View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 754 of 933 FirstFirst ... 254654704744750751752753754755756757758764804854 ... LastLast
Results 18,826 to 18,850 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #18826
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Cesto mi to padne na pamet kad nas uporedjujem sa Srbijom, a Australija definitivno nema samo bazene
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #18827
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam pitanje za ove strucnije malo. Da li je normalno da nas Srbija a onda i Australija po vasim rijecima natplivavaju i nadjacaju? Mislim vodim se logikom imamo more, ti momci su cio zivot u vodi, a ovi imaju bazene. Licno, mislim da je to kao da neka ekipa moze da nadtrci neku Africku reprezentaciju u fudbalu...
    U morskoj vodi se mnogo lakse odrzavati i plivati

  3. #18828
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam pitanje za ove strucnije malo. Da li je normalno da nas Srbija a onda i Australija po vasim rijecima natplivavaju i nadjacaju? Mislim vodim se logikom imamo more, ti momci su cio zivot u vodi, a ovi imaju bazene. Licno, mislim da je to kao da neka ekipa moze da nadtrci neku Africku reprezentaciju u fudbalu...
    Al Afrika nema more?
    Portugal, Engleska, Francuska onda i Australija. Hoćemo li uporedjivati njihovu obalu sa našom ili veličinu njihovih gradova koji su na more sa našim "gradovima".
    Pricah sa drugovima koji su u holandiji , kod njih svako selo ima bazen i školu plivanja, vaterpola itd.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #18829
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam pitanje za ove strucnije malo. Da li je normalno da nas Srbija a onda i Australija po vasim rijecima natplivavaju i nadjacaju? Mislim vodim se logikom imamo more, ti momci su cio zivot u vodi, a ovi imaju bazene. Licno, mislim da je to kao da neka ekipa moze da nadtrci neku Africku reprezentaciju u fudbalu...
    Australija nema more, to je tacno. Imaju okean :d

  5. #18830
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam pitanje za ove strucnije malo. Da li je normalno da nas Srbija a onda i Australija po vasim rijecima natplivavaju i nadjacaju? Mislim vodim se logikom imamo more, ti momci su cio zivot u vodi, a ovi imaju bazene. Licno, mislim da je to kao da neka ekipa moze da nadtrci neku Africku reprezentaciju u fudbalu...
    Pa plivačka škola Australije je jedna od najboljih u svijetu tako da me ne čudi da nas oni pregaze u tom aspektu
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #18831
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam pitanje za ove strucnije malo. Da li je normalno da nas Srbija a onda i Australija po vasim rijecima natplivavaju i nadjacaju? Mislim vodim se logikom imamo more, ti momci su cio zivot u vodi, a ovi imaju bazene. Licno, mislim da je to kao da neka ekipa moze da nadtrci neku Africku reprezentaciju u fudbalu...
    a mi utakmice igramo u more? i kupamo se zimi?

  7. #18832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    1. More je velika prednost, sigurno da nasa djeca nauce da plivaju ranije u odnosu na djecu koja ne zive na morE (cast izuzecima). Medjutim, kad pocne da se trenira onda more gubi prednost u odnosu na generalno uslove koje neka sredina nudi. Izmedju ostalog, u morE se moze trenirat' max. 3 mjeseca godisnje. Generacije i generacije su propadale jer zimi, tamo 90-tih, nije bilo uslova...desavalo mi se da 2 mjeseca zimi treniram u SALU Doma za gluvonijeme u Ko. Smijesno? Pa, jeste. Toliko o moru.
    2. Imamo jako malu bazu, sve se jos uvijek svodi na 3 grada koja skupa nemaju 90 hiljada stanovnika i dje se ukupno nalaze 5 bazena (pri cemu samo HN nudi dobre uslove i zimi i ljeti). Postoje neke generacije dje mi nemamo NIJEDNOG kandidata za A selekciju (93/94/95, od ove zadnje dvije smo izgubili ponajbolje igrace svijeta u tim generacijama), sto je kod svih ostalih nezamislivo. Npr. Srbi bi mogli od svake pomenute generacije mogli napraviti jaku ekipu;
    3. Kod nas se na plivanju ne radi dobro kao u Australiji, a Srbi i tu biljeze dobre rezultate u posljednje vrijeme. Ne samo da australijanci imaju neke legendarne plivace, vec je iz njihove skole i Pietro Filjoli, trenutno najbrzi vaterpolista svijeta, koji nastupa za Italiju. Za plivanje na primorju genralno nemamo korektnih uslova;
    4. Ne smatram da je neka selekcija fizicki jaca od nase, naravno, kad smo kompletni;
    5. Odje i najvaznije - u prvu sedmorku Srbije su 2 igraca odavde, jedan igra na, za nas, najproblematicniju poziciju.

    Ovo iz glave, bez puno razmisljanja...nadam se da sam pomogao malo.
    P r i m o r a c

  8. #18833
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Cattaro
    Jesi pročitao sramnu izjavu Perovića da mi nemamo kvalitet nikome da prijetimo?
    Malokrvnijeg trenera još nismo imali.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #18834
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kad vidim Čapra imam utisak da sam ga sad probudio, samo mu krmelj fali.

  10. #18835
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Cattaro
    Jesi pročitao sramnu izjavu Perovića da mi nemamo kvalitet nikome da prijetimo?
    Malokrvnijeg trenera još nismo imali.
    Upravo procitao.

    ‘’Mislim da je napad odlučio jučerašnju utakmicu, odbranu smo odigrali dobro. Sveli smo Australiju na pet golova ali napad stvarno nije funkcionisao, bili smo daleko od gola. Druga linija napada nam je bila na 7-8 metara i zato šutevi nijesu bili dobri. To je stvar koju moramo da popravimo, moramo više da se krećemo u ovakvim utakmicama. Moramo više da uplivavamo, moramo više da tražimo igru van centara. Australija nije ekipa koja se može potcijeniti, svakome mogu da naprave problem''.
    Ko je citao ono sto sam pisao ove dane...uglavnom, to je to. Samo sto mislim da nam je bekovska linija nerijetko bila dalja od 8m...ali nebitno sad. Problem je jasan, a kad je jasan onda se nadam da cemo izvuc' pouke iz...sopstvenih gresaka.

    Izjave ostalih...svi su svjesni da mogu i moraju bolje. Ja u njih vjerujem dok god imaju sansi. Ne ono - navijacki, nego vjerujem da imaju kvaliteta da budu mnogo bolji, da se nose sa svakim.
    P r i m o r a c

  11. #18836
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    1. More je velika prednost, sigurno da nasa djeca nauce da plivaju ranije u odnosu na djecu koja ne zive na morE (cast izuzecima). Medjutim, kad pocne da se trenira onda more gubi prednost u odnosu na generalno uslove koje neka sredina nudi. Izmedju ostalog, u morE se moze trenirat' max. 3 mjeseca godisnje. Generacije i generacije su propadale jer zimi, tamo 90-tih, nije bilo uslova...desavalo mi se da 2 mjeseca zimi treniram u SALU Doma za gluvonijeme u Ko. Smijesno? Pa, jeste. Toliko o moru.
    Ovo me zanimalo, jer samim tim preko ljeta nasem igracu lakse odrzavat kondiciju nego nekom ko ima bazene, pa i mora il okeane jer fala bogu obala nam je takva. Al dzaba sve to ako preko zime uslovi ne postoje...
    Fala na odgovoru
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  12. #18837
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sve to stoji, centri nisu u 2 utakmice 5 puta zauzeli poziciju kako valja. Protiv Australije smo par puta bili sa loptom i na 10 metara bez rješenja.
    Dovoljno si neke stvari objasnio ali ne može i ne smije trener vicešampiona da kaže da mi nemamo kvalitet .
    Mislim da je to sramna izjava i malodušna. Svjesni smo da je loša firma i igra, po meni on je tu krivac ali kvalitet imamo.
    Još smo na vrijeme da nešto uradimo.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #18838
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Iskreno, meni iz glave ne izlazi ona izjava nakon startnog poraza da prvenstvo pocinje od utakmice sa Australijom.
    Mene je ta izjava strasno razocarala...
    Volio bih da ubuduce, kad tako bude mislio, takvu izjavu da prije prve utakmice. Da mogu utakmicu provest u Plavu shpilju ili dje drugo, daleko od telefona, TV-a, interneta...
    Dosta se nerviram, a nema smisla da se zivci trose na neku...pripremnu/nevaznu utakmicu.

    EDIT:
    Podgoricani, http://www.vijesti.me/sport/crna-gor...terpolu-844708
    Ja cu vjerovatno pogledat' tu utakmicu sjutra.
    Ne znam koliko su nasi pripremani uopste za ovo takmicenje, zakleo bih se da sam prije 3-4 dana na treningu Cattara vidjeo djecake koji ce biti u reprezentaciji na ovom turniru.
    A ovu generaciju je vodio Gojkovic ranije, ne samo ovu, nego i ostale U15...
    Last edited by cattaro; 30-07-15 at 14:32.
    P r i m o r a c

  14. #18839
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Baš to, malokrvni su nekako u prosle dvije utakmice a on sa izjavamo samo još više doprinosi tome.
    Bolje ćeš ti znati, možda je taktički dobar trener, da ih fizički spremi sigurno ali mislim da bi trebao zaposliti nekog kad nam loše ide da diže ekipu jer on to ne zna.
    Nervira me sto stvara sebi alibi izjavama da nemamo kvalitet i da ako dodjemo u polufinale da je to ogromni uspjeh.
    Last edited by lepetanac; 30-07-15 at 14:39.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #18840
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ko god dodje do 1/4 finala moze uzet' zlato na kraju! Po meni su na Olimpijadi Hrvati, kasnije prvaci, bili tek 4-5. favorit...ili Ameri koji uzese srebro na OI 2008.
    Ne slazem se da smo malokrvni, momci se bore, zalazu, nemam prigovor po tom pitanju. Napad jednostavno ne funkcionise! Ne izdvaja se ovaj put igrac vise, kontranapad ili to sto nemamo (kvalitetnog) ljevaka...napad ne stima u nijednom segmentu! Nezadovoljan sam centrima, ali ni ostali nisu puno bolji.
    Ja nisam kompetentan da ocjenjujem nekog trenera, mogu da opisem neku utakmicu ili neke druge stvari iz svijeta vaterpola. Iza Capra stoje odredjeni rezultati.
    P r i m o r a c

  16. #18841
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se desava ako Srbija dobije Australiju sa manje od 3 gola razlike? Imamo li sansi da budemo drugi ili je onda utakmica sa Japanom potpuno nebitna??

    Evo dobih provjerenu informaciju da nam je to potpuno nebitan mec u tom slucaju. ******
    Last edited by Ramos; 30-07-15 at 18:00.

  17. #18842
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Znaci da smo 3. ako Srbija ne dobije makar 3 razlike? A ako bude 3 treba nam 4 razlike protiv Japana?
    P r i m o r a c

  18. #18843
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pa nemoguce da se ne gleda ukupna gol razlika u grupi. Potpuno nema logike da se u grupi brisu golovi protiv Japana. Mada ipak je u pitanju vaterpolo, pa je i takvo pravilo moguce.

  19. #18844
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Znaci da smo 3. ako Srbija ne dobije makar 3 razlike? A ako bude 3 treba nam 4 razlike protiv Japana?
    Ako srbija dobije tacno 3 razlike nama onda treba +8 protiv Japana jer ih je Australija dobila 7 razlike, to je sigurno. A ako dobije Srbija sa +4 i vise onda smo ja mislim drugi sa bilo kojom pobjedom protiv Japana, jer se gol razlika sa poslednjim uzima u obzir samo u slucaju da drugi i treci imaju isti skor u duelima sa prvim na tabeli. Vaterpolo

    Moram editovat post nova informacija je da jos nije sigurno kakav je sistem za sjutra oko gol razlike. Zamislite kad ni igraci jos to ne znaju...sprdnja!
    Last edited by Ramos; 30-07-15 at 18:49.

  20. #18845
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Nemogucw je to ramos. To ne bi imalo smisla nikakvog...

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  21. #18846
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Nemogucw je to ramos. To ne bi imalo smisla nikakvog...

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk
    Prenosim vam informacije direktno od jednog od igraca pa eto ti meni reci ima li smisla ili ne. Sad je bilo na tv vijesti dje govore zvanicno da je tako, ali zadnja informacija je da to nije 100 % sigurno.

  22. #18847
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ma vjerujem ti, nego mi je i za vaterpolo cudno da to moze.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  23. #18848
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Ja da znam Australija je dobila Japan 10-4, dakle 6 razlike, što će reći da u slučaju pobjede Srbije od 1 razlike nama treba minimum 8 razlike. Nedoumica koja se pominje je da li se uopšte računa meč sa Japanom u kom slučaju nam je potrebno da Srbija dobije Australiju sa minimum 3 razlike.

  24. #18849
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Australija dobila Japan 11:4

  25. #18850
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,253
    Thanks Thanks Given 
    4,095
    Thanks Thanks Received 
    4,412
    Thanked in
    2,141 Posts

    Default

    Gojkovica za trenera ako li se ovo prvenstvo zavrsi neuspjesno?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 754 of 933 FirstFirst ... 254654704744750751752753754755756757758764804854 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 16:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 14:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 11:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •