View Poll Results: Da li biste primili čip ?

Voters
106. You may not vote on this poll
  • Da

    16 15.09%
  • Ne

    90 84.91%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 176 to 185 of 185

Thread: Čipovi za ljude

  1. #176
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Cipovi bi samo smetali problematicnim osobama,pa onda manipulacijom zastasuju druge.
    Prednost cipa je ta sto ce postati proslost termin 'nestala osoba'(niko joj nece smjeti ni izvaditi cip jer ukoliko bi se to desilo bice locirane osobe koje su dolazile u kontakt sa nestalom osobom)
    A sa tim se direktno prekida kriminal sa trgovinom organima i trgovinom ljudima.(Tada se kriminalci morati da smisle nesto drugo)
    Zatim mnogi oblici kriminala ce biti proslost ili bice drasticno manje.Sustina je da ce na vodu isplivati kriminalci koji su do tada bili kamuflirani u narod.
    Ljudi ce se osjecati sigurnije.
    ovo su (uzaludna) očekivanja lica koja nadu polažu u ove čipove, ali realnost je na žalost potpuno drugačija
    npr, ko sprečava nekog da proda bubreg, čip sigurno ne, osim ako i bubreg nema serijski broj, kao auto djelovi, ovđje možemo čekat da nano tehnologija zađe u svakodnevnicu, pa ćemo nastavit priču,
    niko neće smjet izvadit nekome drugome čip, smiješno, nema te brave koja se ne može obiti, i nema tog opet pominjem auta jer su pogodan primjer, koje se ne može ukrasti,
    ljudi će se osjećati sigurnije? vjerovatno samo oni koji na prste broje do dvadeset, bez vrijeđanja, razmislite logično, ljudi nisu amebe da imaju tri nervne čelije ili slično,
    kriminalci neće morati da smisle ništa novo, jer sve što čovjek napravi, ipak je čovjek napravio, a to naravno nije i nikad neće biti savršeno, znači postojače zaobilazne metode, koje će opet čovjek da pronađe i to vjerovatno onaj isti

    jeste, ljudi će se osjećati sigurnije jednako onako kako su se osjećali jevreji u koncentracionim logorima sa onim istetoviranim brojevima, zar ne?

    ovđe je sad suvišno poredit te brojeve i čipove
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #177
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Šteta,

    Čovječanstvo ne postoji zadnjih 10 minuta nego ima događaja od prije nulte godine pa nulta godina, pa evo je sad 2015. Bilo je tih takvih ideja i ranje, pa su "slavno" završile, istorija uči o tome, prelistajte.

    Podmetanja, nisu dijalog u pravom pravcu, ako vam je to jedini argument? Kako ja vidim šta je moja stvar, ja ne opterećujem nikoga s ničim, za razliku od vas koji opravdavate čipove. Jednostavno se ne slažemo i ja sam zadovoljan s tim.

    No, ne odgovoriste mi, ako već ne skontaste poređenje sa Matriksom, da ponovim, dal u budućnosti očekujete nešto slično onoj civilizaciji Borg? Isto je iz onog filma, a ključna stvar je: "surender, resistance is futile" ili tako nešto.

    Svi treba da budemo istomišljenici, jednomišljenici, jednoumci opet ovo jedno, mislim da to ne valja kod vas.

    Šteta
    Vidim da svoju tezu iskreno podrzavas bez nekih kontriranja i postujem.A kakvim Matriskom? Zasto uporedjujes film naucne fantastike i realnost tj.buducnost,pa imas strah od toga,znaci ako naprave film da ce u buducnosti svako morati da sam sebi nanosi rane,zbog toga sto ce taj film biti gledan,ti ces se ubiti jer to smatras da ce tako i biti.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Svi treba da budemo istomišljenici, jednomišljenici, jednoumci opet ovo jedno, mislim da to ne valja kod vas.
    Protiv toga se iz jedra celije borim i boricu se.Pises kao da si prezivio koncetracioni logor pa imas fobiju od prednosti cipova a to su da se svako zna gdje je,znaci to VEZE NEMA sa koncetracionim logorom,to prvi put cujem od tebe i budi siguran da to nije CILJ cipovanja, iako,postoji nemali broj ljudi koji za takve stvari upotrijebio cipove. Zelje naucnika su jedno,zelje pseudonaucnika su drugo to dvoje MORAS razumjeti i prepoznati.

    Najiskrenije ti preporucujem da pogledas ovaj video

    Last edited by Zaovičić; 02-02-15 at 00:44.

  3. #178
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Cipovi bi samo smetali problematicnim osobama,pa onda manipulacijom zastasuju druge.
    I ja sam protiv čipovanja ali to nam ne gine jer će jednoga dana sva lična dokumenta biti dio tog čipa. Ali da neko u svakom trenutku zna gdje sam, šta radim i jednog dana kad se tehnologija usavrši šta pričam pa možda i šta mislim je oduzimanje osnovnog ljudskog prava ... SLOBODE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #179
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Ljudi ce se osjecati sigurnije.
    „Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.”
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #180
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaovičić, neću kopirati post, formira se dugačak tekst, ovako je kraće:

    Poređenje sa Matriksom i onom Borg civilizacijom je zbog toga što oba termina ipak predstavljaju kakvu takvu budućnost (naravno ima i boljih primjera), ako je to neko već zamislio, nije isključeno da će stvarna budućnost biti u makar nekih 10-20% slična tim opisima u filmovima ili nekim djelovima. Filmove sam iskoristio jer mi je lakše njih pomenuti jer ih je velika većina gledala, čula itd.
    Za ostalo oko što si napisao oko filmova, samo bih stao, jer mislim da je apsurdno, a pretpostavljam da se slažeš.

    E sad ideja da se zna đje je ko, sama po sebi je vrsta konc-logora, šta tebe ili bilo koga drugog, sistem institucije itd. zanima đje sam ja i šta radim, ovđe pozdravljam Rakuna, miriše mi da se slaže sa ovim.

    Ukoliko malo detaljnije, ako imaš vremena, pogledaš informacije koje ne idu u prilog čipovima i počneš da vagaš, viđećeš da samo tvoja opisana ideja koliko god dobra bila, ne može stajati na jednoj strani naspram gomile kontra argumenata. E, sad kontra argumenti:

    - The universal bar code system - ovako se čipovani mogu osjećat kao najskuplji viski u samoposluzi, ali isto tako i kao toalet papir!
    - Privacy - to naravno ne postoji niti dolazi u obzir da postoji ako imaš čip!
    - Population Tracking - sam si rekao da je ovo namjena, meni lično to smeta, nadam se i većini ostalih!
    - Biblical Prophecy - posebna tema, ima par primjera na forumu, diskutabilno, opet glas za protiv!
    - Migration of the implanted transponder - tačno, ko kaže da će bit, ostat tamo đe ga postave, odnosno ko zna zašto će sve da služi, može se svatit na više načina
    - Failure of implanted transponder - super primjer, crkne čip, šta da radim, kad nam je sadašnji sistem u pojedinim slučajevima ovakav kakav jeste (ima apsurdnih momenata), kakav će biti tada, diskutabilno!
    - Electrical hazards - neka je makar jedan slučaj, meni dovoljno da nisam za to, jeste, maksimalno sam isključiv!
    - Possible incompatibility with magnetic resonance imaging (MRI) - nastavak predhodnog,
    - Mark of the beast - već pomenuto gore,
    - New World Order - o ovome se dosta priča, dal neosnovano?
    - Freedom - o ovome ako uzmeš čip, govora nema,
    - Human Rights - Rakun, pomenu, slažem se, đe su tu slobode, nema ih!
    - Slaves - ovo nije daleko od istine, jer ne moraš držat nekoga ograđenog žicom, ako znaš đje je, šta radi, s kim se druži, šta jede, šta pije, kud se kreće, s kim razgovara itd.

    Sama ideja čipovanja ljudi, čak i stoke, meni je apsurdna. Neđe ranije pomenuh, a i još neko čini mi se onaj slučaj skuvane žabe, tragedija je što će ljudi najvjerovatnije bit dovedeni u situaciju da sami traže, da hoće, da pristanu, da se guraju ko će prije uzet čip.

    N kraju, sjetimo se onog primjera kako su evropljani trijebili indijance dajući im one čaršave i odjeću sa virusima velikih boginja od kojih su ovi umirali. Vidiš i to je bila dobra namjera, ali opet ispade pogubna za indijance. E sad dal si ti evropljanin ili indijanac? To me je strah, ništa više.

    Dodatak, ipak svijetom direktno ne upravljaju naučnici, već ipak oni koji imaju pare!
    Last edited by SpongeBob; 02-02-15 at 09:18.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #181
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I ja sam protiv čipovanja ali to nam ne gine jer će jednoga dana sva lična dokumenta biti dio tog čipa. Ali da neko u svakom trenutku zna gdje sam, šta radim i jednog dana kad se tehnologija usavrši šta pričam pa možda i šta mislim je oduzimanje osnovnog ljudskog prava ... SLOBODE
    Sve što radi može i da se pokvari, slučajno ili namjerno. Koje su posledice toga?

    Ovo je DOUBLE problem, zar ne?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #182
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvi crni elektronski ili kakvi čipovi?

    Kud to može biti napredak ili progres?

    Nasmijah se dobro čitajući komentare.

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Spajanje čovjeka sa mašinom je neizbježno. Što se tiče čipova,već ih nosimo u rukama,džepovima,torbama. Imamo ih u kućama,stanovima. Mnogi ih već nose u sebi, razni pejsmejkeri i druge elektronske sprave za popravku tijela.
    Da li će to neko zloupotrijebiti? Sigurno da hoće. Već viđeno,već rađeno!

    "na istoku stare price na zapadu ništa novo" - reče Bora i osta živ :cocksure:

  9. #184
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ada naravno da NE! Sprdasi se , cip neko da mi ugradi a ne nooo...

  10. #185
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ma ovo ne verujem da ce poceti jos skoro, bar ne na ovim prostorima. Bilo je price da ce Svedjani prvi da krenu sa tim jer je kod njih i tako skoro sav novac u karticama pa da mogu da placaju samo pokretom ruke gde bi bio ugradjen cip, pa jos uvek nista. A i sta ce im cipovi, dovoljno im je da prate sta ko radi na internetu, kud ces bolje kontrole stanovnistva od toga. Jos ako im ti sam olaksas posao pa stavis svoje podatke i slike na FB ili drugim spi... socijalnim mrezama. A i same ljude mozes vrlo lako da nateras da se odreknu dobrog dela svoje slobode i privatnosti, kao sto je americka vlada uradila svojim gradjanima sa zakonima protiv terorizma.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 15-04-09, 21:35
  2. Jedno Pitanje Za Ljude Iz T-Coma
    By StudentiNK in forum Internet
    Replies: 19
    Last Post: 03-02-09, 21:49
  3. Replies: 28
    Last Post: 21-01-06, 21:42
  4. Molim dobre ljude za pomoc
    By nermin in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 13-10-05, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •