Page 47 of 196 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 4888

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #1151
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    lijepo ti to napisa...samo sto ispade da od 809 miliona "koliko ce najvise kostati put" nase firme rade samo 30% ili svega 240 miliona...toliko tome dje idu pare i kakvi su kinezi kao izvodjaci...i vjeruj, bolje da smo uradili sami, sa nasim firmama brze saobracajnice nego ovako 10 autoputeva...

    o tvojoj paraleli sozina vs autoput ne zelim trositi rijeci...

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4

    Sozina i autoput se kao gradjevinski poduhvatio ne mogu uporedjivati, ali se mogu uporedjivati price koje su isle prije pocetka Sozine. Iste te price idu sada za autoput. Ovo moze samo biti plus ekonomiji Crne Gore, razmisljaj najprostije sto mozes. Moraju Kinezi poceti da pripremaju gradiliste, tu ce da trose pare, mora se naseg naroda zaposliti u izgradnji pa ce se eto dio para vratiti kroz plate i poreze, morace i ti kineski radnici pojesti nesto, popiti nesto, koliko ce samo firmi da bude ukljuceno dodatno u izgradnju puta, sto privatnih, sto drzavnih. Ko god da je dosao da radi autoput sigurno da je dosao da zaradi. Malo li je da se 250 miliona vrati opet u Crnu Goru, to je malo vise od 1/4 cijene puta. A morace i ti Kinezi da uvezu nesto preko granice da bi radili sa svojih 70%, dako im naplatimo kakvih carina i poreza, valjda ima i takvih nekih stavki. Na kraju krajeva, mlatio ja ili ne, niko od nas vidio taj ugovor nije, osim price koju je premijer danas iznio. Jos kad uz ovo krene i drugi blok termoelektrane... Eto radnih mjesta, ko bude htio da radi...

  2. #1152
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SashaB View Post
    Sozina i autoput se kao gradjevinski poduhvatio ne mogu uporedjivati, ali se mogu uporedjivati price koje su isle prije pocetka Sozine. Iste te price idu sada za autoput. Ovo moze samo biti plus ekonomiji Crne Gore, razmisljaj najprostije sto mozes. Moraju Kinezi poceti da pripremaju gradiliste, tu ce da trose pare, mora se naseg naroda zaposliti u izgradnji pa ce se eto dio para vratiti kroz plate i poreze, morace i ti kineski radnici pojesti nesto, popiti nesto, koliko ce samo firmi da bude ukljuceno dodatno u izgradnju puta, sto privatnih, sto drzavnih. Ko god da je dosao da radi autoput sigurno da je dosao da zaradi. Malo li je da se 250 miliona vrati opet u Crnu Goru, to je malo vise od 1/4 cijene puta. A morace i ti Kinezi da uvezu nesto preko granice da bi radili sa svojih 70%, dako im naplatimo kakvih carina i poreza, valjda ima i takvih nekih stavki. Na kraju krajeva, mlatio ja ili ne, niko od nas vidio taj ugovor nije, osim price koju je premijer danas iznio. Jos kad uz ovo krene i drugi blok termoelektrane... Eto radnih mjesta, ko bude htio da radi...
    sve to divno izgleda, i trebalo bi tako da bude...medjutim, ja sam licno misljenja da ce i ova prica zavrsiti isto kao prosla, sa Konstruktorom...do izbora a onda, vidi vraga, problem sa garancijama ili necim vec (kao da nasi iz ministarstava znaju sto je to!)

    ono sto je sigurno, kinezi ce sve da uvoze, tako da to sto ocekujemo da cemo prodati gorivo, materijal i sl, to mozemo macku o rep...oni su poznati po tome da uvoze sve od materijala, preko hrane do vode za pice, vjerovao ili ne...o tome kolika ce biti potrosnja njihovih radnika dovoljno je poci do bgd i vidjeti organizaciju gradilista. radnici spavaju u kontejnerima na.gradiliste i nema napustanja gradilista...isto ce biti i ovdje ma koliko se mi nadali da cemo izdati stanove radnicima,.prodati gorivo i sl.

    a o finansijskim uslovima dovoljno je procitati da je kamata "povoljna, oko dva posto"...kad odes u banku da uzmes kredit, kazu li ti tacno kolika je kamatna stopa, npr. 9,75% ili kazu "oko 9%"? jos jedna sitnica, grejs period od pet godina, a nigdje pomena kolika je interkalarna kamatna stopa...mada mozda nas to kinezi caste ;-)

    ko god misli da su kinezi dosli ovdje iz nekog drugog razloga osim da zarade, grdno se vara....kao onaj forumas sto je optimisticno mislio da ce kinezi dati nasim firmama 70% radova (samo par stranica ranije...)

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4

  3. #1153
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Najbolje da damo bemaxu ili nekom domacem da radi auto put...oni i ove ceste kad naprave od prve kise asfalt pocne da puca. Nase firme mogu bankine da postavljaju, farbaju tunele i rade vert.i horiz. signalizaciju.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  4. #1154
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Nase firme mogu bankine da postavljaju, farbaju tunele i rade vert.i horiz. signalizaciju.
    Mogu i da koriste taj put kad se napravi ...
    deuscroix

  5. #1155
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Najbolje da damo bemaxu ili nekom domacem da radi auto put...oni i ove ceste kad naprave od prve kise asfalt pocne da puca. Nase firme mogu bankine da postavljaju, farbaju tunele i rade vert.i horiz. signalizaciju.
    ono jeste, vazda nam je tudje bolje pa kakvo god da je...valjda nam je takav horoskop

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4

  6. #1156
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    sve to divno izgleda, i trebalo bi tako da bude...medjutim, ja sam licno misljenja da ce i ova prica zavrsiti isto kao prosla, sa Konstruktorom...do izbora a onda, vidi vraga, problem sa garancijama ili necim vec (kao da nasi iz ministarstava znaju sto je to!)

    ono sto je sigurno, kinezi ce sve da uvoze, tako da to sto ocekujemo da cemo prodati gorivo, materijal i sl, to mozemo macku o rep...oni su poznati po tome da uvoze sve od materijala, preko hrane do vode za pice, vjerovao ili ne...o tome kolika ce biti potrosnja njihovih radnika dovoljno je poci do bgd i vidjeti organizaciju gradilista. radnici spavaju u kontejnerima na.gradiliste i nema napustanja gradilista...isto ce biti i ovdje ma koliko se mi nadali da cemo izdati stanove radnicima,.prodati gorivo i sl.

    a o finansijskim uslovima dovoljno je procitati da je kamata "povoljna, oko dva posto"...kad odes u banku da uzmes kredit, kazu li ti tacno kolika je kamatna stopa, npr. 9,75% ili kazu "oko 9%"? jos jedna sitnica, grejs period od pet godina, a nigdje pomena kolika je interkalarna kamatna stopa...mada mozda nas to kinezi caste ;-)

    ko god misli da su kinezi dosli ovdje iz nekog drugog razloga osim da zarade, grdno se vara....kao onaj forumas sto je optimisticno mislio da ce kinezi dati nasim firmama 70% radova (samo par stranica ranije...)

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4

    U potpunosti te razumijem sta pricas, ali ipak ja sam uvijek optimista. Postojao je jedan vic koji sam kasnije uzeo da mi bude zivotni moto.

    Idu pesimista i optimista Saharom. Pesimista kuka, place, kako nemaju vode i kako ce umrijeti, a optimista se okrene i ladno kaze: "Jesi li ikada vidio vecu plazu u zivotu?"

    Ima Crna Gora problema dosta, koji se ne mogu rijesiti preko noci. Ja politiku Crne Gore racunam tek od 2000. godine. Do tada su bili ratovi, bombardovanja, sankcije i svasta nesto sto nas je kocilo. Ali opet ne moze kisa dovijeka padati. Sto se Kineza tice neka uvoze, moraju carine placati i poreze. Opet ce se vise od tihs 250 miliona zaraditi. Samo neka se radi i neka se otvore radna mjesta.

    Sto se banke tice dizao sam sad neki kredit i rekli su mi tacno kamatnu stopu.

  7. #1157
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    ono jeste, vazda nam je tudje bolje pa kakvo god da je...valjda nam je takav horoskop

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4
    Ja ne znam vozis li se ti kolima dje? Do aerodroma, delte, budve ili novim putem ka zagoricu ...neravno, rupe se otvaraju pri prvoj vecoj kisi i slicno. To rade fuserski i to izgleda jako lose. Eto zbog toga ne treba da rade.

    Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4 Beta
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  8. #1158
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Ja ne znam vozis li se ti kolima dje? Do aerodroma, delte, budve ili novim putem ka zagoricu ...neravno, rupe se otvaraju pri prvoj vecoj kisi i slicno. To rade fuserski i to izgleda jako lose. Eto zbog toga ne treba da rade.

    Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4 Beta
    sad ce zuti da pozlate asfalt ;-)

    vozim pomalo kola, a malo vise motor...;-)

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk 4

  9. #1159
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    za isti kvalitet Kinezi će to uraditi jeftinije, iliti za iste pare uradiće kvalitetnije...prosto
    She is only here to annoy herself!

  10. #1160
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uposlit ce ljude na izgradnji autoputa taman ko sto su ih zaposlili i u Azmontu. Uostalom 95% posla obavljaju masine. I s obzirom da Kinezi grade autoput logicno je da ce oni dovesti svoju radnu snagu koju ionako imaju za bacanje.

    Autoput je jos jedna enormna pljacka drzave.

  11. #1161
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    Uposlit ce ljude na izgradnji autoputa taman ko sto su ih zaposlili i u Azmontu. Uostalom 95% posla obavljaju masine. I s obzirom da Kinezi grade autoput logicno je da ce oni dovesti svoju radnu snagu koju ionako imaju za bacanje.
    Кинези дају кредит, и Кинези изводе радове.


    Уговорна је обавеза да запосле 30% домаће оперативе.Ту ће вјероватно упасти сви ови ЦГ грађевинари, и позициони и опозициони, да се сви мало осладе.
    Да нагласим: кинези бирају ко ће упаст у тих 30%.

    И имају обавезу да посао заврше без повећања цијене.Не вјерујем да ће Кинези красти сами од себе, или дозволити да њих неко краде.


    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    Autoput je jos jedna enormna pljacka drzave.
    Напротив.Мислим да се Влада ЦГ одавно није паметније и јефтиније задужила.
    Мислим да је ЦГ добила понуду која се само једном добија.Праву дампинг цијену.

    Морамо имати у виду да нико није хтио да финансира аутопут сем Кинеза.


    Питање које се може поставити (уз констатацију да је постојеће стање неодрживо) је дал нама треба ауто пут или брза цеста.

    Брза цеста би била јефтинија и исплативија кад би је посматрали у контексту дионице Смоковац-Матешево и саме Црне Горе.
    Али кад погледамо ширу слику и кад видимо да Србија већ гради неке дионице ка ЦГ, онда се долази до закључка да Смоковац-Матешево мора бити аутопут, тј. дио ауто-пута Бар-Београд.Београд ће бити на 4.5 сата од Луке.
    Можемо се осврнути и на још ширу слику а то је најкраћа веза Италије са Румунијом гдје има огромна улагања.
    Зар тај транспорт треба у будућности да препустимо Косову, Албанији и луци Драч, градећи брзе цесте док они граде ауто-пут?
    Last edited by BAR; 06-02-14 at 23:30.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #1162
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav Beograd covjece i Rumunija,o cemu ti pricas? Kakva ulaganja Italije u Rumuniji? Znas li ti sta mozemo uraditi sa 850 miliona na 600 000 stanovnika ako bi ih pametno investirali? U tom ugovoru je Vlada CG vjerovatno ugradila par svojih firmi koje ce klepiti 100 miliona a ostalo je nebitno.Tu se nece zaposliti vise od 100 domacih radnika.Govorili su za Azmont da ce biti cudo od posla pa dje su ti silni radnici? Navodno na sjeveru ih nesto obucavaju a to ni ne postoji.Mozda obucavaju radi reda 30 ljudi da kazu evo zaposlili smo.

    Ma uzalud se raspravljamo jer ti branis DPS i njihovu politiku a ja sam opozicija. Nista necemo postici.

  13. #1163
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Stomaraka, možda si u pravu ali volio bih da mi kažeš šta bi to bolje od auto-puta moglo da se napravi za 800 miliona €, ali uz obavezu da makar nagovijestiš odakle bi mi dobili te milione.

  14. #1164
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    sa sjevera stizu radnici i vec se zna dje ce spavati itd itd, masine prolaze koje trebaju tamo da radi.
    a sa druge strane bio je javni oglas da traze radnike i to njih 700, par dana je to bilo po svim medijima, i koliko se njih javilo?
    i onda poslije kukakmo kako nam posao uzese Bosanci, Srbijanci itd. nekima je vazno da kukaju kako nema nista da jedu ali se lopate nece dohvatit. sramota je da ga vide sa lopatom ili vec koji je razlog.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #1165
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Брза цеста би била јефтинија и исплативија кад би је посматрали у контексту дионице Смоковац-Матешево и саме Црне Горе.
    Али кад погледамо ширу слику и кад видимо да Србија већ гради неке дионице ка ЦГ, онда се долази до закључка да Смоковац-Матешево мора бити аутопут, тј. дио ауто-пута Бар-Београд.Београд ће бити на 4.5 сата од Луке.
    phah, ako izgrade pola autoputa ili 3/4 ukupne dionice to nam nece puno znaciti jer dzabe ako ti spicis to za sat vremena i onda naidjes na cep i gulis 15 km jos sat vremena...isto se uhvati ka ovako
    She is only here to annoy herself!

  16. #1166
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Stomaraka, možda si u pravu ali volio bih da mi kažeš šta bi to bolje od auto-puta moglo da se napravi za 800 miliona €, ali uz obavezu da makar nagovijestiš odakle bi mi dobili te milione.
    Mozemo "u podne-u ponoc" uzeti od stranih banaka 400 miliona i investirati ih u mala preduzeca i poljoprivredu preko neke recimo domace razvojne banke.Tako se dize standard sirokim narodnim masama.Ali to se nece dogoditi jer vrhuska nema interesa.Drzava se ne zeli zaduziti zbog naroda vec se samo zaduzuju za ljude bliske vlastima.U tome je problem.To je prednost Crne Gore u odnosu na recimo Rumuniju ili Poljsku.Imamo mali broj stanovnika.Nenormalno je da na ovoliki broj stanovnika imamo tako nizak standard.

    Pogledaj bilo koji strani ekonomski forum i svaki ce ti ekonomski reci da Crna Gora moze dostici norveski standard za 10 godina.Bez problema. Ali to vlast nece. Tako da izgradnja autoputa znaci jos vise bogacenje bogatih.I jos vece siromasenje ionako siromasnih.Ljudi bliski rezimu ce uzeti 100-injak i to je to.

  17. #1167
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    sa sjevera stizu radnici i vec se zna dje ce spavati itd itd, masine prolaze koje trebaju tamo da radi.
    a sa druge strane bio je javni oglas da traze radnike i to njih 700, par dana je to bilo po svim medijima, i koliko se njih javilo?
    i onda poslije kukakmo kako nam posao uzese Bosanci, Srbijanci itd. nekima je vazno da kukaju kako nema nista da jedu ali se lopate nece dohvatit. sramota je da ga vide sa lopatom ili vec koji je razlog.
    Tih 700 radnika u Azmontu je isto sto i 40 000 radnih mjesta.To ne postoji. Zna li iko ikoga da radi u tom Azmontu? Ja znam neke ljude koji su zvali na taj oglas.Prvo su im rekli kako je jos rano a par dana posle toga niko se nije javljao na broj. I onda odjednom kao nasli radnike ali nisu iz Crne Gore ili sta vec. Crtani film od drzave.

  18. #1168
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Popriličan sam laik za stvari o kojima ću sada diskutovati, ali nisam u potpunosti neinformisan
    Ne može se dobiti ni 10 miliona € po kamatnoj stopi nižoj od 6%, a kamoli 400 miliona. Dalje, ne može se dobiti ni milion bez garancija, bez plana... a mi bi onako da uzmemo 400 miliona pa onda da vidimo što ćemo.
    Šta će da se proizvodi u tim malim i srednjim preduzećima i ništa manje važno kome bi se prodavalo. Slična je situacija i sa poljoprivrednim proizvodima.
    ---
    Daj dva-tri linka ka tim stranim ekonomskim forumima u kojima se Crnoj Gori "nudi" norveški standard.

  19. #1169
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za pocetak treba uzeti 400 miliona po kamatnoj stopi 6% i dati u garancije zemljiste na obali koga imamo u izobilju.Koje se ionako vec daje,ali ne za narodne kredite vec za dzepove nekolicine ljudi. Tih 400 miliona trebamo,preko razvojne banke,raspodijeliti po najpovoljnijim mogucim uslovima. I tako pokrenuti mala preduzeca.Isto treba uraditi i u poljoprivredi i omuguciti ljudima otkup po cijenu gubitka u drzavnoj kasi. Da skratim,treba Crnogorcima omoguciti mogucnost najpovoljnijeg kreditiranja i ulaganja u privatni biznis.

    Pa koga oni prave ludim kad nas ima samo 600 000 a imamo ovako nizak standard? Mozemo se bukvalno na parove razbrojati a pola gradjana umire od gladi.Ma kome ja uopste pisem,nadgornjavati se sa glasacima DPSa je isto sto i raspravljati se sa maloumnicima. I Kurdi su civilizovaniji od ljudi koji glasaju DPS.
    Last edited by stomaraka; 07-02-14 at 00:58.

  20. #1170
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    Kakav Beograd covjece i Rumunija,o cemu ti pricas? Kakva ulaganja Italije u Rumuniji? Znas li ti sta mozemo uraditi sa 850 miliona na 600 000 stanovnika ako bi ih pametno investirali? U tom ugovoru je Vlada CG vjerovatno ugradila par svojih firmi koje ce klepiti 100 miliona a ostalo je nebitno.Tu se nece zaposliti vise od 100 domacih radnika.Govorili su za Azmont da ce biti cudo od posla pa dje su ti silni radnici? Navodno na sjeveru ih nesto obucavaju a to ni ne postoji.Mozda obucavaju radi reda 30 ljudi da kazu evo zaposlili smo.

    Ma uzalud se raspravljamo jer ti branis DPS i njihovu politiku a ja sam opozicija. Nista necemo postici.

    Лука Бар је пројектована за привреду Србије.Србија је извозно орјентисана земља или би то требала да буде, а Лука Бар са ауто-путем јој је најближа и најисплативија лука.

    Што се тиче економских односа Румуније и Италије:
    After the first half-year, Italy keeps being the second-largest partner of Romania, accounting for 11.79 percent of the total Romanian foreign trade, with 11.93 percent of it being exports and 11.66 percent imports. This marks a slight rise from last Jan.-June, while the Romanian foreign deficit narrowed by 21.55 percent as a result of the faster rise in exports (1.87 pct) as compared to the imports (0.40 pct).

    Romania-Italy trade amounted to 5.85 billion euros on this June 30, up by 0.68 percent as compared to the end of last June. Nearly 2.83 billion euros of it were exports and 3.06 billion euros imports.

    The commercial balance recorded 233.54 million euros in balance and it was to the Romanian side's disadvantage.

    More than 36,000 Italian-owned companies are currently registered in Romania, 17,000 of which are being operational in the market, accounting for 10 percent of the Romanian gross domestic product.



    .
    Што се Азимонта тиче, још нису ни темеље почели да копају.
    Али и да сјутра почну копање темеља керамичари, водоинсталатери, молери и столари који се обучавају на сјеверу не би могли да почну да раде прије завршетка грубих радова.Што значи у најбољем случају тек за годину, годину и по.Довољно времена да изврше ту обуку.
    Што ће бити од свега тога показаће вријеме.

    .
    А за тебе се види да си класичан преставник ЦГ опозиције, неинформисан, затуцан и само критикујеш, без предлагања, без контрааргумената.
    Ти си савршени опозиционар, ала Медојевић, коју би свака власт пожељети могла.Сјети се само Порто Монтенегра или тунела Созине.

    Ја не браним нити ДПС, а још мање СДП ја само нисам зслијепљен предрасудама.
    Мени је као црногорском националисти стало до развоја ове државе, и зато бих највише волио да се на овој теми бавимо неким стварима егзактним стварима, а ви опозиционари имате тему о локалним изборима, па тамо водите кампању.Ја тамо нећу улазити.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #1171
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    milijardu uvoz a 100 miliona izvoz, to se ne mijenja lako
    She is only here to annoy herself!

  22. #1172
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BAR,briga nekoga jesi li ti Crnogorac,to je tvoja licna stvar.Sav ti je profil ispisan u tom fazonu.Dalo bi se pomisliti da mozda nisi Crnogorac cim se toliko predstavljas.Mozda i nisi,u Baru je stanovnistvo izmijesano.A blizu je i Albanija koja ga je ucrtala u svoju mapu.

    I kako imas obraza pricati o Porto Montenegru? Dali ste u bescijenje Arsenal koji je uposljavao 5000 radnika.90% onih kuca sto vidis po Boki je izgradio Arsenal.Sada tamo konobarisu ili sobarisu destak ljudi za 300 eura.Mi od tih jahti nemamo nista osim PDV na vezove.Hotel i stanovi su u stranom vlasnistvu a ne crnogorskom.Nista u Porto Montenegru nema crnogorsko. Branis DPS a onda kazes kako si nautralan? Klasika. Stidite se javno reci da ste za DPS,svjesni ste kakvi ste.

  23. #1173
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    BAR,briga nekoga jesi li ti Crnogorac,to je tvoja licna stvar.Sav ti je profil ispisan u tom fazonu.Dalo bi se pomisliti da mozda nisi Crnogorac cim se toliko predstavljas.Mozda i nisi,u Baru je stanovnistvo izmijesano.A blizu je i Albanija koja ga je ucrtala u svoju mapu.
    Више ја вјерујем муслиману из Мркојевића но "Црногорцима" из доброг дијела црногорских православних племена.Црногорац сам, из Старе ЦГ, са дна каце, има људи са форума који ме лично знају, тако да не бих могао лажно да се престављам.
    Албанско становништво у општини Бар, углавном живи са друге стране Румије у Остросу у Крајини.


    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    I kako imas obraza pricati o Porto Montenegru? Dali ste u bescijenje Arsenal koji je uposljavao 5000 radnika.90% onih kuca sto vidis po Boki je izgradio Arsenal.Sada tamo konobarisu ili sobarisu destak ljudi za 300 eura.Mi od tih jahti nemamo nista osim PDV na vezove.Hotel i stanovi su u stranom vlasnistvu a ne crnogorskom.Nista u Porto Montenegru nema crnogorsko. Branis DPS a onda kazes kako si nautralan? Klasika. Stidite se javno reci da ste za DPS,svjesni ste kakvi ste.

    Арсенал је био ремонтни завод, а не бродоградилиште, и био је сервис за бродове некад моћне РМ ЈНА.
    Обзиром да се велика држава распала, да су војна бродоградилишта остала у Хрватској, Краљевица Сплит, Пула, да су деведесетих потпуно престала улагања у Ратну Морнарицу, да није било приступа новим технологијама, Арсенал је био ограничен на ремонт пловила Морнарице Војске Југославије, највише кроз канибализовање и кроз умијеће самих запослених.
    Није могао да ради за иностранство јер су бродови које је Арсенал могао да ремонтује застарели и избацани из употребе.

    Задњи послови које је Арсенал радио су ремонти неких старих ракетних чамаца, које је СЦГ, сам бог зна како увалила Египту.И послије тога скоро да није било ништа што би Арсенал могао да ремонтује (сем ових 5-6 бродова наше морнарице).

    Све вријеме завод је пропадао, и постао генератор социјалних случајева.Арсенал није био успјешна прича кад је продат, већ ходајући мртвац.
    Без Бродоградилишта, без Флоте, Без Пројектних завода Арсенал није могао да преживи.

    А за то можеш да захвалиш Слобу Милошевићу (и Жени му) уз свесрдну помоћ Фрања Туђмана, и уз најљепше жеље Мила, Мома, Света, тада ударничког ДПС-овца данас опозиционара Даниловића и наравно полувојводе Мандића и његовог ментора Бојовића, Килибарде и осталих, да не заборавим ТВ литургијаша Емила Лабудовића.





    А што се тиче Порто Монтенегра, имамо и порезе од везова, и порезе од продаје објеката, и порезе од значајног новца који се потроши тамо у бутицима, ресторанима, имамо наше људе који раде тамо, рецимо само колико ја знам скипера јахти из ЦГ који зарађују врло добро тамо.А мислим да су плате конобара и радника у бутицима дефинитивно веће од 300е + бакшиш од имућне клијентеле.
    Да не говорим о огромном публицитету и промоцији ЦГ.



    Али као што рекох, ако већина опозиционара размишља као ти, овај ДПС ће владати 100 год.


    Критикујте нешто што се треба критиковати, рецимо околности под којим је убијена Приморка Бар. Од подјеле предузећа, преко пљачкашке приватизације, до издавања државних гаранција, које ће убрзо да падну, ако нису већ, закључно са паљењем и физичким уништењем фабрике.
    Last edited by BAR; 07-02-14 at 03:14.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #1174
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    biro rada
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i prirodno je da vi iz tih krajeva vise vjerujete Muslimanima iz "Mrkojevica" nego nama iz zapadnih plemena.O tom fenomenu je pisao i Njegos u "svadbi Sulja barjaktara" u Gorskom Vijencu. Naziva vas cudnom druzinom.Ali dobro,Njegos je bio iz zapadnih krajeva zemlje pa ga ti ne razumijes.Tako da tvoje crnogorstvo okaci macku o rep.Prodaji
    ga manjinama po Baru i Ulcinju,meni neces moci.

    Za Porto Montenegro se slazem.Jedina zarada koju tamo ima Crna Gora jeste kad neko popije sok i drzava naplati PDV. Posto tamo nista crnogorsko nema. Sto se tice radnika,tamo nema ni 10% crnogorsko radne snage.A kako ce i biti kad menadzment PM moze zaposliti koga hoce u svojoj privatnoj firmi.Jedino je nas security,kad dodje kombi pun momaka koji tamo stoje za 300 eura.

    DPS ce vladati sve dok se takvi poput tebe budu odusevljavali projektima poput Porto Montenegra,Azmonta,Lustice i ostalih pljacki drzave za racun pojedinaca.Kao sto ste recimo uradili sa Trstenom,najljepsom uvalom na Jadranu koju ste prodali za 30 miliona.A vrijedi minimum 200 miliona.Mogli smo Trsteno dati pod garancije stranim bankama i uzeti 200 miliona.I sa tim novcem otvoriti 20 000 radnih mjesta. Ali ne,zasto bi DPS ostvarao radna mjesta kad moze Trsteno prodati "posto-zasto" i staviti pare u privatne dzepove. I posto komentarises politiku,red bi bio da javno kazes koga si glasao.Posto ni Serlok Holms ne bi mogao otkriti koju politiku podrzavas.Ja sam glasao DF.

  25. #1175
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stomaraka View Post
    Zna li iko ikoga da radi u tom Azmontu?
    Vasilije Lalošević. Dovoljno.
    Last edited by NHM; 07-02-14 at 10:39.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 47 of 196 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •