Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Religija

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Religija

    Ja bi pita administratora-e dokle ce ona serbkinja tryniti da se poigrava i propagira veljeserbsku politiku na sajtu "religija". Sto joj godj ne ide niz dlaku a bez argumenata ona zatvara ,evo zadnji primjer je Random jasno i citko napisao sto ga interesuje a ona odma da skrene s teme i zaobidje pitanje . I kad joj se skrene paznja onda pocne da valja budalastine i gluposti ,i KLJUC !
    PS pogledajte dva zadnja posta i bice vi jasno kome je u cilju da siri veljeserbsku propagandu na sajtu , i zasto !!!!
    Pozdrav !

    sto odje nije jasno moderatorki !!!!! Da ga ona preinaci kako pase veljeserbskoj propagandnoj masineriji !
    (quote)
    Trudim se da shto redovnije chitam ovaj forum, koji polako ali sigurno zalazi u neki off road rezhim, ali u svakom slucaju nadam se da ce ovaj topic biti na mjesto (i da nece biti preveden kao rasisticki, politicki, paganski ili koji li je vec termin zabranjen na ovom podforumu)

    Moje pitanje je :

    Postajemo li manjina? Oce li se u doglednije vrijeme CG ponovo vratiti na 4 nahije?
    _________________

    Pogledajte sto su argumenti moderatorke ,samo sto nije pocela da prica o mesopotamiji i jos obrce temu kako joj drago ,pa ja pitam dokle ,a jos i to da prijeti mene kako ce me ona banovat itd itd !

    Na post o Crnogorskoj Pravoslavnoj Crkvi (mislim da pase na sajt religija a ????)
    koji nije pasovao veljeserbkinji (moderatoru) ona je ponizila ckvu kojoj ja pripadam kao i veliki dio Crnogoraca i onda zatvorila temu .Pitanje je s kojim pravom i zasto je zatvorila temu ??????

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi svako ko bi bio na mom mjestu reagovao na mozda slican nacin... vec postoje forumi gdje se moze diskutovati o politici. Tamo si vec dovoljno aktivan.

    Zar ima potrebe da se na "Religiji" postave topici sa politickom konatacijom? Da ti mozda ne smeta to sto Zippy sasvim dobro obavlja duznost moderatora na politici, pa si nasao "prigodno mjesto" za politicku diskusiju.

    Ako sam onako "ruzno odreagovala", to je zato sto na podforumu "religija" nema mjesta za politiku, sto sam vec navela u topiku "pravila, pravila." Drugo, imam pravo da i ja kazem nesto o politici, da branim svoja uvjerenja, nacionalnost. Na zalost, diskusija se odigrala na pogresnom mjestu.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E svaka ti cas kad tako rezonujes !!! Zasto svi SRBI cim MI CRNOGORCI pomenemo NASU CRKVU odma prebacaju na politiku a ?????? Jeli to zato sto MI CRNOGORCI zahtijevamo da nam se vrati nekanonski i nelegalno oduzeta i zabranjena CRNOGORSKA PRAVOSLAVNA CRKVA ?????? Mislim da nije tvoj problem ili svih serba sto ja postujem i zasto se JA borim ,na sajtovima ,pa bilo politike ,buducnosti,serbijen cafeu, nostalgiji ili bilo dje drugo !!!!!
    Ja sam jasno i glasno napisao mije misljenje u vezi sa onim sto je TEMA ,a mi DOBRO znamo kakova reagovanja imaju nadfri vjernici politicko imperijalne organizacije zvane Serbska pravoslavna crkva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    POZDRAV I VAMA ,VOLIMMO VE ISTO KOLKO I VI NAS I ZELIMO VI ISTO !!!!!!!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    629
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazi joj heroju nas
    (:

    Crna Gora nema druge !
    ~N_L~

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Drugo, imam pravo da i ja kazem nesto o politici, da branim svoja uvjerenja, nacionalnost. Na zalost, diskusija se odigrala na pogresnom mjestu.
    Zaboravljas da na to imas potpuno pravo ako nisi moderator. Kao moderator, prije svega treba da si objektivan/a i da svojim stavovima, postovima i ponasanjem das primjer ... Brisanje onoga sto nam se najmanje svidja je najlakse i uospte nije neobicno - Bogu hvala svi smo ljudi i gladamo da pokazemo da smo svi u pravu... Ovo ne znaci da ne treba da kazes sto mislis, ali ...

    Ipak, daj sebi vise prostora za ispoljavanje onih osobina koje u kranjoj liniji bi trebalo i da ima svaki moderator - postoji valjda neka, makar minorna razlika izmedju moderatora i onih koji to nisu ...

    Svaka tema se uvijek moze svrstati u svaki topic, samo ako to zelimo. Isto kao sto svaka tema moze da bude ona zalutala, ukoliko to mi zelimo. Razlika je u tumacenju. :wink:

    Da li u Crnoj Gori religija ima veze sa politikom? Da. Onda je i topicu tu mjesto.

    Elem, ako neki topic ima veze sa politikom i religijom u sito vrijeme, ne vidim zasto bi vise bio ovamo ili onamo.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, onda... izvinjavam se sto sam lose odreagovala prema Heroju i drugima.

    Mada, stojim kod toga da se pojmovi religija i politika ne mijesaju. To su potpuno 2 razlicite stvari tj. pojma i treba napraviti distancu. Kad vec postoje podforumi politike, neka se tamo vodi rasprava o aktuelnostima iz politike u CG. Dovoljno smo svi pomalo zatrovani s politikom. To sto je takva sadasnja politicka situacija, pa su "od muve napravili slona", niti ja, niti bilo ko drugi moze ista da uradi.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Ok, onda... izvinjavam se sto sam lose odreagovala prema Heroju i drugima.

    Mada, stojim kod toga da se pojmovi religija i politika ne mijesaju. To su potpuno 2 razlicite stvari tj. pojma i treba napraviti distancu. Kad vec postoje podforumi politike, neka se tamo vodi rasprava o aktuelnostima iz politike u CG. Dovoljno smo svi pomalo zatrovani s politikom. To sto je takva sadasnja politicka situacija, pa su "od muve napravili slona", niti ja, niti bilo ko drugi moze ista da uradi.
    To je donekle tacno, ali sve ima svoju cijenu - zatvaranje teme ili price jednako je lose ako ne i gore od ne pricanja o istom - samo treba naci mjesru u svemu :wink:
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tesko je naci mjeru. Previse su se zagrijale emocije.

    Do sada nisam nisam imala vecih problema u forumima, ali je dosta tesko izboriti se sa "politicarima". Da zatvorim i obrisem topike, nije dobro. Da pustim da se redjaju postovi puno skarednih rijeci, mrznje, ni to nije dobro.

    Zippy mi je rekla da iskuliram... ali sto vise budem iskulirala, onda ce jos vise "politickih" topika biti u 'religiji', a ne 'politici'. Ne zelim da se prave jos vece pometnje, ali ne zelim da dodje i do anarhije.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Tesko je naci mjeru. Previse su se zagrijale emocije.

    Do sada nisam nisam imala vecih problema u forumima, ali je dosta tesko izboriti se sa "politicarima". Da zatvorim i obrisem topike, nije dobro. Da pustim da se redjaju postovi puno skarednih rijeci, mrznje, ni to nije dobro.

    Zippy mi je rekla da iskuliram... ali sto vise budem iskulirala, onda ce jos vise "politickih" topika biti u 'religiji', a ne 'politici'. Ne zelim da se prave jos vece pometnje, ali ne zelim da dodje i do anarhije.

    Ovo je malo smijesno, posto sam upala u raspravu, a na ovome podforumu iako ga redopvno citam ne ucestvujem :oops:
    Preimenovanje topica? Hej, sta je poenta toga ako je srz ista?
    Legalizacija marihuane? Sto ce to u religija i filosofija - ne cini mi se da je topic isao u pravcu duhovne rasprave ili iznosenja neke nove filosofske teorije, ma ni stare...
    Ljubav je jednako tema za podforum ljubav i ovaj ... pa je eto tu...
    Malo je smijesno sto je kompletan podforum religija i filosofija mnogo vise otisao u pravcu ovoga prvoga. Mozda jer je lakse da se time manipulise, ili se tu nalazimo pametnijima

    Tvoj strah je vjerovatno opravdan, ali ga dovedi u 0 ravan jer ces se ubrzo zbog istoga pogubiti i raditi cesce ono sto si pocela... Opet akzem, topic je najlakse zakljucati. Mozda vise kvalitetnih topica skrene paznju sa ovih popularistckih :arrow:

    I mislim da mi je vakat da batalim a vi se fino zdogovorite sa Pingvinom da i ovo zakljuca - poceli smo toplu vodu da izmisljamo :P
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu ste kad kazete da su religija i politika dva svijeta, ali mislim da je u nasoj drzavi to mali izuzetak, i za to se ne zna koja je strana kriva. Znaci dobro se zna da je religija umijesana u politiku i te kako, i Heroj sigurno nije to pricao a da nema veze sa politikom. Pa i politicari u skupstini kad debatuju osvrcu se uvijek na religiju pomalo. A i sama crkva stoji rame uz rame sa politikom, to dobro svi znate. Ja sam za da se o svemu pise, jer religija i politika su dva siroka pojma, sad, ja vam mogu reci da je politika prodaja zemljista u GRBALJ, a opet ce neko drugi rec, jes kako ne, to je ZEC prodao livadu mrkvi Marinovicu!!! Znaci ja bi pustio svaki normalan vid rasprave (dobro opet u nekim granicama jelte), jer da AMFILOHIJE razmislja ka moderator, poceo bi da kolje onoga ko mu se ne dopadne...

    I sto se uopste toliko preoterecujete sa moderisanjem, sto vas tu pali ne mogu da shvatim. Zar nije super sto svi mozemo razmjeniti misljenje sa razlicitim ljudima, a ne samo gledat ko ce sakupit vise postova i ko ce kome zakljucat topic...

    E qq, no eto...
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dr_Dragone,

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Japan
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grad_Heroja, koja je to "Crnogorska Pravoslavna Crkva" za koju se TI zalazesh? Ti si moj Gradu_heroja,kulturno ugnjetano cheljade, bi ti iz sela, ali nece selo iz tebe. Ti si neki imaginarni lik iz Gorskog Vijenca koliko mogu da zakljucim po tvojim postovima, mozda Zajko sto je prodavao kokice vladiki? Budi dobar Gradu_Heroja
    Unaprijed hvala
    I naravno,
    PRIJATNO!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kosmija
    Grad_Heroja, koja je to "Crnogorska Pravoslavna Crkva" za koju se TI zalazesh? Ti si moj Gradu_heroja,kulturno ugnjetano cheljade, bi ti iz sela, ali nece selo iz tebe. Ti si neki imaginarni lik iz Gorskog Vijenca koliko mogu da zakljucim po tvojim postovima, mozda Zajko sto je prodavao kokice vladiki? Budi dobar Gradu_Heroja
    Unaprijed hvala
    I naravno,
    PRIJATNO!


    To tebe neko na$ekira jelde :evil: , blago majci koja te nacinje tako intelegentno nadrigracko celjade ! :ass: :burp: ja mnim da ti kao super gedzovanska rasa nadriserbalj bi treba da znas da ste vi tj.TI jedan obicni "supak" bez trunke karaktera i mozga ! Ja gedzovane predstavljam Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu i njen sam pripadnik ,a ti tele ako ti se ne svidja ,sjedi fino u Trabant zavari kavez na krov ,turi 15 kokosaka i naprijed na ljetovanje u Nasu Crnu Goru !!!

    ps. e sad ono staro znas m`sim snas odjeb. skokovi .lagano .pa opet skok, skok itd itd !!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ovaj topik treba zatvoriti.

    Heroju, nije lijepo od tebe da ljude prozives svakakvim imenima... nemas razloga da ih tako zoves. A kamoli kada preterujes sa svojim cinizmom i ruznim izrazima.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Japan
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grad_Heroja, jasan si mi od starta demokrato...Borish se za svoja prava...Prava Homica...I mogu da ti kazem da ti lijepo zvuci taj "izvorno" "crnogorski" jezik s'albanskim akcentom, ono...nije loshe za pochetak "MORE"...Aj, u zdravlje, i budi dobar!
    Hvala,
    Prijatno!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kosmija
    Grad_Heroja, jasan si mi od starta demokrato...Borish se za svoja prava...Prava Homica...I mogu da ti kazem da ti lijepo zvuci taj "izvorno" "crnogorski" jezik s'albanskim akcentom, ono...nije loshe za pochetak "MORE"...Aj, u zdravlje, i budi dobar!
    Hvala,
    Prijatno!
    Nadriserbine nebeski narode :lolblue: :lolblue: :ass: :burp: Znate li vi superturboserbalji da ima naroda i bez serbaljanebeskijeh siptara(Albanaca) i Turaka znali ve jadi ka i sto su . Serbine nauci Crnogorca sa Cetinja stoje to demokratija ,kumim te kapicom ,eli to ona ista sto ste je prosipali kroz Bosnu ,Srebrenicu, knin , krajnu ,kosovo ,Sloveniju a ??? Eli serbine nebeski ,elda je to ta ista demokratija serbaljska !! Moj akcent veljeserbine je cistokrvno CETINJSKI ,i mene nema po kome doc serbione nadri da imam ista tursko ili siptarsko u krvi ,dok ..serbine velji tebe je sasvijem druga stvar ! Jer su vam (cinjenice) turci vekovima bake karali ,tako da sa sigurnoscu nebi mogli rec cije gene veljeserbine imas u krvi !!!!

    I laku noc itebe
    baba smrt fasizmu ,baba , i tebe sinko i tebe !!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Mislim da ovaj topik treba zatvoriti.

    Heroju, nije lijepo od tebe da ljude prozives svakakvim imenima... nemas razloga da ih tako zoves. A kamoli kada preterujes sa svojim cinizmom i ruznim izrazima.
    Ja mnim Triny da ukoliko bacis pogled na post ovoga momcica uvidjeces da je pun ponizavajucijeh rijeci upucene meni i mojoj crkvi ! I odgovor moj je bio onakav kakav je ,jer sa ogromnijem brojem veljenadriserbalja se nemoze rezonovat i diskutovat NIKAKO ! Pa onda kad uvrijedite onda izigravate zrtve ,e moja Triny ne pali to vise nidje
    respekt se dobija respektom !!!

    Pozdrav i tebe !

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Japan
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gradu_Heroja, pishi mi kad te selo napusti i primi moje iskreno saucesce za "tvojom" crkvom i za "tvojom" Crnom Gorom
    Hvala,
    Prijatno!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kosmija
    Gradu_Heroja, pishi mi kad te selo napusti i primi moje iskreno saucesce za "tvojom" crkvom i za "tvojom" Crnom Gorom
    Hvala,
    Prijatno!
    gedzo ti o selu zboris a ahahahahahahahhaa ti si gedzo iz selendre dje jos asvalta nema ,a na sahranu cemo tebe dolazit ako bog da !od Crne Gore ste davno odjebani tako da vise nemate nikoga nidje ,zato gedovane selacki nosi tvoje seljackogedzovanstvo u "supak od svijeta"-serbiju jer tamo ti je mjesto bravu !

    ps. Kad ces kod tvojije raspopova da ti udare tvrdu vjeru s zguza :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :lolblue: :ass: :lolblue: :burp:

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Japan
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ide dalje Gradu_Heroja? Sta se deshava na seoskoj sceni? Posto je zivina? Povrce, voce? Kako ste duhovno?
    Hvala
    Prijatno!

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jes' da ne volim forume, jes' da ne volim chitat ove gluposti ( prashtajte svi koji znate ponesto napisat), ali sam morao da prokomentarishem dotichnog GRAD_HEROJA, ili kako li se vec to pishe... Prijatelju zamolio bih te samo da mi kazes otkud u tebi sta ta mrzhnja prema Srbima? Otkud odjednom sva ta pricha kako ti neko brani ovo ili ono? To sto sam ja Srbin a ti Crnogorac, mislim da nema nikakve veze... Drugo bi bilo da sam ti ja uchinio nesto nazao, pa da me mrzis, ali da mrzis sve Srbe zarad 2-3 pokvarene jabuke??? Ne ide to tako dragi mi (ne)prijatelju... Jos samo da se malo dotaknem tvog pisanija... Kojim se ti jezikom sluzis prijatelju? Ako mi bjeshe jasno 50% rijechi sto si napisao 'ebi mi oca... Postoji nesto sto se zove gramatika, kojim se god jezikom koristio... Nemoj da nam kvarish vec prilichno nakaradan jezik... Ti ga zovi kako ti volja, za mene je to Srpski jezik... A sada da postavim par pitanja sto se crkve nam pravoslavne.... Reci ti meni prijatelju sa koliko se prstiju krstish... Koje ikone cjelivash, ako ih uopshte i cjelivash... Chovjek treba uci u crkvu da bi to odradio, ne uzimajuci ono par njih te ih po kuci imamo... A sto se popa tiche... Sto se njihovih ubjedjenja i sexualnih sklonosti tiche... To je jako diskutabilno... Chulo se mnogo toga i za vasheg poglavara... No necu o tome... Grijeh je tako prichati... Samo povedi rachuna na pravopis... To sto si ti pisao nema nikakve veze ni sa Cetinjem niti sa Njegoshem... To od Njegosha nisi mogao nauchiti....


    P.S. Elem, svako ima pravo na slobodu govora i na slobodu vjere... Da si i jevrej ja ti zamjerio ne bih... Ali nemoj ni ti da pljujesh po srpstvu... Nije ti fer... Aj' sad uzdravlje... Izvinjavam se moderatorima ukoliko ovaj post donese josh vishe neprilika
    Mej d fors bi vit ju :)

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ....................!

    Kako ste , jado moj , uvidjavni , tolerantni i nadasve demokratski orijentisani kad treba sacuvat srpstvo od napada jednog forumasa!

    Kljucna stvar je :
    Posto si rekao , i ja se slazem , da svako ima pravo na slobodu vjere , govora, (dodajem) ubjedjenje i misljenja , kako ne nadje za shodno da ekipi na Buducnost Crne Gore i Politiku , prigovoris za izraze koje upotrebljavaju za Crnu Goru i Crnogorce i sve sto ima taj atribut? To bi tek bio potez vrijedan paznje i postovanja!

    Jako je lijepo vidjet da ima neko na ovim forumima da se pozove na tolerantnost , pazljivost i uvidjavnost , ali to ne treba cinjet samo s jedne strane. Iako i on cesto pretjera u komentarima , a u MNOGO slucajeva izazvan od politickih neistomisljenika , kao covjek ima pravo da se pobuni za nesto sto ne smeta samo njemu , vec i meni , na primjer , ali nijesam nasao za potrebno da ozbiljno shvatim svakave bljuvotine jer ne mislim da su proizvod razumnog razmisljanja.

    Pozdrav

    p.s. ... Uz nadu da cu docekat da i Srbima na ovim forumima prigovoris isto sto i forumasu Grad_Heroja.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tomas ....Fala .
    Dalje za tenka .... iskreno da ti kazem da ne samo da serbe ne mrzim nego nijednu drugu naciju ili rasu. Nijesam zadojen krvlju i mrznjom ,rijec koja se trazi je PREZIR !!! (A ne mrznja) . Evo tebe ka serbinu da kazem zasto je toliki prezir: za moje 40 i veci kusur godina ,ja jos u nijednu zemlju u Evropi i sire ne cuh jednoga jedinoga krstenoga serbina da lane jednu jedinu krstenu rijec za Crnu Goru i Crnogorce.Za njinu Crkvu ,jezik ili bilo sto sto je vezano za nas. Sabotirali ste ni sve Crnogorsko tokom decenijske istorije ,klali sve sto nijesu bili za veljeserbiju (krvavi bijeli teror nad Crnogorcima ) pa dalje Unistili ste ni Crkvu nelegalno i nekanonski ,dalje, Planski i po programu vrsili ste poserbljavanje neukoga dijela (a ono je bilo ogromno) Crnogoraca,a ono sto je imalo znanje ubijeno ili progonjeno sa fameljom. Unistili (copavi vuk) ste ni jezik ,izdali Kralja i razbili vojsku (N Pasic (trag mu se utro ka i jes), Procerali Kralja i unistili Monarhiju ! Ekonomski nacinjeli CG zavisnu totalno od serbije , novije vrijeme ,startovali najvece krvoprolice od II scvjeckoga rata, ujedno po ko zna koji put CG ekonomija je totalno kolapsala zbog veljeserbaljskoga ideala : " SERBIJA DO TOKIA ,PORED RUANDE CIKAGA ITD ITD "!

    Eto dragi moj druze zasto ja imam toliki prezir prama svemu srto je serbaljsko,a tu nema ni grama mrznje ,samo nemam neki razlog da lijezem s vama u krevet i vodim ljubav !
    Ja stvarno ne vidim koji ste vi serbi faktor da odlucujete koji jezik cu ja da govorim u svoju rodjenu zemlju ,dalje, kome bogu cu se molit s kim cu lijegat u ponjave , kako cu se hranit,branit itd itd.

    ps. Jos jedna info za sve serbe : Ratovi sa Turskom ,albanijom austrougarskom su odavno zavrseni !!!!!!!
    Drugi info JA nijesam siptar ,Hrvat, musliman ,Talijan ,nego cistokrvni Crnogorac iz grada Cetinja !!!!!
    Sami dokaz da me nista ne razumijes kad pisem znaci da pisem jezikom koji vi serbi ne razumijete a zove se Cnogorski jezik !!


    Za onoga drugoga mustafu :Posto je CG sva od kamena stvarno neznam kolko kosta zivina i to ali mnim da ti kao gedzovan bi treba znat posto kukuruz prasad itd jer sav vas svijet se zasniva na tome ! Jednom gedza s opancima ,vazda gedza s opancima :wink: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :burp:

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahahahah........ E pa fala ti e si me prosvijetlio! Nema se sa tobom sto prichat! Crkvu ti mi nismo unistili! Unistio ju je neko mnogo prije i mene i tebe, ako je uopste i postojala! Ne kazem da nije, ali ne mogu reci i da jeste postojala! Kako ti kaze "copavi" Vuk je napravio ono sto je napravio od jezika, ali ga ti i sad koristis, dodushe sa pojedinim devijacijama, ali je to i dalje isti jezik! :twisted: Htio ti da priznas ili ne :wink: Eto takon, sto bi ti rekao E sad dalje... Drago mi je e priznajes da je Crna Gora ekonomski zavisna od Srbije, to mi je jako drago chuti od jednog tako velikog CRNOGORCA kao sto si ti!!! Idemo dalje... Do kad ce se ovaj suludi narod mlatiti sa prichama oko crkve... nasha ili vasha... srbin ili crnogorac... Zar ne vidite da je sve to maslo politike... Nekog sloja ljudi koji nam mazu ochi da imamo o chemu mlatit da skrecemo misli sa sopstvene muke, da skrecemo prichu sa pravih tema... Da skrecemo misli sa nashih gladnih stomaka.... Dokle vishe ovako????

    PREZIR = MRZNJA (gotovo da i nema razlike... sinonim)


    STO SE KRVOPROLICA TICHE... Crna Gora je u njemu uchestvovala isto onoliko koliko li i Srbija... Tu nemas sta da prigovarash ni Srbiji ni Srbima!!! Reci da nisu ljudi iz Crne Gore bili po ratishtima u Bosni i Hrvatskoj???? Ajde reci da nisu pa slazi i sebe i nas! A nisu to bili samo Srbi... Pobrojacu ti ja dostinu velikih Crnogoraca koji prodjoshe i vidjeshe dosta i Bosne i lipe njihove! Necu da nabrajam ljude ali ako si zainteresovan javi se na PM pa cu ti dostaviti spisak!

    Nego... To nije ni bitno... Izasli smo iz okvira podforuma ali se drzimo, donekle, okvira topic-a...

    Podforum je chini mi se Buducnost Crne Gore, ako se ne varam... Dakle ovako... Nesto direktno vezano za buducnost Crne Gore, samim time i Srbije, jer smo i dalje jedna drzava, htjeli to neki ili ne.... Ratna odsteta je procijenjena na nekih cirka 200 milijardi dolara... A to ce se morati otplatiti... Sto mislite ko ce to da otplacuje??? 'ocemo Evropu, a ? 'ocemo da ne kazem sto, ipak su ovo forumi.... Ako se na tu cifru dodaju ostali krediti koje nasha drzava ima... Hmmmm... Kuda plovi ovaj brod... Gdje ode sve ovo.... Sta mislite kakva nam je buducnost?!?
    Mej d fors bi vit ju :)

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tenak momce mlado ,slus sad:
    prvo momce ti izvrces moje rijeci (ka i do sad svi veljeser balji). Drugo rekoh ja da ser bija sistemacki unistava i unistavla je ekonomiju CG i stvarala je zavisnu od ser bije !!! JA STVARNO NESTO NE VIDIM CI SE TI TO PONOSIS A ??? Trece ,to sto je poslo da uturi nekome "serbskikrs casni ) u Hrvacku i Bosnu to neka im je na dusama i obrazu ,to su lopovcad uvidjeli sansu da pokradu i stvore bogatstvo na tudja ledja !!! I zato serbogorske "brankovice" neka ih je za navjek sram i stid !!!!!
    Zivota ti majkinoga no ko ni je unistio dekretom Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu ,da nije mozda ona ljiga od regenta ser baljskoga 1920.godine.
    No aj ti ka svi ser bi nesto teze palite !!! nije tacno tj cista veljeser bska LAZ da ja zborim serbaljskijom jezikom ,istina je da ga znam kao i Swecki , Norveski, Engleski, Talijanski Crnogorski ,malacko Francuskoga,Njemackoga,Bosanskoga Makedonskoga itd itd ali zborim i pokusavam da nadoknadim MOJ Crnogrski !!!!! :wink: (zar ti nije dokaz da su mi par puta rekli da me zanago ne razumiju ni jednu jedinu rijec ,kad pisem Crnogorskijem ) a ser baljskijem pisem da bi me ti tj.vi razumljelöi !!!!

    Dalje kako ti procita tekst koji ti je upucen i od svega izdvoji ovo drkanje ,nenadje za shodno (ka prqavi ser bin) da procitas da JA ne da ne mrzim nijednu rasu nego ni jednu naciju ,vjeru ili kulturu :wink:
    I zbog takovog posebitog odnosaja su vama proserbaljima i ser baljima mi Crnogorci zanago moramo se sustavstveno odcijepit jenom za vazda !!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •