Page 40 of 69 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 1724

Thread: Crnogorski jezik- misljenja?

  1. #976
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Cujem da se na crnogorski prevodi Gorski vijenac. Pitam se kad ce Andrica, Kisa, Crnjanskog i ostale da prevedu...

    Nego pitanje za crnogorske jezikoslovce:kako se kaze na crnogorskom Sjedinjene americke drzave? Da li mozda $AD? Ono $edinjene americke drzave, pa otuda $AD.
    kastem za takve kao ti napisah da nije pečatan kako si ga čitao ali nema fajde. samo podsmijavanje, kerefeci, odbijanje... smeta vam čak i Njegošev jezik kao da je on zborio lepo i sjedi djevojko... a očigledno da ekavština u djelu i druge greške nijesu nekakav književno ili misaono oruđe već propusti i normalno prepravljanje i griješenje u štampariji... važno je da pljunete... nepismeni su vas učili da se dičite nepismenošću. ovđe ne mislim na regule gramatičke ili ortografiju.

  2. #977
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Cujem da se na crnogorski prevodi Gorski vijenac. Pitam se kad ce Andrica, Kisa, Crnjanskog i ostale da prevedu...

    Nego pitanje za crnogorske jezikoslovce:kako se kaze na crnogorskom Sjedinjene americke drzave? Da li mozda $AD? Ono $edinjene americke drzave, pa otuda $AD.
    Najbolje bi bilo da od pozorishta iz Srb i Hrv trazhe da prevedu predstave na crnogorski, da se ne vrijedja IDENTITET, jer CG je, **** ga, OZBILJNA drzhava Ili,shto bi rekao onaj Rogacevic, nije niciji zlatni retriver.

    Inache, odslushao sam par ovih emisija "cgski bez predrasuda". Bez obzira shto se sa postojecim reshenjima ne slazem nikako, nije lose odradjeno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #978
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Cujem da se na crnogorski prevodi Gorski vijenac. Pitam se kad ce Andrica, Kisa, Crnjanskog i ostale da prevedu...

    Nego pitanje za crnogorske jezikoslovce:kako se kaze na crnogorskom Sjedinjene americke drzave? Da li mozda $AD? Ono $edinjene americke drzave, pa otuda $AD.
    1927.godine je Njegošev Gorski vijenac Dušan Bogosavljević preveo s crnogorskog na srpski jezik.To je učinjeno, kako kaže dr. Žarko Đurović, da bi Srbi mogli lakše razumijeti Njegoševo djelo, jer je Njegošev "original za njih bio nerazumljiv."...i Njegos je bio"crkveni i državni poglavar Crne Gore i jedan od najvećih književnika na crnogorskom i crkvenoslavenskom jeziku."
    o fonemu ś sigurno sve znaš,a evo ti link pa se pośeti
    Last edited by minjo; 12-12-10 at 16:43.

  4. #979
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovi kriticari crnogorskog jezika nikako da se sami sa sobom dogovore. Cas im je novocrnogorski, a cas arhicnocrnogorski. Sva je prilika da ih tesko zulja ovo sto je zajednicko u obje rijeci, ali tesko stisnuti petlju pa reći.

  5. #980
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Cujem da se na crnogorski prevodi Gorski vijenac.
    Pogresno si cuo. Besmisleno je prevoditi na jezik kojim je "Gorski vijenac" izvorno napisan. Priredjivac ce samo ispraviti greske, jer bi citalacka publika mogla biti dovedena u zabludu da je vladika zivio na Dorcolu, a ne u katunsku nahiju.

    _____

  6. #981
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ada Njegos je redovno putovao u Srbiju pa zakucuio ekavstinu ka ovi danasnji sto cim predju Brodarevo naski zaborave Iźeli ga đaoli kad je moderno bre

  7. #982
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Nisam baš u toku sa zbivanjima unutar crnogorskoj jezika.
    Zanima me da li je u standardu ostalo ekavštine tipa predlog, prevoz, sledeći i sl. ili se urađene izvjesne korekcije.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #983
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    To su dubleti koji su bili prihvaceni i u srpskohrvatskom jeziku, praksa je i u osnovnoj skoli podrazumijevala da npr. predlog nije pravilo, vec je ravnopravno s prijedlogom.

    ________

  9. #984
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Pogresno si cuo. Besmisleno je prevoditi na jezik kojim je "Gorski vijenac" izvorno napisan. Priredjivac ce samo ispraviti greske, jer bi citalacka publika mogla biti dovedena u zabludu da je vladika zivio na Dorcolu, a ne u katunsku nahiju.

    _____
    mozda ako je u pitanju čitalačka publika "svet"-a..tada se i u dobrom dijelu Srbije(i danas ali tada znatno više možda i većinom) govorio ijekavski, ekavica je došla od Niš bre, bugarizacija i tako to
    She is only here to annoy herself!

  10. #985
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Pa, sad... ako mislis da je citalacka publika Politike (koju cita najobrazovaniji dio stanovnistva) na tom nivou...

    http://www.politika.rs/rubrike/Kultu...punila.sr.html

    Nema potrebe da postujem gluposti drugih dnevnih listova iz Srbije koji ionako orkestrirano vode kampanju kontra crnogorskog jezika, iako ih "Crna Gora ne interesuje."

    ______

  11. #986
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Pogresno si cuo. Besmisleno je prevoditi na jezik kojim je "Gorski vijenac" izvorno napisan. Priredjivac ce samo ispraviti greske, jer bi citalacka publika mogla biti dovedena u zabludu da je vladika zivio na Dorcolu, a ne u katunsku nahiju.

    _____
    Nije no dobro. Besmisleno je ispravljati vladiku. Priređivač ne ispravlja greške nego ispravlja vladiku. Književna djela se ne pišu prema pravopisima koji se mijenjaju kako politički vjetar dune. Vladika je pisao onako kako je umio i svako ispravljanje, pogotovo prema nekim pravopisima, predstavlja nasilje nad izvornim književnim izrazom. Potpuno je nebitno gdje je živio vladika, bitno je kako se izražavao u svojim djelima. Ispravljati njegov način pisanja prema volji trenutne politike ima veze isključivo sa politikom.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #987
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Pa, sad... ako mislis da je citalacka publika Politike (koju cita najobrazovaniji dio stanovnistva) n
    Mozda je tako bilo nekada (i to bas davno davno nekada)
    She is only here to annoy herself!

  13. #988
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .
    Nema potrebe da postujem gluposti drugih dnevnih listova iz Srbije koji ionako orkestrirano vode kampanju kontra crnogorskog jezika, iako ih "Crna Gora ne interesuje."
    Postuješ glupost time što tvrdiš da se vodi kampanja kontra crnogorskog jezika, jer se o tome ne radi, već o ukidanju i izbacivanju srpskog jezika iz Crne Gore. Srpski jezik u Crnoj Gori niko nije nametnuo, niti je iko iz Crne Gore izbacio crnogorski jezik iz upotrebe. Crnogorskog jezika naprosto nikada nije bilo izvan srpskog jezika. Svako bi se bunio kada mu ukidaju jezik, a to upravo rade sa srpskim u Crnoj Gori. Nije problem što se uspostavlja crnogorski jezik, već što se ukida srpski jezik u Crnoj Gori. Klasična politička demagogija.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #989
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da. nije to problem... kao što Hari Krisna napisa.
    nijesmo čoče od jučeN. patiši sa tim folirancijama.
    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Svako bi se bunio kada mu ukidaju jezik, a to upravo rade sa srpskim u Crnoj Gori. Nije problem što se uspostavlja crnogorski jezik, već što se ukida srpski jezik u Crnoj Gori. Klasična politička demagogija.

  15. #990
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi vam bilo mudro zadržati se u nekim zadanim okvirima što se tiče već postojećeg jezika ali ga svakako nadahnuti nekim crnogorskim štihom.

    Znači, nikako ga ići kriptirati i ubacivati pojmove od prije Isusovog magareta ali ga izmjeniti u toj mjeri da to bude crnogorski jezik, dakle ni srpski ni hrvatski, već crnogorski.

    Mi smo s onim novohrvatskim upali u tu zamku tako da imamo ako se ne varam čak tri pravopisa, od kojih su svi točni a opet nijedan nije.

    Isto tako, ono Tuđmanovo forsiranje novohrvatskog jezika služilo je devedesetih više kao ruglo nego što se u stvarnosti koristilo.

    Npr. riječ zrakoplov koja je zamijenila riječ avion u stvarnosti je i zaživjela (iako još većina ljudi kaže avion), iz razloga što uopće nije nelogična niti zvuči imbecilno, dok riječ samokres :shock::shock::shock: koja je zamijenila riječ pištolj služi samo za sprdačinu i izrugivanje.

    Sjetih se sad pokojne mi babe kad je rekla: "Sriću im vrag odnia i njima i samokresu, neće on kresnit ako ga ti sam ne kresneš."

    Zapravo, po meni najnormalniji hrvatski jezik je onaj koji se koristi na HRT-ovom dnevniku, dakle termini kao: pištolj, zrakoplov/avion, sport, tisuću i dalje se koriste, dok se riječi kao što su šport, samokres, dalekovidnica i ostale slične gluparije izbačene iz govornog jezika ali se još uvijek smatraju ispravnim hrvatskim jezikom.

    U svakom slučaju, nadahnuti crnogorski jezik njegovim govornim štihom svakako, ali nikako od njega raditi lakrdiju i iskopavati riječi koji su vam kad ih čujete za prosuti se od smijeha, inače je to jezično nasilje.

    Nadalje, meni je malo bizarno čitati kako vam naši znanstvenici Pranjković i Silić (uz najdublje poštovanje prema njima, Silić je čak profesor emeritus) idu slagati gramatiku.

    Mislim da je slaganje jezika nešto čime bi se trebali baviti jezični stručnjaci one zemlje u kojoj će se koristiti, nikako stranci.

    Zavraga, pa to vam je dio identiteta.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  16. #991
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post

    Mislim da je slaganje jezika nešto čime bi se trebali baviti jezični stručnjaci one zemlje u kojoj će se koristiti, nikako stranci.

    Zavraga, pa to vam je dio identiteta.
    Ajd' ćuti tu, sjedi jedan, nemaš pojma, ne podrivaj crnogorski narod četničkim ideologijama, srpskom propagandom itd.

    Vidiš da samo pravi iskreni crnogorci znaju šta je najbolje za njih. Protivriječiš li im što - četnik si. Nema veze jesi li iz Hrvatske, Brazila ili Novog Zelanda. To je valjda neki urođeni strah od četnika, nešto što se rođenjem dobija...šta li?

    Nego žao mi Njegoša. Mora da je bio jako labilna ličnost, podložna uticajima okoline, vjerovao svima kao malo dijete...čim je dozvolio da mu zli srbi kroje djela. Ili nije čitao svoja djela koja izađu iz štampe? A možda je čitao no' je bilo skupo posle opet sve to štampati, pa jadni Njegoš kaže "Ajd' nema veze, može i ovako. Boli me ku*ac što su ga prepravili, ionako ništa ne valja".

  17. #992
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Ajd' ćuti tu, sjedi jedan, nemaš pojma, ne podrivaj crnogorski narod četničkim ideologijama, srpskom propagandom itd.

    Vidiš da samo pravi iskreni crnogorci znaju šta je najbolje za njih. Protivriječiš li im što - četnik si. Nema veze jesi li iz Hrvatske, Brazila ili Novog Zelanda. To je valjda neki urođeni strah od četnika, nešto što se rođenjem dobija...šta li?

    Nego žao mi Njegoša. Mora da je bio jako labilna ličnost, podložna uticajima okoline, vjerovao svima kao malo dijete...čim je dozvolio da mu zli srbi kroje djela. Ili nije čitao svoja djela koja izađu iz štampe? A možda je čitao no' je bilo skupo posle opet sve to štampati, pa jadni Njegoš kaže "Ajd' nema veze, može i ovako. Boli me ku*ac što su ga prepravili, ionako ništa ne valja".
    Location: Beograd - HN

    jasno nam je da si objektivan
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  18. #993
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jasno mi je da je ovo što si napisao ironija, a sad, kakvo raspoloženje prevladava u CG i kako se gleda na to ko će krojiti jezik ja neznam.

    Crna Gora je neovisna, suverena država kao što je to npr. RH.

    Nevidim razloga da se crnogorski stručnjaci ne bave crnogorskim jezikom.
    Svako 'ko u tome vidi neku velikosrpsku agresiju, nekakvo četnikovanje možda vidi i bijele miševe, ja neznam.

    Opet ponavljam, krojenjem crnogorskog jezika trebali bi se baviti Crnogorci.

    Pa nije vam jezik plinovod da se za krojenje istog raspisuje međunarodni natječaj.

    Eto, to je samo moje mišljenje, možda se varam.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  19. #994
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Location: Beograd - HN

    jasno nam je da si objektivan
    Ali ozbiljno sad, ne vidim u čemu je problem?

    Ili nisam upoznat s materijom.

    Šta će vam Hrvati, Srbi, Englezi, Njemci, Kinezi bilo ko za krojenje vašeg jezika?
    Last edited by Nanashi; 13-12-10 at 12:55.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  20. #995
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Location: Beograd - HN

    jasno nam je da si objektivan
    Da, moja lokacija odmah otkriva sve o meni. Da bih volio Crnu Goru, njoj i njenom narodu želio sve najbolje moram živjeti u Crnoj Gori i slijepo do tančina prihvatati sve što RTCG i Pobjeda objave kao činjenicu. Inače sam četnik koji mrzi Crnu Goru, crnogorski jezik, narod, državu...sve. To su ionako glavni i jedini argumenti protiv bilo koga ko iznese mišljenje suprotno gorepomenutim medijima. Lakše je da neko drugi bude kriv nego sjest' i razmislit' malo o svojim postupcima.

    No' ne treba se nervirat. Gorski Vijenac će biti "prepravljen", nova slova i pravopis će se lagano svuda uvoditi i to niko ne može zaustaviti. Ali mi je fascinantno dokle ljudska glupost ide...

  21. #996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Jasno mi je da je ovo što si napisao ironija, a sad, kakvo raspoloženje prevladava u CG i kako se gleda na to ko će krojiti jezik ja neznam.

    Crna Gora je neovisna, suverena država kao što je to npr. RH.

    Nevidim razloga da se crnogorski stručnjaci ne bave crnogorskim jezikom.
    Svako 'ko u tome vidi neku velikosrpsku agresiju, nekakvo četnikovanje možda vidi i bijele miševe, ja neznam.

    Opet ponavljam, krojenjem crnogorskog jezika trebali bi se baviti Crnogorci.

    Pa nije vam jezik plinovod da se za krojenje istog raspisuje međunarodni natječaj.

    Eto, to je samo moje mišljenje, možda se varam.
    Dijelim tvoje mišljenje, i napisao sam ga neđe u prethodnim stranicama/postovima. Prozvan sam četnikom, neukim itd. A i neko je odgovorio na tvoje pitanje pa potraži...

  22. #997
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Ali ozbiljno sad, ne vidim u čemu je problem?

    Ili nisam upoznat s materijom.

    Šta će vam Hrvati, Srbi, Englezi, Njemci, Kinezi bilo ko za krojenje vašeg jezika?
    Ne znam, ali pretpostavljam da su ljudi koji su stručni za to, pro-srpski orjentisani... i da su odbili ''krojenje'' jezika...
    Kakvi su profesori kod nas na filozofskom fakultetu, nije im strano ni da obale studente na diplmskom za koje se zna da podržavaju crnogorski jezik...
    nego, promjenice se i to, kad ispratimo ovu stariju generaciju...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  23. #998
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Ne znam, ali pretpostavljam da su ljudi koji su stručni za to, pro-srpski orjentisani... i da su odbili ''krojenje'' jezika...
    Kakvi su profesori kod nas na filozofskom fakultetu, nije im strano ni da obale studente na diplmskom za koje se zna da podržavaju crnogorski jezik...
    nego, promjenice se i to, kad ispratimo ovu stariju generaciju...
    Ako su odbili to napravit ili ako su spremni skrojit samo blago izmjenjenu inačicu srpskog jezika, onda vi s tim ljudima nemate šta razgovarat.

    Ali isto tako po meni netrebate tražit kruha preko pogače, već pronaći crnogorske lingviste koji su spremni skrojit crnogorski jezik, ne neku kombinaciju hrvatsko-crnogorskog ili srpsko-crnogorskog.

    Eto, ja bi vam predložio da vam novi pravopis što se tiče stranih imena osoba i gradova bude kao naš, odnosno da se piše kao na izvornom jeziku.

    Nek se niko ne uvrijedi, ali meni je ovo "po Vuku" strahovito smiješno...

    :wink:

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  24. #999
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Ako su odbili to napravit ili ako su spremni skrojit samo blago izmjenjenu inačicu srpskog jezika, onda vi s tim ljudima nemate šta razgovarat.

    Ali isto tako po meni netrebate tražit kruha preko pogače, već pronaći crnogorske lingviste koji su spremni skrojit crnogorski jezik, ne neku kombinaciju hrvatsko-crnogorskog ili srpsko-crnogorskog.

    Eto, ja bi vam predložio da vam novi pravopis što se tiče stranih imena osoba i gradova bude kao naš, odnosno da se piše kao na izvornom jeziku.

    Nek se niko ne uvrijedi, ali meni je ovo "po Vuku" strahovito smiješno...


    :wink:
    Pa i meni je isto smiješno, još najjače kad vidim da se u srbiji piše tako, i to još ćirilicom... mada mislim da odje većina ljudi piše onako kako i treba (npr. New York, a ne Nju Jork) barem što sam ja uspio da vidim...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  25. #1000
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    kastem

    nepismeni su vas učili da se dičite nepismenošću. ovđe ne mislim na regule gramatičke ili ortografiju.
    Ne razumijem ovu rijec sta znaci, a ovo drugo ne bih komentarisao, osim da za danasnji crnogorski nije niko od iole priznatih lingvista. Cak ni ono malo skolovanih lingvista koji su za cg jezik potpuno su odbacili ovu verziju. Tako da nepismene trazi kod onoga boksera(i frizer se ovoga odrekao).
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

Page 40 of 69 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski jezik
    By Pedja MNEonline in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 27-05-08, 16:22
  2. Crnogorski jezik
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1235
    Last Post: 04-02-08, 01:28
  3. Crnogorski Jezik
    By Rok_ in forum CG dijaspora
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-05, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •