Page 34 of 69 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 826 to 850 of 1724

Thread: Crnogorski jezik- misljenja?

  1. #826
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sjetih se moje druzine sa studija u Biogradu gradu,
    za njedjelju dana se priJebachishe na BELO-LEPO, sve DICHNI I PICHNI CRNOGORCI one davne 68 godine, kad su JEVROPLJANI STIJECALI SLOBODU od AUTORITETA,
    mi i danas od MILOVACA ne mozemo zivjet, do juche od ZLOBA ZLOBODE.

    A u to zlatno vrijeme,
    Shtefica se dala fukati za tisuci i pol, jebal ti Bog mater.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #827
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad si strucnjak za pravi crnogorski jezik nema druge nego da se latis posla i napises sam gramatiku, pravopis i sve planove sa jezikom. Crnogorski jezik postoji i postojace a sve dusevne bolove nema ko nadoknaditi i sa tim mukama ce se morati zivjeti
    Sto kad moze Rambo3, Roki4, moze i cg jezik3, posto se vec pise gramatika i pravopis 2! Mislim navalite
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  3. #828
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Pravopis Crnogorskog jezika su trebali pisati lingvisti iz Crne Gore a ne hrvati, rusi i ostali.
    "Pravilno" etnicko podrijetlo tj. "rasna cistoca" nije nikakva garancija kvaliteta. Uopce nije.

  4. #829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    "Pravilno" etnicko podrijetlo tj. "rasna cistoca" nije nikakva garancija kvaliteta. Uopce nije.
    Znači u Crnoj Gori ne postoje kvalitetni lingvisti koji bi napisali pravopis crnogorskog jezuka?

    Kako jedan Rus ili Hrvat mogu bolje znati pravopis Crnogorskog od nekog Crnogorca? Ako mi to neko logično objasni povlačim se iz dalje rasprave i samostalno se proglašavam "duševnim bolesnikom" i "kompleksašem niže vrijednosti", kako su me već okvalifikovali pojedinci ovdje...

  5. #830
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne laskaj sebi da te bilo ko 'okvalifikovao" bilo kako jer odje se jednostavno 'razgovara' o temi a kako je ko shvata to je vec licni problem svakoga. Poslije niz objasnjenja na strogo ligvisticmoj razini mene pocinje vrijedjati ovaj nadimak "pitun" jer prosto je neshvatljivo sto sije bilo moguće da se napise "viljska bre" pa da onda cijeli i cipan cijeli svijet razumije o cemu se radi. Duboko sam uvjen cak sta vise i ubijedjen da je nick pirun izabran iz ciste mrznje prema nasem prijateljskom cak sta vise bratskom narodu. Tek sad poslije nekih diskusija sam shvatio zasto sva kodifikacija jezika i stvari oko toga traju toliko. Ti nazovi strucnjaci se ne mogu dogovoriti koja ce rijec sto vise bolova nanijeti, a trazeći najbolniju najgoru, najsilovaniju .... to mora trajati.
    Nedaj boze da nas silujju pirunom jer to je stvarno bolno, ali viljuskom je super i bre to nam odgovara.

  6. #831
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eno juche u emisiji "da ili ne",
    iznesoshe podatak, da u srpskom jeziku ima 3500 turcizama, kladim se da u CGoskom ima mnogo vishe, zashto svi koji su bili pod Turcima, ne nazovu jezik Slavjansko-turski.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #832
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Znači u Crnoj Gori ne postoje kvalitetni lingvisti koji bi napisali pravopis crnogorskog jezuka?

    Kako jedan Rus ili Hrvat mogu bolje znati pravopis Crnogorskog od nekog Crnogorca? Ako mi to neko logično objasni povlačim se iz dalje rasprave i samostalno se proglašavam "duševnim bolesnikom" i "kompleksašem niže vrijednosti", kako su me već okvalifikovali pojedinci ovdje...
    Ima njih - samo pogledaj sastav Savjeta za standartizaciju crnogorskog jezika. Savjet je formirala crnogorska Vlada. A upomenuti su Rusi i Hrvati u stvari radili u saradnji s crnogorskima jezikoslovcima. Pravopis nije bio napisan niti u Zagrebu, niti u Moskvi, niti u Kijevu, nego u Crnoj Gori. Potpisao ga crnogorski Ministar prosvjete i nauke.

    PS Cilril su i Metod bili Grci, Vuk je Karadzic bio Srbin, a Ljudevit je Gaj bio Hrvat. Gle, nije imalo nijednog "crnogorskog lingvista" medju njima. Zar ti ovo smeta danas?
    Last edited by A+A; 26-09-10 at 09:58.

  8. #833
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Dubrovnik
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorskim govori nešto manje od 237 000 ljudi.

  9. #834
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Da, i šta sada sa tim podatkom, ne shvatam kakve veze to ima sa bilo čim

    15.862 ljudi ima deblje preste na lijevoj ruci
    52.862 ljudi ne zna da koristi padeže
    18.234 ljudi priča još jedan jezik
    26.567 ljudi ne razumije jezik kojim su im nekad pričali baba i đed
    ...

  10. #835
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by August Dominus View Post
    Crnogorskim govori nešto manje od 237 000 ljudi.
    A Kineski milijardu i josh pola milijarde po bijelom svijetu,
    treba li preci na Kineski,
    ili neka cviJeta iLJadu cviJetova,
    ili sve cviJetove ostavit bez GLAVA,
    da bi bili sa TRAVOM u skladu,
    pushtite vishe to vashe srBovanje i machovanje sa jezikom, crkvom, zastavom, himnom i grbom,
    dosta smo POGRBLJENI nosili srBski samar CIPANCIJELIVIJEK,
    sad smo ZASHELI U CRNOGORSKO SEDLO,
    ZBORIMO KA SHTO TVORIMO,
    ka`shto smo vjekovima ZBORILI I TVORILI, i Njegosh i Marko i Janko,
    ako je to za vas ARHAICHNO,
    za nas je PICHNO I DRCHNO, DIZE NAM POTENCIJU I VEOMA JE SEXI.

    Mene na BELO-LEPO pada potencija,
    a KA`D CHUJEM MOJE BRSKUCANJE, BELO -LEPO,
    i LIJEVO I DESNO OKO POSTANE "SLEPO",
    A OBOJE MODI POLUDI,
    OD BOLA,
    JER OD MENE PRAVE VOLA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #836
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Vijesti, 11. 09. 2010.

    BIVŠI POSLANIK STRANKE SRPSKIH RADIKALA POČEO DA RADI U ŠKOLI

    Strunjaš uči maternji



    Podgorica - Generalni sekretar Stranke srpskih radikala Bojan Strunjaš novi je profesor maternjeg jezika u Srednjoj stručnoj školi u Pljevljima. Veliki protivnik uvođenja prvo maternjeg, a potom i crnogorskog u školama, privremena je zamjena profesorice koja je na bolovanju.
    na stranu sve, ali zamisli njega kao pedagoga

    prilično nevaspitano stvorenje će vaspitavati đecu. krasno

  12. #837
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Koji jezik RTCG koristi?
    nepismeni i tačka

    ali kad kažu "evro"

    neka nego i Vijesti u zadnje vrijeme imaju grdnih problema s padežima
    Last edited by contradiction; 26-09-10 at 13:14.

  13. #838
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=contradiction;1843083]nepismeni i tačka

    ali kad kažu "evro"

    Znam da mi govorimo euro,ali pravilnije je "evro" i tu ne vidim sporan detalj

  14. #839
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by August Dominus View Post
    Crnogorskim govori nešto manje od 237 000 ljudi.
    Jes, ma su još manje od tih 237.000 ljudi u prošlosti uspjeli napravit ono što tvom narodu nije pošlo za rukom od 1102 do 1991 (889 godina) - da stvori nezavisnu međunarodno priznatu državu, tako da svaki kvantitet posjeduje određeni kvalitet

    @ Šćele, neđe sam ranije pisao o tome...Valtazar Bogišić je napravio: ... a bio je Hrvat iz Dubrovnika, Ivan Meštrović je tvorac:....a bio je Hrvat iz Vrpolja, Ivan Mažuranić je napisao:... a bio je Hrvat iz Vodnjana, trogiranin je projektova riječki most, u Zetskom domu prvu predstavu odigralo HNK, i tako dalje.

    Jaroslav Čermak...

    O vezama sa Rusima je suvišno trošit riječi, sa Srbima - tek suvišno, ali se pokazuje često da su i ponajbolje u CG napravili stranci i izvanjci, tako da ne bi ja odma udara po tome što su stranci bili u odboru za standardizaciju jezika.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  15. #840
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    [quote=mikri maus;1843187]
    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    nepismeni i tačka

    ali kad kažu "evro"

    Znam da mi govorimo euro,ali pravilnije je "evro" i tu ne vidim sporan detalj
    Jos(uvijek) govorimo Evropa, evropski pa je valjda i normalno i logicno da se kaze evro.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  16. #841
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    normalno. logično. i osta živ... siguran sam pošto ti pišeš ijekavskim da pišeš prijedlog i prijevoz i prijelaz. da? mafiša... samo đe ti odgovara prizivaš nekakvu ortografsku logiku...

  17. #842
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    [QUOTE=niksicanin 24;1843792]
    Quote Originally Posted by mikri maus View Post

    Jos(uvijek) govorimo Evropa, evropski pa je valjda i normalno i logicno da se kaze evro.
    evro ili ero(glasam za ovo) ili ojro..euro su tri sloga, predugo bate
    She is only here to annoy herself!

  18. #843
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    evro ili ero(glasam za ovo) ili ojro..euro su tri sloga, predugo bate
    Ali shvatash, reci euro je patriotski Na tome se poznaje ko je pravi gradjanin CG, a ko je srpska opcija...

    Da nije tuzhno,bilo bi smijeshno...
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #844
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ali shvatash, reci euro je patriotski Na tome se poznaje ko je pravi gradjanin CG, a ko je srpska opcija...

    Da nije tuzhno,bilo bi smijeshno...
    Dobro te ne izbrisaše zbog ovog. Cijelo vrijeme o tome pišem, u CG izgleda nema ljudi koji slobodno misle. Po većini sa ovog foruma, ako ovaj pravopis kakvim su ga napisali nekome izgleda debilno i u suprotnosti sa stvarnim stanjem u CG, taj nije crnogorac nego četnik najvišeg ranga.
    Strava.
    A citiraću par rečenica iz Pravopisa, samo da mi padne šaka...pored gomile gluposti, čista anti-srpska propaganda, uvijena u primjere za pravopisna pravila. Sram ih bilo...

  20. #845
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opet anti srpstvo na djelu Ne śekiraj se bre, koliko jos śutra kreće se u akciju da se ni euro krem vise ne zove tako vec kako samo ime kaze evro krem jer treba stati na kraj toj antisrpskoj ujdurmi.
    Zbilja se nasli Crnogorci da svoj jezik nazovu imenom svoje drzave, svoga naroda...., a da o tome nijesu pitali zastitnike srpstva

  21. #846
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=niksicanin 24;1843792]
    Quote Originally Posted by mikri maus View Post

    Jos(uvijek) govorimo Evropa, evropski pa je valjda i normalno i logicno da se kaze evro.
    dobra fora na konto ovoga, ako je evro a ne euro onda je i eVrokrem a ne eUrokrem
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  22. #847
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Opet anti srpstvo na djelu Ne śekiraj se bre, koliko jos śutra kreće se u akciju da se ni euro krem vise ne zove tako vec kako samo ime kaze evro krem jer treba stati na kraj toj antisrpskoj ujdurmi.
    Zbilja se nasli Crnogorci da svoj jezik nazovu imenom svoje drzave, svoga naroda...., a da o tome nijesu pitali zastitnike srpstva
    Jesi li ti slijep ili namjerno provociraš ili šta? Kapiram, moderator si ođe trebao bi da budeš makar ravnopravno i odmjereno postavljen prema svakom članu ovog foruma. Nažalost, radiš potpuno suprotno. Jesam li u jednom jedinom svom postu negirao postojanje crnogorskog jezika? Nisam. Jesam li u jednom jedinom svom postu srbovao ili širio ideju srpstva? Nisam.

    Zašto, ajde mi objasni kad toliko provociraš, zašto ja ili bilo ko drugi na ovom forumu ne mogu biti CRNOGORAC koji priča CRNOGORSKI i koji ne želi zajedničku državu sa SRBIJOM, ali isto tako ne želi da mu djeca sutra u školi uče kvazi-verziju HRVATSKOG (sa primjesama ruskog) koju sad nazivaju CRNOGORSKI jezik? Ne želi da mu djeca uče tvorevinu jedne vlasti koja misli samo na svoju gu*icu i zavađa narod na račun davnoprošlih vremena.

    Crnogorski jezik POSTOJI sad, postojao je i ranije i POSTOJAĆE ubuduće. Ali ne u obliku kakvim ga sad ovi vlastodršci prikazuju. Živi bili pa vidjeli.

  23. #848
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Jesi li ti slijep ili namjerno provociraš ili šta? Kapiram, moderator si ođe trebao bi da budeš makar ravnopravno i odmjereno postavljen prema svakom članu ovog foruma. Nažalost, radiš potpuno suprotno. Jesam li u jednom jedinom svom postu negirao postojanje crnogorskog jezika? Nisam. Jesam li u jednom jedinom svom postu srbovao ili širio ideju srpstva? Nisam.

    Zašto, ajde mi objasni kad toliko provociraš, zašto ja ili bilo ko drugi na ovom forumu ne mogu biti CRNOGORAC koji priča CRNOGORSKI i koji ne želi zajedničku državu sa SRBIJOM, ali isto tako ne želi da mu djeca sutra u školi uče kvazi-verziju HRVATSKOG (sa primjesama ruskog) koju sad nazivaju CRNOGORSKI jezik? Ne želi da mu djeca uče tvorevinu jedne vlasti koja misli samo na svoju gu*icu i zavađa narod na račun davnoprošlih vremena.

    Crnogorski jezik POSTOJI sad, postojao je i ranije i POSTOJAĆE ubuduće. Ali ne u obliku kakvim ga sad ovi vlastodršci prikazuju. Živi bili pa vidjeli.
    Nemoj da se trudish. Pazi, crnogorskim novokomponovanim nacionalshovinistima(koji bi, da su kojim slucajem srpskog ili hrvatskog porijekla,sigurno podrzhali Sheshelja ili Tudjmana) dvije su stvari trn u oku:

    1. To shto ima puno ljudi koji su podrzhavali nezavisnu CG i koji istinski vole ovu zemlju, ali koji jednostavno ne osjecaju nikakvu potrebu da to i dokazhu negativnim osjecanjem prema Srbiji, niti podrshkom ocigledno loshim i nekvalitetnim reshenjima samo zato shto su potekle iz CG.

    2.Ismijavanje. Nishta ne boli agresivne nacionaliste kao konstanto ismijavanje njihove megalomanije.Tako se nash poshtovani moderator ubi da izbrishe postove za koje misli da ga ugrozhavaju (ili da ih je na njegov pdf poturila BIA,CIA, Tadicev kabinet ili ne znam ko sve ne), ne shvatajuci da takvi porivi vishe govore o njemu i njegovim stavovima,nego o kvalitetu nashih postova.Jer,kao shto mi on kaza na drugoj temi,i izbrisani postovi se vide
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #849
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nemoj da se trudish. Pazi, crnogorskim novokomponovanim nacionalshovinistima(koji bi, da su kojim slucajem srpskog ili hrvatskog porijekla,sigurno podrzhali Sheshelja ili Tudjmana) dvije su stvari trn u oku:

    1. To shto ima puno ljudi koji su podrzhavali nezavisnu CG i koji istinski vole ovu zemlju, ali koji jednostavno ne osjecaju nikakvu potrebu da to i dokazhu negativnim osjecanjem prema Srbiji, niti podrshkom ocigledno loshim i nekvalitetnim reshenjima samo zato shto su potekle iz CG.

    2.Ismijavanje. Nishta ne boli agresivne nacionaliste kao konstanto ismijavanje njihove megalomanije.Tako se nash poshtovani moderator ubi da izbrishe postove za koje misli da ga ugrozhavaju (ili da ih je na njegov pdf poturila BIA,CIA, Tadicev kabinet ili ne znam ko sve ne), ne shvatajuci da takvi porivi vishe govore o njemu i njegovim stavovima,nego o kvalitetu nashih postova.Jer,kao shto mi on kaza na drugoj temi,i izbrisani postovi se vide
    Naravno da se vide, dobijam ih na mail kao i svi ostali. Ne vidim poentu tih brisanja uopšte...stvarno sam mislio da je moderator OK čoek, sad me je razočarao.

  25. #850
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Naravno da se vide, dobijam ih na mail kao i svi ostali. Ne vidim poentu tih brisanja uopšte...stvarno sam mislio da je moderator OK čoek, sad me je razočarao.
    Mislim da ovo vec nije potrebno,ipak. Ako su po mom mishljenju nechiji stavovi za ismijavanje(kritiku,pohvalu,zgrazhanje,slaganje,do bri,loshi,potkrijepljeni ili ne kvalitetima),to se mozhe iskazati i bez kvalifikacija kakav je ko chovjek. U to nikako ne zhelim da ulazim.

    Ja sa nekim mogu imati (ne)slaganje u stavovima,a ipak mu licno zheljeti svako dobro,jer nemam razloga da mu ne zhelim. Jedino shto shovinizmu ne zhelim nikako dobro,ko god ga zastupao,i koji god nacionalni predznak on imao (srpski,crnogorski,hrvatski,bosnjacki,bilo koji).
    Last edited by Recordare88; 27-09-10 at 09:47.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 34 of 69 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski jezik
    By Pedja MNEonline in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 27-05-08, 16:22
  2. Crnogorski jezik
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1235
    Last Post: 04-02-08, 01:28
  3. Crnogorski Jezik
    By Rok_ in forum CG dijaspora
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-05, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •