Page 53 of 197 FirstFirst ... 34349505152535455565763103153 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 4904

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #1301
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Nekome sigurno jeste
    xaxaxa, ziva istina... Mada ovo ne treba da bude smjesno, ovo je pretuzno.
    Last edited by technus; 19-09-14 at 18:59.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #1302
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Autoput Bar -Boljare 1.88 milijardi

    Meni je samo upala u oci konstatacija da se ne govori kolika je kamata do potpisivanja, i je li pretrpjela izmjene sa prethodnih 2%. Da li ce se kinezima napraviti ustupci u vidu prodaje luke bar, djelova ili dozvole za uzgradnju nove.
    I kako ce zapad reagovati na to. Jer sa kineske strane sumljam da je bilo problema da obezbijede finansiranje da bi se ovoliko pregovaralo.
    Sjecam se da je zadnja izjava pred dogovor bila da ce da koriste crnogorski gradjevinsku operativu i da se nadaju da ce cijene da budu "razumne"

  3. #1303
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Sa stanovišta unutrašnjeg saobraćaja jadransko-Jonski autoput Crnoj Gori ne treba ništa. To je, objektivno, put od niđe do niđe. Nema te relacije unutar Crne Gore na kojoj bi se koristio taj autoput, jer se isti ni u jednom trenutku ne približava našoj obali na manje od 30 kilometara (u prosjeku oko 50). Daleko potrebnija je Crnoj Gori neka brza cesta (2+2) ili dobar put sa trećom trakom koji bi išao bliže moru.
    Autocesta služi upravo zato da se glavnina prometa makne dalje od većih gradova i naselja, da služi tranzitu, ponegdje i unutrašnjem prometu, da se izbjegnu gradske i prigradske gužve, da se ubrza protok roba i ljudi, pa i dolazak turista koji su, kad su ceste u pitanju, sve zahtjevniji. Kao netko tko između ostaloga živi i od vožnje, pa sam zbog toga dvadeset puta mjesečno u Crnoj Gori, bio i danas, nikako se ne mogu složit s tobom da JJ autocesta Crnoj Gori ništa ne treba. Treba joj itekako. Ako ništa da rastereti onaj promet (krkljanac, čep, kako hoćeš) uz obalu. Vjerujem da bi prava i neovisna cost benefit analiza dokazala koliko nisi u pravu.

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Za one koji JJ cestu nazivaju izlazom u svijet nije zgoreg pomenuti da je iz PG do Budimpešte, Praga, Varšave, Berlina... kraće ići preko BB nego preko JJ. Do Beča je udaljenost približno jednaka. Ne zaboravite da su to za nas ključna tržišta kad je turizam u pitanju.
    Ako su vam ključna tržišta Budimpešta, Varšava i Prag onda nisko pucate
    Šalu na stranu, kandidat ste za EU, vjerojatno i sljedeća članica, pa je već to dovoljan razlog za kvalitetnije cestovno povezivanje sa ostatkom EU, a najbliži pravac je ovaj preko Hrvatske. To preko Budimpešte u tome kontekstu zvuči pomalo smiješno.

  4. #1304
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Црној Гори су пријеко потребни и Јадранско-јонски аутопут и аутопут Бар-Београд.

    Аутопут Бар-Београд има приоритет у изградњи зато што уз повезивање Црне Горе са европским коридорима повезује саму Црну Гору.Данас је Бијело Поље временски удаљено од Бара исто онолико колико би Београд био удаљен од Бара да постоји аутопут.А то је велики политички, економски и демографски проблем.Онда да поменемо Луку Бар којој се овим аутопутем стварају услови да буде најконкурентија лука за источном Јадрану, итд. итд

    Јадранскојонски аутопут, је врло важан али су посредни ефекти много мањи и мислим да се за њега у наредних 10 година не би смјели задуживати, већ тај пројекат треба искључиво реализовати преко концесије уз сарадњу са Хрватском, БиХ, и Албанијом.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #1305
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Pitao me neko imam li trasu JJ kroz Crnu Goru. Trenutno nemam i žao mi je što je nisam sačuvao, jer sam imao printanu verziju dimenzije ~ 6 x 3 metra. Naravno nije bila u jednom komadu već kao nekoliko širokih traka. Naime, prije destak godina, bio sam član komisije koja je morala dati mišljenje (svako iz domena svoje struke) na predloženu trasu, pa sam stoga dobio taj primjerak štampane verzije koji nije mogao čak stati ni na zid dnevne sobe.
    Dakle, JJ cesta kroz Crnu Goru ne bi bila upotrebljiva ni za koga u unutrašnjem saobraćaju. Druga je stvar za ljude koji se žele uputiti u Hrvatsku, Sloveniju, Italiju, Švajcarsku, Francusku.
    S druge strane, u Srbiji se uveliko radi na BB, dok u Bosni ne pokazuju preveliki entuzijazam za učešće u izgradnji JJ. Nararavno, daleko od toga da Crnoj Gori ne bi dobro došla takva cesta (autoput), ali samo ukolko bi najvećim dijelom bila finansirana iz nekih drugih fondova.
    Uzgred, Braco, čak i da se izgradi ta cesta, ti je sigurno ne bi koristio prilikom posjeta Crnoj Gori jer bi morao ići 50-ak km sjeverno do Dubrovnika da bi se na nju uključio, a kasnije, ako se želiš spustiti do obale (bilo kojeg dijela) opet bi morao ići 40-50 km na jug.
    Crnoj Gori je potrebnija brza cesta bliže obali koja bi povezivala primorska mjesta ne prolazeći kroz njih. JJ nije predviđen da ispuni taj zadatak.
    Last edited by Stradivari; 19-09-14 at 21:28.

  6. #1306
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,830
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    40km na brzu cestu je uz postovanje ogranicenja 30min voznje. Na autoput mozda 20. Kroz platije ti je to sat vremena , bez guzve, u nadi da neces poginut
    f6

  7. #1307
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Uzgred, Braco, čak i da se izgradi ta cesta, ti je sigurno ne bi koristio prilikom posjeta Crnoj Gori jer bi morao ići 50-ak km sjeverno do Dubrovnika da bi se na nju uključio, a kasnije, ako se želiš spustiti do obale (bilo kojeg dijela) opet bi morao ići 40-50 km na jug.
    Crnoj Gori je potrebnija brza cesta bliže obali koja bi povezivala primorska mjesta ne prolazeći kroz njih. JJ nije predviđen da ispuni taj zadatak.
    Pa ja nigdje nisam ni napisao da bi se ja koristio tom autocestom, barem ne u poslu koji radim, ali bi mi itekako koristila jer bi se njom služile sve one tisuće i tisuće Albanaca koliko ih dnevno prođe uz obalu, zbog čega ja od Konfina do Budve vozim po tri sata a nekad i duže.

  8. #1308
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vise ni đavo ne zna koliko je bilo tih "verzija" JJ ali valjda je ovo zadnja
    Predviđene trase Jadransko-jonskog autoputa i autoputa Bar-Boljare na teritoriji Podgorice imaju zajedničku trasu dužine oko 10 kilometara između Komana i Smokovca pa se moze reći da odjednom gradimo dva autoputa. Da me neko pitao da li su Komani jadranska raskrsnica ne bi znao
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Meni je samo upala u oci konstatacija da se ne govori kolika je kamata do potpisivanja, i je li pretrpjela izmjene sa prethodnih 2%. Da li ce se kinezima napraviti ustupci u vidu prodaje luke bar, djelova ili dozvole za uzgradnju nove. I kako ce zapad reagovati na to. Jer sa kineske strane sumljam da je bilo problema da obezbijede finansiranje da bi se ovoliko pregovaralo.
    Sjecam se da je zadnja izjava pred dogovor bila da ce da koriste crnogorski gradjevinsku operativu i da se nadaju da ce cijene da budu "razumne"
    To "razumno" zavisi kako za koga jer grdno se varaju oni koji misle da ce se "ugraditi" u rabotu sa Kinezima.
    Biće dobro ako Kinezi sklope ugovor sa Radom i budu kupovali mineralnu vodu.

  9. #1309
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vise ni đavo ne zna koliko je bilo tih "verzija" JJ ali valjda je ovo zadnja
    na strani 47 je mapa da ne ćorate kao ja
    She is only here to annoy herself!

  10. #1310
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vise ni đavo ne zna koliko je bilo tih "verzija" JJ ali valjda je ovo zadnja
    Predviđene trase Jadransko-jonskog autoputa i autoputa Bar-Boljare na teritoriji Podgorice imaju zajedničku trasu dužine oko 10 kilometara između Komana i Smokovca pa se moze reći da odjednom gradimo dva autoputa. Da me neko pitao da li su Komani jadranska raskrsnica ne bi znao

    To "razumno" zavisi kako za koga jer grdno se varaju oni koji misle da ce se "ugraditi" u rabotu sa Kinezima.
    Biće dobro ako Kinezi sklope ugovor sa Radom i budu kupovali mineralnu vodu.
    Koliko država plaća po kvadratu za zemljište ekproprisano radi izgradnje autoputa?

  11. #1311
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  12. #1312
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Moje!!!
    Pa zašto sam se ja još 2002. složio da je trasa preko Komana najbolja moguća?

  13. #1313
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ti si protiv puta pa tebi upola cijene
    She is only here to annoy herself!

  14. #1314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Moje!!!
    Pa zašto sam se ja još 2002. složio da je trasa preko Komana najbolja moguća?
    Da klan iz Komana nije jak na forumu ja bi rekao, ali ne smijem

  15. #1315
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Takni Komane, taka si Bandiće. Takni Bandiće, taka si Zagarčane... Ne isplati se!
    ---
    A nisam ja protiv puta, samo kažem da za Crnu Goru nije koristan, bez ako nam ga neko pokloni. Neće mi sjutra niko moć reć da sam radi sopstvenog interesa radio, odnosno pričao, protiv države!
    ---
    Stvarno, ima li neko informaciju koliko su plaćali za eksproprijaciju na trasi do Mateševa.

  16. #1316
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    kako možeš da budeš siguran da nije? Ja nisam siguran da jeste ali me zanima na osnovu čega si siguran da nije koristan... samo zagađenja koliko bi manje bilo zbog manjih gužvi i veća bezbjednost itd.
    She is only here to annoy herself!

  17. #1317
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Kao prvo, jako mala frekvencija saobraćaja. Teško da će, van sezone i božićnih/novogodišnjih praznika, dnevno biti više od hiljadu vozila. Kao drugo, ali međuuslovljeno sa prvim, neupotrebljivost puta u unutrašnjem saobraćaju. Kao treće, sama dionica, iako presijeca Crnu Goru, je dovoljno kratka da 90% onih koji su na proputovanju za Albaniju ili Grčku nemaju potrebu da zastanu ni benzin da sipaju, kafu da popiju, posebno imajući u vidu da bi put vodio kroz predjele koji i nisu baš previše atraktivni.
    ---
    Još jednom, taj put bi dobrodošao ako bi ga neko drugi finasirao, a ima onih kojima više valja nego nama.
    Gledah neki dan na Al Džaziri, na sličan način razmišljaju i u Bosni.
    ---
    Nađoh podatak da su prilikom eksproprijacije na dionici do Mateševa plaćali 3 do 10 € po kvadratu. Ovamo će, vjerujem, 5 do 12 €.

  18. #1318
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    mislim da bi ako se autoput završi tamo do Grčke ta dionica bila itekako privlačna gastarbajterima iz Turske Grčke Albanije i bliža nego ona preko BG... plus što ne bi vozili dosadnom ravnicom svo vrijeme već kakvim takvim krajolikom
    She is only here to annoy herself!

  19. #1319
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ova JJ pocinje da lici na onaj vic "sta je duplo nista - ono sto Bosanac smisli a Crnogorac napravi". Sve mi se cini da će prije doći do izgradnje Pelješkog mosta, a onda će komsijama Hrvatima do tog puta biti ka' do lanjskog snijega.

  20. #1320
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Kao prvo, jako mala frekvencija saobraćaja. Teško da će, van sezone i božićnih/novogodišnjih praznika, dnevno biti više od hiljadu vozila. Kao drugo, ali međuuslovljeno sa prvim, neupotrebljivost puta u unutrašnjem saobraćaju. Kao treće, sama dionica, iako presijeca Crnu Goru, je dovoljno kratka da 90% onih koji su na proputovanju za Albaniju ili Grčku nemaju potrebu da zastanu ni benzin da sipaju, kafu da popiju, posebno imajući u vidu da bi put vodio kroz predjele koji i nisu baš previše atraktivni.
    ---
    Još jednom, taj put bi dobrodošao ako bi ga neko drugi finasirao, a ima onih kojima više valja nego nama.
    Gledah neki dan na Al Džaziri, na sličan način razmišljaju i u Bosni.
    ---
    Nađoh podatak da su prilikom eksproprijacije na dionici do Mateševa plaćali 3 do 10 € po kvadratu. Ovamo će, vjerujem, 5 do 12 €.

    Stradivari, odlicno sagledavanje situacije, taj jj autoput treba EU, a CG nikakve koristi od njega nece imati. Jedino bih dodao da ce nama EU po dosta nepovoljnim kamatama kreditirati dionicu koja prolazi kroz CG, dakle placacemo ga htjeli mi to ili ne.

  21. #1321
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Crna Gora (odnosno njeni građani) neće imati koristi niti od autoputa Bar-Boljari, niti od Jadransko-Jonskog autoputa ako im treba put za lokalni saobraćaj (a koja dionica puta je unutar Crne Gore duža od 200 km, dakle lokalni saobraćaj).

  22. #1322
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Crna Gora (odnosno njeni građani) neće imati koristi niti od autoputa Bar-Boljari, niti od Jadransko-Jonskog autoputa ako im treba put za lokalni saobraćaj (a koja dionica puta je unutar Crne Gore duža od 200 km, dakle lokalni saobraćaj).

    Ajde ovaj BB nekako bi imali koristi, da probamo seoski turizam da ponudimo gostima koji su vec dosli na more, ukoliko bi poceli da proizvodimo hranu na sjeveru lakse, brze i sigurnije bi je ponudili u nasim turistickim destinacijama, pa bi i Luka Bar bila konkurentnija. Doduse i autoput BB je preskup, ovaj JJ nas ukopava u duznicko ropstvo ...

  23. #1323
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ja nisam ekonomista, pa stoga ne zamjerite na možda laičkom pristupu.
    Prema dostupnim informacijama preko Brodareva srpsko-crnogorsku granicu dnevno u prosjeku prelazi 5500 vozila. Kod Rožaja je to oko 3000, a Pljevalja oko 1500. Logično je pretpostaviti da bi od tih 10000 vozila 60 do 70% ( 6000 do 7000 vozila) koristilo autoput, ukoliko bi isti postojao. Vjerujem da bi prosječno na dnevnom nivou u unutrašnjem saobraćaju imali 1000 do 1500 vozila koji bi koristili dionicu Podgorica-Mateševo.
    Sve uz pretpostavku da ne poraste gustina sobraćaja dionicom između PG i Mateševa bi dnevno trebalo da cirkuliše oko 8000 vozila. Dio toga saobraćaja će biti kamionski i autobuski pa se može raunati da bi prosječna putarina iznosila oko 6 €, na godišnjem nivou 17.5 miliona €, što čini oko 40 % rate za kredit.
    Logično je očekivati porast saobraćaja, porast potrošnje goriva, porast broja posjetilaca u sezoni, a što je još važnije i van sezone. Neka zbog autoputa dnevno u Crnu Goru (neki radi crne Gore, neki radi proputovanja za Dubrovačko područje) stigne samo 500 vozila više (Srbija, Mađarska, Rumunija, Slovačka, Češka, dio Austrije, dio Njemačke, dio Bosne) sa dva putnika u prosjeku. Na godišnjem nivou to je 365000 posjetilaca više nego do sada. Neki će posjetioci ostati dan, neki dva, neki pet. Neki će spavati u svojoj vikendici, neki kod rođaka, neki u hotelu... Neki će sipati gorivo, neki popiti kafu, neki ručati. Biće i onih koji će trgovati, neki će plaćati parking, neki koristiti usluge naših mobilnih operatera... Mislim da ne pretjerujem ako kažem da će svaki posjetilac u prosjeku u Crnoj Gori ostaviti, na ovaj ili onaj način, barem 100 €, a to je na godišnjem nivou 36.5 miliona €. Milion eura će stići od putarine na tih 500 vozila. Suma sumarum je stigoh do brojke od 55 miliona € na godišnjem nivou.
    Kad uzmemo u obzir i bezbijednost saobraćaja, i lakšu i bolju valorizaciju potencijala na sjeveru države na stanovištu sam da sa ovim projektom ne treba oklijevati.

  24. #1324
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Brza cesta bi bila vrh, a ostatak do cijene autoputa pametno uloziti u razvojne projekte vezane proizvodnju zdrave hrane i turizam.

  25. #1325
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ja nisam ekonomista, pa stoga ne zamjerite na možda laičkom pristupu.
    Prema dostupnim informacijama preko Brodareva srpsko-crnogorsku granicu dnevno u prosjeku prelazi 5500 vozila. Kod Rožaja je to oko 3000, a Pljevalja oko 1500. Logično je pretpostaviti da bi od tih 10000 vozila 60 do 70% ( 6000 do 7000 vozila) koristilo autoput, ukoliko bi isti postojao. Vjerujem da bi prosječno na dnevnom nivou u unutrašnjem saobraćaju imali 1000 do 1500 vozila koji bi koristili dionicu Podgorica-Mateševo.
    Sve uz pretpostavku da ne poraste gustina sobraćaja dionicom između PG i Mateševa bi dnevno trebalo da cirkuliše oko 8000 vozila. Dio toga saobraćaja će biti kamionski i autobuski pa se može raunati da bi prosječna putarina iznosila oko 6 €, na godišnjem nivou 17.5 miliona €, što čini oko 40 % rate za kredit.
    Logično je očekivati porast saobraćaja, porast potrošnje goriva, porast broja posjetilaca u sezoni, a što je još važnije i van sezone. Neka zbog autoputa dnevno u Crnu Goru (neki radi crne Gore, neki radi proputovanja za Dubrovačko područje) stigne samo 500 vozila više (Srbija, Mađarska, Rumunija, Slovačka, Češka, dio Austrije, dio Njemačke, dio Bosne) sa dva putnika u prosjeku. Na godišnjem nivou to je 365000 posjetilaca više nego do sada. Neki će posjetioci ostati dan, neki dva, neki pet. Neki će spavati u svojoj vikendici, neki kod rođaka, neki u hotelu... Neki će sipati gorivo, neki popiti kafu, neki ručati. Biće i onih koji će trgovati, neki će plaćati parking, neki koristiti usluge naših mobilnih operatera... Mislim da ne pretjerujem ako kažem da će svaki posjetilac u prosjeku u Crnoj Gori ostaviti, na ovaj ili onaj način, barem 100 €, a to je na godišnjem nivou 36.5 miliona €. Milion eura će stići od putarine na tih 500 vozila. Suma sumarum je stigoh do brojke od 55 miliona € na godišnjem nivou.
    Kad uzmemo u obzir i bezbijednost saobraćaja, i lakšu i bolju valorizaciju potencijala na sjeveru države na stanovištu sam da sa ovim projektom ne treba oklijevati.
    Sve to može bez auto-puta. Budva - Brodarevo je 200 km.
    Danas je uz poštovanje saobraćajnih propisa (a kako drugačije) i uz nekoliko neizbježnih kolona iza šlepera potrebno je oko 4,5 sata za tu dionicu, a to je nedopustivo mnogo.
    Uz poboljšanje elemenata puta, izgradnjom trećih traka, te izgradnjom zaobilaznica na skoroj cjeloj dionici puta bi ograničenje brzine bilo ili 80 ili 70 km/h što bi put skratilo na nekih 2,5 sata, a to je dopustvo vrijeme.
    Sve to košta manje od pola milijerde (manje od četvrtine cjene autoputa), a za dodatinh milijarduipo (doplata za autoput) smanjuje se putovanje za nepunih pola sata.
    Prevelika cjena za pola sata.

    Da se ne ponavljam, kroz ovu temu sam dosta toga napisao, a ovdje je rezime http://www.forum.cdm.me/showthread.p...98#post3841398

Page 53 of 197 FirstFirst ... 34349505152535455565763103153 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 478
    Last Post: 06-04-24, 16:39
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •