Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Ljubav/Privlacnost u ocima ili dodiru?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIKO koliko puta sam ja ljubio onako bzvz...ali kad sam vatao za dupe e bogomi je bilo hemije ili kako vi to zovete
    A u ocima...jednom sam jednu curu ono prije nego sam je poljubio,gledao i gledao u oci i pritom shvatio da ima prelijepe oci u tom trenutku sam joj to rekao i poljubio je,ali ne volim kad cura ima plave ili zelene oci..
    A ima li veze sa ovim onaj mackasti pogled nekih cura ? Ja od takvih bjezim k`o od djavola..a na kraju me bog sastavi sa njima..

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Emotivno najprijatnije i najuzbudljivije mi je kada počne situacija uzajamnog prihvatanja u upoznavanju. Samo gledanje, dodirivanje, priča ili bilo šta posebno može da privuče pažnju, ali nema onu emotivnu snagu pozitivne mješavine prijatnosti i uzbuđenja. Neko stanje nježnosti i snage. Taj doživljaj se dešava kada da svijesti dopre saznanje da postoji uzajamno prihvatanje u svakom pogledu.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #28
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    ali ne volim kad cura ima plave ili zelene oci..
    A ima li veze sa ovim onaj mackasti pogled nekih cura ? Ja od takvih bjezim k`o od djavola..a na kraju me bog sastavi sa njima..
    a sto imas ti protiv zelenih mackastih ociju? :mrgreen:

    @nihil: slazem se
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne znam za vas ali za mene je pogled neprikosnoven.
    Kad osjetim tu neku dubinu pogleda koji je obostran, kasnije je i poljubac i zagrljaj savrsenstvo.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ne znam za vas ali za mene je pogled neprikosnoven.
    Kad osjetim tu neku dubinu pogleda koji je obostran, kasnije je i poljubac i zagrljaj savrsenstvo.
    Takodje.... Sve je u pogledu....sve mozhete prochitati iz njega...i strast i tugu, i chezhnju...i toplinu...i...swashta neshto josh... A da ne komentarishem owo shto N-I-K-O kazhe u wezi zagrljaja...a tek poljupcaaaaaaa....

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osjećaj dok me gleda - kao da kroz mene gleda. Kao da vidi SVE što mislim, osjećam, želim i ŽELIM da sakrijem u tom trenutku...
    A s obzirom kolike su ove moje oči tupave - isto sam ka otvorena knjiga!
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  7. #32
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Indijanka a svi smo tupavi kad volimo pi treba nas izbit!hahha...dodirivanje i gledanje u oci, nista preko toga...aaaaa...

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom sam naisao na jednu zanimljivu alegoricnu pricu koja je tretirala ovaj argument... konkretno mislim na privlacnost, spoljnu ljepotu i njenu vezu sa zaljubljivanjem...
    Dijete za Novu godinu otvara paketice... naravno, prvo ce se zaleceti na one velike uvijene u sareni sjajni papir... al se moze ispostaiti da su u tom paketicu random babine pletene carape koje prima svake Nove... e tek mu onda pogled padne na paketic zavijen u neizgledni pak-papir, i ispostavi se da je u njemu igracka koju je prizeljkivao I na kraju ce se mnogo vise obradovati (i igrati) toj igracki nego carapama, jelte :P

    E na istom principu funkcionise i svidjanje i zaljubljivanje... Ljepota je tu samo kao prvi, privlacni faktor... okidac... ono sto nas nagoni da pridjemo djevojci ili prihvatimo flertovanje muskarca... ali nije to ono u sta se zaljubljujemo, za to je potrebna "hemija" sto neko rece
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam oduvijek bila za društvene nauke. Možda mi zato ta hemija zadaje muke?
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Postoje dvije Hemije, jedna koju mrzim i jedna koju obozavam

  11. #36
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fizicka ljepota nema apsolutno nikakve veze sa privlacnoscu. Moze zenska da bude lijepa kao boginja, i na prvi pogled privlacna do bola, al kad prgovori onim piskavim glasom da padne sve u vodu .
    Za privlacenje o kakvom pise NIKO potrebno je mnogo vise od ljepote. Podrebno je ono "nesto" sto niko od nas ne zna sta je, a svi smo ga osjetili. Onaj osjecaj kad poljubis fatalnu osobu i osjetis kako ti se lagano dize poklopac od glave je nezamjenjiv.
    Neki bi rekli da je za tako jaku privlacnost, od krucijelnog znacaja miris, tj feromoni i ja se u potpunosti slazem sa tim.
    Feromoni su hemijske supstance, koje neke osobe u nasoj blizini luce vise pa su nam samim tim, takve osobe privlacnije, a neke luce manje pa su nam jeli neprivlacne. Kad jedna žena ili muškarac osjeti ove hemijsko-hormonalne znake automatski i instiktivno reaguje na njih, bez konkretnog znanja šta je to što ga privlači prema dotičnoj osobi.
    I zivotinje se medjusobno privlace zahvaljujuci feromonima, na taj nacin su sprijecena incestna parenja u coporima
    Samim tim, kad osjetimo (naravno podsvjesno) feromone doticne osobe, pocinju da se luce dopamini i endorfini, pa nam skoci adrenalin... i bi sto bi eto ti explodira organizam od tolike kolicine hemijskih supstanci

    mislim da sam vam otklonila sve sumnje zasto nas neke osobe privlace manje a neke vise... bra'o mi ga, bra'o

  12. #37
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Fizicka ljepota nema apsolutno nikakve veze sa privlacnoscu. Moze zenska da bude lijepa kao boginja, i na prvi pogled privlacna do bola, al kad prgovori onim piskavim glasom da padne sve u vodu .
    Za privlacenje o kakvom pise NIKO potrebno je mnogo vise od ljepote. Podrebno je ono "nesto" sto niko od nas ne zna sta je, a svi smo ga osjetili. Onaj osjecaj kad poljubis fatalnu osobu i osjetis kako ti se lagano dize poklopac od glave je nezamjenjiv.
    Neki bi rekli da je za tako jaku privlacnost, od krucijelnog znacaja miris, tj feromoni i ja se u potpunosti slazem sa tim.
    Feromoni su hemijske supstance, koje neke osobe u nasoj blizini luce vise pa su nam samim tim, takve osobe privlacnije, a neke luce manje pa su nam jeli neprivlacne. Kad jedna žena ili muškarac osjeti ove hemijsko-hormonalne znake automatski i instiktivno reaguje na njih, bez konkretnog znanja šta je to što ga privlači prema dotičnoj osobi.
    I zivotinje se medjusobno privlace zahvaljujuci feromonima, na taj nacin su sprijecena incestna parenja u coporima
    Samim tim, kad osjetimo (naravno podsvjesno) feromone doticne osobe, pocinju da se luce dopamini i endorfini, pa nam skoci adrenalin... i bi sto bi eto ti explodira organizam od tolike kolicine hemijskih supstanci

    mislim da sam vam otklonila sve sumnje zasto nas neke osobe privlace manje a neke vise... bra'o mi ga, bra'o
    Neki su to i znali, bra'o nam ga, bra'o
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Problem je što većina sve to gleda kroz fizičku ljepotu, a skroz zanemaruje osjećanja. Ljepota nije sve, i onda posle toga se dešava upravo to što je Niko napisao u postu.
    Jednostavno, mora da psotoji mnogo više od fizičke ljepote.
    A kad to postoji... Ta osoba ti je i fizički... I kao cjelina... VRHUNAC I preko nje nema

  14. #39
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    over the rainbow...
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fizicka privlacnost je vjerovatno onaj prvi nagon koji vas natjera da nekome pridjete, ili prihvatite necije flertovanje.. naravno moze doci i do poljubca,sexa, ali ako nema hemije sve to pada u vodu,i necete biti ispunjeni,zadovoljni. Nekoliko puta mi se desilo da ne osjecam a ma bas nista dok se sa nekim ljubim,i to mi je onda crnjak najveci..
    ali kad osjecas svaki djelic njegovog tijela, drhtaj pri poljupcu, i ti se osjecas isto..rijeci postaju suvisne, dovoljan je samo pogled, dodir..to je onda prava stvar. sex je onda savrsen, poljubac, zagrljaj, dodir...
    Najcesce mi se desava da imam najvecu hemiju sa nekim sa kim sam se najmanje nadala da cu imati to moze biti neko ko mi fizicki nije privlacan,ali se druzimo ili nesto i posle odredjenog vremena shvatim da je hemija izmedju nas bas jaka.. tako da, nikad se ne zna
    The taste was sweeter...

  15. #40
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obicno kod mene prevelika privlacnost i prava ljubav nisu isli zajedno, mada ja ne umem da budem umerena u tom aspektu.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Obicno kod mene prevelika privlacnost i prava ljubav nisu isli zajedno, mada ja ne umem da budem umerena u tom aspektu.
    Kod mene je ista stvar. Eto, nijesam jedina. A ja svo vrijeme mislila da sam poavetala..
    Last edited by Artemis; 18-08-10 at 16:06.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  17. #42
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post


    Kod mene je ista stvar. Eto, nijesam jedina. A ja svo vrijeme mislila da sam poavetala..
    a nisi poavetala,pa i kod mene je to slicno,djevojka moze da me privlaci i to punooo da me privlaci a opet da se ne stvori nikakva ljubav izmedju mene i doticne osobe
    Last edited by Artemis; 18-08-10 at 16:06.

  18. #43
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve sto brzo plane brzo i izgori kazu stari...
    tako je i sa ljubavi.. hemija? sta je hemija? glupost iz modnih casopisa i savjetima kako da smuvate nju ili njega.. Cinjenica je da se zenu ili muskarca privlaci samo necija paznja (bila ona najnjeznija ili cista brutalnost u zavisnosti kako ko i sta voli).. koliko ce te odvojiti svoje paznje i strpljenja dovodi do iskrene i prave ljubavi... sve je ostalo trenutna privlacnost koja nas poistovjecuje sa zivotinjama u ciklusu parenja... obozavam film hitch koji pokazuje ovo sta vam pricam... cinjenica je da nije vazna ljepota vazno je ponasanje kojim zracite da bi dosli do necijeg srca.... a onda nije vazno da li je neko maneken ili rugoba srce ima svoj put
    The chase... is better than the catch

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve prolazi... Najmrznija recenica, ali sve cesce pomisljam kako je tacna.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #45
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa tačna je, to je razlog više da uživamo u momentu koju sada imamo ili nemamo :-)
    Ludilom maskiram dosadu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. privlacnost pa horor
    By gingis kan in forum Ljubav
    Replies: 122
    Last Post: 30-09-07, 18:30
  2. Da li je to ljubav?
    By merry go round in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 25-06-07, 14:49
  3. Zenska privlacnost
    By sparco in forum Ženski kutak
    Replies: 48
    Last Post: 11-07-06, 14:55
  4. Mirko Kovac: FATALNA PRIVLACNOST GOSPON NOBELA
    By Regi in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 24-10-05, 19:29
  5. Privlacnost
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 36
    Last Post: 21-02-05, 01:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •