Results 1 to 13 of 13

Thread: U: Chipovanje/softmodovanje Wii i xbox 360 konzola

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U: Chipovanje/softmodovanje Wii i xbox 360 konzola

    WII:
    chipovanje (ugradnja wasabi dx chipa - najbolji chip za wii, garantovano ga ne moze ni jedan update onesposobiti jer moze i on da se updatuje sa diska) - 100e

    softmodovanje (iste mogucnosti kao i chip bez ikakve hardverske modifikacije, omogucava igranje kopija iz svih regiona, gledanje filmova i slusanje muzike [dvd, divx sa titlovima, mp3...], internet browser [moze facebook, moze youtube, radi flash], igranje mame igrica i jos mnogo toga) - 60e (i dobijete sd karticu od 1gb)

    softmod koji radim ne moze zablokirati (brickovati) wii po updateu

    xbox 360:
    softmodovanje omogucava igranje pirata. ne preporucuje se odlazak na xbox live: oni koji su se usudili kazu da radi, ali je moguce da majkrosoft banuje Vas akaunt. konzolu moram da rasturim totalno, tako da se ponistava garancija. mod se tesko uklanja i opet nemate garanciju i kad se ukloni. ceo proces zahteva veliku odgovornost. xbox 360 dolazi u vise verzija sa razlicitim drajvova - koji su razlicito teski za softmodovanje (ovaj najnoviji liteon je najtezi - ako ste skoro uzeli xbox 360, verovatno imate bash taj; zahteva narucivanje novog drajva iz inostranstva, tako da cete verovano cekati nekih nedelju dana; postoji josh jedan nacin koji omogucava flesovanje bez zamene drajva, ali ga ja ne radim - josh). moze se desiti da je drajv neupotrebljiv ako se fleshovanje prekine, a za jedan deo procesa kod liteon drajvova je potreban eksterni hardver. cena je zato od 50e do 120e, zavisno od drajva. ako vam je xbox potpuno nov, cena je verovatno 120e (ukljucuje novi drajv). ja, naravno, garantujem da vam necu unistiti konzolu i dam vam novu ako vashoj shta bude.

    tel. 067/310-689

    imam i igrice za wii, a uskoro i za 360
    Last edited by andrej]; 14-06-09 at 16:30.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za wii ne znam, ali za xbox nisi normalan. Jbt pa trazis skoro koliko kosta nova konzola jadan.

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moguce. ali ti ocigledno nisi upoznat sa procesom. moras da ga potpuno rasturis, pa povezes sa kompom dvd drajv njegov (za to treba dodatni hardver ponekad), pa flesujes, pa ako to pogresno uradis dvd drajv mozes u smece i tako to (a nije bas dzabe nov). imas dosta prilika da sjebes skroz konzolu, a konzola nije bash jeftina. ima tu dosta posla. i na kraju moras sve to da sklopish opet normalno i to. i ako ne moze drajv da se flesuje, ja narucujem jedan iz inostranstva.

    bio bih nenormalan kad bih radio i za cent manje, uz ovoliku odgovornost. ko hoce - shiroko mu polje.
    Last edited by andrej]; 14-06-09 at 14:50.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok je to ... ali ima jedan momak sa foruma isti tvoj posa radi za 70 eura, to mi je bilo skupo a ne 120 eura ! isto ako sjebe , daje ti novu...


    edit: sa cdm foruma, ne iz srbije i beograda

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Upoznat sam ja druze a proces je komplikovan toliko da nisam ima obraza uzet dvojici pare za to. 3min da se otvori kutija min da se poveze drive s maticnom plocom i 3min traje proces flashovanja. (Benq drive) za ostale je proces manje vise slican jedino za Liteon treba dodatnih stvarcica. Jedino sto ti treba je nforce/via chipset, sata cabl, video tutorial s youtubea. Realna cijena je 30e, koliko se i krece svuda u okruzenju... U oglase se bas nikad ne mijesam al ovde sam morao jer ova cijena od 120e je presmijesna jbt

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Burned, hahaha.
    rm -rf /

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo editovao sam ovaj prvi post. ja jos nisam video ni jedan drajv osim liteona.
    Last edited by andrej]; 14-06-09 at 15:08.

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za dvojicu pametnjakovica iznad mog posta:

    http://www.360drives.com/

    pogledajte datume, pogledajte drajvove.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    za dvojicu pametnjakovica iznad mog posta:

    http://www.360drives.com/

    pogledajte datume, pogledajte drajvove.


    jbt pa ti ne znas koji sve drajvovi postoje u xbox-u ... zato se ti ogradjujes sa 120 eura cijenom ... jer ti procenat da ga izgoris 90%.
    Samo neka si mi zdravo ...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    o cemu pricas da se ako ima lite-on mora novi drive narucivat,za tvoju informaciju i njega su hackovali nedje oko nove godine...

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nesto mi je trulo ulaziti u raspravu, ali, ono, cisto da ne pomisli neko sa strane nesto: o xbox drajvovima sam citao sa interneta, kao i vi. jedini koji sam radio je liteon i namucio sam se poprilicno i nacekao da mi iz inostranstva stigne materijal i drajv, pa sam morao da nagrizam plocicu za ovaj interfejs i takva cuda. ja bih bash voleo da mogu da radim starije (Hitachi-LG, Toshiba-Samsung) drajvove - oni su, po ovome sto sam procitao, lasja za raditi, ali ne verujem da cu dobiti priliku. ja cenim svoj rad.

    @Wolverine: u pravu si, procitao sam da je to moguce na sajtu mog dobavljaca (http://www.hanger.org.uk/h/hangershop/), flesovanje ixtreme 1.6 firmverom pomocu jungleflashera. nemam pristup nefleshovanom drajvu poverljive osobe da isprobam tu metodu, barem ne josh (a ja ne radim neprovereno bez velike nuzde). ako drajv vec nije fleshovan, opet je potreban eksterni uredjaj za citanje drive keya i slicnih stvari. koliko sam shvatio, moguce je da bi interfejs koji sam ja odradio na plocici po jednom tutorijalu (to je com varijanta, za ono sa zamenom drajva) mogao da radi i za ovu metodu, ali nisam siguran. nisam za igru sa takvim stvarima, pa bih ipak radije nabavio interfejs koji oni preporucuju. tako da to necu pocinjati sa tom metodom dok ne narucim novu opremu, taman i extractor da nabavim (a koristim i pci adapter za satu sa via chipom, sto bi mi predstavljalo problem sa ovom metodom). a to mi nije prioritet, ja se bavim i kompjuterima i wiijevima i pravljenjem gitarskih pedala, tako da ce to pricekati. ovo mi i onako nije primarna grana, uradio sam jedan xbox drugu proletos, pa reko eto mogu raditi i to ako neko hoce.

    do tad, radim sa zamenom drajvova, jer mi je to provereno i odgovara mi i svidja mi se odnos pare/posao i dize mi se na pametne tipove i njihove pametne komentare i hepek anderleht zblehen isus chempres. ko je spreman da plati nek plati, ne borim se za trziste sa xboxima jer mi je ovo sporedan posao.

    provaljujem da samo na ovom forumu ljudi komentarisu oglase. sta imate vi sa tim sta ja radim i za koliko? ko hoce - hoce. ko nece - ne mora. kad se svi savrseno razumeju u sve, sto ne otvore lepo topike i oni rade ovo isto za koje hoce pare i kako god hoce. ne moraju ni to.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ja flash-ujem sve vrste Xbox-ova za 50 eura

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    that's the spirit. to se trazi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 10-05-10, 12:15
  2. U: Chipovanje/softmodovanje Wii konzola
    By andrej] in forum Ostali oglasi
    Replies: 18
    Last Post: 13-06-09, 15:59
  3. Chipovanje Sony-a
    By MaRoJE in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 25-07-08, 13:23
  4. Device manager konzola
    By Bode_M in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-07, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •