic je otvoren da bih dao preporuku samo ljudima koje zanima, a ne da otvorim sa tobom besmislenu debatu u kojoj ti samo dokazujes svoju intelektualnu superniornost...
    Treba da si pametan decko odje samo toliko da znas da iskuliras topic s obzirom da nemas nikakvog interesovanja za knjigu i to sto cime se ona bavi...
    A knockut ti ga eo, bookmarkuj ga pa mozes pokazat djeci jedan dan ....

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Prijatelju, SVAKI topic otvoren ovdje je namijenjen debati i to si trebao znat unaprijed . Ako je za tebe to besmisleno, postoji nesto sto se zove blog, dje te niko ne moze dirat, pa pisi recenzije i preporuke po zelji.

    Ne znam odakle ti to da ja nemam interesovanja kad je ova knjiga u pitanju. Naprotiv, ovaj zanr me i te kako interesuje - u smislu da cu korsitit svaku priliku da objasnim zbog cega su ovakve knjige (kojih ima mnogo, pa ako si tek poceo, mogu ti preporucit jos par slicnih koje na "ne striktno naucnoj" bazi otkrivaju tajnu zivota, univerzuma i svega ostalog ) kvazinaucni trash koji ni u kom slucaju ne treba shvatat ozbiljno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Reality show survivor !!!
    By LaZaR in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 07-09-09, 10:38
  2. Reality of Undead Nation
    By funestis in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 31-08-07, 00:51
  3. Reality Bites!!!11one
    By dylan|stark in forum Film
    Replies: 3
    Last Post: 29-06-05, 21:32
  4. Ultimate fight & k1?
    By Replikant in forum Ostali sportovi
    Replies: 30
    Last Post: 12-05-04, 05:48
  5. ULTIMATE FIGHT
    By Diablesse in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 20-03-04, 22:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •