Page 22 of 80 FirstFirst ... 121819202122232425263272 ... LastLast
Results 526 to 550 of 1978

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #526
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Palma de Mallorca
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Pokajao sam se, mnogo puta. Ali ona je nekako delovala sretno sa tim tipom i ja sam onda bila sretan.
    Povremeno bi mi dolazila. Ljubila me, govoreci kako cemo na kraju nas dvoje ipak biti zajedno.

    I nismo bili. Nikada.

  2. #527
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sa kojega reche bloga ovo skidash..???


    p.s. i opet rep.



    "Otvoriš li prozor jednog davnog proljeća
    Pogledaj što je duga u tugu utkala
    Ti se tako dobro žuriš
    Ti ne misliš na nas
    Ja više ne znam što ću s tvojim rukama
    Mijenjam ih, mijenjam ih...."

  3. #528
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nakon nekog vremena uvidiš tanku crtu između držanja za ruke i vezanja za dušu. I naučiš da voljeti ne znači oslanjati se, a društvo ne znači sigurnost.
    I naučiš da poljupci nisu ugovori, a pokloni obećanja. I počneš prihvaćati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih očiju, s jupkosti odrasloga čovjeka, a ne tugom djeteta.
    I naučiš da sve putove moraš sagraditi danas jer je sutrašnje tlo isuviše nesigurno za planiranje.
    Nakon nekog vremena naučiš da i sunce opeče ako mu se previše približiš.
    Stoga sadi svoj osobni vrt i uređuj svoju dušu, umjesto da čekaš da ti netko pokloni cvijeće.
    I naučiš da možeš mnogo toga pretrpjeti. Da si uistinu snažan,
    I da uistinu vrijediš.

    Veronica A.Schoffstall

  4. #529
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Palma de Mallorca
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Čula su naelektrisala vrhove prstiju kojima sam joj doticao kožu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena tragajući uzalud za malom, najmanjom greškom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odškrinute školjke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice, za koju sam mislio da umire kada te obuzme, i da se više ne može vratiti ako je jednom preboliš.

  5. #530
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Svaka zena ako je iole osetljiva, ume da cita iz ociju zaljubljnog covjeka.
    Cak i onda kada ta ljubav izgleda besmislena, cak i onda kad se pojavi u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu.

  6. #531
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Palma de Mallorca
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Danas su me pitali : Voliš ti nju?
    Slegao sam ramenima, podigao ruku i prislonio sat na uho.
    - Pa, šta ja znam. Primetio sam da mi i sat ubrza svaki put kad je neko pomene.


    "Prešao sam hiljade kilometara da nađem neku istu ti, da ti dokažem da nisi jedina. Hiljade kilometara, a jedan metar je bio potreban da shvatim koji sam ja kreten."




  7. #532
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Palma de Mallorca
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bila je ona lijepa, ali bilo je ljepsih. Posebna jeste, u to sam siguran. Postojao je u njoj neki magnet koji je privlacio te muskarce, nijedan joj nije odolio, svaki bi je zavolio, ali musko ko musko misli '' za mene nema tuge'' e ona ga je naucila i na to, slomila bi svakog. Bilo je nesto u njoj prokleto, neki veliki oziljci dok se svetila tako muskom rodu. Gdje je nevolja tu su i muskraci, uvijek je tako bilo i ostalo. A ona je bila nevolja, i to kakva nevolja.

  8. #533
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Palma de Mallorca
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    Ako nekoga ne možeš izbaciti iz glave, možda tamo treba da bude.

  9. #534
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Kazi mi, kad bih te jednom zgrabio
    i stopala ti izljubio,
    ne bi li posle toga malko
    hramala u strahu da mi
    poljubac ne zgnjecis...?"

    ~ Nichita Stanescu


    ,,Kad ugledam gdje mi
    U susret koracas
    vidim plahu kosutu
    Kraj sumskog izvora.
    Moju dusu obuzme
    Silna radost zivota
    Izvadivsi ludo srce,
    Na dlanu bih ga pruzio
    Tebi..."

    ~ Dragutin Tadijanovic


    ,,Volim te!
    Ne zato sto me ti volis,
    ne zato sto volim da volim.
    Volim te!
    Jer,kad volim,
    ja zivim,
    ja postojim."
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  10. #535
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...


    A nudio sam srcu neke druge ljubavi, varao ga lepotom, samo da zaboravi. Ali ne vredi, veruj mi, srce se ne da varati, srce k’o srce - uvek je pitalo gde si ti.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  11. #536
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ovako je rekao: „Ovo je seme ljubavi.“
    Odabrao je jedno, dunuo je u njega,
    protrljao ga o rukav i vide da je dobro.
    Zatim ga kao značku okači o moj rever i
    reče tako da upamtim: „Srce se nosi javno.“

  12. #537
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "....Ali neka u vašem zajedništvu bude prostora,
    Neka nebeski vjetrovi plešu među vama.

    Volite jedno drugo,ali ne pravite spone ljubavi:
    Neka ona bude uzburkano more među
    obalama vaših duša
    Lijevaje čašu jedno drugome,ali ne pijte iz iste čaše.
    Dajte jedno drugome od svoga kruha,ali ne jedite
    od istog komada.
    Pjevajte i plešite zajedno i radujte se,ali dopustite
    da svatko bude i sam.
    Kao što su žice na lutnji same,premda trepere
    istom glazbom.

    Darujte svoja srca,ali ne jedno grugom u posjed.
    Jer samo ruka Života može obuhvatiti vaša srca.

    Stojte zajedno,ali ipak ne preblizu
    Jer,stupovi hrama stoje odvojeno.
    A hrast i čempres ne rastu u sjeni jedan drugome...."

  13. #538
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...


    Ne za*ebavaj se s njenim osjećanjima, druže. Iz iskustva ti kažem. Ispočetka ti bude svejedno koliku dozu razočarenja ćeš joj dati, igraš se s njom, lomiš je. A i ne osjetiš koliko ti se uvlači pod kožu, i koliko ti postaje bitna. I tek onda, kad bude kasno, kad uključi razum, shvati i ode, ti ostaneš s*eban i sam. I shvatiš da si ispustio pravu iz ruku. I koliki si kreten bio... A mogao si drugačije.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  14. #539
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bio sam zarobljen, oduzet, iznenađen i osvojen. Ne njenim izgledom, već inteligencijom, hrabrošću, dobrom pričom, smišljenim provokacijama. Svideo mi se njen stav, iako nadobudan, sama činjenica da poseduje petlju da mi se suprostavi - inspirisala me da nastavim. Više nisam obraćao pažnju na njenu lepotu, njeno lice, usne, već me nahranio izazov, probudio onu pritajenu uobraženost u meni, koju sam oduvek skrivao. Nesvesno me je naterala da priznam da smo isti. A to me nerviralo. Mnogo. Mislio sam da tako pozitivnu dozu bezobrazluka imam samo ja. Na trenutak me je naterala da se osetim kao kralj, na trenutak sam postao bednik. Jedini problem je što sam se i kao bednik, pored nje osećao savršeno.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  15. #540
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    "Nije došla zato jer me poželjela, došla je da mi pokaže još jednom da bez nje ne mogu. Da će uvijek biti najdraža i posebna, i da je svaka druga nevažna naspram nje. Čak i kad bi ovo ludo srce od nje odustalo, razum bi opet tražio samo nju...''
    I don't get lucky. I make my own luck.

  16. #541
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    " Poslao sam joj kisu. Nemojte se ljutiti vi koji ste joj blizu pa ste pokisli. Ona stvarno voli kisu. A ja volim kad je sretna..."


  17. #542
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ona patetiku nije voljela i nikada nije ostajala na istom mjestu, sve dok je on nije vezao. Ali, bio joj je suviše sličan. Operisan od svake emocije, plašio se osjećanja koja su ga vukla njoj. Trebali su se, na neki neobjašnjiv način, ne mogavši jedno bez drugog. Ali, biti zajedno, ni to nisu mogli. Da li su sve prave ljubavi tužne? Možda i jesu. A možda smo samo mi preveliki igrači ponosa i časti da ih učinimo sretnim. . Čežnja je uvijek bolja od isprazne navike. I uvijek ostaje ona osoba koje ćeš ostati željan cijelog života i onaj strah dok brojiš pobjede i poraze....
    I sve što je preostalo da se kaže, ona ne može reći. Zna on da je ona uvijek bila teška na riječima. I patetiku je uvijek prezirala, pa će je prećutati..."


    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  18. #543
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ponekad onako usput u prostoru zamagljenog stakla svojom drhtavom rukom u jednom mahu duse svoje, napisem da te volim....

    Prodje onako dugo da te i ne vidim...a pozelim te i danima onako, ponekad vise mislim na tebe...


  19. #544
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    "Dobro sam. Fališ mi samo ponekad, najčešće pred spavanje. Malo razmišljam o svemu što je bilo, malo zamišljam šta je moglo biti, a ujutru. Ma ujutru, to više nije važno, osmijeh mi izmame sitnice. Sretan sam ja, samo tebe nemam, ostalo je sve tu, nemam se ja za šta žaliti.
    Dobro sam... "
    I don't get lucky. I make my own luck.

  20. #545
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Trebao sam samo da nadjem jednu koja me nece podsecati na nju. Pogledao sam oko sebe, i desilo se cudo. Ni jedna me nije podsecala na nju, kao sto me podsetilo srce u tom izgubljenom trenutku trazenja. Sve su glumile princeze i svetice. Verovatno bi svaka od njih trazila da prestanem cugat', pusiti, da se ponasam pristojnije. Sve bi one trazile da ih drzim kao kap vode na dlanu, da ne zbijam sale na njihov racun. Trazile da ih izvodim na neka fina mesta, i slicno. A ona. Ona je prihvatila svaki deo mene, i nikada nije trazila da se menjam. A promenila me. Jedina je kojoj sam uistinu rekao sta osecam. Nije trazila da je drzim kao kap vode na dlanu. Cinjenica da je volim bila joj je sasvim dovoljna. A ja sam kao trebao da joj nadjem zamenu.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  21. #546
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sreli smo se tek početkom septembra, jednog bronzanog podneva, u trošnom prolazu od Šafarikove prema pozorišnom parkingu. Nismo se znali toliko da bi zastali da popričamo, i na svakom drugom mestu bi se verovatno jednostavno mimoišli, ali u uličici Josifa Runjanina zaista nije bilo ničega ka čemu bi ona mogla skrenuti pogled, a meni nije ni padalo na pamet da skrećem svoj...- Dobar dan, Anamaria...- O, gle? Dobar dan... Sirano?Ne, ni govora, moj nos je skroz u redu? Očito se nesretni Saks izlajao ko je osmislio Onu Razglednicu, otud aluzija?- Da... Vreme je i bilo, lutko... Upoznao sam ovaj grad tragajući za ulicom kojom prolaziš...Osvrnula se ironično, dotle rezervisana, možda čak i uvređena, malo se odobrovoljila mojom davno pripremljenom rečenicom...- Tebi više ništa ne verujem... Ni ne pokušavaj... I... zar je ovo uopšte ulica?Hm?Kad na poslednjoj kući s leve strane stoji broj tri, a s desne broj četiri, malo šta se može reći u odbranu tog sokaka?- Čuj... Jes' da deluje bez veze... Ali probaj je proći sa cegerom punim kajsija... Pa da vidiš kako ume da se otegne?Ne, ne mogu reći da je to bila ljubav na prvi pogled. Ali mogu reći da je to bila Ljubav Na Taj Pogled, pa koji je da je...Osvrnula se ka plavoj iskrzanoj tabli, i po načinu na koji je to učinila znao sam da će se ime Josifa Runjanina večeras naći u njenom dnevniku...- Ko beše taj čovek? Kompozitor, čini mi se?- Kapetan Runjanin? O, ne... Pomorac... Rečni pomorac, u stvari...Oprezno je nakrivila glavicu, uverena da je u pravu, no moja odlučnost ju je pokolebala...- Šajkaški vođa, heroj granice... Carica ga je nagradila činom zapovednika Dunavske Flotile... Bio je njen veliki miljenik, kažu...Ne znam tačno pod kojim sam sve krošnjama zamišljao naš prvi susret, ali pod "kiselim drvetom" sigurno nisam? Za utehu, bilo je to najveličanstvenije "kiselo drvo" koje sam ikad video. Jedno Eukaliptično Kiselo Drvo, takoreći?- U njega se zaljubila Rebeka, najmlađa kći trgovca Nunvajlera, koji je držao gostionicu i dućan sa varadinske strane... Priča se da je bila lepa kao mlinarica sa goblena, ali Kapetan kao da nije puno mario za nju... Važio je za oholog čoveka i gizdavca, ali takvi su kapetani, šta da im radiš?Na onom utegnutom teget mundiru bilo je previše gajtana i zlatnih dugmadi da bi se tek tako raskopčao put do srca...Zlatna šajka se zaljuljala u njenim očima, zar je moguće da se naše poznanstvo meri tek minutima?- Svaki put kad bi se jedro pomolilo iza Velike Okuke, ostavljala bi posao i brišući ruke o kecelju istrčavala na obalu, znaš već... Nadajući se da to on nailazi... Ali jednog proleća visoka voda je podronila nasip i rasklimala daske na drvenom mostiću... I Dunav se samo sklopio nad njom... Nečujno, kao lala u predvečerje...Zvono je mrzovoljno otreslo jato golubova sa tornja obližnje crkve, a sunce, željno da čuje kraj, prosto se zarumenelo odugovlačeći sa zamicanjem za krovove Šafarikove...- Nakon toga se Kapetan ućutao i natmurio, što i nije bila velika promena... Neki su to povezivali sa navodnim smicalicama koje su mu pravili u admiralitetu u Beču, a neki su mislili i drukčije... Uglavnom, promenio se... Inatio... Uplovljavao je noću, po nevremenu, kad se niko nije usuđivao, gunđajući da ide u lov na ljigave Vodene Vilenjake koje malo ko zna jer samo po najvećim olujetinama izranjaju...Ne znam šta ju je zainteresovalo, priča ili ja, ali u ogledalu njenog pogleda moje reči nekim čudom nisu bile izvrnute? Otkrivši to, sa setom pomislih na sve priče koje sam u životu mogao ispričati, samo da sam imao kome?- I zaista, jednom... Baš naspram Nunvajlerove krčme... Onu mesinganu kuglu, na kojoj se gnezdio carski orao, munja je samo liznula, kao lilihip, ali to je bilo dovoljno da polomi jarbol i zapali bure sa petrolejom za fenjere... Bio je teško priklješten, mornari su se posle kleli daje ispalio metak iz kubure na njih kad su pokušavali da ga izvuku, ali oni su to ipak učinili... Buncao je nešto o tome kako je znao da će vatra doći po njega, kad-tad... I da je proklet da izgori nasred vode... Zato što zagledan u vodu nije primećivao vatru na obali...- Jadničak... Ne znam koga da žalim. ..A... Da li je imao... porodicu?Virovi oko tonućeg broda očito su napravili dovoljno sapunice, nije htela baš da pita da li je bio oženjen, ali slutio sam šta to želi da sazna?- Ne... Živeo je sam u velikoj kući punoj retkosti koje je dovlačio sa putovanja... Ranije je bilo puno gostiju, ali otkako gaje vatra unakazila... Naredio je da se olupina raskuje, i da mu se od tih dasaka načine šalukatre za prozore... Koje nikad više nije razmakao... A u vrtu je sagradio kapelicu u koju je okačio izronjeno brodsko zvono, i ostatak života proveo je u molitvama... Mada je on u stvari umro još One Noći... Ali ga anđeli nisu odmah prepoznali onako naruženog i oslepelog na jedno oko... Pa je još dvadeset i tri godine tavorio pred vratima Neba...Uzdahnula je i sklopila ručice kao da zatvara knjigu poezije, znao sam da i ona zamišlja istu onu mahovinu na kaldrmi, i guste šiške jasmina na naboranom čelu bedema Runjaninove kuće...- Divna legenda... Čudi me daje dosad nisam čula?- Pa... Mene, vidiš, i ne čudi... Pošto sam je upravo izmislio... Da te zadržim još malo...
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  22. #547
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Cesto te tako vidim...

    "Istina, kao u nekoj dalekoj srebrnoj magli. Ali divno te vidim.

    Na nogama ti cizme od sedam svetlosnih milja. U ruci ona lampa u koju, posle Aladina, umesto duha zatvaras obrise vecnog vremena.

    I cujem sapuces: sezame. I svet se pred tobom rasklapa... "

  23. #548
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...Uzmi ljubav, pomnoži je s vječnošću i prenesi je u dubine beskraja...i imat' ćeš mali uvid u ono što ja osjećam za tebe..."

  24. #549
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "...Biti sa tobom ili ne biti sa tobom je mera moga vremena..."
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  25. #550
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bilo je ljudi koji su vidjeli ono najbolje u meni i prodali me, ali ona je vidjela ono i najgore u meni. I ostala.
    I don't get lucky. I make my own luck.

Page 22 of 80 FirstFirst ... 121819202122232425263272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 13:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 13:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 01:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •