Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 79

Thread: uklanjanje mladeza u pg

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Kako ide procedura za Vma,recimo za operaciju nosne devijacije,kako se zakazuje i kolko se ceka,eto ako je neko gore imao operaciju nekada malo informacija ukratko?

  2. #27
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Da nije bila kakva akcija u medjuvremenu? Popust na kolicinu?
    Ja imam nesto na ledjima. nekad to bio fin mladez, ali vec godinama nije. Valjda se istraumirao nesto. I tapsati mene po ramenu je ko kaznjavati me za nesto... Ima li koja jos preporuka. Pretpostavljam da se za dvije godine otvorila bar jos jedna dobra privatna klinika u PG...

    ps. Uklonio bih ga ja sam, ali je na nedohvatljivom mjestu. Drugima je crnjak se tim bakcat. Jedino jedan brat od tetke, ali on samo britvom rabota...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam zvao neku privatnu kliniku u BGD i skidanje mladeza radio talasima je 130 eura prvi, svaki sledeci je po 20. Svaki mladez koji se makne se salje na ispitivanja. I isplati se otici ako ih imas vise.

    U Cenex su po 100 eura, svaki!

    Za mene koji sam planirao da maknem cca 27-8 komada vise se isplati otici za BGD nego se crnjaciti sa Cenexom koji ih uz sve to mice i hirurski.

    Dr. Bandic je u pitanju i moji ukucani su isli kod njega prije desetak godina da micu mladeze sa lica, cak im se ni ne primjecuje nista...

  4. #29
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je rodica bila kod Bandića u PG,pogledao i rekao"aj mala doma,nije to ništa i ne treba skidati" ....

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sam skinuo 5 komada u pg u acc centru preko puta bas casrsije. naplatio mi je 30 e po komadu. dr.jeremic dolazi opet 3.09 tako da imam u planu da skinem jos koji.

    http://www.drigorjeremic.com/

    a kontakt za zakazivanje u pg 069 712 188

    za njega sam cuo tj vidio kad je gostovao na atlas tv i u emisiji je skidao neke mladeze tako da ne sumnjam u njegov rad.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za mladeze postoji U MEDICINI sledece pravilo: ABCD.
    A = asimetrija
    B = Border, ili granica, tj ako mladez nije jasno ogranicen od dijela koze
    C = Color, tj ako mladez ima vise od dvije nijanse boje
    D = Dijametar, tj ako mu je dijametar veci od 6mm
    Suspektno je i ako mladez krvari, i to je sasvim dovoljno da se obratite ljekaru.
    Ako imate mladez na tijelu koji zadovoljava sve ovo - ABCD - podjite ljekaru i pokazite mu mladez. U narodu je rasprostranjeno vjerovanje da mladeze ne treba dirati, da ih je opasno uklanjati, sto nije tacno!!! Procedura uklanjanja mladeza je jednostavna, radi se u lokalnoj anesteziji, i svaki mladez se salje na patohistolosku analizu, tj. radi se apsolutna provjera da li je mladez koji je uklonjen samo obican mladez ili nesto drugo.
    Ko zna zašto je to dobro?

  7. #32
    pavlebo Guest

    Default KBC plasticna hirurgija podgorica

    Besplatno = pravi strucnjak Dr. Terzic

  8. #33
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam makla moj prije 2 dana u bolnicu, doduse u Pv... MIslim da to rade i u PG. Prvo odes kod izabranog doktora, on te posalje kod dermatologa koji to pogleda i proslijedi te kod hirurga... Hirurg ti zakaze operaciju i to je to...
    Meni je trajala oko 10min, jer je mladez bio veci(sa Halo krugom) tj depigmentacijom i morali su me siti.... ali sam zadovoljna, mada ne znam jos rezultate... ne boli me

    I dzabe je.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Niksic-Pg
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prije nekolike godine imao sam biljeg,mladez ne znam sta li je to vec bilo,uglavnom neki proces je bio u pitanju ,prokrvario je,i makao sam ga kod onoga glavnog hirurga Suhiha , odradio je to za 10 min,svaka preporuka, ...sve za DZ tako da ne morate se patiti po privatnim klinikama...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sam opet prije neki dan bio kod ovog Jeremica i makao jos 10 komada.. jes da mi se sad ledja malo "raspadaju" (dok se proces zarastanja ne zavrsi jos nekih 5/6 dana) ali sam pocinuo..

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    mislim da nema veze na kojem je dijelu tijela. moja majka je skoro uklonila sa vrata, laserski. operacija je trajala 3min
    najbolje je otic na pregled da doktor to pogleda i da sud.
    tačno, kao i da se pošalje na patohistološku analizu! Tačno je da postoje jasno precizirana "pravila" kako izgleda maligni mladež, ali to uopšte ne mora da bude u 100 % slučajeva tačno, jer kod nas je najobičniji mladež, od rodjenja, postao maligni i epilog je 5 operacija zbog metastaza i nevjerovatan procenat sreće
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #37
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1,270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prije pola sata sam uklonio mladeze sa lica koji su mi smetali tokom brijanja,intervenciju sam odradio u CENEX MEDICAL u Podgorici,u pitanju je bilo uklanjanje radio talasima,intervencija je trajala 3,4 minuta i mogu vam reci da sam prezadovoljan,osoblje extra cijene vrlo pristupacne

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    kolike? Reci slobodno, da znamo? Je li bolno, i tako to jer i ja bih imala jedan da uklonim, a i zanima me da li idu uzorci na analizu?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1,270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam krenuo u KBC da to odradim klasicnom metodom medjutim kad sam vidio sta i kako predomislio sam se i posao u Cenex Medical,intervencija je trajala sve zajedno sa anesteziom 5 minuta,znaci skroz bezbolno,bez krvarenja i rezanja itd.znaci obrisano kao sa gumicom,nosim flaster par dana i to je to,cijena za 4 mladeza bila je 150e sto po meni nije mnogo pogotovo kad je u pitanju lice dao bih i 1500e ,evo ti link pa pogledaj o cemu se radi

  15. #40
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    refresh...

    Da vidim da li ima kakvih novih iskustava... jer odlučila sam (ili bolje reći prelomila- zbog one vječite izreke ne valja ih dirati) da maknem 2 mladeža. Jedan je veći, ima preko 5 mm, tokom života promjenio je 100 puta boju , zakačio bi se pa bi krvario, drugi je ok, uglavnom s njim se ništa posebno nije dešavalo, imam još jedan koji ne planiram da maknem jer mislim da će sam spanuti- taj je još i najčudniji.. Valjda nisu prijeteći ni jedan od ovih, bar kako mi je davno rekao jedan doktor...

    Radila bih radiotalasima ili laserom jer hiruškim putem ostane ožiljak, a pošto su, da kažem, na estetski važnom mjestu to bih voljela da izbjegnem ili da prođem što bolje...
    Sad čitala sam da laserom (koji ostavlja najmanji ožiljak) ne može se poslati mladež na analizu, sad me to malo buni?
    No ko dobro radi radiotalasima? ili pak laserom?
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  16. #41
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno_LooD View Post
    Ja sam zvao neku privatnu kliniku u BGD i skidanje mladeza radio talasima je 130 eura prvi, svaki sledeci je po 20. Svaki mladez koji se makne se salje na ispitivanja. I isplati se otici ako ih imas vise.

    U Cenex su po 100 eura, svaki!

    Za mene koji sam planirao da maknem cca 27-8 komada vise se isplati otici za BGD nego se crnjaciti sa Cenexom koji ih uz sve to mice i hirurski.

    Dr. Bandic je u pitanju i moji ukucani su isli kod njega prije desetak godina da micu mladeze sa lica, cak im se ni ne primjecuje nista...
    Ja sam prije dvije godine kod njega skinuo maligni srecom na vrijeme.Poceo je bio da mijenja oblik i velicinu na analizi je utvrdjeno da nije mnogo otsao u dubini i da nije metastazirao.Kontrola je sada jednom godisnje kod Bandica.Mene je operacija kostala mnogo vise od ovih cifara koje se pominju ali naka mu je prosto.Nasi strcnjaci su htjeli da mi skinu cijeli misic na ruci a njegov zahvat jedva da se primjecuje oziljak.http://orshospital.rs/mladezi.asp
    Last edited by Shajo13; 17-10-12 at 12:59.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam makao na kraju 15tak mladeza kod ovog Jeremica, preko puta Carsije... Sada, posle godinu dana, mogu da kazem da su mi se vratila 3-4 komada jer covjek nije htjeo da ide previse duboko da ne ostane oziljak, i na kraju se desi da se vrate.

    Svjestan sam da niko ne moze da garantuje hoce li se neki mladez vratiti ili ne, ali 4 komada od 15 je previse... Procedura je prosla bezbolno, doktor je OK, samo sto me iritira to sto su se vratili. Mada, bolje jedna mala tackica, nego one dzondzule koje sam prije imao

  18. #43
    Join Date
    May 2010
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uklonio sam 2 sa ledja. Uzeo uput i posao kod plasticnog u KBC. Sve je trajalo 15ak min sa pripremom.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da li su vama, kojima su uklanjali mladeze, radili prvo neku provjeru mladeza prije operacije (odredjenim aparatim za koje ne znam kako se zovu ovdje) ili su vam ovako samo ' na oko' rekli ''SKINI ti to'' ?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #45
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Da li su vama, kojima su uklanjali mladeze, radili prvo neku provjeru mladeza prije operacije (odredjenim aparatim za koje ne znam kako se zovu ovdje) ili su vam ovako samo ' na oko' rekli ''SKINI ti to'' ?
    Postavila si im pravo pitanje jer svaki mladez je potencijalni tumor dobrocudni ili zlocudni.Ja sam imao intervenciju u BG gdje je prije operacije radjeno snimanje nekim aparatom koji otkriva moguce promjene.Poslije operacije se radi histopatoloska analiza uzorka.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  21. #46
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja sam se iskreno zbunila. Otisla sam kod doktora da mi pregleda mladeze i on me docekao sa pitanjem: 'Pokazi mi na koje mladeze sumnjas?' (mada, sta ja imam da sumnjam, pogledaj ih sve, ti si doktor, ne ja , zar ne?). Ok, nisam zanovjetala, pokazala sam mu te mladeze, pogledao ih je SA DALJINE, dao mi broj telefona i rekao mi (uz ogroman osmijeh sa vjestackim zubima ) da ga zovem da mi on to SKINE i da me nece nista boljeti. Ja se pitam dal je normalno da hoce da mi radi neku intervenciju bez prethodnog pregleda tih istih mladeza?

    Mojoj drugarici iz jedne druge drzave, radjen je pregled mladeza jednim aparatom (svaki mladez je pregledan) i doktor joj je zaokruzio samo jedan mladez za ukloniti (mladez mali, obicni, na koji ona nije ni sumnjala)dok je za one, koji su njoj bili sumnjivi, rekao da ne dira.

    'Shajo 13' mozes li mi reci gdje si isao u BG?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    skinuo sam 15 mladeza u pg kod dr.igora jeremica. ordinacija mu je one zgrade preko puta dana. doduse nije radjena nikakva provjera ili detaljna analiza mladeza jer mi odma rekao koje smijem a koje ne smijem dirati..evo 3 god od tad i jos sam ziv

  23. #48
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ko skidao kondilome ? Ima neki dr Stilet koji se reklamira non-stop, 50e mu je najjeftinija intervencija, a to je minut posla...Imam 2-3 pa bi da ih maknem

  24. #49
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja sam se iskreno zbunila. Otisla sam kod doktora da mi pregleda mladeze i on me docekao sa pitanjem: 'Pokazi mi na koje mladeze sumnjas?' (mada, sta ja imam da sumnjam, pogledaj ih sve, ti si doktor, ne ja , zar ne?). Ok, nisam zanovjetala, pokazala sam mu te mladeze, pogledao ih je SA DALJINE, dao mi broj telefona i rekao mi (uz ogroman osmijeh sa vjestackim zubima ) da ga zovem da mi on to SKINE i da me nece nista boljeti. Ja se pitam dal je normalno da hoce da mi radi neku intervenciju bez prethodnog pregleda tih istih mladeza?

    Mojoj drugarici iz jedne druge drzave, radjen je pregled mladeza jednim aparatom (svaki mladez je pregledan) i doktor joj je zaokruzio samo jedan mladez za ukloniti (mladez mali, obicni, na koji ona nije ni sumnjala)dok je za one, koji su njoj bili sumnjivi, rekao da ne dira.

    'Shajo 13' mozes li mi reci gdje si isao u BG?
    ORS Hospital Dr Jadran Bandic kod stadiona Crvene Zvijezde je klinika samo mi je rekao ovaj mladez skidaj pod hitno oces u Podgoricu ili gdje drugo ali ga mici.Kod nas su htjeli cijeli misic na ruci iznad lakta da mi skinu dok mi je on to odradio da se jedva primjecuje mada imam sav preko 10 cm.Ukucja u gugl gore pomenutu kliniku ili doktora dobices njihov sajt.Moj mladez je mijenjao oblik i malo je bio iznad povsine koze ispupcen.



    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  25. #50
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Htio bih da uklonim 2-3 mladeza koji su mi porasli na vrat i jedan u ledja koji mi isto smeta recimo kad imam neku fizicku aktivnost.


    Kakva su iskustva, posao bih u KC da radim to besplatno, ako su dermatolozi ok, vidim da nije nista strasno cim niko nema nekih problema...

    Jel bio ko u KC ili je bolje privatno nesto mi glupo da dajem pare zato....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 04-01-05, 19:54
  2. Spaljivanje Albanaca nacistickim metodama uklanjanje tragova
    By Harris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 01-01-05, 14:33
  3. Uklanjanje divljih deponija
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-04, 11:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •