Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 53 of 53

Thread: Za Pecarose

  1. #51
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    jos od isteka zabrana, znaci od 1. juna (necu komentarisati 2,5 mjeseca zabrana, jer se valjda podrazumijeva da se tad ne lovi, a onaj ko je lovio tada ne zasluzuje da bude pomenut) niko se nije hvalio ulovom. mrezari su konstantno vadili po 2-3 krapica ili kineza i to je to. uzasan post... a pecarosi su tek zabadava dolazili...
    postoje 2 razloga za tako slab rad ove godine. prvi, cuvarska sluzba je ove godine u dobroj mjeri suzbila takozvana gradjenja i nagone ribe. ta dva zabranjena vida lova mrezama za posledicu, pored bogatijeg ulova, imaju i tzv. "pomjeranje" krapa. dakle, on miruje, ali ga nagon i gradjenje uznemiri i jata se sa dna uskomesaju i onda pocnu da svi vade ribu. i mrezari i pecarosi... jer je riba u pokretu, svudje je ima, a onda je i svako ima
    drugi razlog, po meni mnogo vazniji, je sto je vegetacija jezera znaaatno drugacija od one na koju smo navikli proteklih godina. trave u jezeru ima toliko, da je to nezdravo. stari lovci govore da je ovako zadnji put bilo prije nekih 15 godina. i sta se desava... krap je na dnu, trava mu pruza svu mogucu hranu sto mu treba, nivo vode je mali... i sto bi on izlazio gore? a mreze ne mogu da padnu na dno od silne trave! heh... znaci, riba nesmetano cirkulise po dnu, lovci konstantno vade mreze siromasne ribom ali preeebogate travom. ne mozes ga namamiti nikakvom hranom, a pored toga... ljudi, sad cete se smijati, ali krap vise nije sto je bio. majke mi, to vise nije ona glupa riba koja, kad joj upalis lampu, ona se sva skameni. a neka to, nego sam svojim ocima gledao kako ladno preskace mrezu. igra se sa njom, jbt... :shock:

    kao zakljucak i prognuza, govori se o scenariju da ce zato u narednom periodu da bude zestokog ulova. uslovi koji trebaju biti zadovoljeni su: porast vodostaja i da zapuva jaki jug nekoliko dana, kako bi smlatio travu. sto bi rekli lokalci: "bice krapetiiinaaaa..."
    al zato se na sledeci zabran ozbiljno mora obratiti paznja da se suzbiju svi moguci vidovi krivolova, jer ce svakako biti kapitalaca koji su se zestoko natovili ove sezone...
    to je meni jedini odgovor na pitanje sto riba ne radi a da sam ga sam ima masu trave i hrane mu ne fali sit je i zato slabo radi ali doce on kod tate pa da cu ic svaki dan idem i sad cesto ali od 1 do 3-4 komada i to je to

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ocel mene ko rec dje to dodje dje se skupljate, da vi posaljem patrolu na provjeru ?
    ne prozivaj nas, sparco...

  3. #53
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koga ? ;p ...........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •