Results 1 to 11 of 11

Thread: Vrhovni tuŽilac pozvala profesora milana popoviĆa na razgovor povodom teksta u „vijes

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Vrhovni tuŽilac pozvala profesora milana popoviĆa na razgovor povodom teksta u „vijes

    Čarapićevu zanimaju ocjene o Đukanoviću

    Podgorica - Vrhovni državni tužilac Ranka Čarapić pozvala je profesora Pravnog fakulteta Milana Popovića da danas u tužilaštvu obrazloži navode iz autorskog teksta “Revolucionari”, objavljenog u “Vijestima” 26. januara.
    Popović je u tom tekstu, objavljenom u rubrici “Forum”, između ostalog, napisao kako su glavni problemi Crne Gore korupcija, konflikt interesa i organizovani kriminal i ukazao na “indicije” o povezanosti premijera Mila Đukanovića sa tim “(ne)djelima.

    - Prva banka je samo vrh ovog problema. Brojne indicije upućuju na povezanost najmoćnijeg čovjeka, vlasnika Prve banke, petostrukog premijera, Mila Đukanovića, i njegovog razgranatog klana, sa nekim od najkrupnijih (ne)djela organizovanog kriminala u posljednjih dvadeset godina, od ratnih zločina devedesetih, posebno deportacija 1992, preko koruptivnih privatizacija, posebno KAP-a, čak i do nekih od najtežih delikata klasičnog kriminala - napisao je Popović.

    U pozivu, u čijem zaglavlju stoji Odjeljenje za suzbijanje organizovanog kriminala, korupcije, terorizma i ratnih zločina, profesor se poziva da dođe u prostorije tužilaštva “radi pružanja relevantnih podataka značajnih za dalje postupanje državnog tužilaštva” povodom teksta “Revolucionari”. Poziv je, umjesto specijalnog tužioca Stojanke Radović, potpisala vrhovni tužilac Ranka Čarapić.

    Ona se u dopisu poziva na dio Zakonika o krivičnompostupku, u kome se navodi da, “ako je do državnog tužioca samo dopro glas da je izvršeno krivično djelo”, on može sam ili posredstvom policije prikupiti potrebna obavještenja.
    Popović je juče rekao “Vijestima” da će se odazvati pozivu tužilaštva, koji smatra “simptomatičnim”.
    On je rekao da sumnja da je to vid pritiska na njega, ilustrujući to urgentnošću tužilaštva. Poziv je datiran 25. februara, a istog dana oko 15.30 časova kurir DHL-a prekinuo je njegovo predavanje na fakultetu kako bi mu uručio dokument.

    - Brzina je začuđujuća, s obzirom na to da je toj istoj instituciji trebalo 17 godina da bi pokrenula rasvjetljavanje deportacija i drugih najtežih ratnih zločina - naveo je on.
    Popović je rekao da vjeruje da bi ovaj poziv mogao biti uvod u neki drugi, odnosno da bi naredni potez tužilaštva mogla biti prijava protiv njega za uznemiravanje javnosti ili uvod u privatnu tužbu premijera Đukanovića.
    “Vijesti” su se juče od vrhovnog tužioca zatražiile da odgovori u okviru kojeg postupka je pozvan Popović - da li tužilaštvo provjerava njegove navode o premijeru ili je profesor pod sumnjom zbog takvih ocjena. Takođe, Čarapićeva je upitana zbog čega je tužilaštvo tako hitno reagovalo. Do zatvaranja lista iz tužilaštva nije stigao nikakav odgovor.



    E pa sprdnje sto se cini... Pitaju mila oce li ga tuziti, a ovaj sa smijeskom odgovara "IMA DOVOLJNO PROBLEMA, DA MU NE DODAJEM JA" :mrgreen:
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzo li je ovo tuzilastvo, ko munja !

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zemlja chuda. Lopovi ispred nosa "uzimaju otpremnine" a tuzilashtvo ispituje univerzitetskog profesora.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    a ovaj sa smijeskom odgovara
    Ne smije se profesoru lomi, nego glasacki listici
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tako su bili AZURNI,
    i kad su sudili ljudima koji se nijesu odazvali pozivu JNA, na klanje po kucama,
    eno NJIHOVI POSLODAVCI DOBISHE HASHKU PRESUDU,
    sad bi trebali prochstit SUDIJE & TUZIOCE,
    one veoma azurne u to ZLO DOBA I GRDNE GODINE,
    neki sa vrha se PONOSE UCHESHCEM SVOJIH BLIZNJIH U TAJ SRAMOTNI RAT ZA GORU CRNU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'oće to pred izbore..

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    I sve to DHL-om poslato. A Posta Crne Gore? Aeeeeee ni u tuzilastvo nema patriotizma, vidite da su profesionalci
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A možda će Popović tužitelki reći koji su mu dokazi, pa će tužiteljka da pokrene postupak protiv Mila... mrmot.. čokolada

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Popović bi mora dokazivat svoje navode, ali ne tužilaštvu no sudiji, ako bi ga kojijem slučajem prozvani tužio po privatnoj tužbi.
    Ovijem pozivom vrhovna tužiteljka obrukala je i sebe i nas.

  10. #10
    renaissance Guest

    Thumbs down

    Sramotno!




    .

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Popović bi mora dokazivat svoje navode, ali ne tužilaštvu no sudiji, ako bi ga kojijem slučajem prozvani tužio po privatnoj tužbi.
    Ovijem pozivom vrhovna tužiteljka obrukala je i sebe i nas.

    Teška srca ali moram reći da se slažem...Cijenim mog bivšeg profesora više nego ijednog intelektualca u CG. Cijenim njegova istupanja svih ovih godina kad je to bilo i više od građanske hrabrosti, no. moram reći da sa žaljenjem konstatujem da i njega lomi nemoć i u toj nemoći traži neke prečice koje nijesu dozvoljene u demokratskim društvima.
    Nikoga ne možete optuživati bez dokaza pa čak i kad sva javnost zna da ste u pravu.
    Mi se moramo konačno naučiti redu. Nema kompromisa oko toga jer je to standard koji stoji u temeljima evropske demokratije i civilizacije.
    Nikada presedan, pa čak bio i motivisan najplemenitijim pobudama, nije donio ništa do otvaranje Pandorine kutije u kojoj bi se svako mogao pozvati na taj slučaj kada poželi da kleveće bilo koga bez dokaza.
    Zna to odlično i profesor, no mi se čini da postaje umoran od iščekivanja da nekima vidi leđa pa bi ako ne može što drugo, da makar kaže što mu je na duši.
    E sad znam da će mi mnogi revolucionari prebaciti da mi pobude nijesu iskrene, a da mi je opoziciona čistota krajnje upitna.
    Ja svakome ponavljam onu latinsku da sila uvijek rađa samo silu. Strpljenja i mudrosti Bože daj, jer mi nijesmo i ne smijemo biti neprijatelji već samo politički protivnici. Samo razumnim ponašanjem opoziciona CG se može predstaviti kao alternativa. Sve drugo je zabluda i ćorsokak. Prije nešto više od 10-tak godina tome me je učio upravo profesor Popović na čija predavanja bih da imam vremena i danas rado išao kao što sam išao i tada.

    Meni je od ovog profesorovog istupa i reakcije tužioca, mnogo ozbiljniji presedan da neko upada u amfiteatar i uručuje nekome poziv da se javi na isljeđivanje. To je u Evropi nezamislivo i može biti protumačeno ili kao mjera obijesti ove vlasti ili njihove gluposti.
    Za one koji možda ne znaju postoji nešto što se zove "autonomija Univerziteta" i to se u civilizovanim zemljama poštuje već više od milenijuma. Ne smijete ući u Univerzitet (ili neku njegovu jedinicu) i baviti se bilo čim što je nespojivo s njegovom funkcijom. Posebno tu "svetost" poštuju organi reda (i svi drugi državni organi i njihovi kuriri) i obavezni su tražiti dozvolu za ulazak od uprave fakulteta. I to oni čine samo onda kada nemaju izbora jer se to inače izbjegava. Univerzitet u civilizovanom svijetu uživa status gotovo kao Crkva, pa se zato i zove "hram nauke".
    Ali eto kod nas divljaka može sve...Ovo je uvreda za svakog profesora koji drži imalo do sebe, jer je ovo i njemu poruka da i on može ovako biti ponižen pred svojim studentima.
    Ja vjerujem da onome ko je ovo smislio nije bila namjera da se ovo uradi na ovaj način, ali je u CG tako puno idiota...
    Last edited by Hari Krisna; 03-03-09 at 14:02.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 28
    Last Post: 19-01-09, 15:55
  2. K: kalkulator sa mogucnoscu unosa teksta!
    By Gigoje in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 03-01-09, 00:11
  3. maltretiranje profesora
    By robi in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 30-12-06, 12:06
  4. Provale profesora i ucenika
    By Chogo in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-05, 17:24
  5. Milova hobotnica pozvala Siptara da otvori kosovsku ambasadu
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-04, 14:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •