Results 1 to 7 of 7

Thread: Savjet za kupovinu TV-a

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Savjet za kupovinu TV-a

    Treba mi 40-42 incha LCD ili Plasma TV. Ne smije biti skuplji od 2.000e, ali bih najradje uzeo neki od oko 1.500e.

    Do sad sam pretrazhivao websajt Samsung-a i vidio da imaju desetine LCD monitora ove dimenzije pa sam odustao od trazhenja razlika jer me je glava zaboljela, a i, siguran sam, pola tih TV-a josh nije ni stiglo u CG

    TV ce se koristiti iskljuchivo za gledanje TV emisija i filmova. Nikakve gejmerske konzole se nece na njega kachiti.

    Kojeg proizvodjacha preporuchujete? Plasma ili LCD? Koji tachno model tog proizvodjacha? Zashto bash taj model? Gdje se mozhe naci (ili josh bolje pogledati) u PG (Bangladesh i Beograd su mi daleki )?

    Chitao sam i neke review-e, ali sad trenutno nemam koncentracije da nastavim dalje, a i moguce da je neko od vas u skorije vrijeme trgovao neki TV pa se, za tu priliku, raspitivao i istrazhivao i sad bi svoje iskustvo podijelio sa mnom

    Unaprijed hvala!
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  2. #2
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Uf, lcd vs plazma ti dodje kao dizel vs benzin, ati vs nvidia... I jedni i drugi imaju i svoje prednosti i svoje mane, i svoje poklonike i svoje protivnike. Ja sam za plazmu, i to Panasonic, Pioneer je bolji ali je puno skuplji, razlika u kvalitetu je manja nego razlika u parama. Imaš ih u Tehnomarket (user Bugi) i to PV80P za 999 i PY80P za 1349, obije su 42". Ova prva je HD ready a druga full HD. Koju ćeš uzeti, zavisi od tvojih želja, potreba ali i prostora jer, ukoliko tv gledaš sa daljine koja je veća od , otprilike 2,5m razliku između hd ready i full hd nećeš viđet. Što se tiče lcd, kažu da je samsung 40a656 najbolji.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Bolji je LCD od plazme.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko ja shvatih plasme izlaze iz upotrebe sony ih vec godinu ne proizvodi nego samo lcd, tako ti je moj predlog lcd i naravno sony
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Uf, lcd vs plazma ti dodje kao dizel vs benzin, ati vs nvidia... I jedni i drugi imaju i svoje prednosti i svoje mane, i svoje poklonike i svoje protivnike. Ja sam za plazmu, i to Panasonic, Pioneer je bolji ali je puno skuplji, razlika u kvalitetu je manja nego razlika u parama. Imaš ih u Tehnomarket (user Bugi) i to PV80P za 999 i PY80P za 1349, obije su 42". Ova prva je HD ready a druga full HD. Koju ćeš uzeti, zavisi od tvojih želja, potreba ali i prostora jer, ukoliko tv gledaš sa daljine koja je veća od , otprilike 2,5m razliku između hd ready i full hd nećeš viđet. Što se tiče lcd, kažu da je samsung 40a656 najbolji.
    Ovo odavno nisam cuo, i necu nikad vise, vjerovatno (poredjenje sa dizelom i benzinom je zaista neocekivano). Dakle, plazmu tesko da mozes kupiti, a ako je i ima izbjegavaj. Ima prirodniju sliku od LCD-a i tu se svako poredjenje zavrsava. Skoro ih niko vise i ne nabavlja jer su skuplje, kratkotrajnije i odrzavanje im je skupo kao za BMW-a.
    Moj predlog: Philips, Sharp, eventualno Sony.
    Druga liga: samo LG, jer je generalno bolji od Samsunga. Inace, kao i sve ostalo i ovo je stvar ukusa. Nadam se da ces trgovati pravu stvar i neka je sa srecom trgovina.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    LG i Samsung koriste iste djelove i to su skoro potpuno ista dva TV-a samo razlicite marke.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Da ne otvaram sad temu evo odje da pitam pa dako ko vidi. Treba da povezem komp i lcd i nidje da nadjem kabel tj VGA od 7-8m ili vga musko-zenski. Dakle obidjoh 10 prodavnica ama nidje nema. Ako neko zna dje to u BD ima ...?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjet za kupovinu memorije
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 27
    Last Post: 16-09-08, 11:15
  2. savjet za kupovinu smartphone/pda uredjaja
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 06-09-08, 20:41
  3. Treba mi savjet
    By aCid_cOokiE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 27-03-06, 19:30
  4. Savjet ministara kulture Jugoistocne Evrope
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-05, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •