Page 62 of 199 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 4953

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #1526
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Na forumu se moze lagati do iznemoglosti i to ti cinis u izobilju ali bilo bi dobro da u tvoje lazi ne petljas moderatora. Moderator nikad nikome nije sugerisao sta da pise ili koga da (ne)pominje niti ima pojma ko će izvoditi nedje radove. Tema je autoput i sljedeće tvoje trolovanje teme o necem sto nema veze sa temom, bolesnim insinuacijama... zavrsice se odmorom jer ocigledno te tema ne interesuje
    što obrisa meni post onda đe sam pisao o makedonskoj varijanti?
    She is only here to annoy herself!

  2. #1527
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    A što im fali? Vidi zdravine gore..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #1528
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    A nista ne velim nego su dobar primjer kako se lako prosipaju pare uzete kreditima koje ce drugi da vrcu.
    Kalkulisem nesto po sebi-moj je porodicni budzet oko 15.000 - 16.000 godisnje pa da sam duzan 7 puta toliko tj 100.000 eura znao bi da sam propao i da se izvaditi ne mogu.
    Ta situacija me plasi ako nam se objesi milijarda kredita na glavu uz sva dugovanja koja vec imamo-plasim se da ne krenemo svi put Kolasina da cuvamo ovce i koze.

  4. #1529
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je najbolje objasnio ministar Brajovic u skupstini.Rekao je: "Mi smo osvojili vlast i mi cemo graditi autoput onako kako mi mislimo da treba".I u pravu je.Narod je njima dao podrsku i legitimitet takvom autoputu.

    Taj ministar(Brajovic) je iz SDP,a ogromna vecina forumasa je podrzala SDP na lokalnim izborima.A i parlamentarnim vjerovatno.Posto ste glasali sad gledajte.I nemojte govoriti o pljacki jer nema tu nikakve pljacke.Sve je zakonski regulisano i legalno.Vracat cemo MILIJARDU eura za 41km autoputa.Kad se tome doda novac za eksproprijaciju onda je to jos vise para.I nema tog drzavnog tuzioca koji je tu pronaci neki element krivicnog djela.

  5. #1530
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Tacno tako !

  6. #1531
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa zavisi. Ako je kod nas trgovanje insajderskim informacijama ograniceni samo na berzanske transakcije onda je sve u redu. Sa druge strane vidimo da su pojedine gradjevinske firme znale unaprijed i kupovale mehanizaciju. To je vec javno receno. Isto se odnosi i na kupovinu zemljista na trasi tog auto puta. Generalno treba gledati vezano za kosljun kako ce biti zavrseno, jer je i to ista stvar.

  7. #1532
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa zavisi. Ako je kod nas trgovanje insajderskim informacijama ograniceni samo na berzanske transakcije onda je sve u redu. Sa druge strane vidimo da su pojedine gradjevinske firme znale unaprijed i kupovale mehanizaciju. To je vec javno receno. Isto se odnosi i na kupovinu zemljista na trasi tog auto puta. Generalno treba gledati vezano za kosljun kako ce biti zavrseno, jer je i to ista stvar.
    Budi uvjeren da su njihove gradjevinske firme dobile posao u skladu sa zakonom.A i da su znale unaprijed za gradnju puta,so what? I to je dozvoljeno.Sa kupovanjem zemljista je ista stvar.A slucaj Kosljun koji poredis nema veze sa ovim jer je u pitanju potpuno drugo krivicno djelo,za koje se terete optuzeni. I gledaj sad,cak i da se ispostavi da su gradjevinske firme dobile nelegalno posao i da je kupovina zemljista bila nelegalna-u pitanju su zaradjenih stotine miliona eura zbog kojih bi optuzeni dobili samo par godina zatvora.Dobrovoljaca za zatvor ima koliko hoces.

    Sta hocu reci? Hocu reci da se ovakve stvari ne mogu sprecavati krivicnim prijacvama,istupima NVO i slicnih analiticara.Ove stvari se resavaju samo na izborima promjenom vlasti.A vecina naroda ne zeli promjenu vlasti.Cak i na forumu ovdje,protive se gradnji autoputa oni koji su glasali SDP.Oni to iskreno misle ali kad dodju izbori po obicaju glasaju vlast.Oni kazu da su navodno za SDP,a nisu.Glasaju oni DPS.Samo im je lakse kazati da su glasali za SDP jer ta partija nije mijenjala politiku od 90.ih.

  8. #1533
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    A nista ne velim nego su dobar primjer kako se lako prosipaju pare uzete kreditima koje ce drugi da vrcu.
    Kalkulisem nesto po sebi-moj je porodicni budzet oko 15.000 - 16.000 godisnje pa da sam duzan 7 puta toliko tj 100.000 eura znao bi da sam propao i da se izvaditi ne mogu.
    Ta situacija me plasi ako nam se objesi milijarda kredita na glavu uz sva dugovanja koja vec imamo-plasim se da ne krenemo svi put Kolasina da cuvamo ovce i koze.
    Ako bi poredio tvoj budzet sa drzavnim, zaduzivanje za auto put bi se mogli porediti sa tvojom odlukom da kupis auto od cca 8000 eura na 20 godina sa KS 2% i grejsom 6 godina u otplati glavnice. Pri svemu tome auto ce ti stici za 4 godine jer je komplikovana izrada automobila i ti ces ga rentati drugima i po nesto prihodovati. Pri sve tome autoput ne gubi na vrijednosti toliko brzo koliko auto tj. neuporedivo je manja stopa amortizacije.

  9. #1534
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Koliko god ti se cinilo, to je isto. Zloupotreba sluzbenog polozaja se koristi jer je najmanje kaznjivo krivicno djelo. Otisli bi predaleko ako bi pricali zasto je to isto.
    Bego ima li ko procjenu koliko kosta eksproprijacija zemljista. Vidjeh da to niko ne pominje, osim sto je nesto stidljivo mugi pricao o kupovinu zemljista iako se jos uvijek ne zna tacno mjesto petlje u podgorici

  10. #1535
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Tvome poredjenju samo je mana sto je taj auto finalni proizvod a milijarda se uzima kredita za PARCE autoputa izmedju Smokovca i Mateseva.
    Mada je i nacin razmisljanja drugaciji od osobe do osobe-ja licno nikad nisam dizao kredit niti kupio bilo sta na rate.
    Pozdravio bih kredit drzave za bilo kakav projekat koji ima makar i teorijsku mogucnost da se nekad isplati njenim stanovnicima ali ja tu mogucnost ne vidim.
    Moguce je da nasi vladari bolje vide ali na osnovu njihovog upravljanja i rasporedjivanja drzavnih sredstava ko u to moze da povjeruje?
    Cak i da su sve studije pokazale isplativost ovoga projekta normalno bi drustvo krenulo u njega tek kad izgradi mehanizme kontrole i institucije u pravosudju,ojaca citav sistem da funkcionise zakonski(koliko je to moguce) a ne da se tolike pare stave na raspolaganje dokazanim kleptomanima.

  11. #1536
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koliko god ti se cinilo, to je isto. Zloupotreba sluzbenog polozaja se koristi jer je najmanje kaznjivo krivicno djelo. Otisli bi predaleko ako bi pricali zasto je to isto.
    Bego ima li ko procjenu koliko kosta eksproprijacija zemljista. Vidjeh da to niko ne pominje, osim sto je nesto stidljivo mugi pricao o kupovinu zemljista iako se jos uvijek ne zna tacno mjesto petlje u podgorici
    Koliko se god ti upinjao,pare od poslova i eksproprijacije zemljista se vrtat nece.Mozda neko i zavrsi u zatvoru,ali na vrtanje para zaboravi.I ti,i svi ostali koji o tome misle.Cak da se dogodi cudo i da pare vrate nakon osudjujucih presuda,u pitanju su desetine miliona koje ce oni za par godina utrostruciti.I onda vratiti pare i odrobijati ako treba par godina.

    A ja licno mislim da je to sve legalno.Nisu toliko glupi da se zakonski ne zastite.
    Last edited by grmalj; 29-11-14 at 12:29.

  12. #1537
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grmalj View Post
    Koliko se god ti upinjao,pare od poslova i eksproprijacije zemljista se vrtat nece.Mozda neko i zavrsi u zatvoru,ali na vrtanje para zaboravi.I ti,i svi ostali koji o tome misle.Cak da se dogodi cudo i da pare vrate nakon osudjujucih presuda,u pitanju su desetine miliona koje ce oni za par godina utrostruciti.I onda vratiti pare i odrobijati ako treba par godina.

    A ja licno mislim da je to sve legalno.Nisu toliko glupi da se zakonski ne zastite.
    Obozavam trolovanje. Kad nemas argumenata, svrstaj nekoga suptilno u odredjenu grupaciju, ali sacuvaj svoj oreol nadmenosti. Ne vidim dje sam pretpostavio ista od ovoga, ali kad se bavimo pretpostavkama.
    Pretpostavljam da si politicki bot, koji ovako pokusava da nekome dokaze svoj patriotizam. Pretpostavljam da ti i tvoji imate iz ovoga finansijsku korist. Pretpostavljam da se pokusavaju zaraditi pare za nove izbore i pustosenje ovo malo resursa sto je ostalo. Pretpostavljam da nijednom "patrioti" nece krivi dio zapasti.
    Ostalima se izvinjavam na mom trolovanju

  13. #1538
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Obozavam trolovanje. Kad nemas argumenata, svrstaj nekoga suptilno u odredjenu grupaciju, ali sacuvaj svoj oreol nadmenosti. Ne vidim dje sam pretpostavio ista od ovoga, ali kad se bavimo pretpostavkama.
    Pretpostavljam da si politicki bot, koji ovako pokusava da nekome dokaze svoj patriotizam. Pretpostavljam da ti i tvoji imate iz ovoga finansijsku korist. Pretpostavljam da se pokusavaju zaraditi pare za nove izbore i pustosenje ovo malo resursa sto je ostalo. Pretpostavljam da nijednom "patrioti" nece krivi dio zapasti.
    Ostalima se izvinjavam na mom trolovanju

    A ja licno mislim za tebe da dajes legitimitet izgradnji autoputa.A i izborima.

    Da si opoziciono orjentisan davno bi bio baniran sa foruma.Vidim,clan si vec 10 godina.Dakle,opozicionar si kakav se samo pozeljeti moze.Samo jos fali sa podneses krivicne prijave protiv firmi koje ucestvuju u izgradnji autoputa.Pa da se to provlaci kroz medije nekoliko decenija.

  14. #1539
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Znači mjerilo opozicionara je ban sa foruma... Odlično...

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #1540
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako bi poredio tvoj budzet sa drzavnim, zaduzivanje za auto put bi se mogli porediti sa tvojom odlukom da kupis auto od cca 8000 eura na 20 godina sa KS 2% i grejsom 6 godina u otplati glavnice. Pri svemu tome auto ce ti stici za 4 godine jer je komplikovana izrada automobila i ti ces ga rentati drugima i po nesto prihodovati. Pri sve tome autoput ne gubi na vrijednosti toliko brzo koliko auto tj. neuporedivo je manja stopa amortizacije.
    Da, odlučio si se za auto od 8.000, ali ti je taj ,,uvaljen'' za 16.000 ali ti to prihvataš jer je KS 2% ...

  16. #1541
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Još kad ministar saobraćaja na poslaničko pitanje da bi se milijarda mogla iskoristiti za bolje namjene kaže ( citiram ) :" Ali mi taj novac nemamo. " ... ispada da čovjek koji je odlučio uzet kredit i stavi kuću pod hipoteku zapravo pravda svoj čin riječima :" Ali ja taj novac svakako nisam imao. " ... ovo je vrhunac idiotizma što se može čut u skupštinu nego ima ljudi koji to podržavaju i svaka priča je suvišna a to da Kinezi idu okolo i daju novac dzabe je tek budalaština prve vrste ... pa oni su za razliku od naših vlasti pod zakletvom da se čuvaju nacionalni intresi ... ako je USA znala da uloži u vlast zbog neke političke borbe bez naročitog intresa jer su tada imali suficit u budzetu Kina to svakako ne radi ... imaju oni dovoljno posla u svojoj državi da bi pomogali našu državu ali teško je to objasnit stručnjacima odavde
    deuscroix

  17. #1542
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by minjo; 30-11-14 at 17:39.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  18. #1543
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Graditeljski poduhvat i turistički biser"


    Autoputa Bar – Boljare će biti ne samo graditeljski poduhvat već i turistički biser Cre Gore, saopštio je za Radio Crne Gore idejni projektant, profesor doktor Duško Lučić.






    Na projektu je radilo 90 inženjera

    Ovih dana pažnja crnogorske javnosti bila je usmjerena na početak izgradnje autoputa Bar – Boljare. U Skupštinskoj raspravi slušali smo uglavnom različite analize o tome koliko će nas koštati gradnja i koliko ćemo se zadužiti.Malo se, međutim, govorilo o tome koliko je naša struka i nauka učestvovala u svemu pa i u ekonomičnosti cijelog projekta. Autori najteže dionice autoputa od Smokovca do Uvača, su inženjeri sa Građevinskog fakulteta iz Podgorice.Na projektu je radilo 90 inženjera, a zbog ekonomskih parametara promijejeno je 18 verzija, od kojih je na kraju dobijena najsigurnija i najisplativija, izjavio je za Naučnoobrazovni program Radija Crne Gore idejni projektant profesor doktor Duško Lučić."Osim rada na izuzetno teškoj i zahtjevnoj dionici trase autoputa, naši građevinski inžinjeri morali su voditi računa i o prihvatljivosti rješenja za investitore. To će biti ne samo graditeljski poduhvat već i turistički biser Crne Gore. Sa mostom na Moračici i lukom, od temelja do tjemena, sa 50 na 250 metara nadmorske visine koji će se vinuti u dužinu od 600 metara. Zato će biti jedinstven graditeljski poduhvat u svijetu", objasnio je profesor Lučić.


    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #1544
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Koliko vidim ova dionica ima sledeće objekte:

    Petlja Smokovac
    1. tunel dužine 717 m
    2. tunel dužine 1.104 m
    3. tunel dužine 1.103 m
    1. most dužine 297 m
    4. tunel dužine 829 m
    2. most dužine 948 m (Moračica)
    5. tunel dužine 997 m
    6. tunel dužine 905 m
    petlja Pelev Brijeg
    3. most dužine 322 m
    4. most dužine 322 m
    5. most dužine 156 m
    7. tunel dužine 3.042 m (Vjetrenik)
    6. most dužine 183 m
    7. most dužine 210 m
    petlja Veruša
    8. tunel dužine 828 m
    9. tunel dužine 509 m
    8. most dužine 100 m
    10. tunel dužine 2.607 m
    11. tunel dužine 1.687 m
    9. most dužine 68 m
    12. tunel dužine 80 m
    10. most dužine 40 m
    11. most dužine 150 m
    12. most dužine 40 m
    13. most dužine 110 m
    14. most dužine 150 m
    13. tunel dužine 140 m
    14. tunel dužine 340 m
    15. most dužine 60 m
    15. tunel dužine 350 m
    16. tunel dužine 1.440 m
    17. tunel dužine 520 m
    18. tunel dužine 140 m
    16. most dužine 340 m
    17. most dužine 160 m
    petlja Mateševo

  20. #1545
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvijek sam govorio da nema veze sto je teren izuzetno komplikovan za gradnju autoputa.I sto je autoput skup. Najvaznije je Albancima sa Kosova omoguciti brzo stizanje do Ulcinja i Bara.Kad se ukljuce iz Peci i Pristine,eto ih na more za skoro sat i po.

    Treba tim ljudima sa Kosova omoguciti brz dolazak na more modernim autoputem.Pa i ako je skuplja gradnja,vrijedi sa nase crnogorske strane da malo pritegnemo kais i isplatimo tu milijardu. I jos nesto...nece se iz pravca Kosova ukljucivati na autoput samo Albanci.Nego i Crnogorci iz Metohije.Ako je neki preteka tamo.
    Last edited by grmalj; 30-11-14 at 20:07.

  21. #1546
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Dužina dionice Smokovac - Mataševo je 41 km, a od toga oko 17,4 km u tunelima, što znaći da su ,,sa pogledom'' oko 23,6 km od čega su oko 3,7 km mostovi + 4 petlje (koje u svojoj konstrukciji imaju mostove).

    Ostale karakteristike: širina saobraćajne trake, širina kolovozne trake, minimalni radijus krivine, maksimalni uspon, odmorišta, osim tunela hoće li i mostovi biti osvetljeni (time bi više od pola ove dionice bilo osvetljeno), koliko trafostanica će se izgraditi i koliko snagu (potrošnju) predviđaju za ovu dionicu (osom osvetljenja tu je ventilacija tunela, razni sigurnosni sistemi, naplatne kućice i objekti održavanja)?

  22. #1547
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    "Graditeljski poduhvat i turistički biser"


    Autoputa Bar – Boljare će biti ne samo graditeljski poduhvat već i turistički biser Cre Gore, saopštio je za Radio Crne Gore idejni projektant, profesor doktor Duško Lučić.






    Na projektu je radilo 90 inženjera

    Ovih dana pažnja crnogorske javnosti bila je usmjerena na početak izgradnje autoputa Bar – Boljare. U Skupštinskoj raspravi slušali smo uglavnom različite analize o tome koliko će nas koštati gradnja i koliko ćemo se zadužiti.Malo se, međutim, govorilo o tome koliko je naša struka i nauka učestvovala u svemu pa i u ekonomičnosti cijelog projekta. Autori najteže dionice autoputa od Smokovca do Uvača, su inženjeri sa Građevinskog fakulteta iz Podgorice.Na projektu je radilo 90 inženjera, a zbog ekonomskih parametara promijejeno je 18 verzija, od kojih je na kraju dobijena najsigurnija i najisplativija, izjavio je za Naučnoobrazovni program Radija Crne Gore idejni projektant profesor doktor Duško Lučić."Osim rada na izuzetno teškoj i zahtjevnoj dionici trase autoputa, naši građevinski inžinjeri morali su voditi računa i o prihvatljivosti rješenja za investitore. To će biti ne samo graditeljski poduhvat već i turistički biser Crne Gore. Sa mostom na Moračici i lukom, od temelja do tjemena, sa 50 na 250 metara nadmorske visine koji će se vinuti u dužinu od 600 metara. Zato će biti jedinstven graditeljski poduhvat u svijetu", objasnio je profesor Lučić.


    Nigdje na svjetu auto-put nije turistička atrakcija, to je dionica koja se ,,propiči'' i malo ko je uopšte i uočio kuda je prošao, tim prije jer tamo gdje bi pogled bio atraktivan obično su postavljeni i vjetrobrani, a, opet, zaustavljana na auto-putu radi pogleda ... Odmorišta, možda, ali stati na odmorište u 41 km ...

  23. #1548
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    E kod nas ce da bude, kad na smokovac ostane kraj autoputa da visi u oblake kao iz filmova


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  24. #1549
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Možda naprave i tobogan koji će ići trasom autoputa ...
    deuscroix

  25. #1550
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim nekoga da mi pojasni,ozbiljno pitam,posto su mnogi upuceni u pojedinosti oko autoputa,zasto je on gradjen uz skoro samu granicu sa Albanijom i Kosovom? U cemu je caka?

    Zasto nije autoput gradjen kroz centralni dio ili zapadni dio zemlje? Recimo da prolazi kroz Danilovgrad,Cetinje ili Niksic do Zabljaka i Pljevalja? Mislim da je i teren laksi za izgradnju u centralnim i zapadnim predjelima. Taj istocni dio vec ima prugu Bg-Bar i sad jos autoput. Molim da mi neko argumentovano odgovori zasto se autoput radi uz samu granicu sa istocnim susjedima?

Page 62 of 199 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 480
    Last Post: 23-04-24, 17:01
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •