Results 1 to 20 of 20

Thread: Dresura

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Dresura

    Gledala sam (daaaaaaavno bijase) emisiju u kojoj su gosti bili neki momci iz PG koji su dresirali pse... Zna li neko nesto o tome? Zapravo bilo kakva informacija o dresuri pasa bi mi dobro dosla. U pitanju je dresura dobermana za cuvara kuce. Hvala
    Last edited by kIkICa; 17-11-08 at 17:54.



    Mademoiselle.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cini mi se da se lik zove Novakovic iz donje gorice..

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Nadjite mi neki kontakt, pppllllssssssssssssssss...



    Mademoiselle.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jedan momak Sekaric one je extra

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kikice, možda bi trebala da se raspitaš o Žilu. On je nekad radio sa psima u MUP-u i meni se čini da čovjek sasvim korektno radi svoj posao. Njegov telefon sam imala negdje, ali teško da ga mogu pronaći. Znam samo da on više ne radi u MUP-u, ali sigurno postoji neko ko ti može pronaći broj.
    Što se ovih ostalih tiče... ne znam, moje iskustvo sa Novakovićem je trajalo svega 10 minuta, a od tih 10 minuta ja sam 8 minuta vikala na njega, jer je on moje štene od 8 mjeseci učio na rukav. Pri tome, ona nije tu bila ostavljena na dresuru, nego samo zbog smještaja taj dan. Mjeseci su mi trebali da ispravim to što je on postigao za po sata. Jer, moj pas u toj fazi nije još ni poslušnost savladao, a ne da radi napad. Tako da... ja nešto ne vjerujem u njegovu stručnost, nažalost. Naravno, vjerovatno postoje ljudi koji su bili zadovoljni sa njegovim radom.
    Isto tako, ako je u pitanju tvoj pas i hoćeš da čuva tvoju kuću, mislim da za to ne treba da ga vodiš kod dresera, već jednostavno da ti radiš sa njim. Psima je u krvi da brane svog vlasnika i teritoriju. Malo rada sa njim i imaćeš tip top psa, sigurno ;) Samo je pitanje koliko vremena i volje imaš to da radiš ;))
    Ovdje na forumu možeš pročitati o osnovnim komandama, a za ostalo, možeš se konsultovati sa nekim i potražiti po internetu, ili eventualno negdje platiti da odradi par komandi.
    Lično ja, ne bih nikad svog psa ostavila na dresuru nigdje. Ovdje je praksa, koliko ja znam, da se pas ostavi kod dresera i onda poslije nekog vremena pođeš za svog psa. Ne vidim svrhu toga da ja ne prisustvujem vježbama, jer na kraju, ja ću biti ta koju pas treba da sluša. Ali opet, to je samo moje mišljenje ;)

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bi potpisala ovo sto ti je tatjana rekla.to je tvoj pas,pametan je i odan,radi sa njim i neces imati nikakvih problema.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziva istina.....psa za povodac i na ledinu

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    stefke je ostavio svoju a$kicu na drsuru pa vas mozda on moze uputiti
    the World's leading dance event
    Sensation


  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    stefke je ostavio svoju a$kicu na drsuru pa vas mozda on moze uputiti :)
    E ovo je u stvari jedino što meni smeta kad su u pitanju dresure pasa ovdje kod nas. Ja trebam da ostavim MOGA psa kod čovjeka oko 40-ak dana i onda poslije da dođem za njega. Mislim... Odakle ja znam što će taj čovjek da radi sa mojim psom. Hoće li ga udariti, ili ne daj bože sa strujom (što rade) odvikavati od X stvari.
    Ne bih nikad uradila to ni psu, a bogomi ni sebi. Jer ne bih baš mogla toliko vremena da budem udaljena od psa. I još je pitanje da li će se tebe pas slušati kao što sluša dresera.
    Mislim da svako od nas može psa naučiti osnovama. Tu nije potrebna nikakva filozofija, već samo ljubav, rad, rad, rad... rekoh li rad? ;))))
    Čisti primjer je momak (Alen) koji ima Tora, preko Morače negdje žive. Pas je fantastičan, perfektno se ponaša, a momak je uglavnom sam sa njim radio.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    E ovo je u stvari jedino što meni smeta kad su u pitanju dresure pasa ovdje kod nas. Ja trebam da ostavim MOGA psa kod čovjeka oko 40-ak dana i onda poslije da dođem za njega. Mislim... Odakle ja znam što će taj čovjek da radi sa mojim psom. Hoće li ga udariti, ili ne daj bože sa strujom (što rade) odvikavati od X stvari.
    Ne bih nikad uradila to ni psu, a bogomi ni sebi. Jer ne bih baš mogla toliko vremena da budem udaljena od psa. I još je pitanje da li će se tebe pas slušati kao što sluša dresera.
    Mislim da svako od nas može psa naučiti osnovama. Tu nije potrebna nikakva filozofija, već samo ljubav, rad, rad, rad... rekoh li rad? )))
    Čisti primjer je momak (Alen) koji ima Tora, preko Morače negdje žive. Pas je fantastičan, perfektno se ponaša, a momak je uglavnom sam sa njim radio.
    Ima neki momak sto dresira pse ovdje kod nas i ne ostavlja mu se pas na oderdjeni period ,nego ga svaki dan vosdish na casove(oko 2h dnevno) na kojima mozes i da prisustvijesh.To mi je pricala jedna djevojka sto je vodila svog psa ali sad nebih znao ko je lik i kako doci do njega

    PS. Ni meni se ne svidja ideja sa ostavljanjem psa kod dresera jer uglavnom primjenjuju silu tokom dresure sto mi se ni malo ne svidja, a i tih 30-40 dana su sigurno za psa traumaticni a i sigurno nije + to sto je odvojen od gazde toliki period
    Last edited by Stivi; 20-11-08 at 09:55.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #11
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    E ovo je u stvari jedino što meni smeta kad su u pitanju dresure pasa ovdje kod nas. Ja trebam da ostavim MOGA psa kod čovjeka oko 40-ak dana i onda poslije da dođem za njega. Mislim... Odakle ja znam što će taj čovjek da radi sa mojim psom. Hoće li ga udariti, ili ne daj bože sa strujom (što rade) odvikavati od X stvari.
    Ne bih nikad uradila to ni psu, a bogomi ni sebi. Jer ne bih baš mogla toliko vremena da budem udaljena od psa. I još je pitanje da li će se tebe pas slušati kao što sluša dresera.
    Mislim da svako od nas može psa naučiti osnovama. Tu nije potrebna nikakva filozofija, već samo ljubav, rad, rad, rad... rekoh li rad? )))
    Čisti primjer je momak (Alen) koji ima Tora, preko Morače negdje žive. Pas je fantastičan, perfektno se ponaša, a momak je uglavnom sam sa njim radio.
    nije uglavnom radio nego jeste sam znam tora znam alena (znao sam i Kan-a kojega je imao prije njega) i taj pas prica sa njim, prepametan... zasto jer je sve sam radio sa njim ... ja sam za to isto da bar 80 posto stvari mozes sam postici sa psom, a ovih 20 uvijek se moze naci neko ko ce ti pomoci... da se razumijemo nisu problem pare, vec pitanje kako ce tamo vasp pas biti dresiran... a i bogomi sto sam ja cujao za slucajeve da su vraceni sa dresure odilcno dresirani, dresera slusaju sve ok, ali kod gazde nikakvog pomaka ...
    the World's leading dance event
    Sensation


  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stivi, upravo to treba! Dresura kojoj će vlasnik ne samo da prisustvuje, već i da učestvuje u tome. Jer što Nikola reče, kakva je vajda od toga da ti je pas dresiran, ako sluša recimo samo dresera ;))
    Meni lično, nije neophodan dreser da bih mog psa vaspitala. Iz iskustva već znam da pas koji je u kući, do godinu dana nauči sve što treba jedan kućni ljubimac da zna i ja sam sa tim zadovoljna. Naravno, kad bih htjela neke ozbiljnije stvari, sigurno bih se konsultovala sa nekim.
    Sigurno ste čuli za one školice za pse kroz Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju. To mi se baš sviđa. Ideš sa psom na časove, prof. rade sa vama, tu su i drugi vlasnici i psi, tako da pas gledajući druge pse još bolje i brže savlada komande. ;) Još samo kad bi toga kod nas bilo... :

  13. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Stivi, upravo to treba! Dresura kojoj će vlasnik ne samo da prisustvuje, već i da učestvuje u tome. Jer što Nikola reče, kakva je vajda od toga da ti je pas dresiran, ako sluša recimo samo dresera )
    Meni lično, nije neophodan dreser da bih mog psa vaspitala. Iz iskustva već znam da pas koji je u kući, do godinu dana nauči sve što treba jedan kućni ljubimac da zna i ja sam sa tim zadovoljna. Naravno, kad bih htjela neke ozbiljnije stvari, sigurno bih se konsultovala sa nekim.
    Sigurno ste čuli za one školice za pse kroz Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju. To mi se baš sviđa. Ideš sa psom na časove, prof. rade sa vama, tu su i drugi vlasnici i psi, tako da pas gledajući druge pse još bolje i brže savlada komande. Još samo kad bi toga kod nas bilo... :
    nebi to uspjelo kod nas mi bi samo bjezali sa casova :mrgreen:
    the World's leading dance event
    Sensation


  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahhaha taman! Ali ljudi, možda bismo se stvarno mi trebali malo organizovati, pa onako između sebe, ko što zna... Ne može biti loše... Pa da iskoristimo ta okupljanja (đe ja još ne pođoh, ali HOĆU) i budemo kreativni. Da zabavimo pse, naučimo ih nečemu, razmijenimo iskustva... Why not?!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Hahhaha taman! Ali ljudi, možda bismo se stvarno mi trebali malo organizovati, pa onako između sebe, ko što zna... Ne može biti loše... Pa da iskoristimo ta okupljanja (đe ja još ne pođoh, ali HOĆU) i budemo kreativni. Da zabavimo pse, naučimo ih nečemu, razmijenimo iskustva... Why not?!
    od mene nebi pokupili nista lijepo :mrgreen:
    the World's leading dance event
    Sensation


  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tatjana to je i meni palo na pamet
    ja znam oko labradora ovu osnovnu poslusnost i ono sto treba za izlozbe pa ko zeli mogu da pomognem

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja vala i nisam neki ekspert, ali ono što znam mogu da pokažem. Mada, ova moja... neka mi je zdravo, malo je nagluva, pa me ne čuje baš uvijek :p Nisam je nešto mnogo obučavala, zna ono osnovno, mada sam sad planirala da posvetim više vremena njenoj dresuri ;)

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Ja vala i nisam neki ekspert, ali ono što znam mogu da pokažem. Mada, ova moja... neka mi je zdravo, malo je nagluva, pa me ne čuje baš uvijek Nisam je nešto mnogo obučavala, zna ono osnovno, mada sam sad planirala da posvetim više vremena njenoj dresuri
    koliko je stara?
    the World's leading dance event
    Sensation


  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala drugari...



    Mademoiselle.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Asja ima 9 mjeseci. Još uvijek je to beba ;)))
    Kikice, drago mi je ako smo ti išta pomogli. I pohvali nam se novim prijateljem ;)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uchenje osnovnih komandi
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 52
    Last Post: 15-09-10, 08:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •