Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 233

Thread: Zasto muskarci varaju?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool Zasto muskarci varaju?

    Nedavna istraživanja pokazala su da je 50 odsto muškaraca spremno da prevari svoju partnerku. Najčešći razlog za mušku prevaru je nezadovoljstvo u krevetu. Poslije duge veze dolazi do rutine u seksu i nestaje hemija.

    Muškarci čine prevaru i kada posumnjaju da ih partnerke varaju.

    Treći razlog je i nedostatak pažnje koju muškarci dobijaju. Oni očekuju da se bavite njihovim problemima, da razgovarate o temama koje su njima bitne i da budete tu kada im zatrebate.

    Ukoliko imate mnogo posla i često putujete, postoji velika vjerovatnoća da će vaš partner utjehu potražiti negdje drugdje.

    Muškarci više nijesu kao kao što su nekad bili, potrebno im je da provode vrijeme sa vama, da imate zdravu komunikaciju, da donosite odluke zajedno, da im pružate pažnju i da oni budu centar vašeg svijeta.

    procitah ovo na CdM i s obzirom da je forum malo umEro, zelim vas priupitati zasto varate svoje drage?
    :-D
    ima li nesto od gore navedenog sa cim se slazete a mislim da ima
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Cini mi se da sam isto ovo negdje procitao i za zene...pa pitanje vazi i za tebe
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Varaju i zene, ako cemo pravo...cak se ne bih usudila da uporedjujem...obicno vjerujemo da muskarci varaju vise, ali ja ne bih nista tvrdila...muskarci svakako svoje izlete ne kriju onoliko koliko to rade zene.
    A zasto varaju...zato sto zele promjenu, sto ih je privukla druga zena, a ne brani se :mrgreen:, zato sto ne vole vise, zato sto im nikad nece prijati sex sa jednim partnerom ili jednostavnije receno, promiskuitetni su...neki se dokazuju na taj nacin, lijece komplekse, neki se inate...ma ko ce to znati, U svakom slucaju svi ovi razlozi stoje i za suprotni pol
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cini mi se da sam isto ovo negdje procitao i za zene...pa pitanje vazi i za tebe
    htjela sam ja da dodam i za zene da vazi pa rekoh ajde nema veze... uglavnom neka odgovaraju i one

    procitala sam i ja negdje da zene varaju otprilike kao i muskarci ali ih je tesko a nekad nemoguce uhvatiti

    evo ja cu odgovoriti, nikad mi za vrijeme dugogodisnje veze (kojoj si svjedok ) nije ni palo na pamet da ga prevarim... ne znam, nisam takav tip
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,261
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Neki psiholozi tvrde da muskarac "vara" jer ne osjeca da grijesi u tom smislu. Razlog je taj sto se vjerovalo da zene za sexom posegnu samo i jedino iz emotivnih razloga, te se cini i emotivnom prevarom (dakle pored fizicke), to sto muskarac ode sa strane. Posebno je izrazeno ovakvo ponasanje-tj.tumacenje ponasanja, u patrijahalnim sredinama (rece nam istrazivanje).

    Licno, ako je sve OK nema potrebe. Ako do toga dodje, zavrsi jedan posao pa predji na drugi (u smislu raskini + sastavi se sa novom djevojkom = zivot bez varanja i glavobolje).

    Mnogi muskarci koje znam vole da komentrarisu kada prodje lijepo ili izazovno obucena djevojka sto su njihove djevojke tumacile kao potencijalnu prevaru, sto nema veze sa realnim stanjem. Ako stvari u vezi idu kako treba, nema potrebe za bilo cim sa strane...ali (sjajna izreka: ALI djevojci srecu kvari - ovog puta jako usko i vezano teme shvacena), pitanje je kako shvatiti pijane noci i koliko se ravnopravno gleda na musku i zensku prevaru? To me bas zanima, da li bi ste...kao posmatrac, vise osudili djevojku ili momka ako prevari?

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    nije ni palo na pamet da ga prevarim... ne znam, nisam takav tip
    nema to veze s tim kakav je ko tip, sve zavisi od okolnosti i trenutnog stanja, u braku se poslije 20 godina zna desiti prevara iako je do tad sve bilo oklej. sve je to do okolnosti i od loseg vina

  7. #7
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e sad me interesuje... da li se prevara prasta? da li ste kada i da li biste oprostili prevaru? nebitno da li se radi o vezi ili braku

    meni se cini da se sad to u braku uglavnom tolerise i prasta, sto mozda i ohrabruje muzeve da svrljaju...sad je cudno da zena napusti muza zbog toga

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by madobrojeto View Post
    e sad me interesuje... da li se prevara prasta? da li ste kada i da li biste oprostili prevaru? nebitno da li se radi o vezi ili braku

    meni se cini da se sad to u braku uglavnom tolerise i prasta, sto mozda i ohrabruje muzeve da svrljaju...sad je cudno da zena napusti muza zbog toga
    sve se moze desit jednom slucajno, stim sto ja u braku ne bi tolerisao jer mislim da je brak nesto posebno, a u vezi mozes se nosit onom "prevari me jednom sram TE bilo, prevari me drugi put sram ME bilo " sve sto se ponovi vise nije slucajno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi su promiskuitetni, i žene i muškarci. Istovremeno su i egoistični, sujetni, ljubomorni, posesivni i sl. Sukob to dvoje rezultirao je zabranom promiskuitetnosti, odnosno njenim povlačenjem u ilegalu. Promiskuitetnost nije prevara, već normalna ljudska potreba. Pogrešno je ljudske potrebe nazivati prevarom. To je zastarjelo i zaostalo shvatanje koje više ne doprinosi ničemu dobrome, već samo komplikuje život. Skidanje tabua sa promiskuitetnosti seksualni dio života će biti opušteniji. Ključna stvar treba da bude dogovor partnera. Ukoliko neko prekrši dogovor može da se govori o prevari, a onda i sankcijama. Uglavnom, koncept seksualnog i ljubavnog života treba da teži polyamory...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ljudi su promiskuitetni, i žene i muškarci. Istovremeno su i egoistični, sujetni, ljubomorni, posesivni i sl. Sukob to dvoje rezultirao je zabranom promiskuitetnosti, odnosno njenim povlačenjem u ilegalu. Promiskuitetnost nije prevara, već normalna ljudska potreba. Pogrešno je ljudske potrebe nazivati prevarom. To je zastarjelo i zaostalo shvatanje koje više ne doprinosi ničemu dobrome, već samo komplikuje život. Skidanje tabua sa promiskuitetnosti seksualni dio života će biti opušteniji. Ključna stvar treba da bude dogovor partnera. Ukoliko neko prekrši dogovor može da se govori o prevari, a onda i sankcijama. Uglavnom, koncept seksualnog i ljubavnog života treba da teži polyamory...
    Dje mi je onaj pecat?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    nema to veze s tim kakav je ko tip, sve zavisi od okolnosti i trenutnog stanja, u braku se poslije 20 godina zna desiti prevara iako je do tad sve bilo oklej. sve je to do okolnosti i od loseg vina
    jeste ali ipak ako neces - neces (bez obzira na okolnosti)

    cak stavise, neces dozvoliti da do tih okolnosti dodje
    Last edited by puppy; 02-05-09 at 11:11.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chu shto,shto nijesu bolesni

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muskarci varaju, okle vi to ?
    No su zene lukave,mi nemocni pa nas iskoriscavaju ...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Neki psiholozi tvrde da muskarac "vara" jer ne osjeca da grijesi u tom smislu. Razlog je taj sto se vjerovalo da zene za sexom posegnu samo i jedino iz emotivnih razloga, te se cini i emotivnom prevarom (dakle pored fizicke), to sto muskarac ode sa strane. Posebno je izrazeno ovakvo ponasanje-tj.tumacenje ponasanja, u patrijahalnim sredinama (rece nam istrazivanje).

    Licno, ako je sve OK nema potrebe. Ako do toga dodje, zavrsi jedan posao pa predji na drugi (u smislu raskini + sastavi se sa novom djevojkom = zivot bez varanja i glavobolje).

    Mnogi muskarci koje znam vole da komentrarisu kada prodje lijepo ili izazovno obucena djevojka sto su njihove djevojke tumacile kao potencijalnu prevaru, sto nema veze sa realnim stanjem. Ako stvari u vezi idu kako treba, nema potrebe za bilo cim sa strane...ali (sjajna izreka: ALI djevojci srecu kvari - ovog puta jako usko i vezano teme shvacena), pitanje je kako shvatiti pijane noci i koliko se ravnopravno gleda na musku i zensku prevaru? To me bas zanima, da li bi ste...kao posmatrac, vise osudili djevojku ili momka ako prevari?

    sto se komentarisanja drugih djevojaka tice, znala sam ja ista da kazem, 'a pogledaj ovu ribu!' i onda je zajedno odmjerimo, nista lose u tome...

    a sto se tice ravnopravnosti u varanju, isto je. jednako bih osudila i musko i zensko, samo sto nekako muskarcima to vise stoji (slobodno djevojke skocite na mene sad ) jer je takva nasa sredina...

    i jos da dodam, ima nekih tipova koji jednostavno moraju prevariti, to im je nekako u krvi, bez obzira koliko dobru vezu ili brak imali...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    varaju zene vise no kriju to bolje nego muskarci pa zato postoji privid da manje varaju a takodje se smatra(ne znam zasto) da su muskarci oni na koje prvo pomislis kad se kaze prevara tako da je to jos jedna od stvari koja ide na ruku zenama.

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    samo sto nekako muskarcima to vise stoji
    just for the record, ovo ti je veliki minus, potpala si pod uticaj mediokritetskog razmisljanja sto nije dobro ako vec sebe izdvajas...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    just for the record, ovo ti je veliki minus, potpala si pod uticaj mediokritetskog razmisljanja sto nije dobro ako vec sebe izdvajas...
    neka bude, to je moje misljenje, a mozda sam se samo pogresno izrazila...
    jer ja ne odobravam musku prevaru nego samo, kao sto si i ti gore napisao, mislim da je njima vise svojstvena pa samim tim se zenska prevara kod nas smatra 'vecom'.

    a ja sam vec napisala da bih jednako osudila i musku i zensku prevaru.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    A sto je prevara.
    Seks, poljubac, dopisivanje, zelja da spavate sa nekim drugim itd.
    Pojasnite mi to malo da vidim u koju kategoriju spadam

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A sto je prevara.
    Seks, poljubac, dopisivanje, zelja da spavate sa nekim drugim itd.
    Pojasnite mi to malo da vidim u koju kategoriju spadam
    A ovo dopisivanje haaha to samo onim nenormalno ljubomornim,a seks valjda prevara sto drugo ? mislim poljubac onako nije nesto puno bitno,ali zna da smeta..
    Last edited by takemysoulaway; 02-05-09 at 19:25.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da su problemi u vezi(otvoreni ili latentni) glavni uzrochnici svake prevare.Problemi mogu da budu razni,od monotonije u sexualnom zhivotu do (ne)premostivih razlika u mishljenjima.Kako god,mislim da prevara,kao indikator problema,nije za osudu,vec upozorenje da neke probleme treba dijagnostifikovati i reshavati.Ili ako su nereshivi,rastati se u miru i prijateljstvu
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    A ovo dopisivanje haaha to samo onim nenormalno ljubomornim,a seks valjda prevara sto drugo ? mislim poljubac onako nije nesto puno bitno,ali zna da smeta..
    Ti si bas sirokih shvatanja.:burp:

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Ti si bas sirokih shvatanja.:burp:
    Ja ako mogu jedan poljubac da stavim pod vrstu prevare...
    Ne znam sad kako bi to bilo da mi neka uradi...mozda bi je zapalio ko zna..

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    0. Konstantna potreba za reprodukcijom :roll:
    1. Ne voli je vise
    2. Ne pali se vise na nju :zzz:
    3. Vec ju je jednom prevario, a ona presla preko toga :burp:
    4. Smara ga najstrasnnije :evil:
    5. OMG, imao je priliku :devil:
    6. Pumpa ego s vremena na vrijeme :lolblue:
    7. Moze mu se :mrgreen:
    8. Izazov mu je, a i uzbudjuje ga :blah:
    9. Ona ga je prevarila :shock:
    10. Ozenio ju je skoro, sto je ubilo njihov seksualni zivot :monkey:

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    varaju zene vise no kriju to bolje nego muskarci pa zato postoji privid da manje varaju a takodje se smatra(ne znam zasto) da su muskarci oni na koje prvo pomislis kad se kaze prevara tako da je to jos jedna od stvari koja ide na ruku zenama.
    Ne vara niko vise. Ako pretpostavimo da su sve to heteroseksualne osobe u vezi shvatices da broj prevara mora biti apsolutno isti
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A sto je prevara.
    Seks, poljubac, dopisivanje, zelja da spavate sa nekim drugim itd.
    Pojasnite mi to malo da vidim u koju kategoriju spadam
    Mislim da si sjajno pitanje postavio...da li bi vise smetao:
    - poljubac koji je moj muskarac izmamio od zene za kojom cezne i u koju se zaljubio, i samo cinjenica da ga ona ne zeli ga sprijecava da me ostavi...

    -ili seks sa zenom koja ga je startovala "silom na sramotu", recimo, pred drustvom, a on kao svaki pravi muskarac, da mu se drustvo ne bi sprdalo, odvede je, onako s noga', na jedan brzinski snosaj, mrzan samom sebi sto je to napravio?

    Ne znam za vas, ali mene bi nesrecnijom ucinio onaj poljubac...a vezano sa tim, i ono dopisivanje, kojim bi pokusavao da zenu u koju se zaljubio privoli na nesto vise od toga dopisivanja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. muskarci
    By GAGA in forum Ženski kutak
    Replies: 78
    Last Post: 03-05-07, 12:39
  2. zasto muskarci vole da se hvale
    By zvoncica in forum Sex i erotika
    Replies: 114
    Last Post: 13-10-06, 16:53
  3. Muskarci da li bi se vi...
    By Sparrow in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-05, 16:43
  4. Zasto su muskarci takvi kakvi jesu
    By Smirnoff_ice in forum Ženski kutak
    Replies: 24
    Last Post: 07-12-04, 23:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •