Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Djakon CPC izbacen iz manastira Ostrog

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Djakon CPC izbacen iz manastira Ostrog

    CRNOGORSKA PRAVOSLAVNA CRKVA REAGUJE ZBOG POSTUPKA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

    Đakon CPC izbačen iz Manastira Ostrog


    Cetinje, 26. septembra - Kada će se na put stati vandalima i vandalizmu Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori? Dana 25. septembra ove godine oko 14 časova u Gornji manastir Ostrog sa prijateljima Ivanom Brajovićem i M. Paunovićem iz Podgorice stigao je ipođakon Crnogorske pravoslavne crkve gospodin Bojan Bojović sa željom da se pokloni svecu. U momentu kada je ipođakon prišao da se pokloni moštima svetitelja - spriječen je sa kvalifikacijom da je on „ipođakom Miraševe crkve”, saopštava danas Crnogorska pravoslavna crkva. Sproveden je do šefa obezbjeđenja i time izbačen i odveden u prostoriju za nadzor u kojoj se nalazi štab obezbjeđenja koji prati svaki pokret posjetilaca, jer su po cijelom manastiru postavljene foto kamere. Čak se jedna foto kamera nalazi kod ćivota svjetitelja.
    Šef obezbjeđenja je rekao našem ipođakonu Bojoviću da je razgovorao sa izvjesnim „ocem Pavlom” i da nema „blagoslov” da se pokloni svetitelju. Šef obezbjeđenja je rekao našem ipođakonu Bojoviću da ima naređenje da niko od „Miraševih” ne može da uđe kod sveca jer je tako naredila uprava manastira. Ipođakon Bojović je pitao odakle pravo da brane Crnogorcima pristup svetitelju.
    Potom je praćen automobilom „golf 3” registarski broj NK 245-70. Ova pratnja ga je sprovela do Donjeg manastira s obrazloženjem da imenovani gospodin Bojović nema blagoslov da posjeti ni Donji manastir. Na osnovu rečenog, jednog u nizu sličnih primjera, prepuštamo nadležnim i javnosti Crne Gore da ocijeni ulogu i karakter postupaka Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori, saopšteno je iz kancelarije Crnogorske pravoslavne crkve.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar ne vidite "braco :lolblue: ) serbalji da ste i od vase crkve nacinjeli bordelj . Ja mnim da bi vakat bio da se malacko postitdite guzice kad obraza nemate i batalite da stvarate mrznju ,jer i ovako ve cio svijet mrzi !
    Neka sto ste nacinjeli od vase crkve sprdnju ( jebacina sa djecom ) nego sto cete jos malo prodavat pljeskavice u svijetli manastijer . A da ne velim dzabe da se prodaju slike najvecijeh serbaljskijeh krvnika ovoga vijeka u Evropi,ujedno i orudje (nozeve i sl. ) . Dolaze brzo dani kad ce nezakonita imperijalisticka crkva jebaca iz serbije morati da vrne svijeh 400-500 crkvenijeh objekata koje je nezakonski i protupravno otudjila UKRALA od Crnogorske Pravoslavne Crkve !!!!!!!


    Pa vi samo nastavite (jos malo) da izigravate bolesne majmune po CG ,ali blizi vi se dan kad ce zvanicno pasaluk postat supak od svijeta !!!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Бојан Бојовић је политичар, представник непризнате организације која себе назива црногорском православном црквом!

    С обзиром да је Бојан Бојовић у манастир острог дошао по политичкој основи, а своје намере није јасно предочио, мислим да је исправно да га се не прими у нашу цркву!

    Када Бојан Бојовић дође у цркву да се помоли богу, тада ће бити добродошао!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Dolaze brzo dani kad ce nezakonita imperijalisticka crkva jebaca iz serbije morati da vrne svijeh 400-500 crkvenijeh objekata :?: koje je nezakonski i protupravno otudjila UKRALA od Crnogorske Pravoslavne Crkve !!!!!!!
    CPC kao pseudo hriscanska organizacija (skraceno sekta) formirana je 17.01.2000. i od tada njenu imovinu cini nekoliko parcela i po koja koliba.
    ne znam sto si htio rec sa tim 400-500 crkvenijah objekata.
    a o nedostatku crkvenog inventara i teskoj materijalnoj situaciji sve pokazuje ova reakcija doticnog Bojana Bojovica.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Бојан Бојовић је политичар, представник непризнате организације која себе назива црногорском православном црквом!

    С обзиром да је Бојан Бојовић у манастир острог дошао по политичкој основи, а своје намере није јасно предочио, мислим да је исправно да га се не прими у нашу цркву!

    Када Бојан Бојовић дође у цркву да се помоли богу, тада ће бити добродошао!
    Homoljac,
    Godinama su manastir Ostrog obilazili ljudi raznih vjera i nacija i nikada ovakvih sramnih odluka nije bilo.Mislim da je doslo vrijeme da razmislite gdje ovo vodi.Daljem jazu u i ovako podijeljenoj Crnoj Gori.
    Sve do trenutka direktne prijetnje skrnavljenja crkvenog(manastiskog) objekta NIKO nema prava uskratiti ili zabraniti posjetu (obilazak),pa bio on vjerski,politicki ili cak turisticki.Tako da nema opravdanja za ovakav postupak.
    Ovo je samo jos jedan dokaz da SPC pokusava na sve nacine da utice na politicku situaciju u CG.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Godinama su manastir Ostrog obilazili ljudi raznih vjera i nacija ......
    A ti to pricas onima kojima Ilarion vjeru utjeruje

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A OVIH CRNOGORACA MAJKO BOZJA,JA SE SAMO PITAM DJE STE DO SAD BILI PA JELI PROSLO DOVOLJNO VREMENA OD 1918 GODINE DA SE OGLASITE NO STE SACEKALI VRIJEME KAD MOZETE NA SILU DA CRNOGORSTITE I NISTA VAM SVETO NIJE.JA SAM MALO STARIJI I DOBRO SE SJECAM KAKVE SAM POGLEDE I KOMENTARE DOBIJAO KAD SAM GOVORIO DA SAM ZA NEZAVISNU CG I TO UPRAVO OD LIKOVA KOJI SU DANAS NARAVNO NAJVECI CRNOGORCI ,NIKO PREKO NJIH.MOGU SAMO DA ZAMISLIM PROSJECNOG DPS LIKA 2000 GODINE KADA SE JEDNOG JUTRA PROBUDIO I IZ NOVINA(ILI SA TVCG-POGOTOVO 2 KANAL) SAZNAO DA JE ON ZA NEZAVISNU CG A NE VISE ZA YU.ON JE MALO BIO ZBUNJEN PA JE SACEKAO DA SE UVJERI I DA VIDI DA JE TO ZVANICNO DA BI MOGAO DA BUDE NAJVECI CRNOGORAC OD SVIH KOJI SADA MRZI SRBE(A DO JUCE JE MRZIO ONOG KO HOCE DA GA ODVOJI OD NJIH) JA NE ZELIM TAKVE CRNOGORCE I TAKVU CG
    kako je

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MK_NL пише:

    Homoljac,
    Godinama su manastir Ostrog obilazili ljudi raznih vjera i nacija i nikada ovakvih sramnih odluka nije bilo.
    Вековима, а не само годинама, нико није правио разлику међу Србе и Црногорце, није било разлике у вери у језику у понашању! Били смо сви исти! Сада више нисмо! ППП Мило Малборо је успео да нас подели! Овај инцидент у манастиру Острог, је само жалосна последица једног пропалог пројекта Мила Ђукановића да себе одржи на власти путем изазивања раскола међу грађане Црне Горе. Поновићу још једном, када се тај Бојовић који себе назива свештеником појави у цркву да се помоли богу, е онда ће му приступ тој цркви бити дозвољен!

    Mislim da je doslo vrijeme da razmislite gdje ovo vodi.Daljem jazu u i ovako podijeljenoj Crnoj Gori.
    У праву си пријатељу. Треба добро размислити, а поготову грађани ЦГ треба добро да се упитају! Проблем је у томе што већина грађана ЦГ немају доступа правим, истинитим, искреним информацијама. Због тога, многи ће донети погрешну одлуку о својој будућности! ППП Мило Малборо рачуна на такве гласове ...


    Sve do trenutka direktne prijetnje skrnavljenja crkvenog(manastiskog) objekta NIKO nema prava uskratiti ili zabraniti posjetu (obilazak),pa bio on vjerski,politicki ili cak turisticki.Tako da nema opravdanja za ovakav postupak.
    Српске православне цркве се каменују, обијају, по ЦГ. Припадници такозване ЦПЦ јавно, јасно и гласно, траже да "преузму" (читај отму) имовину СПЦ. Свештеници СПЦ-е бивају претучени, а на младе ученике богословија се баца камење, нападају се ножевима. Све то под изговором да СПЦ није "легална" институција зато што се није пријавила у полицијску станицу на Цетиње!? Како да се онда свештеници СПЦ не плаше и не забрањују члановима верских секти да улазе у храмове Хришћанства?


    Ovo je samo jos jedan dokaz da SPC pokusava na sve nacine da utice na politicku situaciju u CG.
    Свака црква свугде у свету покушава да утиче на политичку ситуацију те државе. Питање је само на којем је нивоу владавина права и закона у тој држави да обузда црквене, религијске превелике апетите! На жалост, религија се, по мом мишљењу, код нас користи у политичке сврхе, и више него што се религија меша у политику.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BAR
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakva je ovo gomila gluposti???
    Pa opste je poznato(a to znaju svi koji idu gore pod Ostrog)da svima su vrata otvorena ako dolaze s dobrim namjerama.
    Ali pripadniku sekte dozvoliti ulaz u CRKVU(a kamoli kod Sveca)je NENORMALNO.
    Imate li sto normalnije da napadate?
    Drzava se raspada,hoce jezik da nam izmisle a vi trabunjate o politicharu koji je tkz"pripadnik"neke tkz"Crkve" koja ne postoji?!?
    Licno sam vidio gore veliki broj ljudi drugacijeg politickog opredeljenja,ili sa tablicama sa onim smijesnim "MN"(Monaco)pa ih niko nije dirrao.
    A da cemo odbraniti svetinje od sektasa i komunistta-u to ne sumnjajte.
    Gradite vi svoje,i izmisljajte svoje svece kao sto ste"vladiku"izmisili.
    Za vas su Jehovini svedoci sampioni...
    Nikad ja ne ostavljam nista nedovr…

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Св. Василије Острошки и Тврдошки је рођен у Попову Пољу, Светосавској Херцеговини. Штавише, светињом управља СПЦ неколико векова. А тај што је хтео упасти у манастир он је све осим ђакона.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na ovome forumu je sve vise i vise nacionalista!! bas koji vole propast i raskol u C.Gori, ljudi- t.jest neljudi li bolje receno FUKARE i dusevmi bolesnici.
    Slazem se samo sjednom cinjenicom, daje MILO zasve kriv, sto nije racistio sa domacim izdajnicima i huskacima svadja medju bracom iste vjere i religije, no kroz istoriju Srbi ako nijesu mogli drugog da ubiju ondasu sami sebe ubivali....?
    Divijo samse u pocetku vecini ljudi, sobzirom da dugo godina zivim vani, bjesemi cast dase druzim sa mojim sugradjanima, nose bas posteno razocarah...
    Mogu samo rec jedno: Kuku C.Gori ako hrani i tolerise ovakvu bolesnu gamad i smrad. T/OUT
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Napaljeni popovi SPC skrnave pravoslavne svetinje. Manastir u Ostrogu i Sv.Vasilija Ostroskog postujemo i mi muslimani.Vjerujemo u njegove moci,ali nam se ne dozvoljava pristup tom svetom mestu.Nedavno je vracena grupa dervisa koja se htela pokloniti svecu,a kojima je taj obred visedecenijska,ako ne i vekovna tradicija.Vraceni su od strane istih mahnitih SPC-popova,kao i ovaj djakon CPC.

    Srbi sram vas bilo! Kako vas nije sramota? :evil:

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac1
    Вековима, а не само годинама, нико није правио разлику међу Србе и Црногорце, није било разлике у вери у језику у понашању! Били смо сви исти! Сада више нисмо! ППП Мило Малборо је успео да нас подели! Овај инцидент у манастиру Острог, је само жалосна последица једног пропалог пројекта Мила Ђукановића да себе одржи на власти путем изазивања раскола међу грађане Црне Горе. Поновићу још једном, када се тај Бојовић који себе назива свештеником појави у цркву да се помоли богу, е онда ће му приступ тој цркви бити дозвољен!
    Homoljac,
    Slozio bih se sa ovim sto si napisao da nijesi izostavio krivicu Srbije.
    Milo sigurno radi na podjelama,ali su te podjele u datom trenutku bile iznudjene od strane Srbije i srpskih partija u Srbiji i CG.
    Milo je samo iskoristio trenutak da bi ostao na vlasti.A podjele su bile neminovne.To sto ih je on produbljivao i prekrajao kako mu je kada odgovaralo je nesto sasvim drugo.


    Quote Originally Posted by Homoljac1
    У праву си пријатељу. Треба добро размислити, а поготову грађани ЦГ треба добро да се упитају! Проблем је у томе што већина грађана ЦГ немају доступа правим, истинитим, искреним информацијама. Због тога, многи ће донети погрешну одлуку о својој будућности! ППП Мило Малборо рачуна на такве гласове ...
    POTPISUJEM.Samo se meni chini da i veci dio opozicije takodje igra na iste karte.

    Quote Originally Posted by Homoljac1
    Sve do trenutka direktne prijetnje skrnavljenja crkvenog(manastiskog) objekta NIKO nema prava uskratiti ili zabraniti posjetu (obilazak),pa bio on vjerski,politicki ili cak turisticki.Tako da nema opravdanja za ovakav postupak.
    Српске православне цркве се каменују, обијају, по ЦГ. Припадници такозване ЦПЦ јавно, јасно и гласно, траже да "преузму" (читај отму) имовину СПЦ. Свештеници СПЦ-е бивају претучени, а на младе ученике богословија се баца камење, нападају се ножевима. Све то под изговором да СПЦ није "легална" институција зато што се није пријавила у полицијску станицу на Цетиње!? Како да се онда свештеници СПЦ не плаше и не забрањују члановима верских секти да улазе у храмове Хришћанства?
    Ovdje se apsolutno ne slazem.
    Kao prvo:Sta mogu ocekivati pripadnici SPC posle ovog nemilog dogadjaja.Zar nije ovo u stvari poziv na probleme???
    Kakvu reakciju mozes da ocekujes.Samo pazi... jedan incident povlaci za sobom drugi iako jedan drugog ne opravdavaju.
    I ne mozes mi reci da ga nijesu primili jer se plase,ili da iz tih razloga imaju pravo da mu zabrane pristup.
    Ovdje cu ponoviti :Sve do trenutka direktne prijetnje skrnavljenja crkvenog(manastiskog) objekta NIKO nema prava uskratiti ili zabraniti posjetu (obilazak),pa bio on vjerski,politicki ili cak turisticki
    Ipak je SPC mnogo vise uticala chak i blagosiljala zlodjela koji su chinili pojedini pripadnici SPCe i to ne samo u CG.



    Quote Originally Posted by Homoljac1
    Ovo je samo jos jedan dokaz da SPC pokusava na sve nacine da utice na politicku situaciju u CG.
    Свака црква свугде у свету покушава да утиче на политичку ситуацију те државе. Питање је само на којем је нивоу владавина права и закона у тој држави да обузда црквене, религијске превелике апетите! На жалост, религија се, по мом мишљењу, код нас користи у политичке сврхе, и више него што се религија меша у политику.
    Potpisujem.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A STO SE NEKO OD VAS DPS-OVACA NIJE $ETIO DA OSUDI KAD SU SVAKOG MJESECA TUCENI UCENICI BOGOSLOVIJE NA CETINJU ?A MISEVI JEDNI NEPOSTENI ?
    I POZDRAWLJAM BRATA JANKA I KONSTATACIJU DA POSTUJEM I VOLIM SVAKOG ISKRENOG BORCA ZA NEZAVISNU CRNU GORU PA I SA CRNOGORSKIM JEZIKOM I CRKVOM AKO SE POSTIGNE DOGOVOR MEDJU BRACOM ALI OVE NOVOPECENE CRNOGORCE -IZ DPS ,********, I ONE KOJI SU ISLI NA DUBROVNIK PA SE STIDE TOGA SAD, CU UVJEK MRZIT I PREZIRAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maniti,
    Chini mi se da sam ja duze za nezavisnu CG nego sto ti imas god.
    Ne zamjeri ako grijesim jer ja prosudjujem po tvojim postovima a oni mi lice na nekog osnovca tamo negdje do 5/6 razreda.A reklo bi se da ti je ta skola i malo podaleko od civilizacije.
    Tako da bi mogao da smanjis dozivljaj oce te tako mladog i manitog srce okinuti pa cemo morati da obajavimo dan zalosti ka za velikijem covjekom.Sto te godine ne mogu napravitcovjekom,za to si sam kriv.
    Mozda malo krivice snose i oni sto probase da te vaspitaju no njima se nije zamjerit.Oni su pokusali a sto takima lakse metar u ...,no ista u glavu,nijesu oni krivi.
    Samo bih te zamolio da se okanis mene i mojih postova da ne bih morao da ti dokazujem koliko si glup.Nije da mi je tesko ali iskreno to ne zelim.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Napaljeni popovi SPC skrnave pravoslavne svetinje. Manastir u Ostrogu i Sv.Vasilija Ostroskog postujemo i mi muslimani.Vjerujemo u njegove moci,ali nam se ne dozvoljava pristup tom svetom mestu.Nedavno je vracena grupa dervisa koja se htela pokloniti svecu,a kojima je taj obred visedecenijska,ako ne i vekovna tradicija.Vraceni su od strane istih mahnitih SPC-popova,kao i ovaj djakon CPC.

    Srbi sram vas bilo! Kako vas nije sramota? :evil:
    Ко је ишао под Острог зна да лажеш колико си ружан. Куранске изводе можеш наћи свуда по светињи, опоганили сте је да није могуће. Муслимане нико не одбија од врата али су Дервиши правили проблеме када доводе јарца или брава да закољу. Понекад донесу и певца (сакривеног у торби) па животињу мрцваре и искрваре на велико запрепашћење православних верника којима припада та светиња.

    Ја као хришћанин не смем прићи Меки или Медини јер су то муслиманске светиње, да тамо доведем свињу (да бих је заклао) или алкохол вероватно би од мог тела направили халал ражњиће. Муслимане који скрнаве свето место једноставно враћају назад откуд су и дошли. То је разлика између Хришћанства и Ислама.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Manastir u Ostrogu i Sv.Vasilija Ostroskog postujemo i mi muslimani.Vjerujemo u njegove moci,ali nam se ne dozvoljava pristup tom svetom mestu.
    Као и многима на овом форуму твоја једина мисија је да покушаш чачкати по српској неслози. То је више него јасно.
    Али ако је ово горе што си навео стварно твоја жеља или једноставно зов предака, ево у мојој пратњи ћемо се поклонити Св. Василију на Острогу(мада можеш и потпуно сам). Пиши на ПМ да се не просипаш по форуму!

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="konstantin"]
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Manastir u Ostrogu i Sv.Vasilija Ostroskog postujemo i mi muslimani.Vjerujemo u njegove moci,ali nam se ne dozvoljava pristup tom svetom mestu.

    Ako imas zelju da posjetis taj manastir vjeruj da ti niko to zadovoljstvo nece uskratit, nikom gore nije zabranjen pristup.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Napaljeni popovi SPC skrnave pravoslavne svetinje. Manastir u Ostrogu i Sv.Vasilija Ostroskog postujemo i mi muslimani.Vjerujemo u njegove moci,ali nam se ne dozvoljava pristup tom svetom mestu.Nedavno je vracena grupa dervisa koja se htela pokloniti svecu,a kojima je taj obred visedecenijska,ako ne i vekovna tradicija.Vraceni su od strane istih mahnitih SPC-popova,kao i ovaj djakon CPC.

    Srbi sram vas bilo! Kako vas nije sramota? :evil:
    Sta je vama sveto,ako znate za sveto,ture sandzacko? Daleka vam kuca i to vase klanjanje!!! :shock: :? :oops:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    POGREBNO
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Бојан Бојовић је политичар, представник непризнате организације која себе назива црногорском православном црквом!

    С обзиром да је Бојан Бојовић у манастир острог дошао по политичкој основи, а своје намере није јасно предочио, мислим да је исправно да га се не прими у нашу цркву!

    Када Бојан Бојовић дође у цркву да се помоли богу, тада ће бити добродошао!
    Po cemu si ti zakljucio da je Bojan dosao u manastir po politickoj osnovi,da nisi slucajno bio tamo?Da Bojan slucajno nije odrzao kakvo partijsko okupljanje gore?Nisi mi jasan ni kad kazes da "svoje namjere nije jasno predocio".Znaci trebao je prvo jedano obrazlozenje da napise o tome kojim je povodom tamo dosao, pa da to licno Amfilohije procita i da da pristanak.Stvarno si mi smijesan.
    :roll:

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidoje
    Sta je vama sveto,ako znate za sveto,ture sandzacko? Daleka vam kuca i to vase klanjanje!!! :shock: :? :oops:
    Vidoje,otvori oci, pa ponovo procitaj sta sam napisao.Mi postujemo taj manastir i Sv.Vasilija Ostroskog.

    Inace klanjamo se samo Bogu (Allahu dz.sh.).Postovaje se moze iskazati i na drugi nacin.Dervisi to rade klanjem kurbana,sto je muslimanska,ali i hriscanska tradicija.Ne vidim sta bi tu trealo biti sporno?

    Naravno, kucni red u manastiru se mora postovati do zadnjeg slova.Ali srpski popovi preteruju, samo sto nisu uveli pravilo skidanja gaca da gledaju ko je osunecen,a ko ne,pa da ga puste. :?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Као и многима на овом форуму твоја једина мисија је да покушаш чачкати по српској неслози. То је више него јасно.
    Али ако је ово горе што си навео стварно твоја жеља или једноставно зов предака, ево у мојој пратњи ћемо се поклонити Св. Василију на Острогу(мада можеш и потпуно сам). Пиши на ПМ да се не просипаш по форуму!
    Kole,
    nema sta ja da cackam po vasoj neslozi.To je vas usud koji ce vas pratit do istrebljenja.To su vam Nemanjici ostavili u naslestvo da ga sledite sa kolena na koleno.Cak je i odrti Karadjordje potvrdio to pravilo,ubivsi rodjenog oca za punom sofrom pecenja.Ja vas samo zalim zbog toga.Dosli ste dotle, da je potrebno ,jos samo ,da se za vratove povatate.

    A, sto se tice posete manastiru.Ja sam to hodocasce obavio jos odavno.U vreme kad su popovi bili popovi,a ne sotone.Naravno da cu ga obici ponovo,ali kad se bude vratio u ruke pravog i jedinog vlasnika Crnogorske Pravoslavne Crkve,sto ce biti uskoro.Dotle sa kriminalcima iz SPC necu da imam kontakta.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Kole,
    nema sta ja da cackam po vasoj neslozi.To je vas usud koji ce vas pratit do istrebljenja.To su vam Nemanjici ostavili u naslestvo da ga sledite sa kolena na koleno.Cak je i odrti Karadjordje potvrdio to pravilo,ubivsi rodjenog oca za punom sofrom pecenja.Ja vas samo zalim zbog toga.Dosli ste dotle, da je potrebno ,jos samo ,da se za vratove povatate.

    A, sto se tice posete manastiru.Ja sam to hodocasce obavio jos odavno.U vreme kad su popovi bili popovi,a ne sotone.Naravno da cu ga obici ponovo,ali kad se bude vratio u ruke pravog i jedinog vlasnika Crnogorske Pravoslavne Crkve,sto ce biti uskoro.Dotle sa kriminalcima iz SPC necu da imam kontakta.
    :roll: Танко, јадно и ниско-одговор у твом "демократском" стилу, нема шта...
    П.С. Без обзира на све честитам ти на ходочашћу (мада не знам како горе рече да ти неко брани улаз у манастир). Чешће овакве ствари упражњавај можда ти буде спаса.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    :roll: Танко, јадно и ниско-одговор у твом "демократском" стилу, нема шта...
    П.С. Без обзира на све честитам ти на ходочашћу (мада не знам како горе рече да ти неко брани улаз у манастир). Чешће овакве ствари упражњавај можда ти буде спаса.
    Odgovor je, u svakom slucaju,u duhu tvog "demokratskog" pitanja.Kakvo pitanje,takav i odgovor.

    A , Ti si kao neka velicina? :shock:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Vidoje
    Sta je vama sveto,ako znate za sveto,ture sandzacko? Daleka vam kuca i to vase klanjanje!!! :shock: :? :oops:
    Vidoje,otvori oci, pa ponovo procitaj sta sam napisao.Mi postujemo taj manastir i Sv.Vasilija Ostroskog.
    Онда седи ту и ћути. Не блентави.

    Inace klanjamo se samo Bogu (Allahu dz.sh.).Postovaje se moze iskazati i na drugi nacin.Dervisi to rade klanjem kurbana,sto je muslimanska,ali i hriscanska tradicija.Ne vidim sta bi tu trealo biti sporno?
    Хришћани не кољу животиње по хришћанској традицји испред манастира или изван њега. Преждеравање нема везе са хришћанским обичајима. То су два одвојена света. А животиња се не коље недељом или када је велики празник из знака поштовања. Монаси тек не кољу животиње ради спорта, уживања, религије или прехране јер не једу месо триглодиту.

    Naravno, kucni red u manastiru se mora postovati do zadnjeg slova.Ali srpski popovi preteruju, samo sto nisu uveli pravilo skidanja gaca da gledaju ko je osunecen,a ko ne,pa da ga puste. :?
    Лажеш колико си ружан. Ниси никада ни био. Ћакир за разлику од тебе јесте па не лупета:
    Quote Originally Posted by Cakir
    Ako imas zelju da posjetis taj manastir vjeruj da ti niko to zadovoljstvo nece uskratit, nikom gore nije zabranjen pristup.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •