Results 1 to 7 of 7

Thread: Poljubac

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Poljubac

    Postoje medjunarodni ili svjetski dani svega i svacega, a cak je 3 dana predvidjeno za poljupce ili ljubljenje.
    Osim danas jos racunaju i 5 februar i 6 juli sto valjda znaci da vaznost te radnje ljubljenja i nije tako mala. Poljupci su toliko vazni da je u Velikoj Britaniji 6.juli proglasen Nacionalnim praznikom poljubaca.
    Ne zna se tacno kako je poljubac nastao, ali imaju tri teorije. Prva kaze da je to vezano i pocelo materinskim instiktom hranjenjem djeteta.., druga da je to nase atavisticko nasledje i jedine zivotinje koje se ljube u usta su su simpanze, orangutani i mačke. Treca teorija je da je poljubac najsladji nacin da se zenskoj zacepe usta
    Tacnu definiciju poljupca vjerovatno zna neki filematolog jer je to naucna disciplina koja izucava tu pojavu, a mi znamo prakticni dio i samouko se uvjezbavamo.
    Na listi ucestalosti poljubaca, Francuzi su na prvom, a Englezi na zadnjem mjestu, svjetski rekord (daleko bilo) drze dva Izraelca, koji su se ljubili 39 sati i 45 minuta, a Alfred Wolfram poljubio je najvise ljudi. Za osam sati uspio je poljubiti 8100 osoba.
    Ljubljenje ukljucuje sva cula, a psiholozi su otkrili da su usne osjetljivije na dodir od ijednog drugog dijela tijela i mnogo toga gube oni koji to zamijene trljanjem noseva. Kod Maora na Novom Zelandu i Innuit grupe u polarnom podrucju to zamjena za poljubac u obraz. kod tradicionalista zavisi koga i dje se ljubi, pa je i vatra strasti i uzbudjenja razlicita, a strucnjaci su utvrdili zasto zatvaramo oci kad se ljubimo. Kazu da se usljed seksualnog uzbudjenja zenice sire, sto zbunjuje mozak i on misli da je mrak pa se same oci zatvaraju.
    92% ljudi se sjeca svog prvog poljupca i svaki put kad se poljubimo, milione nevidljivih bakterija razmijenimo, ali neka djavo nosi sav rizik sa nekima bi vrlo rado razmijenjivali te bakterije.....
    E sad da vidimo da li se sjecamo tog prvoga, da li vjerujemo u ovu nauku ili imamo cime dopuniti ponesto iz sopstvene prakse poljubaca

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao Hari, ne kvari mi predpraznično raspoloženje, ja sam i zadnji zaboravila, kako to davno bješe, a kamo li prvog da se sjećam.
    Viđećemo kako Deda Mraz gleda na ovo moje stanje.
    Never Complain, Never Explain

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je prvi poljubac bio, ajde da kezem neprijatno iskustvo. kao po protokolu sam zatvorila oci i napucila usta, ponesena romanticnim filmovima cekala sam da se desi u najmanju ruku vatromet, kad ono...JEZIK. Za to nisam nikako bila pripremljena, za filmski poljubac da, ali za jezik..ostala sam samo zabezeknuta

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvog kissa se sjecam odlicno i bilo mi je uuuuuuzasno ,pih ,medjutim drugi,treci,cetvrti...sve ljepse i ljepse...a zadnji mi je bio predivan
    i obozavam da se ljubim
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Na ekskurziji... Rovinj... moja prva ljubav i moj prvi poljubac...
    Romanticno mesto 5,
    idealna prilika 5,
    prava osoba 5
    obostrana zelja 5
    tehnika 1

    e, posle je bilo sve naopacke sto je tehnika bolja sve drugo je gore i gore...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Hhahaha kuku kako sam se ja bojala toga prvoga poljupca da ne budem smotana
    Prvoga se rijetko kad i sjetim...ništa posebno.
    Inače poljubac smatram najintimnijim i najnježnijim i najljepšim kontaktom medju dvoje ljudi koji se vole (naravno, ako govormo o toj vrsti poljupca).

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    PG
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvi kad mi je bio, znam da sam se osjecao kao da mi je stoti....i sad, poslje toliko vremena...znam i zasto sam se tako osjecao....( s tim talentom se radja, to se ne uci))))

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 01:25
  2. Nauchimo neshto iz Kama Sutre...topic za momcowe..
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sex i erotika
    Replies: 17
    Last Post: 04-03-07, 20:20
  3. Najgori pOLjuBac?
    By ciara in forum Ljubav
    Replies: 54
    Last Post: 01-02-07, 01:40
  4. Prvi poljubac
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 46
    Last Post: 21-08-05, 18:21
  5. izforsirani poljubac
    By DUKSTER in forum Sex i erotika
    Replies: 26
    Last Post: 12-05-05, 00:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •