View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 726 of 933 FirstFirst ... 226626676716722723724725726727728729730736776826 ... LastLast
Results 18,126 to 18,150 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #18126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Bice vremena da pisem o selektoru i kandidatima za to mjesto. I tu cu biti krajnje otvoren, kao i do sada. Nekima se nece svidjet sto ce procitat, ali Boze moj...


    2. liga, rezultati treceg kola:

    Galeb-Risan 12:14
    Bokelj-Rivijera 21:10


    Tabela:

    1. KUMBOR 2 2 0 0 18 : 10 + 8 6
    2. RISAN 2 2 0 0 25 : 20 + 5 6
    3. BOKELJ 2 1 0 1 27 : 17 + 10 3
    4. GALEB 3 1 0 2 32 : 37 - 5 3
    5. RIVIJERA 3 0 0 3 30 : 48 - 18 0
    P r i m o r a c

  2. #18127
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Evo da kažem i ja nešto . Isključivi krivac za neosvajanje medalje je selektor. O taktici njegovoj neću jer ima boljih od mene da to komentarišu, mada tu i nismo stajali loše. Ali dizanje morala kad ekipi loše ide je užas, tu treba trener da je mitivator i da trgne ekipu. Tu čapro stoji nikako, reći ću samo da protiv srbije kad su krenuli da nas stižu, zadnji ili prezadnji tajm aut nas selektor ne progovara ni riječ.
    umjesto da ih trgne on ćuti svo vrijeme.
    to mi reče jedan od reprezentativaca , i oni su se čudili. To nije prvi put da on zabaguje kad nam je najviše potreban.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #18128
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Evo da kažem i ja nešto . Isključivi krivac za neosvajanje medalje je selektor. O taktici njegovoj neću jer ima boljih od mene da to komentarišu, mada tu i nismo stajali loše. Ali dizanje morala kad ekipi loše ide je užas, tu treba trener da je mitivator i da trgne ekipu. Tu čapro stoji nikako, reći ću samo da protiv srbije kad su krenuli da nas stižu, zadnji ili prezadnji tajm aut nas selektor ne progovara ni riječ.
    umjesto da ih trgne on ćuti svo vrijeme.
    to mi reče jedan od reprezentativaca , i oni su se čudili. To nije prvi put da on zabaguje kad nam je najviše potreban.
    Moram ti rec da se nikako s tobom ne slazem da je Selektor kriv sto nismo uzeli medalju!!to za dizanje morala si koliko-toliko u pravu,ali sam ubijedjen da sa ovom ekipom u ovom trenutku nije mogao vise..jer sam misljenja da trenutno imamo ogranicenu ekipu!

  4. #18129
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prikac94 View Post
    Moram ti rec da se nikako s tobom ne slazem da je Selektor kriv sto nismo uzeli medalju!!to za dizanje morala si koliko-toliko u pravu,ali sam ubijedjen da sa ovom ekipom u ovom trenutku nije mogao vise..jer sam misljenja da trenutno imamo ogranicenu ekipu!
    Stvarno mislis organicenu ekipu da imamo.Ti se ne razumijes u sportu.Pa mi imamo mozda i najbolje sutere svijeta sta ces vise.
    Selektor je kriv i posle ovoga definitivno treba ostavku da podnese.Mada ja mislim da glavno treba savez prvo,posto je ono dno dna i ono su prvo za sve krivi
    Podgorica Podgoricanima!

  5. #18130
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Razumljivo je razočarenje i nervoza, ali treba malo i prikočiti sa neutemeljenim kritikama i stavom "ili zlato ili nek sve propadne". I ja mislim da smo realno mogli da uzmemo neku medalju, ali nismo, po peti put čini mi se. Isto tako mislim da je ova generacija mogla uzeti više medalja nego što je. Ali nije, i šta sad. Nijanse su bile u pitanju. Nemamo izbor igrača kao druge reprezentacije. Kašljemo na centru, nemamo ljevaka. Gro igrača se stvara, ili naprasno dobije kurcobolju prema reprezentaciji i državi. Savez neozbiljan. I to malo baze podijeljeno i zaraćeno u 2,3 centra. Nemamo boljih igrača od ovih, očigledno. Takmičenja su svake godine i bolje bi bilo da popravljamo što ne valja i nadograđujemo ono što imamo. Da se Nikola nije predomislio, pitanje je i da li bi polufinale gledali, a i ako bi bilo bi debakl od starta, bez šanse. Jednostavno, nemamo mi taj kredit da se možemo lako oprostiti od takvih igrača. Ne bih nešto zamjerao igračima i treneru. Samo sam frustriran, jer vidim da im samo malo fali do vrha. Svidjele su mi se izjave igrača nakon večerašnje utakmice, i vjerujem da je to pravi način gledanja na ovo prvenstvo. Vjerujem i da je taj utisak još jači nakon finala. Samo više vjere u sebe, i drskosti da se prelomi dobijeno. Filipović je večeras demonstrirao šta je to. I svi ostali. Ne znam je li im i jedan igrač više potrošen bez šuta, bez izgrađene situacije za šut, što je nama u situacijama kad vodimo, skoro pa pravilo. No, glavni problem nije u bazenu nego van njega. Ako savez i struka nisu sposobni da okupe ono najbolje što imamo, iz ionako preskromne baze, i iznjedre ono što nam godinama fali, njihova je odgovornost i najprije njih treba kritikovati. Momcima u svakom slučaju podrška. Ne treba se ovo doživljavati tragično. Malo više mjere u doživljaju našeg mjesta u vaterpolo svijetu, po svim parametrima koji utiču na rezultat, od veličine, preko organizovanosti, pa i do realne snage

  6. #18131
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,213
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Je li istina da ih ovako pospremiše?

    Neka se opušte sad na RTCG Eurosport je sve dbr odradio i teško im je bilo dok je himna išla morali su malo da secnu.

  7. #18132
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Još koliko godina se mora čekati da izvjetre ove epizode desanta padobranaca usljed eksplozije rezervoara primitivnih strasti. Ili je inkompatibilno biti Srbin u Crnoj Gori i ne izdušit ka otvoreni Knjaz Miloš u ovakvim situacijama

  8. #18133
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Sta je to bilo sa rtcg?

    Poslato sa tastature

  9. #18134
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    da se vrati Zlokovic ako ikako moze, ako treba da se moli, da se moli.
    NE pa nikad ne zaigrali
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #18135
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Stvarno mislis organicenu ekipu da imamo.Ti se ne razumijes u sportu.Pa mi imamo mozda i najbolje sutere svijeta sta ces vise.
    Selektor je kriv i posle ovoga definitivno treba ostavku da podnese.Mada ja mislim da glavno treba savez prvo,posto je ono dno dna i ono su prvo za sve krivi
    Koje sutere?Imamo Ivovica,Janovice i Draska Brguljana...za kojeg jos naseg igraca mozes rec da je odlican\dobar suter??ne kazem da je malo,ali ne sastoji se ekipa samo od sutera

    Prije svega nemamo centre..imamo Klikovca koji je solidan i Misica koji realno nema veze..
    Nemamo ljevaka tj imamo samo jednog igraca koji igra na desnu stranu
    Imamo dva igraca(Jokic,Petrovic) koji su korisni u odbrani,al ih u napadu nema skoro nidje..
    Imamo Darka Brguljana koji je morao bolje da odigra ovo prvenstvo,jer mislim da je puno bolji igrac od ovoga sto je pokazao..
    Imamo tri igraca(Paskovic,Cuckovic,Misic)koji su po meni igrali katastrofalno cijelo prvenstvo..
    I imamo solidnog golmana koji je korektno branio..

    Mozda ja grijesim,ali ovo je neko moje vidjenje reprezentacije i misljenja sam da Selektor nije iskljucivi krivac i da je u ovom trenutku ovo bila ogranicena reprezentacija!

  11. #18136
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Selektor koji zove tajm aut i ćuti svo vrijeme, a ekipa se raspada u tim trenucima. Ja ne mogu reci da je ovo uspjeh jer nije. Imali smo laku grupu, da smo imali grupu kao Srbi prošli bi kao španci. Sad se kao vadimo 4 smo, a po meni je isto kao da smo 12 ti. Jedino što ne možemo reci da smo ograničena ekipa,imati ovakvu klasu od igrača i tako razmišljati ne ide jedno sa drugim.
    voditi proti Srbije 4 razlike a poslije ne dati gol, greška trenera. Ali kako bi neki rekli imamo zlato iz Malage.
    Last edited by lepetanac; 28-07-14 at 08:45.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #18137
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja ne znam sad ko ovdje koga za sta proziva ali cu dati neki komentar

    @ cattaro
    Vezano za kriterijume sudjenja, tj taj produzeni faul ili faul sa 5 metara. KOliko sam ja upoznat instrukcije sudijama su da se ne sudi faul na 5 metara koji sam napadac pokusava da iscenira ili da dobije, cak stavis istrajavanje u takvim pokusajima se tretira kao kontrafaul. Preko pojedinacnih slucajeva , kao sto sam i rekao ranije ne treba generalizovati stvari.
    Ponavljam jos jednom nisam uopste zadovboljan nacinom na koji su sudije sudile ovo prvenstvo, i mislim da ce ovakav nacin kreiranja waterpola u buducnosti dovesti samo do negativnog razvoja buducnosti ovog sporta.
    Dalje, nisam ni jednu jedinu rjec cuo od nasih vezano za sudjenje,mozda je to dogovor iz svlacionice ili nesto slicno, ali u ranijim prilikama nisu se libili da ospu sve i svja po sudijama. Ocigledno ovaj put nije bilo do sudija.

    I ne znam sto saam se uhvatio ovih sudija, ima i pametnijih stvari..

    @ ostali
    Interesuje me npr doprinos paskovica, cuckovica, brguljana u ovoj ekipi, a usudio bih se reci i pedje, mladjana, klikovca i misica.
    Ponovit cu jos jednom , ono sto su odigrala prva trojica nabrojanih to su mogli odigrati i popovic, markovic, latinovic i recimo djurdjic. Sto je pedja odigrao mogao je i latinovic , a za ovu posljednju dvojicu vec sam naveo kao alternativu mura.
    Misljenje moje je da ne trebamo da pravimo ekipu na nacin da se neko ne uvrjedi, vec da je treba praviti na nacin da imas alterntive. Ovako prosle godine su igrali svjetsku ligu i markovic i popovic i konatar i latinovic koliko mi se cini, ni na pripreme ih nije zvao. Svaka vast za mura i sarica, zasluzili su poziv ali od sanse nista, jbg moraju imena da idu na put. Vazda je tako bilo, odkad smo klinci... Pa ko je rekao da Adzicev mali mora biti u reprezentaciji zbog tate.. i tako u krug.
    I kad vec te neke paralele povlacimo, draskovica nije bilo zato sto je imao slabu sezonu jel, a od paskovica i mladjeg brguljana ili pedje su bile strasne sezone.

    Ovdje pravim veliku ogradu, na napadam igrace, vec nacin selekcije, jer po meni znas da imas pola ekipe koje ti je van forme ili u silaznoj putanji i ti nista ne radis po tom pitanju. I onda je odgovor , pa jbg, nemam vise igraca koji hoce da igraju za reprezentaciju.
    Pa jbg, po meni imas spremnijih igraca koji nisu imena pa ih ti ne vodis ....
    Please alowe me to introduce myself.......

  13. #18138
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    capro neka ide polako doma,.. nema tu leba, ...kad se pravi 3:0 serija protivnika a on ne trazi ni tajm aut....vozdra

  14. #18139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Mislim da sam po pitanju sudjenja rekao i vise nego sto je trebalo. Ubuduce cu po tom pitanju reagovati samo ako bude trebalo i konkretnim dokazima. Ocigledno dolazim u situaciju da navodim primjere ili situacije dje me ljudi ne mogu ispratit, pa ispada da je moj problem sto sam odgledao 90% ovog turnira.
    Nikome nije prijatno kad se vadi na sudjenje, ja bih bio mirniji kad bih mogao da priznam poraz na koji nije bilo uticaja sa strane, ali...bilo je. To nisam, niti cu precutat'.
    Grme i sa drugih strana na sudije kad izgube, ne vidim sto bi mi bili izuzetak!?
    Trazenje time out-a je nesto sto se Capru zamjeralo i dok u Primorcu bio. Ni ja nisam zadovoljan sa te strane...

    @Hiper
    Ovo sto je bilo u Budimpesti je najbolje sto imamo trenutno. Vjeruj mi. Pominjanje Latinovica i Markovica, koji su imali jako lose sezone (koliko sam mogao vidjet naknadno neke utakmice Latinovic je bio 3. bek u Jadranu lani!) mi je neozbiljno.
    Ovi mladji su jos daleko od cijele price, zaostaju prije svega na fizickom planu.

    U narednom postu cu opisat' cijelu nasu ekipu onako iz mog ugla.
    P r i m o r a c

  15. #18140
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledam statistiku mladjan janovic 14 golova i preko 15 asistencija a nije igrao svoju poziciju svaka cast ..

  16. #18141
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako cemo o pojedincima onda mi se cini da je Drasko Brguljan bio najbolji nas igrac...konstantan u svakom mecu.

    Jokic je odavno u padu a pridruzio mu se i Paskovic.

    Misic totalno beskoristan centar. Trazit neku alternativu pod hitno!

  17. #18142
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pročitao sam sve što ste pisali na prethodnih nekoliko stranica, i vidim da se pominje suđenje. Evo kako ja to vidim.

    Da bi neko u ovom sportu imao dobro suđenje mora da ima:

    1. Uticaj
    2. Rezultate

    Crna Gora nema ni uticaj ni rezultate. Kad kažem rezultate, mislim na zlatne medalje na velikim takmičenjima. Crna Gora nema zlato od Malage. Šta se dešavalo posle Malage ?
    Crna Gora je ostala bez medalje u Pekingu (od iste ekipe koju je savladala u finalu Malage izgubila je meč posle 3/4 (6-2), kasnije je razlika smanjena). Eliminisana je u 1/8 finala SP kao aktuelni prvak Evrope, zatim u 1/4 EP, pa u 1/4 finalu SP. To su 4 takmičenja zaredom, to je neozbiljno. Ne samo da nema zlata, nema kontinuiteta osvajanja medalja. Stiče se utisak da je Malaga bila samo bljesak.

    Šta za to vreme rade ostale selekcije ? Olimpijsko zlato za Mađare, svetsko za Srbe, evropsko za Hrvate, svetsko za Italijane. A onda kreće novi niz od Ajndhovena, evropsko za Srbiju, olimpijsko za Hrvatsku, svetsko za Mađarsku i evo ove godine ponovo evropsko za Srbiju. Italijanima je dovoljno i ono iz Šangaja, a uz uticaj (najveći) kakav imaju dovoljna su im i 2 srebra iz Zagreba i Londona. Crnoj Gori nisu dovoljna 2 srebra zaredom (EP, SP), jer nema nikakav uticaj.

    Možda ste primetili da na ovom EP Mađarska uopšte nije imala domaćinsko suđenje, osetno bolje suđenje od rivala. Čak je u mečevima sa Srbijom (grupa) i Italijom (1/2 finale) imala lošije suđenje. Protiv Hrvatske i Srbije (finale) imala je normalno suđenje, bez navlačenja, sa neutralnim Margetom u finalu. Mislite li da je bilo kome od glavešina u interesu da Mađarska posle svetskog osvoji i evropsko zlato ? Znate li koja je to selekcija poslednja držala 2 titule u istom trenutku ? SCG (EP 2003, SP 2005). Ko je od 2006. godine odbranio bilo koju titulu ? Niko. Odbranila je Srbija sad u Budimpešti evropsko zlato, ali već sam napisao svoje mišljenje. Gledali bi mi mnogo gore suđenje za Srbiju u finalu da Mađari nisu aktuelni svetski prvaci. To odudara od moje priče o rezultatima, ali tako se namestilo. U finalu su igrali evropski i svetski prvak.

    U ovom trenutku, Hrvatska na osnovu olimpijskog, Mađarska na osnovu svetskog i Srbija na osnovu odbranjenog evropskog zlata mogu računati na dobro suđenje na SP 2015. Italija je posebna priča. Ipak, ono što sam siguran je da Srbija neće osvojiti zlato u Rusiji sledeće godine. Ako ne zbog loše forme, onda sigurno zbog suđenja. Neće imati suđenje kakvo je imala u Budimpešti (a bilo je odlično, ne samo u finalu). Svetski prvak će biti Italija, Mađarska ili pojačane Hrvatska i Crna Gora (ako ove poslednje 2 selekcije budu kompletne). A opet, Crna Gora će morati da bude mnogo bolja od konkurencije (iz već navedenih razloga).

    Pa zar nije i do sada morala da bude mnogo bolja od konkurencije da bi napravila bilo kakav rezultat ? Kad dođe do završnice takmičenja, otprilike znate šta da očekujete. Ja sam dao svoje mišljenje zašto je to tako. Ipak, to ne znači da sam u pravu.

  18. #18143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Prije svega, po meni su svi zasluzili prelazne ocjene. Zasto? Zato sto se nije desio nikakav debakl. Rezultatski neuspjeh jeste, ali je sve bilo daleko od debakla.

    Idemo redom (ocjene od 1-5):
    Radic - ocjena 4. Mene nije iznenadio, jer znam da moze. Nije bilo idealno, ali je bio taman - vrlodobar. Mozda nije rekao posljednju rijec u reprezentaciji, jer je golman, moze on jos...
    Dr. Brguljan - ocjena 4. Jedan od nasih najboljih igraca. U oba meca kad je izasao zbog tri licne vidjelo se na sto nam lici desna strana. Jedini kome nemam apsolutno nista zamjerit'! Iako je na pragu 30-e mozemo na njega racunati za Rio, sigurno!
    Paskovic - ocjena 2. Samo zbog truda, rada i odricanja (jer je i on uglavnom odigrao desno...). Ubuduce se mora definisati njegova uloga, mislim da je vrijeme. Jeste uvijek nevjerovatno spreman, brz, ali ako to u najbitnijim utakmicma ne dodje do izrazaja onda je upitna njegova uloga.
    Petrovic - ocjena 3. Toni daje neku cvrstinu u odbrani, ali mi nije djelovalo kao da je najspremniji. On bi teoretski mogao da bude tu i za Svjetsko...
    Da.Brguljan - ocjena 2. Zbog truda. Ocekivao sam mnogo, mnogo vise. Pogotovo zato sto su Mladjan i Vjeko igrali desno. Nazalost, od ovih mladjih, boljeg nemamo. On ima tek 24, pred njim je jos dosta takmicenja, a milslim da je sve do njega. Jedan od nasih najgorih igraca, bez obzira na nesto efikasniji mec protiv Srbije.
    Cuckovic - ocjena 3. U dosta utakmica je pocinjao kao prvi bek (prije Tonija i Joleta). Ipak, vidjelo se da je debitant. Ocekujem dosta od njega vec od narednog sampionata.
    M.Janovic - ocjena 4. Capro je dovoljno rekao (cak mu se i zahvalio!) po pitanju njegovog odricanja. U par momenata sam ocekivao bolje suteve, ona neiskoristena kontra protiv Talijana je mozda bila i prekretnica. Generalno - sjajan u odbrani. Ali, navikao nas je na golove... Od sljedeceg prvenstva on se vraca na svoju poziciju, pa se nadam da ce opet biti i vise golova
    N.Janovic - ocjena 4. Kraj jedne velike reprezentativne karijere. Pruzio je ono sto se od njega ocekivalo. Ipak, njemu ponajvise zamjeram onaj pad u mecu protiv Srbije, on je trebao da ide na 2m, da nas vadi...a nije ga bilo nidje! Ipak, 6. Evropsko Prvenstvo za njega, 4. u kapici crnogorske reprezentacije - kapitenski!
    Ivovic - ocjena 4. Vise smo od njega navikli, ali se vidjelo da nije max. spreman. Mora na sebe preuzeti ulogu lidera ekipe. Zamjeram i njemu ono sto i Nikoli.
    Misic - ocjena 3. Pruzio i nesto vise od onoga sto sam od njega ocekivao. Nazalost, boljeg centra, a da hoce da igra za reprezentaciju nemamo.
    Klikovac - ocjena 3. Mogao puno vise. Defanziva sasvim dobra. Ima on i vremena i prostora da napreduje.
    Jokic - ocjena 2. Hvala mu za sve sto je dao nasoj reprezentaciji, ali on vise nije na nivou koji je nama potreban. Bio je veliki igrac.
    Scepanovic - bez ocjene. Nemam nista protiv toga sto je isao tamo.Scepo je zasluzio da, kao i Jokic, bude dio ovog tima.

    Capro i strucni stab - ocjena 3. Neke greske nam se ponavljaju. Ubijedjen sam da nazalost ovo nije zadnji put da su nam se desile. Ispitati njegov rad, vidjet sa njim objasnjenje za propuste (mozda mu dodati nekoga u strucnom stabu), ali nisam za smjenu. Zasto? Jer sam itekako svjestan da mozemo sa nekim drugim biti i mnogo gore plasirani. Kakav smo tim imali u Zagrebu 2010., a koji smo zavrsili??? Kontinuitet plasmana medju 4 jeste velika stvar i svaka cast za to. Neko je napisao da sa njim nikad necemo dotaknuti sam vrh, nakon ovoga prvenstva i ja vjerujem u to.
    Kao sto rekoh, pricu da smo ispunili cilj ne prihvatam!

    Rezime: da smo imali vise ovih koji su u rangu ovih ocjenjenih sa cetvorkom (Da. Brguljan i Klikovac najprije!) - bolji rezultat ne bi izostao.
    Analiza spornih momenata - obavezno. Pogotovo situacija kad nas protivnik sustigne, prestigne...kad padnemo...i vise se ne vracamo u igru. Volio bih cut objasnjenje za to.
    Last edited by cattaro; 28-07-14 at 12:47.
    P r i m o r a c

  19. #18144
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,497
    Thanks Thanks Given 
    5,347
    Thanks Thanks Received 
    3,831
    Thanked in
    1,519 Posts

    Default

    Po tvojim ocjenama oni predjose vrlodobrim a nisu ispunili cilj. Ne znam zasto branis trenera? Nema sto da mu se dodaje na porobica si bio skocio sa dvije noge, na ovog kreni makar jednom. Jes ima bolji tim porobic ali su tad hrvati, madjari pa smijem se usudit rec i srbi bili dosta jaci. Naravno i talijani

  20. #18145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    Pročitao sam sve što ste pisali na prethodnih nekoliko stranica, i vidim da se pominje suđenje. Evo kako ja to vidim.

    Da bi neko u ovom sportu imao dobro suđenje mora da ima:

    1. Uticaj
    2. Rezultate

    Crna Gora nema ni uticaj ni rezultate. Kad kažem rezultate, mislim na zlatne medalje na velikim takmičenjima. Crna Gora nema zlato od Malage. Šta se dešavalo posle Malage ?
    Crna Gora je ostala bez medalje u Pekingu (od iste ekipe koju je savladala u finalu Malage izgubila je meč posle 3/4 (6-2), kasnije je razlika smanjena). Eliminisana je u 1/8 finala SP kao aktuelni prvak Evrope, zatim u 1/4 EP, pa u 1/4 finalu SP. To su 4 takmičenja zaredom, to je neozbiljno. Ne samo da nema zlata, nema kontinuiteta osvajanja medalja. Stiče se utisak da je Malaga bila samo bljesak.

    Šta za to vreme rade ostale selekcije ? Olimpijsko zlato za Mađare, svetsko za Srbe, evropsko za Hrvate, svetsko za Italijane. A onda kreće novi niz od Ajndhovena, evropsko za Srbiju, olimpijsko za Hrvatsku, svetsko za Mađarsku i evo ove godine ponovo evropsko za Srbiju. Italijanima je dovoljno i ono iz Šangaja, a uz uticaj (najveći) kakav imaju dovoljna su im i 2 srebra iz Zagreba i Londona. Crnoj Gori nisu dovoljna 2 srebra zaredom (EP, SP), jer nema nikakav uticaj.

    Možda ste primetili da na ovom EP Mađarska uopšte nije imala domaćinsko suđenje, osetno bolje suđenje od rivala. Čak je u mečevima sa Srbijom (grupa) i Italijom (1/2 finale) imala lošije suđenje. Protiv Hrvatske i Srbije (finale) imala je normalno suđenje, bez navlačenja, sa neutralnim Margetom u finalu. Mislite li da je bilo kome od glavešina u interesu da Mađarska posle svetskog osvoji i evropsko zlato ? Znate li koja je to selekcija poslednja držala 2 titule u istom trenutku ? SCG (EP 2003, SP 2005). Ko je od 2006. godine odbranio bilo koju titulu ? Niko. Odbranila je Srbija sad u Budimpešti evropsko zlato, ali već sam napisao svoje mišljenje. Gledali bi mi mnogo gore suđenje za Srbiju u finalu da Mađari nisu aktuelni svetski prvaci. To odudara od moje priče o rezultatima, ali tako se namestilo. U finalu su igrali evropski i svetski prvak.

    U ovom trenutku, Hrvatska na osnovu olimpijskog, Mađarska na osnovu svetskog i Srbija na osnovu odbranjenog evropskog zlata mogu računati na dobro suđenje na SP 2015. Italija je posebna priča. Ipak, ono što sam siguran je da Srbija neće osvojiti zlato u Rusiji sledeće godine. Ako ne zbog loše forme, onda sigurno zbog suđenja. Neće imati suđenje kakvo je imala u Budimpešti (a bilo je odlično, ne samo u finalu). Svetski prvak će biti Italija, Mađarska ili pojačane Hrvatska i Crna Gora (ako ove poslednje 2 selekcije budu kompletne). A opet, Crna Gora će morati da bude mnogo bolja od konkurencije (iz već navedenih razloga).

    Pa zar nije i do sada morala da bude mnogo bolja od konkurencije da bi napravila bilo kakav rezultat ? Kad dođe do završnice takmičenja, otprilike znate šta da očekujete. Ja sam dao svoje mišljenje zašto je to tako. Ipak, to ne znači da sam u pravu.
    Odlicna analiza, svaka cast!
    Jedino bih te pitao zasto i sa stavkom pod broj 1 (Uticaj) nisi bio opsiran kao sa stavkom broj 2 (Rezultati)?
    Srbija ima Sostara, koji poprilicno aktivan u LEN-i, Crna Gora nema nikoga. Srbija ima novca da organizuje F4 ili EP u Beogradu, a to je LEN-i veoma vazno, itd.
    Moglo bi se o tome bas detaljno pisat!

    Ako i ne dodjemo do toga da su nam sudije krive za poraze (a od toga ni sam nemam nista), doci cemo do toga da smo u najbitnijim utakmicama imali losije sudjenje od rivala. Tj, koliko vidim - vec dolazimo. A onda je i moja pisanija proteklih dana imala smisla.
    P r i m o r a c

  21. #18146
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Ovaj, stvarno mi nije cilj da vam dižem pritisak poslije uzastopnih poraza naših, ali nisam živ da ne podijelim ovaj poluzabavni, poluozbiljni tekstić o jednom od najstarijih olimpijskih sportova: http://www.tarzanija.com/raskrinkava...nebitan-sport/
    In vino veritas

  22. #18147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Po tvojim ocjenama oni predjose vrlodobrim a nisu ispunili cilj. Ne znam zasto branis trenera? Nema sto da mu se dodaje na porobica si bio skocio sa dvije noge, na ovog kreni makar jednom. Jes ima bolji tim porobic ali su tad hrvati, madjari pa smijem se usudit rec i srbi bili dosta jaci. Naravno i talijani
    Ko je prosao vrlodobrim? Jesi procitao sve?
    Porobic je imao dva sramna rezultata, od kojih nam se obrazi jos crvene. Ovaj nas jos nidje nije postidjeo.
    Nemoj mi o drugim ekipama tada, jer smo u to vrijeme muku mucili sa Rumunima (ne jednom) i Njemcima!

    Meni 4. mjesto nije za smjenu. Ali, ako Savez ima trenera, sa drugacijom vizijom, kojeg mogu opteretiti ciljevima da je medalja obaveza - onda nemam nista protiv.
    Ja jasniji ne mogu biti...
    P r i m o r a c

  23. #18148
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    cattaro ne slazem se jokicem masu je bolje odigrao ovaj turnir nego prosli barem po meni.Imaju masu vaznih i dobrih golova sa krila
    Podgorica Podgoricanima!

  24. #18149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    cattaro ne slazem se jokicem masu je bolje odigrao ovaj turnir nego prosli barem po meni.Imaju masu vaznih i dobrih golova sa krila
    Ukupno 4 golova. Od toga, protiv jacih rivala (Grcka, 2x Italija, Srbija) samo 1 gol i to Italiji u onom prvom mecu. ;-)
    P r i m o r a c

  25. #18150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Nikola Janović: Igraću i dalje za reprezentaciju

    Da li je ovo tvoj posljednji meč za reprezentaciju, pitali smo kapitena Nikolu Janovića.
    - Nije. Rekao sam prošlog ljeta da ću da razmislim da li ću da se oprostim, ali pošto sam rekao da igram i dalje, onda igram dalje. Biću na raspolaganju reprezentaciji sve dok se budem bavio vaterpolom. Ostala su još dva takmičenja do Olimpijskih igara, igraću sigurno ako budem selektorova želja. Osjećam se dobro, mislim da sam odigrao dobro Evropsko prvenstvo, žao mi je što nijesmo osvojili medalju – rekao nam je Janović.
    http://www.pobjeda.me/2014/07/28/crn.../#.U9ZC4vmSxIE

    Mislim da bi novinari mogli da pomognu...a ovakvim textovima http://www.vijesti.me/sport/proklets...-clanak-788663
    samo odmazu! Ne mogu samo igraci (i to ovi, koji su igrali) da snose odgovornost!
    P r i m o r a c

Page 726 of 933 FirstFirst ... 226626676716722723724725726727728729730736776826 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 15:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 13:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 10:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 22:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •