Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Nisu fotografije, nego logo

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nisu fotografije, nego logo

    Ajde da cujem komentare, da ne bude samo da se fotografije postavljaju. Inace logo je za firmu koja se bavi transportom, tj. ima 3-4 slepera.


    Nemojte se samo uhvatit za font kako je mogao drugi i sl. Serpentine mi je prvi dosao pod ruku.

    Evo i pojasnjenje razvoja

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Font je po meni ok, samo malo mozda da produzis ovaj crveni dio do pocetka slova J, ili mozda cak do kraja?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Te serpentine su kul, natpis probaj da ne bude ALL CAPS< malo mi je tezak ovako ("Njeguš" ne NJEGUŠ) Poigraj se jos malo bojama, ova crveno-zelena mi nije bas najsretnije rjesenje...
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok su sugestije, sto se tice malih slova i ja sam to mislio, ali s obzirom da ce taj natpis ici na slepere, nekako mi je bez veze bilo da pisem mailm slovima. Sto se tice boja drzao sam se boja folije koje ima covjek koji ce mu lijepiti natpis, a posto on ima nekih 8-10 vrsta boja, a obicno svi koriste tamnoplavu, plavu u kombinaciji sa nekim okerom, onda sam htio da se ovdje razlikuju boje

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad gledam ove serpentine i pade mi u oci da lice na onu kvacicu od "NJ" cirilice (nemam na ovom kompu cirilicu). Sta mislis da ide natpis cirilicom? Ja je licno izbjegavam ali bi se dobro uklopilo to NJ sa ovim serpentinama...
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze da ide cirilica, klijent je je zahtjevao latinicu. A inace i ja izbjegavam cirilicu, ali sam u par navrata nesto eksperimentisao sa njom i mogu se napraviti vrhunske fore jer je nekako elasticnija od latinice za manipulacije. Nedje kad me uhvati volja postavicu jedan cirilicni logo koji nazalost nije prihvacen, iako smatram da je skroz OK izveden.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da se nismo razumjeli, pa da pojasnim crveni "znak" predstavlja stilizovano NJ cirilicom kao pocetno slovo imena firme, a istovremeno je i dio sofersajbe sa retrovizorom od nekog automobila posto se firma bavi transportom (u prvom postu druga slika)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aaaaa... ja ukapirao da su ono serpentine sa njegusha, krivine, ovo ono ... :oops: :P
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Lexi i ja sam mislila to isto :oops: Ja tek sad vidim na ovoj drugoj slici auto i retrovizor

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno sam vas zbunio sto sam napisao ime fonta koji sam koristio, a font se zove Serpentine Bold
    Zato sam i postavio sliku da vidite odakle mi one crvene linije

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Nisu fotografije, nego logo

    Quote Originally Posted by Georgeous
    Nemojte se samo uhvatit za font kako je mogao drugi i sl. Serpentine mi je prvi dosao pod ruku.
    Ruzan je font.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao georgeous, drago mi je da si ispitivanje prijedloga za logotip izbacio na forum i na taj nacin, dobio odgovor iz prve ruke od ljudi koji se bave slicnim poslom ili su cak "target" firme za koju radis.

    Par mojih skromnih komentara i unaprijed ne shvataj nista licno nego kao neki slobodni komentar kolege:

    - sto se tice izbora boja kazes:

    Sto se tice boja drzao sam se boja folije koje ima covjek koji ce mu lijepiti natpis, a posto on ima nekih 8-10 vrsta boja, a obicno svi koriste tamnoplavu, plavu u kombinaciji sa nekim okerom, onda sam htio da se ovdje razlikuju boje
    samo da bi se razlikovale boje od ostalih nije bas dobar razlog da bi izabrao te boje - dodatno da pretpostavimo da je cerada, ili vec boja transportnog vozila bijela, odabrao si paletu boja koja jedino sto priziva jeste "made in Italy" a nikako nesto sto je crnogorsko i sto je sa njegusa... Bojim se da su u zadnjem stoljecu Italijani svoju trobojku previse dobro unijeli na trziste, da nam je svima ta kombinacija boja poredjenje sa italijom. To moze da bude jedan od razloga kontra, a ako vec nije moras naci malo bolje objasnjenje zasto te boje i sto one predstavljaju.

    Sto se tice samog znaka i razvoja onog dijela auta u drugoj slici, moram priznati da pri prvom pogledu sam mislio da je to znak na japanskom, jer je u nekoliko poteza imao vrlo slican izgled. Tek poslije kad si rekao da se radi o autu, tek onda sam ga vidio, a ja se bavim ovim poslom i imam malo osjetljivije oko od obicnog krajnjeg potrosaca. Neki su vidjeli serpentine ali zasigurno niko nije vidio auto. Ne mora da bude iskljucujuci faktor ali mislim da si malo pretjerao u stilizaciji.

    Dalje u razvoju znaka, kao dio stilizacije mislim da moze da ide znak kao dio sofersajbne i retrovizora, ali onda mora ostati isti ugao kao sto je kod auta (isti kao ugao u drugoj slici), jer ako ga ovoliko izokrenes onda vise nema smisla...

    Sto se tice fonta... mislim da previse odudara od stilizovanog dijela auta jer je previse "cvrst" probaj da nadjes neki stilizovaniji font, jer mislim da si htio da znak bude lagan kao u jednom potezu, a tu vec natpis "Njegos" vise nema nikakvog smisla takav kakav je nego probaj da nadjes nesto laganije od "serpentine" fonta. Ili ostavi da samo crveni dio bude znak a dolje napravi natpis, i onda ako vec ne cini dio logotipa onda bi teoretski mogao i da stoji...

    nadam se da prihvatas ovo samo kao glediste, nije nista licno...

    cudi me sto se che ne javlja bas me zanima sto misli....


    vazda,

    the chef

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fala ti shefe na ovako iscrpnoj analizi.
    Inace nije mi nick gorgeous nego georgeous :roll:

    Slažem se sa tvojim zapažanjima, stvarno je malo prestilizovan znak, tj. nisam ga trebao zakretati nego ostaviti u izvornom obliku. Čovjeku sam ponudio i jednu i drugu varijantu, njemu se svidjela ova. Što se tiče fonta, napisao sam u prvom topiku da sam izabrao font na koji sam prvi naletio, bez neke analize koji bi font bolje legao.
    Pošto se naručiocu znak sviđa onakav kakav sam postavio, mislim da nema potreba da ga dalje analiziramo i diskutujemo.

    Htio sam da pitam, što neko jojš ne postavlja svoje grafičke radove, npr. ti shefe, pošto kažeš da imaš veliko iskustvo, pa da nešto naučimo od tebe. Ili eventualno razmjenimo neke fore ili tutorijale.

    Pozdrav
    G

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam zbog greske u nicku (bila je ponoc i po kad sam sla pa nijesam vidio bijele kobile), sad je editovano

    Sto se tice znaka, stvar je bila kako je bila, s obzirom da je vec prihvacen a u svakom slucaju nije los.... ali eto, s druge strane mislim da nije marilo diskusije cisto radi nekih buducih stvari koje budes radio....

    E sad samo mala naznaka, sto ti moze biti od znacaja za druge poslove. Kazes:

    Quote Originally Posted by Georgeous
    Pošto se naručiocu znak sviđa onakav kakav sam postavio, mislim da nema potreba da ga dalje analiziramo i diskutujemo.
    Bojim se da to nije stav koji smijes sebi dozvoliti kao jedan dizajner. Tvoj znak mora biti promisljen, razradjen i dobar u svakom pogledu, jer je to tvoj potpis, to je dio tvog portfolia, to je nesto sto ces prikazati svojem sljedecem klijentu sa velikim ponosom.
    Ne treba mnogo da mislis o tome sto radis po sistemu - ok svidja se klijentu znaci dobro je - treba da se svidja klijentu i da ti budes zadovoljan. Covjek koji se bavi transportom ne moze da zna da li je neki logotip dobar ili nije, moze samo da kaze da li mu se svidja ili ne (isto kao sto ti ne znas koji kamion treba poslati da se prebachi 20 tona prsuta i sira iz slovenije sa najmanjim troskovima a da sve stane - jednostavno nije tvoj posao, kao sto ni logotip nije njegov), a ti si taj koji treba da predoci koje su prednosti tvog izbora.
    Uvjek nudi vise varijanti i lobiraj za onu koja mislis da je definitivno najbolja...

    Sto se tice tutoriala evo obecavam uskoro da cu nesto lansirati (o tome je bilo price i ranije ali sam cekao da se vratim iz CG jer na 56K je nemoguce ista postavljati editovati ili sto ti ja znam), moram samo da se organizujem jer drzim predavanja iz 3D studio Max-a ovamo...

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by *the_chef*
    Bojim se da to nije stav koji smijes sebi dozvoliti kao jedan dizajner.
    Ne treba mnogo da mislis o tome sto radis po sistemu - ok svidja se klijentu znaci dobro je - treba da se svidja klijentu i da ti budes zadovoljan. Covjek koji se bavi transportom ne moze da zna da li je neki logotip dobar ili nije, moze samo da kaze da li mu se svidja ili ne (isto kao sto ti ne znas koji kamion treba poslati da se prebachi 20 tona prsuta i sira iz slovenije sa najmanjim troskovima a da sve stane - jednostavno nije tvoj posao, kao sto ni logotip nije njegov), a ti si taj koji treba da predoci koje su prednosti tvog izbora.
    Uvjek nudi vise varijanti i lobiraj za onu koja mislis da je definitivno najbolja...
    OK, znam ja sve to što ti hoćes da mi kažeš, međutim....
    Koliko dam skontati ti nisi u CG, nego samo povremeno svratiš i ne znam da li si ovdje radio što skoro. Mislim da je veoma teško objasniti ljudima što im je ljepše, kvalitetnije i sl. ako se njima sviđa nešto drugo. Znam ja da nije profesionalno, "ako se sviđa klijentu sviđa se i meni", ali mislim da ođe još nije sazrelo da se o takvim stvarima kao logo raspravlja na nekom "višem nivou" tj. đe da nekom gazdi soli pamet "tu neki što kucka po kompjuteru" bez obzira koliko taj neki imao projekata iza sebe. Još ako se "gazdi" kaže realna cifra za to što je urađeno, auuuuuu- Odmah se nalazi bratanić ili sestrić koji nešto barata s računarima koji će to da napravi.
    Ovaj predhodni pasus se ne odnosi na čovjeka kome sam radio ovaj logo, već na neke druge s kojima sam dolazio u kontakt i pokušavao nešto da uradim.

    Quote Originally Posted by *the_chef*
    Tvoj znak mora biti promisljen, razradjen i dobar u svakom pogledu, jer je to tvoj potpis, to je dio tvog portfolia, to je nesto sto ces prikazati svojem sljedecem klijentu sa velikim ponosom.
    Kad spomenu portfolio, i pokazivanje sledećem klijentu, sjetih se kako me jedan klijent ishvalio drugom potencijalnom "On ti je dosta skup, ali što ćes, dao mi je i CD i sve to odštampao, da imam"

    No dobro, odmakoh se od ovog topika...
    Nadam se da te nisam ugušio pričom.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by *the_chef*
    Covjek koji se bavi transportom ne moze da zna da li je neki logotip dobar ili nije, moze samo da kaze da li mu se svidja ili ne..
    Mozda i ne zna, ali placa i hoce da plati samo za ono sto se njemu svidja. Tesko ces naci bilo gdje na svijetu da je drugacije. Mozes ti napraviti i najgenijalne apstrakcije i lobirati dan i noc, to ce ostati na tvom kompjuteru, ako se naruciocu ne svidja.
    Naravno da se moze naletjeti na nekakvog snoba pa mu uvaliti i logo sa krmetom na skijama za gradjevinsku firmu, ali kod nas su svi pametni, a ponekad cak i prepametni kad je placanje u pitanju.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znam shvatam te dobro o cemu pricas jer sam nedavno uspio da se oslobodim crnogorske 'klijentele' i takvog razmisljanja... sto ces... no eto bolje da se prepustim tutorijalima

    Hari Krisna, nijesi me razumio rekao sam
    treba da se svidja klijentu i da ti budes zadovoljan
    ... zaboga naravno da treba da se klijentu svidi, ali isto mislim da treba naci neki kompromis...

    a sto se tice toga da su
    kod nas su svi pametni, a ponekad cak i prepametni kad je placanje u pitanju.
    , slazem se u potpunosti - ili su prepametni ili se prave ludi sto je jos gore

    no ajde ja se izvukoh od takvih (nadam se) ali nijesam imao bas najboljih iskustava... no necu da se deprimiram... 8)

    raduje me sto sam dosao ovamo jer po prvi put se gube rodjaci i "mali od sestre koji znaju na kompjuter" i ljudi cijene ono sto radim i ne mijesaju mi se u rabotu... na kraju krajeva svako treba da radi ono sto zna najbolje, zar ne?


    no bice bolje i kod nas... uskoro... nas problem je samo u tome sto mi znamo sve da radimo... no to nije za ovaj topic.... :roll: vratimo se dizajnu

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *the_chef* je samo htio da kaze da je na dizajneru da ulozi maksimum sebe, i da prihvatljivo rijesenje. Naravno da prica "prvi koji je naletio" nimalo ne drzi vodu, takav pristup najprije omalovazava sami autorski rad. Da sam ja tako nesto rekao sigurno bi se nasao uvrijedjenim i pitao se odakle mi pravo da tako nesto kazem za tvoj trud, ali ovako zvuci lukavo kao da si nekog prevario i na brzaka uzeo pare, sto opet ne ide u prilog umjetnickim kvalitetima, tj majstorski mozda, ali umjetnicki nikako. Ne kazem da treba da odvalis dzigerice za svaki zaradjeni dinar, ali mislim da takva prica nema mjesta na ovom forumu

    Sad konkretno, nova verzija je bolja od te razvojne ili bivse, naravno mozes uvaziti montenegrinin prijedlog da povuces ono po slova J ali nije toliko neophodno. Zamisljam ga na kamionu, izgleda dovoljno spediterski. Sami font nije ruzan, ali kako vec rekoh, ta prica ne smije da stoji ispod autorskog dijela.
    Together we can defeat capitalism ...

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Naravno da prica "prvi koji je naletio" nimalo ne drzi vodu, takav pristup najprije omalovazava sami autorski rad. Da sam ja tako nesto rekao sigurno bi se nasao uvrijedjenim i pitao se odakle mi pravo da tako nesto kazem za tvoj trud, ali ovako zvuci lukavo kao da si nekog prevario i na brzaka uzeo pare, sto opet ne ide u prilog umjetnickim kvalitetima, tj majstorski mozda, ali umjetnicki nikako.
    Slažem se s tobom da nije profesionalno to reći. Mislim da nema potrebe da branim svoj stav zašto sam tako napisao, ali mislim da se u praksi svakom desi da nekad izabere font prvi koji naleti, ali ne bukvalno prvi (da je bukvalno vjerovatno bi bio neki pod slovom A 8) ).

    Quote Originally Posted by Chegevara
    ali mislim da takva prica nema mjesta na ovom forumu
    Stvarno mi nije jasno što si htio sa ovim da kažeš :?:


    :arrow: S druge strane nevezano sa ovim gore meni bi bilo interesantnije da još neko postavlja svoje radove na forumu, pa da svi zajedno komentarišemo, dajemo sugestije, pohvale a i kritike, a ne samo da se postavljaju fotografije.
    Konkretno imam još neke radove kje bi htio da prezentujem, ali mi ispada nekako bez veze da samo ja (osim Lexusa) postavljam neke druge stvari osim fotografija.

    :arrow: Ako bi *the_chef* bio voljan da nam na forum postavi neki okvirni cjenovnik usluga grafičkog dizajna u Italiji ili đe li već živi i radi, čisto radi neke informacije, pošto komparacija vjerovatno nije moguća.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa onim sam mislio da kazem "zamisli da sad neko procita ovo, neko je blizak sa tvojim klijentom i prenese mu autenticno autorsko omalovazavanje rada", sam sebi radis antireklamu, i pravis da je ovo napravljeno s brda s dola, iako svi znamo da nije tako. Eto nadam se da me sad shvatas

    Sto se radova tice, ja volim da radim u drvetu, ali sumnjam da bi takvi radovi imali prodju ovdje. Ovako mi je draze, da se drzim foto klana, da razmjenjjemo kritike i napredujemo iz dana u dan...

    Nekako mi ne lezi da objavljujem graficka rjesenja uvodnih ekrana, logoa i slnicnih stvari koje sam radio za narucioce...
    Together we can defeat capitalism ...

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, prihvatam konstruktivnu kritiku
    Neću više ishitreno komentarisati lične radove 8)

    Neznam zašto misliš da ne bi bili interesantni tvoji radovi u drvetu, možda ne lično meni, ali nekom drugom vjerovatno da. Posjećujem CM forum od osnivanja, i tek kada mi je počelo nešto biti interesantno uključio sam se. Tako možda neko baš se zakači za tvoje radove.

    Ne znam zašto ti ne leži da objavljuješ svoja grafička rješenja? ili nećeš da se hvališ

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Che sto si objasnio ono sto sam htio da kazem... Mislim da smo se otprilike svi shvatili i da nema potrebe za neku dalju diskusiju po tom pitanju...

    Georgeous, sto se tice okvirnog cjenovnika on jednostavno ne postoji... Radi se od projekta do projekta i zavisno od velicine i zahtjevnosti posla kreira se i cijena... "Veliki" u ovoj zemlji lansiraju tendere, kao i oni mali... prikupljaju ponude sa svih strana pa vide koja im je opcija najbolja...

    Tu su vrlo vazne prezentacije samih radova koje tim dizajnera iznosi pred board-om odredjene firme koja kasnije odlucuje kome da preda odredjeni projekat nekome ili ne. Svi mi koji se bavimo ovim poslom, moramo proci kurs prezentacije, koji je nezaobilazna stvar i nosi vise od 50% uspjeha. To je kurs govora, nacina hodanja po prostoriji u toku prezentacije, pokreta koji odaju nase unutarnje stanje (tremu, manjkavost licnog ubjedjenja u proizvedeno) itd... Sve pocinje time da ti jako vjerujes u to sto si napravio, a onda da tu svoju pasiju, taj svoj zar koji imas za tim sto si proizveo (i na sto si jako ponosan) preneses i na ljude koji te slusaju, ljude koji su tvoji klijenti...

    Sto se tice cijena, ne mogu, ponovo kazem, da ti recem ista precizno. Npr. u studio mog druga je dobio na konkursu cast da radi sajt Adriana Celentana. Sajt mislim sam po sebi ne moze da bude nesto ne znam ni ja sto extra programiran ili da ima neke nevjerovatno zahtjevne segmente, ali je pogodjen na 30.000 eura i bice lansiran tokom jeseni... itd.... cjenovnika fixnog nema, zavisi o kome se radi i kakav je posao u pitanju... Radio sam multimedijalni CD Viaggi Del Ventaglio, koja je najveca turisticka agencija u Italiji, prosle godine, i bio sam angazovan kao freelance designer. Znam da je za projekat, bez izrade CD-ova packaginga i ostalog uzeto oko 25.000... i tako...

    ja dodjem u CG i trazim nekome 200 eura za znak (i to smatrajuci da mu cinim uslugu), a on ne moze da shvati da se to place... ("a ti to na kompjuter za 2 minuta....")Ovdje znak ne bih nikad radio ispod 1000 i to minimum(sem ako je za neku organizaciju, dobrotvorno drustvo ili ako se radi o prijateljima), ali to su razlike u trzistu i razlike u "mocnosti" klijenta i prije svega razlike u shvatanju klijenta da je znak nesto sto neko treba da prostudira, provede ogromno vrijeme i na kraju kreira citavu knjigu o kodeksu upotrebe istog koja ne smije biti nikad zanemarena...

    itd. i sl... da ne budem dosadan ispricah se...

    sto se tice radova, nesto cu postavit uskoro, sto od veoma starih sto od novijih... samo da nadjem malo vremena

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a da... jos nesto vrlo vazno... ovdje se svako idejno rjesenje placa, bez obzira da li je prihvaceno ili ne... za najmanji layout stranice idejno rjesenje (low resolution, nista preizdefinisano) ide od 200 do 400 eura bez obzira bilo prihvaceno ili ne. Sve ponude nose svoju cijenu, i svaka varijanta se placa + na kraju uradjeni model, sto na kraju krajeva mislim da je sasvim korektno i normalno, jer ti potrosis grdno vrijeme u izradi ponuda, i onda mislim da je preveliko omalovazavanje da se tvoje vrijeme prosipa...
    Jednostavno na pocetku kazes svaka ponuda kosta toliko, koliko hoces varijanti... 10? nema problema to ti je 4000, kad odlucis cijena projekta zavisno od opcije koju izaberes bice formirana....

    tako ovamo funkcionise, ali nazalost to kod nas tako ne ide...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znas li ti koliko je to sto pricas SVJETLOSNIH GODINA daleko od nas? :roll: :cry: Ovdje ako uzmes za neki korporativni identitet 500-600EUR super si prosao... da ne pricam za drugo...
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    covjek je rekao kako treba da bude, zato ja nikad nebih radio te stvari
    jos kao mali uocio sam da je ulozeni trud obrnuto proporcionalan novcu koji je pogodjen, a opet ovaj 10 puta manji od dobijenog...
    Together we can defeat capitalism ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •